Jump to content

Κατατακτήριες Εξετάσεις Ιατρικής Σχολής Θεσσαλονίκης


Recommended Posts

ΔΙΝΩ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΗ, ΦΥΣΙΚΗ, ΧΗΜΕΙΑ, ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ Α ΕΤΟΥΣ emhelp . ANY TIP ΓΙΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ. ΜΗΝ ΜΕ ΔΕΙΤΕ ΣΑΝ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΗ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΣΑΡΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΨΩΝΙΟ ΚΑΙ embored. ΜΙΑ ΝΕΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ.

emsos

emiloveyou

WANNABE SHRINK

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ :D

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΤΟΣ.

ΦΥΣΙΚΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ .ΣΤΟΝ ΚΟΒΑΝΗ ΑΝ ΨΑΞΕΙΣ ΘΑ ΒΡΕΙΣ.

ΧΗΜΕΙΑ ΣΤΟ VOLCANO ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΑΙ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ :D

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΤΟΣ.

ΦΥΣΙΚΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ .ΣΤΟΝ ΚΟΒΑΝΗ ΑΝ ΨΑΞΕΙΣ ΘΑ ΒΡΕΙΣ.

ΧΗΜΕΙΑ ΣΤΟ VOLCANO ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΑΙ

emsecretemsos

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ. ΕΑΝ ΓΙΝΕΙς ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΣΑΦΗΣ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΠΟΛΥ. ΣΑΝ ΨΑΡΙ ΔΕΝ ΤΑ ΠΙΑΝΩ ΟΛΑ. ΤΙ ΕΣΤΙ ΚΟΒΑΝΗΣ ΚΑΙ ΤΙ VOLCANO?

emhelp

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

είναι 2 επιχειρήσεις που βγάζουν το ψωμί τους από παλιά θέματα, φωτοτυπίες και σημειώσεις. Βρίσκονται εκατέρωθεν της σχολής. Καλή τύχη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

είναι 2 επιχειρήσεις που βγάζουν το ψωμί τους από παλιά θέματα, φωτοτυπίες και σημειώσεις. Βρίσκονται εκατέρωθεν της σχολής. Καλή τύχη.

σκονάκια.... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Shrink αν θελεις στειλε μου e-mail, εχω καποιες πληροφοριες.

Και κατι αλλο...Συγχαρητηρια για το κουραγιο σου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Shrink αν θελεις στειλε μου e-mail, εχω καποιες πληροφοριες.

Και κατι αλλο...Συγχαρητηρια για το κουραγιο σου!

many thanks for the consideration. παντα το ελεγα οτι η θεσσαλονικη εχει και τα καλυτερα και τα ομορφοτερα κοριτσια. εαν μπορεις να βοηθησεις το e-mail μου ειναι paneconomou@yahoo.

οσο αφορα το κουραγιο, δεν ξερω. εμενα για ψωνιο μου φαινεται, αλλα ελπιζω να κρατησει. το ηθελα απο μικρος και τωρα νομιζω οτι μπορω να το προσπαθησω.

:splats:

wannabe shrink

σκονάκια.... :P

ο σκοπος αγιαζει τα μεσα. ετσι δεν λετε οι γιατροι? προσπαθω και εγω να γινω ενας απο εσας και οχι μονο απο επιστημονικης αποψης αλλα και απο αποψη χαρακτηρα. :P

θα βοηθησεις? emeleos

wannabe shrink

είναι 2 επιχειρήσεις που βγάζουν το ψωμί τους από παλιά θέματα, φωτοτυπίες και σημειώσεις. Βρίσκονται εκατέρωθεν της σχολής. Καλή τύχη.

ευχαριστω για την βοηθεια

shrink

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για ποια ιατρική σχολή ενδιαφέρεσαι;;....γιατί τα φωτοτυπάδικά Βολκάνο , Κοβάνης κοκ βρίσκονται πλησιον της ιατρικής Αθηνών , στο Γουδή.

