Jump to content

ΒΙΒΛΙΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΩΝ


tik-tak

Recommended Posts

Με αφορμή το περιστατικό από εφημερία που διηγήθηκε ο Sov και μια ιδέα που είχε παλαιότερα ο Martell , προτείνω να φτιάξουμε μια ενότητα , όπου θα καταγράφουμε τα περιστατικά που συναντάμε στο πλαίσιο της φοίτησής μας στην ιατρική σχολή ή της εργασίας ως αγροτικοί ή νέοι ειδικευόμενοι…

Αν γίνει αυτό με σεβασμό στα προσωπικά δεδομένα, με επιστράτευση της ευαισθησίας μας και με διάθεση μονάχα να μοιραστούμε ο,τι μας έκανε εντύπωση, μας έφερε σε αμηχανία, μας προβλημάτισε, μας στεναχώρησε ή και μας έκανε να γελάσουμε ή να…γελοιοποιηθούμε , τότε ας…ανοίξουμε

ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΩΝ του φόρουμ μας!

Οι …Ο.Ε. (= οδηγίες εδόθησαν ) και είμαστε έτοιμοι για μια περιήγηση στο χώρο της καθημερινής ιατρικής άσκησης ….

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγροτικός ιατρός στην περιοχή της ορεινής Λακωνίας, σε ένα από εκείνα τα χωριά που ούτε οι λοκατζήδες δεν έχουν ανακαλύψει ακόμα...

Γράφει τα φαρμακάκια στις γιαγιάδες, παίρνει 1-2 πιέσεις, και πηγαίνει ωραίος-ωραίος στο καφενείο του χωριού για να επιδοθεί στο αγαπημένο από τα φοιτητικά χρόνια σπορ της κατανάλωσης ΚΑΦΕ emkafesemkafes ...

Οπότε, τον πλησιάζει ο κλασικός βαρύμαγκας παππούς (που μόλις σηκώθηκε από το τραπέζι με τους κονιακοπότες), τον χτυπά φιλικά στην πλάτη, παίρνει τη μπάσα του φωνή και... κάνει το κο(μ)πλιμέντο του που αξίζει όσο 20 φακελάκια, προσθέτοντας και την κλασική ερώτηση των ημερών:

"Γεια σου ρε γιατρέ π'τσαρά!

Είσαι και με τον Καραμανλή;"

Αξίζει λοιπόν τον κόπο να κοσμεί η συγκεκριμένη φράση την υπογραφή μου πλέον... :)B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην παθολογική κλινική , όπου καναμε το 3μηνο παθολογίας , κάθε φοιτητής είχε , κατά κάποιο τρόπο, «υπό την ευθύνη» του 3 ασθενείς … Κάποια στιγμή, νοσηλεύτηκε μια κυρία 75 χρονών με καρκίνο εγκεφάλου στα τελευταία στάδια . Είχε μεγάλη περιουσία και μοναδική κληρονόμος της ήταν η ανιψιά της .

Η ασθενής αυτή κατά καιρούς άρχιζε να μιλά ακατάσχετα λέγοντας ασυνάρτητα πράγματα ή και βρίζοντας …Ένα πρωινό, εκεί που την «εξέταζα», άρχιζε να λέει ότι: «αυτοί τα κανόνισαν…θέλουν τα λεφτά μου…αυτοί πλήρωσαν τους γιατρούς και στο άλλο νοσοκομείο…αυτοί θέλουν να με βγάλουν από τη μέση για τα λεφτά μου…».

