Jump to content

Ο Υπουργός Υγείας στο Λονδίνο, «Η αντίσταση δεν είναι δουλειά των ειδικών»


bromptonista

Recommended Posts

Όλο λέω να κλείσω τον υπολογιστή, αλλά έρχεται η ειδοποίηση για την απάντησή σου και με βάζεις σε πειρασμό να ξανασυνδεθώ :)

Αλλο φεύγεις γιατί είναι πιο πολύ fun από το να μείνεις εδώ κάτω από τις συνθήκες που περιέγραψες, και άλλο είναι να είσαι fan. Λέω τώρα εγώ νυχτιάτικα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η αστυνομια σε αρκετες περιπτωσεις διεκοψε την ομιλια του και του εκανε συστασεις να μην προκαλει το κοινο με υβρεις και ειρωνειες.

Όταν λες αστυνομία εννοείς μπάτσους ή campus police (αν υπάρχει κάτι τέτοιο στην Αγγλία);

Πάντως σε κάθε περίπτωση, κάτι τέτοια διαβάζω και συμπαθώ τους Άγγλους όλο και πιο πολύ!

Νομίζω πως πριν λίγο καιρό ήταν στο Harvard, γι' αυτό και πέρασε με "άλλον αέρα" από το Imperial...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε γνωρίζω αν ηταν αστυνομία ή ασφάλεια,πάντως το θέμα είναι οτι ενω στην Ελλάδα θα μπουζουριαζαν τους ακροατές,εκεί απείλησαν το Γεωργιάδη να ειναι πιο κόσμιος και να απαντα στις ερωτήσεις.

Notbad, ασκεις το αγαπημένο σπορ των Μανδραβελη Πρετεντέρη. Όταν δε μας αρέσουν αυτά που λένε κάποιοι,κοιτάμε πως να τους χτυπήσουμε προσωπικά,αν είναι πλούσιοι κομμουνιστες ,βολεμενοι κτλ. Ο υπουργός είναι επώνυμος και,ναι πρεπει να έχει άριστες γνώσεις σε όλα τα θέματα του τομεα ευθύνης του,ειναι υπουργός κράτους,όχι η Μενεγάκη. Σημασία έχει αν απαντηθηκαν οι ερωτήσεις που του έκαναν,όχι ποιοι του τις έκαναν. Ρωτήθηκε (δις) απο ξένους για το θέμα με τις οροθετικες που φυλακίστηκαν και αρνήθηκε να απαντήσει. Δεν τους ρώτησε αν είναι πλούσιοι συριζαιοι,ουτε εσύ φυσικά αναρωτήθηκες.

Επίσης μου κανει εντύπωση το ποσο κακή εικόνα και απαξίωση τρεφεις για τους συναδελφους σου,ανάλογη του υπουργού μας. Είναι δικαίωμα ολων των ανθρώπων να διεκδικούν αυτό που αναλογεί στην εργασία τους,όπως ακριβως συμβαίνει στον υπόλοιπο κόσμο. Τώρα αν εσύ λες οτι επειδη έχουμε κρίση ο γιατρός στην Ελλάδα πρέπει να παιρνει όσα ο υπάλληλος των ΜακΝτόναλντς στις ΗΠΑ,είσαι ο,τι πρεπει για επόμενος υπουργός υγειας. Πολλές χώρες έχουν κρίση και παλιότερα ακόμη περισσότερες,η ισοπέδωση προς τα κάτω των πάντων είναι πολιτικη επιλογή και καιροσκοπισμος ουτε φυσιολογικό παρεπόμενο ουτε και λυση.