θα μπορούσες να ρίξεις μια ματιά στα θέματα εξετάσεων,που βρίσκονται συγκεντρωμένα στο σάιτ , για να κατανοήσεις ίσως το "πνεύμα" των ερωτήσεων στα συγκεκριμένα μαθήματα.

για την ιατρική Αθήνας: http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=5532

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showforum=44

για την ιατρική Θεσσαλονίκης: http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showforum=88

καλή δύναμη!!!

και καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για ποια ιατρική σχολή ενδιαφέρεσαι;;....γιατί τα φωτοτυπάδικά Βολκάνο , Κοβάνης κοκ βρίσκονται πλησιον της ιατρικής Αθηνών , στο Γουδή.

θα μπορούσες να ρίξεις μια ματιά στα θέματα εξετάσεων,που βρίσκονται συγκεντρωμένα στο σάιτ , για να κατανοήσεις ίσως το "πνεύμα" των ερωτήσεων στα συγκεκριμένα μαθήματα.

για την ιατρική Αθήνας: http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=5532

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showforum=44

για την ιατρική Θεσσαλονίκης: http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showforum=88

καλή δύναμη!!!

και καλή επιτυχία!!!

ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ. ΟΧΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΧΑΛΑΓΕ Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΔΕΙΚΝΕΙΤΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ. ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΤΑ ΥΠΟΨΗ. ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ. ΔΥΝΑΜΗ ΥΠΑΡΧΕΙ. ΤΥΧΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΟΛΜΗΡΟΥΣ?

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Shrink συγχαρητήρια για την απόφασή σου και...σιδεροκέφαλος.

Είμαι κι εγώ είμαι κοντά στην ηλικία σου και κατόπιν πτυχίων και μεταπτυχιακών σε άσχετες με την ιατρική επιστήμες η σχολή αυτή αποτελεί ακόμα το απωθημένο μου. Μπορείς να μου πεις (μήπως και πάρω καμμιά ιδέα) αν παράτησες την μέχρι τώρα εργασία σου ή βρήκες κάποιο άλλο τρόπο να συνδιάσεις εργασία και παρακολουθήσεις; Επίσης αν στη διάρκεια αυτών των 6 ετών σκέφτεσαι να εργασθείς παράλληλα ή όχι;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να διευκρινησω κατι για οποιον ενδιαφερεται ,οτι απο παραιατρικο ΤΕΙ και απο ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗ

ΣΧΟΛΗ μπαινεις στο δευτερο ετος, τεταρτο εξαμηνο ,και αν δε δουλευεις τα δυο τελευταια ετη,

η σχολη ''βγαινει'' ανετα σε τεσσεραμιση χρονια! emcat2

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ανίτα έτσι είναι. Κ όχι μόνο αυτό. Όσο σπουδάζεις εργάζεσαι κ μετά μπαίνεις ώς υπεράριθμος στην ειδικότητα. Άσε που οι καθηγητές δείχνουν μεγαλύτερη ελαστικότητα σε όσους εργάζονται.

ΑΛΙΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΕΙ ΜΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. Μας εχουν όλοι χ****ενους. Στο τέλος θα μας πούνε "ασ προσέχατε που μπήκατε με εξετάσεις"!!!! Κανέναν προνόμιο δεν έχουμε. Κρίμα οι κόποι κ οι θυσίες στο λύκειο. Χαμένα χρόνια ήταν τελικά. Τουλάχιστον να μπούν εξετάσεις για ειδικότητα να δείξουμε γι ακόμα μια φορά τί αξίζουμε...

Όσο για σένα φίλε μου καλή αρχή. Εσύ σίγουρα το κάνεις γιατί το γουστάρεις. Να μπαίνεις συχνά εδώ μέσα κ να ζητάς βοήθεια. Μην ντρέπεσαι :P

Τροποποιήθηκε από angelospower
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Anita όπως έγραψα οι επιστήμες που ασχολήθηκα μέχρι τώρα είναι άσχετες με ιατρική που σημαίνει ότι με κατατακτήριες θα εγγραφώ στο 1ο έτος, τουτέστιν......μια εξαετία σπουδών τουλάχιστον.