Αρχίζω , λοιπόν , κι εγώ να τη ρωτώ από περιέργεια έχοντας υπόψιν τα περί περιουσίας για το ποιοι τελικά είναι οι «αυτοί»… ρωτούσα εγώ, μου επαναλάμβανε αόριστα τις …καταγγελίες …

με άκουγε τόση ώρα ο ειδικευόμενος ,που ήμουν υπό την εποπτεία του, και μου λέει: « Άσε, τώρα που σε έπιασε το ντεντεκτιβίστικο και έλα δω να με βοηθήσεις με την άλλη ασθενή…»

…Γέλασα στο σχόλιό του…βλέποντας να γελώ η κυρία εκνευρίστηκε και άρχισε να με απειλεί: «κι εσύ με αυτούς είσαι…μη γελάς…θα σε καταγγείλω εγώ…» και πιάνοντας το ταμπελάκι στο πέτο της ιατρικής μπλούζας που έφερε το όνομα μου ( ας υποθέσουμε ότι είναι ...τικ τακάκη ) για να το διαβάσει καλύτερα συνεχίζει λέγοντας μου « θα σε καταγγείλω στον Τριανταφυλλόπουλο, τικ τοκάκη!!».

..ντόινγκ!...

Τελειώσαμε με την άλλη ασθενή και με τον ειδικευόμενο επιστρέφουμε στην εν λόγω κυρία. Ο ειδικευόμενος θέλοντας να εκτιμήσει το επίπεδο συνείδησης , τη ρωτά: « Πώς σας λένε?» και η ασθενής απαντά : « Με λένε τικ τοκάκη…με λένε τικ τοκάκη….»!!!!!!!

Το «πώς τη λένε» , το όνομά μου δηλαδή (με τη μικρή αυτή παραποίηση, στο ένα γράμμα ) , το επαναλάμβανε όλη την επόμενη μέρα και μάλιστα οι υπόλοιποι ειδικευόμενοι θέλοντας να σπάσουν πλάκα μαζί μου , πήγαιναν , που και που , και ρωτούσαν το όνομα της/ μας /μου !!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

H κυρία Μαρία, 75 ετών, μας διηγείται, όσο εμείς γράφουμε συνταγές γι'αυτήν και τις 3 φίλες της...

"Βοηθούσα τον παπά να σφάξει ένα γουρούνι και κράταγα τον κουβά με το νερό για να ξεπλένω τα αίματα. Και πάνω στην ένταση της σφαγής (τα λόγια της δεν ήταν αυτά φυσικά, τα λέω έτσι χάριν συντομίας) άρχισε να μου φωνάζει ο παπάς "ΧΥΣΕ ΜΑΡΙΑΑΑ ΧΥΣΕ ΜΑΡΙΑ"...Και του λέω τί πράγματα είναι αυτά που λες παπά μου και θέλω να μεταλάβω αύριο!!!" :antegeia:emoopsemoopsemoops

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο Σταύρος, ο συνάδελφος και φίλος στο διθέσιο ιατρείο, γράφει συνταγή για έναν κύριο, που δεν είναι μπροστά. Και σχολιάζει το επίθετό του "Ναουμ; Μα τί επίθετο είναι αυτό;" Για να συμπληρώσει μετά από λίγο "...κι όμως, είναι Ναουμ!!! Θα ήταν αδικία να τον έλεγαν αλλιώς"...Και μου δείχνει τη φωτογραφία...Δεν έχει γέλιο αν δεν τη δείτε, αλλά φανταστείτε μια φάτσα σα διαφήμιση του ΠΑΣΟΚ του '80, με τον αγρότη με τη μουστάκα, που ψηφίζει Αντρέα για να φέρει την αλλαγή...!!! :antegeia:emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Πραγματικές σημειώσεις ιατρων σε φακέλους ασθενών τους

1.Η ασθενής παρουσιάζει πόνους στο στήθος αν παραμείνει ξαπλωμένη στο αριστερό της πλευρό για διάστημα μεγαλύτερο του ενός έτους.

2. Τη δεύτερη μέρα, το γόνατο παρουσίασε βελτίωση― την τρίτη, εξαφανίστηκε.

3. Η ασθενής είναι δακρυσμένη και κλαιει συνέχεια. Επίσης, εμφανίζει συμπτώματα κατάθλιψης.

4. Η ασθενής εμφανίζει συμπτώματα κατάθλιψης από όταν ξεκίνησε να μ’ επισκέπτεται, το 1993.

5. Η ασθενής εμφανίζει μούδιασμα από τα δάχτυλα των ποδιών και κάτω.

