Jump to content

Καλυτερη περιοδος για step 1


Stamk

Recommended Posts

Καλησπερα..ειμαι 2ετης φοιτητης στο ηρακλειο και σκεφτομαι για ειδικοτητα στις ΗΠΑ..Θα ηθελα να μου πει αν γινεται οποιος εχει εμπειρια ποτε ειναι η καλυτερη περιοδος για να δωσει καποιος το step 1; τι προγραμματισμο χρειαζεται μεσα στις σπουδες του; ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπερα..ειμαι 2ετης φοιτητης στο ηρακλειο και σκεφτομαι για ειδικοτητα στις ΗΠΑ..Θα ηθελα να μου πει αν γινεται οποιος εχει εμπειρια ποτε ειναι η καλυτερη περιοδος για να δωσει καποιος το step 1; τι προγραμματισμο χρειαζεται μεσα στις σπουδες του; ευχαριστω εκ των προτερων

step 1->σιγουρα μετά το 4ο έτος

Τα υπόλοιπα σίγουρα μετά το 5ο.

Εξαιρέσεις πάντα υπάρχουν,αλλά its up to you,αν θες πχ να καλογερεψεις σε τέτοια ηλικία,μπορεις και του χρόνου να ξεκινάς να δίνεις.

Δες πρώτα την ύλη και δοκίμασε να βγάλεις ένα μάθημα usmle(πχ,ανατομία) να δεις πως είναι,γιατί καλά τα λόγια αλλά θέλει ΠΟΛΥ διάβασμα και σίγουρα αν αφιερώνεις πχ Χ ώρες σε διάβασμα για σχολή,θα αφιερώσεις 2Χ τώρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστω για την απαντηση! Αρα προτεινεις το step 1 μεσα στα κλινικα ετη της σχολης και να βρω review books πχ για νευροανατομια ωστε να ξεκινησω να ασχολουμαι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστω για την απαντηση! Αρα προτεινεις το step 1 μεσα στα κλινικα ετη της σχολης και να βρω review books πχ για νευροανατομια ωστε να ξεκινησω να ασχολουμαι?

Αν δεις έχουν γράψει αναλυτικότατα(πιο αναλυτικά δε γίνεται) κάποια παιδιά σε διπλανά τόπικ(δες τον οδηγό) για το διάβασμα των στεπς.Για κάθε μάθημα,τί βιβλία να χρησιμοποιήσεις,πόσο καιρό θα σου πάρουν.

Αν ξεκινήσεις btw να διαβάζεις απο review books δε θα καταλάβεις τίποτα,γιατί αυτά είναι για ότι λέει ο τίτλος τους.Για review!Για επανάληψη!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.