Και δε χρειαζεται να είναι κανένας πλούσιος για να μείνει εξω ουτε κακομοίρης για να μείνει εδώ. Τα προσωπικα κίνητρα είναι ασχετα,δεν κρίνουμε αν γύρισε κανεις για να παντρευτει εδώ ή έφυγε απο φιλοδοξία. Το υπουργείο είναι υπεύθυνο για την άσκηση σωστής πολιτικής υγειας,όχι να μοιράζει πιστοποιητικά φρονηματων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποιον χτύπησα προσωπικά; Και τι με πειράζει εμενα αν ειναι βολεμένοι, πλούσιοι, κομμουνιστές η αρειανοι; Και γενικα δεν θεωρώ κακό να ειναι κάποιος πλούσιος, η κάποιος κομμουνιστής (εκτός αν ειναι ο Kim Jong-un)

Δεν πρόκειται να μου αλλάξει την ζωή οτι οι αγωνιστές φοιτητές του imperial χτύπησαν το σύστημα εκ των έσω και τωρα στο βιογραφικό τους θα βάλουν οτι εχουν πολιτικές ανησυχίες και έκαναν κ αντίσταση. Μια νεα γενιά μεταπολίτευσης, τι μας περιμένει Θεέ μου. Μπορείτε να βαυκαλιζεστε οτι κάτι έγινε, απλα με την δικη μου ματια, κ εχω δικαίωμα να το βλεπω αλλιώς, ηταν μια κακή κωμωδία.

Δεν μπορεί να κριθεί η πτώση των μισθών την τελευταία τριετία αν δεν δεις τι εχει προηγηθεί. Ποιοι καταληστεψαν το ΕΣΥ; Ποιοι γιατροί εχουν μισθό McDonald's; Αυτοί που έβγαλαν μαύρα απο υλικά, απο φακελάκια, απο φοροδιαφυγή ; Με τσιτατα τωρινά χωρίς να κοιτάξεις πίσω να διορθώσεις παθογένειες του παρελθόντος δεν πρόκειται να παει μπροστά. Αλλα δυστυχώς μονο ετσι πορεύεται αυτή η χώρα. Με ψέμματα κ ροζ συννεφάκια. Μακάρι να βγει ο ΣΥΡΙΖΑ κ σύντομα να τελειώνουμε με μεσσίες και σωτήρες. Όσο πιο γρήγορα καίγονται οι καιροσκόποι τοςο καλύτερα ειναι για την χώρα.

Τωρα το οτι οι έλληνες του Λονδίνου διεκδικούν καλύτερους μισθούς για τους γιατρούς στην ελλαδα μονο καλο μπορει να κανει. Περιμένω να δω αποτελέσματα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου θυμίζει την κολλητή μου την αμερικανα που ποσταρε στο Facebook "what a disaster", οταν έφαγαν τους σπόρους που έβαλε για τα πουλιά στην έπαυλη της, οι σκίουροι. Γιατι οταν ξυπνάς στην έπαυλη σου με τα προβλήματα λυμένα, ο σκίουρος που έφαγε τα σπόρια γίνεται καταστροφή.

Ποιον χτύπησα προσωπικά;

Ποιοι γιατροί εχουν μισθό McDonald's;

Notbad πρέπει να κοιτάξεις λίγο το θεματάκι των φίλων που επιλέγεις, γιατί εμείς εδώ στην Ελλαδίτσα λέμε "όμοιος ομοίω αεί πελάζει". Πήρες 4 like από τη Maria_Karanti σ' ένα μόνο βράδυ. Τυχαίο;

Να σου θυμίσω ότι χτύπησες προσωπικά τον συγγραφέα της επιστολής (τα περί ναρκισσιστικής ανάγκης αυτοπροβολής)

Μήπως λείπεις πολλά χρόνια από την Ελλάδα; Είσαι δηλαδή εκτός τόπου και χρόνου, οπότε δεν δικαιούσαι να μιλάς; Από την Ελλάδα απουσιάζουν και οι "αγωνιστές του Λονδίνου", όπως απαξιωτικά τους αποκαλείς, τουλάχιστον αυτοί κρατούν επαφή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δημοκρατικοτατα κ κυρίως πειστικότατα επιχειρήματα. Πιθανόν να μην δικαιούμαι να μιλήσω.