6. Ο ασθενής αρνήθηκε τη νεκροψία.

7. Ο ασθενής δεν έχει ιστορικό αυτοκτονιών.

8. Η ασθενής άφησε λευκά αιμοσφαίρια και σε άλλο νοσοκομείο.

9. Η ασθενής δήλωσε ότι υπέφερε από δυσκοιλιότητα κατά το μεγαλύτερο μέρος του βίου της μέχρι που πήρε διαζύγιο

:rolleyes:

Τροποποιήθηκε από tik-tak
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τικ.... εγραψες!!! Μολις εγινα ρομπα στην αιθουσα του Παπουλακιου γελωντας ξεκαρδισμενος....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

σημείωση σε βιβλίο περιστατικών εξωτερικού ιατρείου :

"...προσήλθε για δήγμα πρόκας...."

Τροποποιήθηκε από tik-tak
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Όταν μάλιστα είναι γραμμένο "δείγμα σκύλου", είναι πολύ καλύτερο...(κάτι σαν prospectus φανταστείτε το...).

- Πόσες εγκυμοσύνες είχατε?

- 2. Από τη μια έχω το κοριτσάκι που σας προανέφερα και είχα και μια αποβολή.

- Σε ποιον μήνα?

- Τον Δεκεμβριο αν θυμάμαι καλά.... emgoal

Περιττό να πώ πως πήγε να γκρεμιστεί ο θάλαμος από τα γέλια της διπλανής ασθενούς.. Εμείς δαγκωθήκαμε, ματώσαμε, στο τέλος και με το γέλιο της άλλης λυθήκαμε και οι 4 μαζί.. Α, και ο 80+++ γιατρός που μας βοηθούσε στη λήψη του ιστορικού... :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 years later...

Ας ανταλλάξουμε τις εμπειρίες μας από τα μαργαριτάρια που κατά καιρούς έχουμε ακούσει από τους δύσμοιρους ασθενείς και που όσο και αν τους συμπονούμε δε γίνεται παρά να σκάσουμε ένα χαμόγελο (τουλάχιστον). :lol:

Παράδειγμα:

Ασθενής μπαίνει στο Τμήμα Επειγόντων δηλώνοντας κατηγορηματικά: "γιατρέ έχω αδυναμία και ζάλη. Το ίδιο είχα και πριν από 3 μήνες και μου είπαν ότι είχα πρόβλημα με τους ΚΑΤΑΛΥΤΕΣ μου!!!!!!!" (σσ. ΗΛΕΚΤΡΟΛΥΤΕΣ)

Περιμένω με ανυπομονησία τις δικές σας εμπειρίες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η γιαγια μου πριν μερικά χρόνια μου είχε δηλώσει γεμάτη περηφάνια ότι δεν έχει "χλωρίνη". Εννοουσε χοληστερίνη... :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ιστορικό από γιαγιά: Να γιατρέ εχώ και την αξονική φωτογραφία ( τομογραφία ), που έκανα πέρσυ στο ωκεανό (κυανό) σταυρό. ΕΓΡΑΨΕ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο τμήμα επειγόντων περιστατικών, ένας συμπαθέστατος ασθενής βλέποντας την ταλαιπωρία του ολιγομελούς προσωπικού και θέλοντας πιθανώς να εκφράσει την συμπαράσταση/κατανόησή του λέει.......τι τραβάτε και εσείς ε; πόσες εφημερίδες κάνετε τον μήνα;

( όχι δεν ήταν σαρδάμ :) )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στελνετε ρεπορτ ή πμ οταν υπαρχει ηδη θεμα ....εγω το'δα σημερα ψαχνοντας για τη Σοφουλα-Σοφακι

emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε φίλη μου που κάνει αγροτικό σε κάποιο νησί...της ζήτησαν πιστοποιητικό ότι δε μπορεί ο οδηγός να φοράει ζώνη...προκειμένου να το δείχνει σε ελέγχους της τροχαίας και να μη του γράφουν κλήση!

Ήμαρτον...

