Jump to content

ποιο τραγούδι σας είπε «καλημέρα»?


tik-tak

Recommended Posts

Καλημέρα πέρα ως πέρα και καλό μήνα! :D:D

Τι ωραία να ξεκινάει η μέρα σου με μουσι΄κ από το Αmelie. :wub:

Λες και γυρνάω στα δρομάκια της Μονμάρτης ... :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωωωωω Amelie :wub::wub::wub: ....τι θυμήθηκα τώρα....

Στις 3 Σεπτεμβρίου 1973 και ώρα 6.28 μμ και 32 δεύτερα μια καλλίφορος κρεατόμυγα που φτερουγίζει 14.670 φορές το λεπτό προσγειώθηκε στην οδό Σαιν Βενσεν της Μονμάρτης...Την ίδια στιγμή , σε ένα παραπλήσιο ρεστοράν ο αέρας έκανε 2 ποτήρια να χορεύουν στο τραπεζομάντηλο...Στο μεταξύ στον 5ο όροφο της λεωφόρου Τρουντένο ο Ουζέν Κολέρ επέστρεψε απο την κηδεία ενός φίλου του και τον έσβησε απο την ατζέντα του...Την ίδια στιγμή σπερματοζωάριο χρωμοσώματος Χ που ανήκε στον Ραφαέλ Πουλέν , όρμησε πάνω σε ένα ωάριο της κα Πουλέν,Αμαντίν Φουέ....Εννέα μήνες αργότερα γεννήθηκε η Αμελί Πουλέν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καντάτα Νο140 του μουσιού Γιόχαν Σεμπάστιαν Μπαχ :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σας αρέσει ο Έρως Ραμαζότης; Εμένα έτσι κι έτσι σε γενικές γραμμές, αλλά το πάω στο στυλάκι του. Ποτέ όμως δεν είχα ενθουσιαστεί όσο με τον καινούριο δίσκο του με τον τίτλο "9". Από εκεί λοιπόν σήμερα με ξύπνησε, όπως με κοίμησε και χθες βράδυ, το υπέροχο κομμάτι "Un attimo di pace" (A moment of peace), δηλαδή το πρώτο τραγούδι του δίσκου. Σίγουρα το έχετε ακούσει σε κάποιο ράδιο, κάποια καφετέρια, είναι σχετικά μακριά από το κλασικό μπαλαντέ στυλάκι του και με ΤΕΛΕΙΟ ρεφραίν:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup σε πληροφορω οτι κυριως το MTV το βαζει και οχι τοσο το ραδιο....δε εχει τοση μεγαλη ρεντα εδω

γιατί βλέπουμε MTV;;;;; :splaaaats::splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup σε πληροφορω οτι κυριως το MTV το βαζει και οχι τοσο το ραδιο....δε εχει τοση μεγαλη ρεντα εδω

γιατί βλέπουμε MTV;;;;; :splaaaats::splaaaats:

Η τηλεόρασή μου δεν πιάνει MTV...

Αλλά για κάτσε...αυτό δε πήγε στη Nova;;;;;;;

Σιγά μην πληρώνω για να βλέπω MTV... θα δω MAD που είναι και δωρεάν...

Α... ξέχασα... δεν πιάνω ούτε MAD... emblush

Μήπως πρέπει να αλλάξω τηλεόραση;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Δίψα"-Νίκος Πορτοκάλογλου...

Υ.Γ. και πού ξέρεις,μπορεί το MTV στην ΙΤΑΛΙΑ να μην μεταδίδεται από το NOVA! :splaaaats::P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Το χάραμα επήρα" από τους Ελεύθερους Πολιορκημένους του Χ. Λεοντή !!!!!!!! :wacko:emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emrose Ζήλεψα από Roadrunner και έψαξα στο καλάθι με παλιές κασέτες -καταθέσεις φιλιών και περασμένων ερώτων αλλά και ολόκληρων εποχών .Μπράβο βρε!

Πόσο καιρό είχα να το ακούσω και μου θύμισε μια πολύ καλή εποχή και μια πολύ καλή μου φίλη που έγραφε τους στίχους αυτου του τραγουδιού. Και μου θύμισε ότι ακόμη και αν δε βλέπονται οι σχολικοί φίλοι , πάντα υπάρχει αυτό το αόρατο κομπολοι της κοινής εφηβείας που τους δένει και που έχει για χάντρες γλυκοπικρες αναμνήσεις και όρκους ότι θα είναι για πάντα ο ένας δίπλα στον άλλο. Και αυτό το κομπολόι δε χάνει ποτέ τις χαντρουλες του , ακόμη και αν τα χέρια που το κράτανε φύγουν . emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η μέρα ξεκίνησε με Γαλάνη και Τσανακλίδου :D

τέσσερα αγόρια δυνατά και μια κουτσή κιθάρα

να χαμε τώρα δυο τσιγάρα και δυό για μετά

θα ταν ο κόσμος μαγικος

παράδεισος η πλάση

στου φεγγαριου το τάσι

καφες βαρυς γλυκος

ένας γαλάζιος ουρανος παράδεισος και σκέπη

να χαμε τρεις δραχμές στην τσέπη και τρεις ο διπλανός

θα ταν ο κόσμος μαγικος

παράδεισος η πλάση

στου φεγγαριου το τάσι

καφες βαρυς γλυκος ...

πόσο περίεργοι γινόμαστε τελικά οι άνθρωποι

πόσο διπλα μας κοιμάται η ευτυχία και δεν την αφουγκραζόμαστε

ένας καφές ,ένας γαλάζιος ουρανος , ένα αγαπημένο τραγούδι ,μια καλημέρα ζεστή ποτισμένη με αισιοδοξία ... και η μέρα ξεκινά καλά ...τόσο απλά... emiloveyouemiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Καλημέρα ήλιε, καλημέρα"

Βέβαια το θέμα δεν είναι ποιο τραγούδι μου είπε καλημέρα, αλλά ΠΟΙΟΣ το τραγούδησε!!! :wub: :wub: :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμένα πάντως μου το τραγούδησε ο... υπολογιστής μου!

Κοίτα να δεις σύμπτωση! :lol: Κι εμένα ο υπολογιστής μου μου τραγούδησε το Morning Sun.

(Αντώνη μου, πάντως θα μπορούσε να μη μας τραγουδάει ούτε ο υπολογιστής μας! Πάλι καλά να λες! :P )

Τροποποιήθηκε από Gilraen
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

All I ask of you - Phantom of the Opera του A.L. Weber...

Έχουμε και δουλειές και πρέπει να μελετήσουμε!! :rolleyes::wub::wub::wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το Κιτρινο Πουκαμισο... απο Γιωργη Χριστοδουλου... πολυ ομοροφο τραγουυδι με ωραια μουσικη (η μουσικη ειναι απο καποιο ξενο τραγουδι... δενξερω πως το λενε) και ωραια στιχακια :D Και η φωνη του τυπου ειναι παρα πολυ καλη :) Ανερχομενο αστερι του ελληνικου εντεχνου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.