Δεν χαρακτήρισα τον συνάδελφο, είπα οτι η επιστολή του ειναι ναρκισσιστικη. Μα ειναι φράση "στα 37 μου έγινα διευθυντής μετα απο κόπους"...δηλαδή τόσα πτυχία δεν βρέθηκε κάποιος να του πει να γράφει πιο ώριμα; Τέλος παντων, δεν ειναι ουτε ο αδελφός μου ουτε ο πατέρας μου, ας γράφει όσες επιστολές θέλει. Απλα εμενα δεν με συγκλόνισε. Οι υπόλοιποι που την βρήκατε συγκλονιστική, αν θέλετε εξηγήσατε κ σε εμενα την ανίδεη πως ακριβώς σας σημάδεψε η επιστολή αυτή.

Λες και διαβάσαμε "Kαι μη γελάς και μην κλαις και μη χαίρεσαι

Mη σφίγγεις άδικα τα παπούτσια σου σα να φυτεύεις πλατάνια

Mη γίνεσαι πεπρωμένο

Γιατί δεν είναι ο σταυραητός ένα κλεισμένο συρτάρι"... Αυτο μάλιστα να σε συγκλονίσει. "Στο γενικό κρατικό δεν βρήκα θέση" γιατι να με συγκλονίσει;

Άσχετο. Οι ουρολογοι στην αγγλια δεν πρεπει να ειναι mrc something? γιατι στα τόσα ακρωνύμια που παραθέτει δεν εχει κάποιο royal college.

Οποτε περιμένω απο εσάς που το όλο σκηνικό σας εκανε να νιώσετε ανάταση κ οτι η ελλαδα αναγενναται, να μου πείτε γιατι Το νιωσατε. Απορία το εχω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω ότι η συζήτηση έχει βγει off topic και ότι αγγίζει τα όρια του τρολλαρίσματος, οπότε το σταματώ εδώ κι αποχωρώ.

Δεν μίλησε κανείς περί αισθημάτων εθνικής ανάτασης ούτε για νέους εθνοσωτήρες. Το θέμα το τοποθέτησαν στη σωστή του βάση άλλα μέλη του φορουμ παραπάνω. Με εκφράζουν απόλυτα οι τοποθετήσεις των Lord Admin και Phil21

Υ.Γ. Πάλι έκανες προσωπική επίθεση αμφισβητώντας τα ακαδημαϊκά προσόντα του ουρολόγου συγγραφέα της επιστολής

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στο θεμα του ουρολόγου, εγώ με το χαρακτήρα που έχω δε θα μπορουσα παρά να συμφωνησω με τη notbad.

αυτή η εμετική απόπειρα αυτοβιογραφίας αναπαράχθηκε σαν ντόμινο σε κάθε διαδικτυακό μέσο αναπαραγωγής οργανωμένου λόγου (Facebook, blogs, αρθρα τύπου protagon κλπ). το γκουγκλ του δινει πλέον περι τα 40.000 αποτελέσματα (ουτε ενα από τα οποία για το επιστημονικό του εργο, τουλάχιστον όχι στις πρώτες 100 σελίδες).

έχουμε λοιπόν ένα τύπο που επέλεξε να κάνει την (ανιαρή, ανιαρότατη) ιστορία της ζωής του δελτίο τύπου και να το στείλει παντού. εγώ ειλικρινά δεν κατάλαβα το timing του και το linking με τον Άδωνι (πειράχτηκε λέει από τη λέξη "πλουσιόπαιδο", ήμαρτον), οπότε επειδή είμαι και κακοπροαίρετος θα υποθέσω ότι το παραλήρημα αυτό το είχε ήδη συντάξει χρόνια τώρα, περιμένοντας την κατάλληλη ευκαιρία να το αμολήσει και να γίνει "γνωστός". το κείμενο απο γλωσσικής απόψεως χρησιμοποιεί λεξιλόγιο γυμνασιόπαιδου και κλείνει και με τη φράση "με εκτίμηση" ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ νταξει απλά γελοίο, πάλι καλά που δεν του έγραψε και "kind regards" δηλαδή.

