Jump to content

ΒΙΒΛΙΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΩΝ


tik-tak

Recommended Posts

ΕΧΩ να σου πω και αλλες τέτοιες ιστοριες γέλιου.

ΡΕ θα πεθανεις μιλαμε. Εκει δεν περπατας πετας.

ΕΔΩ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ, ΕΔΩ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΘΑ ΜΑΘΕΤΕ ΑΥΡΙΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΡΑΒΛΑΧΟΥ ΠΑΠΠΟΥ ΠΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΣΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

dikaios οι 4 ειδικευόμενοι μικροβιολόγοι που έχετε κάνουν τίποτα ή όλα τα κάνεις εσύ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

dikaios οι 4 ειδικευόμενοι μικροβιολόγοι που έχετε κάνουν τίποτα ή όλα τα κάνεις εσύ;

Μετρανε το pt, ptt, inr και d-dimmer (το τελευταιο το κανω και εγω άμα θέλω).

Ελέγχουν με ένα μηχανημα (Elejis ονομαζεται) για τις ηπατιτηδες, τους κ. δείκτες και τις ορμονες.

Βλέπουν τα πλακακια των ούρων και μία είναι υπευθυνη για τις καλλιέργιες.

Ολα τα υπόλοιπα τα κάνουν οι τεχνολογοι. Δηλ, ποια. Από της 8 ανεβαινω σε 4 ορόφους και κανω σε καμια 50 άτομα αιμοληψια. Μερικες φορες πηγαινω και στη νεφρολογικη και την παθολογικη που είναι στο 5 όροφο. Και εκει ειναι πολυ δύσκολα τα πραγματα, ουτε να το σκέφτομαι δε θελω.

Αυτά μέχρι της 09.45 το πρωι γιατι οι ασθενεις πεινανε και πρεπει να γινει γρηγορα η δουλεια.

Μετα της δεκα κατεβαινω στο εξωτερικο. Παλι αιμοληψιες, ουρα, κοπρανα, τ.κ.ε, αποτελεσματα, χρωσεις λ-τ, πτυελα και απο ότι μαθαινω θελουν να μας δωσουν και τις καλλιεργιες.

Φεύγουν και οι παλιες παρασκευαστριες μετα της 10 και δεν ξαναερχονται για βοηθεια.

Ασε μια ζωη μεσα στα ουρα, ζω ενα δραμα.!!!!

Πλακωνουν και ολοι οι ασθενεις από το νοσοκομειο και τι δεν έχω ακουσει, ξυλο πραγματικο για μια θέση στη καρεκλα της αιμοληψιας. Και αμα τους πεις σε 2 ώρες τα αποτελεσματα εκει να δεις παρακαλητο.

Ουτε η μυριωδια απο τα κοπρανα δεν τους πειραζει, ήθελα να ξέρω? Ντου στο μι/γικο.

Παρακαλαμε να μη χαλασει κανενα μηχανημα, γιατι ποιος ειδε τη γρια και το γερο και δεν τους φοβηθηκε.

Ολα τα μηχανηματα τα ξερω εκτος απο το προαναφερθεν, δεν με αφηνουν ουτε να το αγγιξω.!!!!

τεσπα εγω δε χανω την ελπιδα, το γέλιο και το κουραγιο μου πως θα έρθουνε καλυτερες μέρες.

Δικαιουμε μονο 3 μέρες ΆΔΕΙΑ και παω εναλλαξ πρωι απογευμα.

αρε ΕΛΛΑΔΑ!!!

Τροποποιήθηκε από dikaios
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάτι τέτοιοι κρατάνε το ΕΣΥ σταθερά και δεν καταρρέει ακόμα.