Η απάντησή της; Να κάθεσαι στο πίσω κάθισμα! Ούτε καν στη θέση του συνοδηγού μπροστά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 months later...

emband

Όλοι έχουμε να θυμόμαστε αστεία και κουφά περιστατικά από το αγροτικό ή την ειδικότητα, που είτε συνέβησαν σε μας τους ίδιους είτε τα ακούσαμε από άλλους. Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μερικά από αυτά, και επειδή το δικό μου στοκ δεν είναι ανεξάντλητο, καλώ και όποιον θέλει να γράψει και δικά του. Γιατί πώς να το κάνουμε...στην ιατρική χρειάζεται και λίγη πλάκα!!!

Το πρώτο συγκλονιστικό επεισόδιο έχει τίτλο "Ο καθετήρας και η καλόγρια" emevlogies

Ήμουν στα ΤΕΠ του νοσοκομείου όπου έκανα το τρίμηνό μου πριν το αγροτικό. Μια ωραία πρωία, εκεί που ως συνήθως τρέχαμε και δε φτάναμε, φέρνουν μέσα οι τραυματιοφορείς μια καλόγρια. Και τι καλόγρια! Γύρω στα 80, βάρους τουλάχιστον 150 κιλά, σε αγωγή με αντιψυχωσικά και οξεία επίσχεση ούρων! Έπρεπε να της περάσουν Foley, αλλά έλα που, σύμφωνα με τις άλλες καλόγριες που τη συνόδευαν δεν έπρεπε να της τον περάσει άντρας!!! Και να το κάνει ο διάβολος, εκείνη τη μέρα, από όλους τους ειδικευόμενους και τριμηνίτες, μόνο εγώ να ανήκω στο γυναικείο φύλο! Με βουτάνε λοιπόν, μου βάζουν το Foley στο χέρι και επί το έργον! Εμένα, βέβαια, με είχε κόψει κρύος ιδρώτας, γιατί, εκτός του ότι ήταν η πρώτη φορά που περνούσα Foley σε γυναίκα, η καλόγρια είχε πάθει κρίση. Από τη μια η ψύχωση, από την άλλη ο πόνος της επίσχεσης, πρέπει να νόμιζε τουλάχιστον ότι είχε πάει στην κόλαση. Όπως ήταν και παχύσαρκη, το να την κρατήσουμε ακίνητη και να της ανοίξουμε τα πόδια ήταν Ηράκλειος άθλος. Ακόμα απορώ πώς τα καταφέραμε. Τελικά, με δύο τραυματιοφορείς να την κρατάνε κάτω, μια νοσηλεύτρια να της ανοίγει το ένα πόδι και εγώ με τον αγκώνα να συγκρατώ το άλλο, ήμουν έτοιμη να ξεκινήσω τις ανασκαφές για την ουρήθρα, όταν μου λέει μια άλλη νοσηλεύτρια στο αυτί "Πρόσεξε να μην μπεις στον κόλπο και την διακορεύσεις!!!" Ωραία!!! Δεν μου έφτανε το ζόρι μου, έπρεπε να ανησυχώ και για την παρθενιά της καλόγριας!

Από τα επόμενα λεπτά δε θυμάμαι και πολλά, εκτός του ότι ήταν πολύ δυσάρεστα και δε θα τα ευχόμουν ούτε στον εχθρό μου. Είχα γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα, έβαζα όση δύναμη είχα να κρατήσω ανοιχτό το πόδι και είχα και την καλόγρια να ουρλιάζει μες στ'αυτί μου "Θεέ μου, Θεέ μου τι μου κάνεις!" (Την ίδια απορία είχα κι εγώ, αλλά από μέσα μου). Τελικά όμως φαίνεται πως ο Θεός λυπήθηκε ή εμένα ή την καλόγρια, γιατί ως εκ θαύματος βρήκα την ουρήθρα και πέρασα τον καθετήρα με την πρώτη. Ελπίζω τουλάχιστον, μετά από όσα τράβηξα να έχω εξασφαλίσει καμιά θεσούλα στον Παράδεισο!!