AngelosPower: Πού εργάζεσαι; Και τα πρωινά που θα έχεις σχολή πώς θα εργάζεσαι; Κι αν ξέρεις, για τι ύψους απόλαβές μιλάμε; (Ένεκα 40άρης ΚΑΙ οικογενειάρχης).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αναφέρομαι στην ανίτα κ στη περίπτωση που βγάλεις ένα ΤΕΙ κ πηδήσεις στην ιατρική. Οι απολαβές αν διοριστείς μέσω ασεπ(όχι δύσκολο) στο δημόσιο είναι πολύ καλές. Μια 1000+ ευρώ. Υπολόγισε ότι θα παίρνεις εκπαιδευτικές άδειες, ότι τα πρωινά θα σου χαρίζουν καμια απουσία κ ότι στη σχολή δεν υπάρχει αυστηρός έλεγχος απουσιών. Τώρα αν είσαι οικογενειάρχης+ εργαζόμενος δεν θα έχεις την ίδια διάθεση για μάθηση με κάποιον που είναι 20-25. Θέλει υπομονή κ κουράγιο.

Εγώ εργάζομαι στη δουλειά του πατέρα μου(είναι συνταξιούχος!!!!). Δεν εργάζομαι. Είμαι Ε.Π.Π.(εκμετάλλευση πατρικής περιουσίας)

Τροποποιήθηκε από angelospower
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απο Πανεπιστημιακη σχολη σ' ολες σχεδον τις σχολες μπαινεις στο 2ο ετος.Οσο για τους

υπεραριθμους κατι ακουσα οτι δεν διδεται ετσι ''δωρεαν'' ,αλλα με την προυποθεση οτι θα γυρισεις στο

''ποστο'' σου να εργασθεις αναλογο χρονικο διαστημα!Αυτο ,με ενναλακτικη λυση καποια επιστροφη

χρηματων λογω της εκπαιδευτικης αδειας που ελαβες!!Δεν τα ξερω ομως κι εγω πολυ καλα...

ετσι ακουσα.Η εργασια σου σαφως θα πρεπει να ειναι απογευματινη. embaaa

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Shrink συγχαρητήρια για την απόφασή σου και...σιδεροκέφαλος.

Είμαι κι εγώ είμαι κοντά στην ηλικία σου και κατόπιν πτυχίων και μεταπτυχιακών σε άσχετες με την ιατρική επιστήμες η σχολή αυτή αποτελεί ακόμα το απωθημένο μου. Μπορείς να μου πεις (μήπως και πάρω καμμιά ιδέα) αν παράτησες την μέχρι τώρα εργασία σου ή βρήκες κάποιο άλλο τρόπο να συνδιάσεις εργασία και παρακολουθήσεις; Επίσης αν στη διάρκεια αυτών των 6 ετών σκέφτεσαι να εργασθείς παράλληλα ή όχι;

:rolleyes:

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ. ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ, ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΑΣΧΕΤΕΣ ΣΧΟΛΕΣ ΕΙΜΑΙ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΧΩ ΨΩΝΙΟ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΕΙΜΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ ΜΕ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ ΚΑΙ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΑΝ ΜΑΝΑΤΖΕΡ. ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ. ΟΧΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΤΗΣΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ, ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΩ. ΑΛΛΑ ΠΙΕΣΑ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ. ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΩ ΣΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΠΟΥ ΜΠΩ. ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΛΟΓΩ ΘΕΣΗΣ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΕΥΕΛΙΚΤΟΣ ΣΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΛΕΒΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ, ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ. ΠΑΝΤΩΣ Η ΑΝΝΙΤΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΤΥΧΙΟ ΑΕΙ, ΑΣΧΕΤΟ ΑΠΟ ΠΙΟ, ΚΑΙ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ, ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ 3ο ΕΞΑΜΗΝΟ ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ, ΟΠΟΤΕ ΓΛΥΤΩΝΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΠΑΝΩ. ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ. ΔΙΝΕΙΣ 3 ΜΑΘΗΜΑΤΑ. Η ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΥΚΟΛΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ. Η ΦΥΣΙΚΗ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ. Η ΧΗΜΕΙΑ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΗ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΙΣΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙΣ ΣΕ ΕΥΛΟΓΟ ΧΡΟΝΟ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ.

