Jump to content

Μπαχάλεμα. Μας αρέσει και αν ναι, πόσο;


Sovereign

Σας αρέσει το μπαχάλεμα στο forum;  

19 members have voted

  1. 1. Σας αρέσει το μπαχάλεμα στο forum;

    • 1) Ναι. Σε όλα τα θέματα, για οποιονδήποτε λόγο. Have fun, dude!
      3
    • 2) Ναι, αλλά μόνο σε "μη σοβαρές" κατηγορίες, όπως το chit chat. Πρέπει να σεβόμαστε το σκοπό ύπαρξης κάποιων topics.
      15
    • 3) Όχι, πουθενά και για κανένα λόγο.
      0
    • 4) Το ποιο;
      1


Recommended Posts

Ιδέα για το παραπάνω poll μου έδωσε το φαινόμενο που παρατηρείται κατά κόρον στο νεοσύστατο Greekmeds να ξεκινούν ατέρμονες συζητήσεις επί προσωπικού και μεταξύ φίλων και γνωστών, χωρίς πολλές φορές να υπάρχει σεβασμός προς το αρχικό θέμα συζήτησης και έτσι να εκφυλίζονται σιγά σιγά κάποια σοβαρά θέματα. Μου αρέσει η πλάκα, το χιούμορ και ο χαβαλές, όμως μήπως όλα έχουν κάποιο όριο; Μήπως οι προσωπικές συζητήσεις, των οποίων το νόημα αντιλαμβάνονται μόνο 2 άτομα, οφείλουν να γίνονται μέσω pm; Αλλιώς τι άλλο νόημα μπορεί να έχουν εκτός από την επίδειξη;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή έχει καεί η γούνα μου, να πω ότι ναι μεν είναι ανεπίτρεπτο το μπάχαλο σε σοβαρές συζητήσεις πχ σε θέματα σος στα μαθήματα, στην εξεταστική κλπ, αλλά το τσιτ τσατ είναι κάτι πιο χαλαρό ώστε να δικαιολογούνται παρεμβάσεις που κατά κάποιο τρόπο ανανεώνουν τη συζήτηση. Συμφωνώ πάντως ότι όλα έχουν ένα όριο. Και φυσικά όταν η συζήτηση έχει πραγματικά ξεφύγει και εξαντλείται μόνο μεταξύ 2 φίλων, τότε πιστεύω ότι πρέπει να επιστρατεύονται τα πμ.

Όπως και το να την πεις σε κάποιον νομίζω ότι αφετηρία πρέπει να έχει το σοβαρό και χωρίς κακή πρόθεση πμ και ύστερα το δημόσιο κράξιμο.

Όπως έχω πει και κάπου αλλού, ο διάλογος δεν γίνεται ούτε μόνο με αγορεύσεις ούτε μόνο με μπάχαλα. emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.