Περιμένω τώρα τα δικά σας περιστατικά και θα επανέλθω κάποια άλλη στιγμή με νέα ιστορία! :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

έρχεται η περιπτωσάρα του χωριού... Βασιλική...

-Τι έχεις Βασιλική?

-έχω χτυπήσει κάτω από τα πλευρά!

κοιτάω, τίποτα...

-πότε χτύπησες καλή μου?

-πριν 5 μέρες

-πως χτύπησες?

-με χτύπησε ένα αυτοκίνητο

-που σε χτύπησε το αυτοκίνητο?

-εδώ καθώς κατέβαινα την κατηφόρα

-και έπεσε πάνω σου αυτοκίνητο?

-εγώ έπεσα πάνω του

-και μόνο εκεί χτύπησες?

-ε, ήταν παρκαρισμένο το αυτοκίνητο

-κια πως έπεσες?

-με ρίξανε

-ποιος σε έριξε?

-σκόνταψα

.......

και μετά λένε πως το αγροτικό αναγνωρίζεται μόνο για παθολογία ή χειρουργική...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

έρχεται η περιπτωσάρα του χωριού... Βασιλική...

-Τι έχεις Βασιλική?

-έχω χτυπήσει κάτω από τα πλευρά!

κοιτάω, τίποτα...

-πότε χτύπησες καλή μου?

-πριν 5 μέρες

-πως χτύπησες?

-με χτύπησε ένα αυτοκίνητο

-που σε χτύπησε το αυτοκίνητο?

-εδώ καθώς κατέβαινα την κατηφόρα

-και έπεσε πάνω σου αυτοκίνητο?

-εγώ έπεσα πάνω του

-και μόνο εκεί χτύπησες?

-ε, ήταν παρκαρισμένο το αυτοκίνητο

-κια πως έπεσες?

-με ρίξανε

-ποιος σε έριξε?

-σκόνταψα

.......

και μετά λένε πως το αγροτικό αναγνωρίζεται μόνο για παθολογία ή χειρουργική...

loool καλά στο αγροτικό βλέπεις τα καλύτερα!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εκτελωντας διατεταγμενη υπηρεσια ιατρου παραλιας (γελαστε...) σε ΚΑΑΥ στη βορεια Ελλαδα:

- Γιατρεεεεεεε, γιατρεεεεεεεε, φωναζε απο μακρια ο μεσηλικας κυριος τρεχωντας λαχανιασμενος στην καυτη αμμο προς το μερος μου...

- Οριστε πειτε μου, απαντα αμεσως ο ταλαιπωρος οπλιτης ιατρος (και καλα).

- Τσιμπησε τον εγγονο μου μια μελισσα και εχει γινει τουμπανο το χερι του, φωναζει ο ασθμαινων συνταξιουχος καραβανας...

- Καταρχας ηρεμηστε! Που ειναι το παιδακι να το δω; ρωταει πλησιαζωντας τον ανησυχο παππου ο φανταρογιατρος...

- Στην Ασπροβαλτα!

- (Σιγή εκ μερους του ιατρου παραλιας...σπιτσλες αγγλιστη)

- Θα ρθει το ερχομενο σαββατοκυριακο, σπευδει να συμπληρωσει ο λουομενος και πιθανος αναγνωστης αρθρων που αναφερονται στις τελευταιες εξελιξεις της τηλειατρικης...

-----

Τροποποιήθηκε από TrippinOn
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο αδερφός μου έχει πολλές ιστορίες από τα ΤΕΠ. Τελευταία μου είπε για έναν συγχυτικό ασθενή που τον φέρνει το εκαβ.

Πάει ένας συνάδελφος του αδερφού μου να μάθει πληροφορίες:

Γιατρός: Πώς σας λένε?

Ασθενής: Αρχίδης

Γιατρός: Ορίστε? Αρχιμήδης?

Ασθενής: Όχι. Αρχίδης

Μόλις κατάλαβε ο γιατρός άρχισε τα γέλια. Αναλαμβάνει ο αδερφός μου αυτή τη φορά:

Γιατρός Νο2: Πώς σας λένε?