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ. ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ

SHRINK

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 months later...

..................................................................................................................................................................

:rolleyes:

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ. ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ, ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΑΣΧΕΤΕΣ ΣΧΟΛΕΣ ΕΙΜΑΙ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΧΩ ΨΩΝΙΟ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΕΙΜΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ ΜΕ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ ΚΑΙ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΑΝ ΜΑΝΑΤΖΕΡ. ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ. ΟΧΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΤΗΣΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ, ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΩ. ΑΛΛΑ ΠΙΕΣΑ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ. ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΩ ΣΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΠΟΥ ΜΠΩ. ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΛΟΓΩ ΘΕΣΗΣ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΕΥΕΛΙΚΤΟΣ ΣΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΛΕΒΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ, ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ. ΠΑΝΤΩΣ Η ΑΝΝΙΤΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΤΥΧΙΟ ΑΕΙ, ΑΣΧΕΤΟ ΑΠΟ ΠΙΟ, ΚΑΙ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ, ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ 3ο ΕΞΑΜΗΝΟ ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ, ΟΠΟΤΕ ΓΛΥΤΩΝΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΠΑΝΩ. ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ. ΔΙΝΕΙΣ 3 ΜΑΘΗΜΑΤΑ. Η ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΥΚΟΛΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ. Η ΦΥΣΙΚΗ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ. Η ΧΗΜΕΙΑ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΗ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΙΣΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙΣ ΣΕ ΕΥΛΟΓΟ ΧΡΟΝΟ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ.

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ. ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ

SHRINK

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

shrink, αξίζει το κόπο ακόμη και αν το κάνεις για το ψώνιο σου. Εγω ειμαι στο 5ο έτος, μπήκα με κατατακτήριες από ΤΕΙ, με το σύστημα που΄διαγωνιζόσουν για όλες τις ιατρικές. Δουλεύω από τη πρώτη στιγμη στιγμη σε δημόσιο νοσοκομείο ως νοσηλευτρια, είναι δύσκολο γιατί το πρωι τρέχεις στις κλινικές και το απόγευμα στη δουλειά. Ισχυει οτι κάνεις την ειδικότητα ως υπεράριθμος αλλα δε ξέρω μετά τι γίνεται. Προσωπικά δεν είδα καμία ιδιαιτερη μεταχείρηση από τους καθηγητές, ούτε σε θέματα απουσιών ούτε σε θέματα εξετάσεων.Το κέρδος μου είναι οτι είμαι πολύ πιο άνετη με τους ασθενεις, εχω σαφή είκόνα της πραγματικότητας των νοσοκομείων, των γιατρών και του νοσηλευτικού προσωπικού και δε παραμυθιάζομαι με αυτά που λέγονται. Οσο για το διάβασμα, ναι μεν ούτε το κουράγιο ούτε το χρόνο έχω για να χτυπάω δεκάωρα την ημέρα, όμως με βοηθούν οι γνώσεις μου από τη προηγούμενη σχολή και κυρίως από την δουλειά ωστε να μην έχω πρόβλημα στην κατανόηση και να περνάω πιο γρήγορα στην απομνημόνευση. Ελπίζω να σε βοηθησα, καλή επιτυχία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Εξυπηρέτηση???

Εδώ στην Τσωλιά στην παιδιατρική είχα ζητήσει να φεύγω μισή ώρα πιο νωρίε για να μππορώ να φτάνω στη δουλειά στην ώρα μου και μου έθεσε το δίλημμα

ή δουλειά

ή σπουδές!