όσο για το περιεχόμενο τι να πρωτοσχολιάσω. όπως έγραψα αλλού είναι πολύ βαρετό να ακούς την ιστορία της ζωής των άλλων και μάλιστα με τόσο κλαψομουνίστικο τρόπο. εγώ πάντως αν και ειμαι 32, έχω πολύ πιο ενδιαφέροντα πράγματα να σας διηγηθώ από τη δική μου ζωή, παρόλο που δεν έγινα (ακόμα) διευθυντής. δεν το κάνω όμως γιατί εχω τη στοιχειώδη πνευματικη επάρκεια να αντιλαμβάνομαι ότι δε σας ενδιαφέρουν.

όποιος είναι πραγματικά σπουδαίος δεν έχει ανάγκη να μιλάει για αυτό, ομοίως όποιος κάνει υπερβάσεις δε νιώθει την ανάγκη να το πει με δελτίο τύπου παντού γιατί μάλλον δεν τις θεωρεί υπερβάσεις αλλά φυσιολογική διαδικασία εξέλιξης, και όποιος νιώθει αδικημένος να προσφύγει στο δικαστήριο ανθρωπίνων δικαιωμάτων.

κατα τα αλλα η ιστορία αυτή και η αποδοχή της από το ευρύ, μορφωμένο κατά τα άλλα, ιατρικό κοινό επιβεβαιώνει τις πεποιθήσεις μου ότι:

- το 99,99% των Ελλήνων μπορεί να ευχονται τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα να ήταν υπουργοί, πρωθυπουργοί κλπ αλλά αν χρειαζόταν να γράψουν μια επιστολή σε έναν πολιτικό δεν ξέρουν τι να γράψουν, δεν έχουν τίποτα να του πουν.

- οταν κατέχεις αξιώματα στο εξωτερικό, ανεξάρτητα του τι αξιώματα είναι και πως (μπορεί να) τα κατέκτησες, θεωρείσαι αυτόματα επιτυχημενος και η άποψή σου έχει έρεισμα ακόμα και αν είσαι γιατρός και μιλήσεις για το πρόβλημα της αναπαραγωγής των πιγκουίνων.

- το μεγαλύτερο μας πρόβλημα δεν είναι ούτε οι πολιτικοί, ούτε η διαφθορά, ούτε η ανικανότητά μας να κάνουμε διάλογο. είναι η ομφαλοσκόπηση.-

Λες και διαβάσαμε "Kαι μη γελάς και μην κλαις και μη χαίρεσαι
Mη σφίγγεις άδικα τα παπούτσια σου σα να φυτεύεις πλατάνια
Mη γίνεσαι πεπρωμένο
Γιατί δεν είναι ο σταυραητός ένα κλεισμένο συρτάρι"...

Είναι πριόνι θαλασσινό που πετσοκόβει τους γλάρους
Είναι προσκέφαλο μαραγκού είναι ρολόι ζητιάνου
Είναι φωτιά σ’ ένα γύφτικο που κοροϊδεύει τις παπαδιές και νανουρίζει τα κρίνα. emrockon
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για το συγκεκριμένο συνάδελφο δεν θέλω να σχολιάσω απολύτως τίποτα, ούτε και με ενδιαφέρει. Το βιογραφικό του είναι διαθέσιμο στο διαδίκτυο και μπορεί ο οποιοσδήποτε να κρίνει και να συγκρίνει. Είναι εύκολο να διαπιστώσει κανείς πως δεν είναι ακριβώς από τους "αδικημένους" του συστήματος, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα που μας καίει.

Όσον αφορά τον Άδωνι όμως, είναι κάτι που με ενδιαφέρει άμεσα. Ο Υπουργός Υγείας πρέπει να σκύψει με σοβαρότητα και αξιοπρέπεια στα προβλήματα του Ιατρικού κλάδου (είναι ο πολιτικός μας προϊστάμενος), στα θέματα του Εθνικού Συστήματος Υγείας αλλά και στα ζητήματα που αφορούν τους πολίτες-ασθενείς, ασφαλισμένους και μη, που αναζητούν αξιοπρεπείς και αποτελεσματικές υπηρεσίες στα Δημόσια Νοσηλευτικά Ιδρύματα.