Ασθενής: Φούστης (όπου φ=π)

Πάλι γέλια στα ΤΕΠ!

Φωνάζουνε τον επιμελήτή για πλάκα χωρίς να του πούνε τίποτα

Επιμελητής: Πώς σας λένε κύριε?

Ασθενής: Μαμιόλης (όπου μ=γ)

Τον αναλαμβάνει ο τραυματιοφορές και τον ρώταγε κάθε τόσο πώς το λένε και κάθε φορά απαντούσε με μιά διαφορετική βρισιά!!!

Είχανε λυθεί στα γέλια όλοι :-)))))

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

μου τα εστειλαν με e-mail:

Λόγια που ΔΕΝ θα θέλατε να ακούσετε κατά την διάρκεια μιαs Χειρουργικής επέμβασης:

1. Καλύτερα να το φυλάξουμε αυτό. Θα χρειαστεί για την νεκροψία.

2. Δέξου αυτή την προσφορά, Ω Μεγάλε Αρχηγέ του Σκότους!

3. Ει , φερτό πίσω αυτό παλιόσκυλο...

4. Δώσε μου αυτό το... ε... το... πώς το λένε...

5. Αλήθεια, έχει επιζήσει κανένας με 500ml από αυτό εδώ το πράγμα;

6. Να πάρει. Πάλι σβήσανε τα φώτα...

7. Μπορείτε να σταματήσετε αυτό το πράγμα να χτυπάει; Μου χαλάει την αυτοσυγκέντρωση.

8. Τι δουλειά έχει αυτό εδώ πέρα;

9. Ε, δεν πειράζει, το πάτωμα είναι καθαρό, έτσι δεν είναι;

10. Τι εννοείς ότι δεν μπήκε στο χειρουργείο για αλλαγή φύλου...;

11. ΦΩΤΙΑ! ΦΩΤΙΑ! Όλοι βγείτε έξω αμέσως!

12. Κατάρα! Η σελίδα 47 του manual έχει εξαφανιστεί!

13. Όχι τόσο βαθιά γιατρέ! 3 τραπέζια αλλάξαμε αυτή την εβδομάδα.

14. Ας φωνάξει κάποιος την καθαρίστρια. ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΤΡΑ!

15.Για περίμενε, αν αυτό είναι η σπλήνα του, τότε... αυτό τι είναι;

16. Φτου! Έχασα το ρόλεξ μου.

17. Ναι, υπάρχει πολύ χρήμα στα νεφρά. Αυτός έχει δύο!

18. Μην κουνηθεί κανείς! Έχασα τον φακό επαφής.

19. Είδε κανείς που άφησα το νυστέρι μου;

20. Αυτός ο ασθενής έχει προλάβει να κάνει παιδιά, ε;

21. Νοσοκόμα!, ο ασθενής έχει υπογράψει για να γίνει δωρητής οργάνων;

22. Μην ανησυχείς, φαίνεται αρκετά κοφτερό.

23. Τι εννοείς "Θέλω διαζύγιο!";

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

Πολύ με αρεσαν τα προηγύμενα :D

Δειτε και αυτό:

"Η ασθενης προσηλθε με εξανθημα κορμου γιατι ειναι αλλεργικη στο αρνακι με πατατες. Οταν τα τρωει χωριστα ομως δεν ειναι" emgoal

Και αυτό το οποίο το είδα σε live ανταπόκριση:

Ασθενης στα επειγοντα παθαινει ανακοπη και πεφτουν ολοι πάνω του, γιατροι και νοσηλευτες για ΚΑΡΠΑ. Την ιδια ωρα παρακολουθει σαστισμενη μια καινουρια νοσηλευτρια-επειικως αδαης. Ο υπευθυνος γιατρος αφου τη βλεπει να καθεται της φωναζει" αδελφη φερτε τον απινιδωτη!!"

Οποτε βλεπουμε ολοι την αμοιρη τη κοπελια να τρεχει στο διαδρομο φωναζωντας"Κυριε Απινιδωτη! Κυριε Απινιδωτή!!" :splaaaats:emgoalemgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.