Προλαβαίνεις πάντως και διορθώνεις τα ορθογραφικά....κάτι είναι και αυτό!

dikaios εγώ στη θέση του διοικητή του νοσοκομείου σου, θα σε κανα άγαλμα ή θα σου έδινα για νύφη την κόρη του την οδοντίατρο στο Α.Π.Θ. :lol::lol::lol:

Τροποποιήθηκε από tasostheodoridis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Μιλάμε με αυτά που γράφει το αφασικό εδώ πέρα πρέπει να παρακαλάει μην τυχόν και τα σφυρίξει κάποιος στους ειδικευόμενους στη Βέροια και τον τουλουμιάσουν...

:lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μιλάμε με αυτά που γράφει το αφασικό εδώ πέρα πρέπει να παρακαλάει μην τυχόν και τα σφυρίξει κάποιος στους ειδικευόμενους στη Βέροια και τον τουλουμιάσουν...

:lol:

Invitro γιατί να με τουλουμιάσουν?

Εγω φταίω που νοιάζομαι για τη έκδοση των αποτελεσμάτων.

Δηλαδή αν ερχόσουν εσύ και με έλεγες, "μπορείς να μου δώσεις τα αποτελέσματά του

τάδε γιατί είναι επείγον, τι νομίζεις οτι θα έκανα?

Θα στα έδινα φυσικά, έστω και αν, κατά κάποιο τρόπο παρανομούσα.

Δε το κάνω όποτε μου καπνίσει αυτό. Εντάξει, έτυχε μια φορά και το έκανα.

Την επόμενη να είσαι σίγουρη, ότι θα τον ξυπνήσω αν χρειαστεί, έστω και αν δε του αρέσει.

Γιατί έτσι πρέπει. Είναι η δουλειά του αυτή.Δεν είμαι διατεθειμένος και ένα παραπάνω που δεν γνωρίζω μάλιστα, να αναλαμβάνω και να βγάζω "τα κάστανα από τη φωτια".

Invitro υποκείμενο, ρήμα, αντικείμενο την άλλη φορά γατί βλεπω ότι η παρέα, με την άλλη πλευρα του Σήφη σε χάλασε!!!

Τροποποιήθηκε από dikaios
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Invitro υποκείμενο, ρήμα, αντικείμενο την άλλη φορά γατί βλεπω ότι η παρέα, με την άλλη πλευρα του Σήφη σε χάλασε!!!

Δεν κατάλαβα, έχεις κανένα πρόβλημα με το συντακτικό μου;

Εγώ πάντως, αν η ιστορία που μας λες είναι αληθινή και είχες πάρει την πρωτοβουλία να δώσεις αποτελέσματα χωρίς να με ξυπνήσεις, θα σε είχα τουλουμιάσει χαλαρά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Invitro υποκείμενο, ρήμα, αντικείμενο την άλλη φορά γατί βλεπω ότι η παρέα, με την άλλη πλευρα του Σήφη σε χάλασε!!!

Δεν κατάλαβα, έχεις κανένα πρόβλημα με το συντακτικό μου;

Εγώ πάντως, αν η ιστορία που μας λες είναι αληθινή και είχες πάρει την πρωτοβουλία να δώσεις αποτελέσματα χωρίς να με ξυπνήσεις, θα σε είχα τουλουμιάσει χαλαρά...

Εγώ γιατί νομίζεις θα τον ήθελα στο εργαστήριο που είμαι τώρα; Δεν έχω κανένα να τουλουμιάζω!sportifs2.gif
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

στ επειγοντα στα γιαννενα μπαινει μεσα φορειο με τον αντρα απο κατω και η γυναικα απο πανω του και αυτος μεσα...πολυ απλα μπηκε ο αντρας της ξαφνικα ενω αυτη το εκανε με τον εραστη της,τρομαξε και εκλεισε αποτομα και μετα για να τους ξεκολλλησουν τους πλακωσαν στιςε μυοχαλαρωτικες ενεσεις στις επιμαχες περιοχες..εγιναν και ρεζιλι...πικρα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Με καλεσε η νοσηλευτρια, να μου πει οτι η κα Δημητριου, στο 408 δωματιο εκανε δακτυλικη στην διπλανη ασθενη-κα Αρσενη, για να τη βοηθησει να ενεργηθει κι αυτο της προκαλεσε αιμοραγια!!!! Αρα, ποιος ο λογος να υπαρχω εγω?, αφου οι ασθενεις, κουραρονται μονοι τους! :withstupid::splaaaats::splats::splats::splats::blink::huh:

Ο 'Βουδας" της κλινικης εχει καταπεσει... ειναι 1 παχουλη γρια που κατα καιρους ολοι πιστευουν οτι θα τυναξει τα πεταλα, αλλα ολο μας διαψευδει, επανερχεται δρυμητερη και ζηταει φαγητα, βριζει οποιον μπει στο δωματιο και γενικοτερα ολα της φταινε... εχθες με φωναξε η νοσηλευτρια, "ελα να δεις το Βουδα που μιλαει με το υπερπεραν, δεν της μενουν πολλες μερες...", παμε προς το δωματιο, βαζω μπροστα την νοσηλευτρια (κλασσικα, ακομη κι αν της ριχνω 2 κεφαλια της Αθανασιας, δε κολωνει πουθενα!) βλεπω το Βουδα να μιλαει και να γελαει... "βλεπει τον αντρα της τωρα" μου κανει η Αθανα!! σημερα ειχε φαει γεμιστα που της ειχε φερει η νυφη της κι ηθελε να φαει και το φαγητο της κλινικης... και ποια ειμαι εγω που θα υπαγορευσω τι θα φαει και τι δε θα φαει ο Βουδας, στα τελευταια του?????? embaaa

Τροποποιήθηκε από neurodiab
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το να μην αναφέρεις ονόματα ασθενών μάλλον δεν στο έχουνε μάθει

ρώτα στον Ι.Σ.Α. να σε ενημερώσει :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το να μην αναφέρεις ονόματα ασθενών μάλλον δεν στο έχουνε μάθει

ρώτα στον Ι.Σ.Α. να σε ενημερώσει :lol: :lol: :lol:

Τασουλη κι εγω σε χαιρετω και πιστευω ακραδαντα οτι κατα βαθος.... φταιει ο ερωτας!!! για ο,τι μας συμβαινει!!! :withstupid::P:lol::lol::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στ επειγοντα στα γιαννενα μπαινει μεσα φορειο με τον αντρα απο κατω και η γυναικα απο πανω του και αυτος μεσα...πολυ απλα μπηκε ο αντρας της ξαφνικα ενω αυτη το εκανε με τον εραστη της,τρομαξε και εκλεισε αποτομα και μετα για να τους ξεκολλλησουν τους πλακωσαν στιςε μυοχαλαρωτικες ενεσεις στις επιμαχες περιοχες..εγιναν και ρεζιλι...πικρα....

χαχα μου θυμιζει το safe sex την ταινια! :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

νευροντιαμπ ολα αυτα τα περιστατικα που συμβαινουν σε ποια κλινικη σε παθολογικη ή ψυχιατρικη;

και ναι θα σε μαλωσω κ εγω υπαρχει και ιατρικο απορρητο και προσωπικα δεδομενα δεν λεμε ονοματα ποτε ασθενων παρα μονο στην καθιστη επισκεψη και στους γυρους στους θαλαμους! και ερωτευμενη να εισαι στην δουλεια πρεπει να εισαι σκυλι και να τα χεις 400!! :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

'Ενας παππούς μου έλεγε πως θα πεθάνει επειδή τον πονάει η καρδιά του.Του είπα να βγάλει το πουκάμισο και είδα έναν ωραιότατο έρπη ζωστήρα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup αααα το θυμάμαι!!!

κι εγώ θα πεθάνω!!!!

με πονάει η καρδιά μου.....

τι είναι άραγες?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επηγα παλι Γιωργη, επηγα στου γιατρου

γιατι πονει η καρδια μου

Γιατι πονει η καρδια μου

και τη μορφη τσι εδειξε το καρδιογραφημα μου

--Ζωιδακης :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.