Πάντως αν θες καμιά βοήθεια μη διστάσεις!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Έβαλα το post στο forum της Ιατρικής Ιωαννίνων αλλά δεν υπήρξε απάντηση.

Επανέρχομαι λοιπόν σε αυτό το topic.

Γνωρίζει κανείς την ύλη των κατατακτηρίων εξετάσεων για την Ιατρική Σχολή των Ιωαννίνων;

Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία για sos, έτος εγγραφής κατόπιν επιτυχίας, αριθμό εισακτέων από κατατακτήριες κ.λ.π. είναι ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...

ΣΑΝ ΤΕΛΕΙΟΦΟΙΤΟΣ(ΣΧΕΔΟΝ) ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΣ ΑΠΟ ΤΕΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΙΠΑ..''ΔΕΝ ΠΑΩ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΑΠΟ ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ??ΚΑΛΗ ΦΑΣΗ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΡΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ?---->1Βασικές Αρχές Κυτταρικής Βιολογίας, Alberts, κ.α.μετάφραση (εκδόσεις Πασχαλίδη, 2000).2.Ιατρική Γενετική, Βασικές έννοιες J. M. Connor κ.α.Μετάφραση,Εκδόσεις Π.Χ. Πασχαλίδης 2004.3Βιοχημεία Α΄ Τόμος Συγγραφέας: Καθ. Αντ. Τρακατέλλης..ΝΑ ΤΑ ΑΓΩΡΑΣΩ???ΔΕΝ ΛΕΕΙ Ο ΚΟΥΚΟΣ ΑΙΔΟΝΑΚΙ...ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΜΗΠΩΣ???ΑΑΑ!!!ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΕΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟ ΘΕΜΑ ΘΕΡΜΟΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ HTSEPELIS@HOTMAIL.COM....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΕΔΩ---http://www.cso.auth.gr/Greek/Katatakseis/KatatakseisAUTh19b.gr.htm

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΒΟΗΘΕΙΑ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ!ΒΥΕ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΑΝ ΤΕΛΕΙΟΦΟΙΤΟΣ(ΣΧΕΔΟΝ) ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΣ ΑΠΟ ΤΕΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΙΠΑ..''ΔΕΝ ΠΑΩ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΑΠΟ ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ??ΚΑΛΗ ΦΑΣΗ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΡΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ?---->1Βασικές Αρχές Κυτταρικής Βιολογίας, Alberts, κ.α.μετάφραση (εκδόσεις Πασχαλίδη, 2000).2.Ιατρική Γενετική, Βασικές έννοιες J. M. Connor κ.α.Μετάφραση,Εκδόσεις Π.Χ. Πασχαλίδης 2004.3Βιοχημεία Α΄ Τόμος Συγγραφέας: Καθ. Αντ. Τρακατέλλης..ΝΑ ΤΑ ΑΓΩΡΑΣΩ???ΔΕΝ ΛΕΕΙ Ο ΚΟΥΚΟΣ ΑΙΔΟΝΑΚΙ...ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΜΗΠΩΣ???ΑΑΑ!!!ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΕΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟ ΘΕΜΑ ΘΕΡΜΟΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ HTSEPELIS@HOTMAIL.COM....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΕΔΩ---http://www.cso.auth.gr/Greek/Katatakseis/KatatakseisAUTh19b.gr.htm

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΒΟΗΘΕΙΑ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ!ΒΥΕ!

Λοιπόν για πήγαινε μία βόλτα από την βιβλιοθήκη της σχολής…εάν τα βρεις άνοιξε καρτέλα (νομίζω θέλει μία φώτο και την ταυτότητα) για να τα δανειστείς ώστε να βγάλεις φωτοτυπίες… η βιολογία κυττάρου είναι 800+ σελίδες , η γενετική καμιά 400 εάν θυμάμαι καλά. Στον τρακατέλλη βγάλε μόνο τις σελίδες που σε ενδιαφέρουν γιατί είναι και 1500 σελίδες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.