Jump to content

ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ Ι.Σ.ΛΑΡΙΣΑΣ ΠΡΟΣ 5η ΥΠΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΛΗΡΩΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΩΝ ΤΟΥ ΠΕΔΥ


akos

Recommended Posts

Για το γνωστο θεμα πλεον, εγινε καταγγελια κατα της απερχομενης Διοικησης της 5ης ΥΠΕ και απο τον Ι.Σ.Λαρισας.

Να σημειωθει πως σε λιγες μερες οι επικουρικοι θα διανυουν τον 4ο μηνα θητειας ΑΠΛΗΡΩΤΟΙ.

Δ Ε Λ Τ Ι Ο Τ Υ Π Ο Υ

Απλήρωτη εργασία επικουρικών γιατρών

του ΠΕΔΥ-Μ.Υ.Λάρισας

Ο Ιατρικός Σύλλογος Λάρισας συμπαραστέκεται έμπρακτα στο δίκαιο αίτημα των επικουρικών γιατρών του ΠΕΔΥ-Μ.Υ.Λάρισας, για άμεση καταβολή των δεδουλευμένων προηγούμενων μηνών.

Ο εμπαιγμός των υπευθύνων για τις πληρωμές πρέπει να σταματήσει άμεσα και ιδιαίτερα η επίκληση επιχειρημάτων του τύπου των γραφειοκρατικών κωλυμάτων.

Ο ΙΣΛ ήδη με το αριθμ. πρωτ. 0846/2015/3-4-2015 έγγραφό του προς την 5η ΥΠΕ, με ταυτόχρονη κοινοποίηση στην πολιτική ηγεσίας του Υπουργείου Υγείας και του ΠΙΣ, ζητά την άμεση αποπληρωμή τους, πριν ξεκινήσει νομικές ενέργειες μαζί με τους ενδιαφερόμενους.

Για τον Ι.Σ.Λ.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ Ο ΓΕΝ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΚΩΝ/ΝΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΜΕΡΑΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και στην 4η Υ.Π.Ε. τα ίδια ισχύουν. Κάτι είπαν μασώντας τα λόγια τους ότι ίσως να πληρωθούμε στις 9 Απριλίου, αλλά δεν το παίρνω και τοις μετρητοίς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μακεδονια και Κρητη εξ οσων γνωριζω πληρωθηκαν. Παντως το θεμα δεν ειναι κεντρικο, δημιουργειται εξαιτιας..παρασιτων.

Ρωτησε τους αν εχουν παει τα ενταλματα στον επιτροπο και αν σου πει ναι, τηλεφωνεις εκει να το διαπιστωσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν εννοείς 3η Υ.Π.Ε. δεν ξέρω, αλλά στην 4η δεν έχουν ιδέα τι τους γίνεται. Δεν το λέω εγώ, εκείνοι μου το είπανε...!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι την 3η ΥΠΕ εννοω..επειδη σημερα ειναι 9 Απριλιου ενημερωσε αν πληρωθηκατε τελικως..

Κοιτα συναδελφε, οπως ειδες-διαπιστωσες (και εγω φυσικα) υπαρχουν πολλα παρασιτα..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικώς ναι, όλα καλά. Το θέμα ήταν όντως διαδικαστικό και όχι κεντρικό. Υποτίθεται ότι δε γνώριζαν στις Υ.Π.Ε. τα διαδικαστικά των επικουρικών επειδή δεν είχαν ξαναασχοληθεί με το θέμα. Ωστόσο όταν περιμένεις προσωπικό με διαφορετικές συμβάσεις από αυτές που ήδη ξέρεις φροντίζεις να ενημερωθείς από πριν. Ταπεινή μου άποψη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.