Το ότι ο κ. Γεωργιάδης επέλεξε να παριστάνει τον επικοινωνιακό γελωτοποιό του παρόντος Κυβερνητικού σχήματος, είναι δικό του πρόβλημα. Πάντα και σε κάθε Κυβέρνηση, υπάρχει αυτός που επιλέγει και επιλέγεται να παίξει και αυτό το ρόλο. Το ότι όμως έχει αποτύχει να δώσει αποτελεσματικές λύσεις στα προβλήματα που κλήθηκε να αντιμετωπίσει, όταν μετακινήθηκε στο Υπουργείο Υγείας, είναι και δικό μας πρόβλημα και οι δικοί του πολιτικοί προϊστάμενοι θα πρέπει να το αντιμετωπίσουν άμεσα και καταλλήλως, πριν ρίξει στο γκρεμό τόσο τη Δημόσια Υγεία στην Ελλάδα, όσο και την παράταξη στην οποία φιλοξενείται μετά την αναπάντεχη μετεγγραφή του με "υποσχετική" από τα υπερ-δεξιόστροφα καθίσματα του Κοινοβουλίου.

ΥΓ. Θα το ξαναπώ και από εδώ, άλλη μια φορά. Εκεί στην ΟΝΝΕΔ στο "Νησί" έχετε τρελαθεί τελείως? Αν δεν καλέσατε εσείς τον κλόουν και σας τον φόρτωσαν από την Αθήνα, βγείτε ευθέως να το πείτε. Αλλιώς, ο ανεγκέφαλος που εμπνεύστηκε και οργάνωσε αυτήν την επίσκεψη και τη "διάλεξη" που προκάλεσε άλλη μια σοβαρή επικοινωνιακή "μαχαιριά" στην παράταξή σας, πρέπει να δώσει σοβαρές εξηγήσεις....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ότι όμως έχει αποτύχει να δώσει αποτελεσματικές λύσεις στα προβλήματα που κλήθηκε να αντιμετωπίσει, όταν μετακινήθηκε στο Υπουργείο Υγείας, είναι και δικό μας πρόβλημα και οι δικοί του πολιτικοί προϊστάμενοι θα πρέπει να το αντιμετωπίσουν άμεσα και καταλλήλως, πριν ρίξει στο γκρεμό τόσο τη Δημόσια Υγεία στην Ελλάδα, όσο και την παράταξη στην οποία φιλοξενείται μετά την αναπάντεχη μετεγγραφή του με "υποσχετική" από τα υπερ-δεξιόστροφα καθίσματα του Κοινοβουλίου.

θα διαφωνήσω 100%. η υγεία νοικοκυρεύεται έστω και με αργούς ρυθμούς. εχουν γινει μεγάλα βήματα, τα οποία φυσικά είναι εργο κυβερνήσεως, ή τρόικας, όχι έργο Γεωργιάδη.

στα συν του Γεωργιάδη ειναι ότι είναι αρκετά ευέλικτος, και ακούει τον πολίτη. εχει ανακαλέσει διατάγματα εντός 2ημερου πολες φορες, μονο και μόνο επειδή εφαγε τρελό κραξιμο. αρα εχει αντανακλαστικά.

στα πλην του είναι ότι αν ήταν σε μια χώρα όπως η Τουρκία που ο Ερντογαν απαγόρευσε το τουίτερ, δε θα μπορούσε να ασκήσει πολιτική.

αν τώρα το επιχείρημα κατά του Γεωργιάδη είναι αυτό που λένε οι νοσοκομειακοί γιατροί "δεν έχουμε γάζες και γάντια να φορέσουμε", συγγνώμη αλλά δε μπορώ να συζητήσω σε αυτό το επίπεδο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι Υπουργοί αυτής της Κυβέρνησης κλήθηκαν να επιτελέσουν ένα και μοναδικό έργο: να προχωρήσουν σε τομές στα Υπουργεία τους, οι οποίες θα επεδίωκαν τον εξορθολογισμό των δαπανών και τη σχετική συγκράτηση της οικονομικής αιμορραγίας, ΧΩΡΙΣ να υποβιβάσουν σοβαρά την ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών, που θα έπρεπε να παραμείνει σε επίπεδα ανεκτά για χώρα της Ε.Ε.

Τα πλέον κρίσιμα αυτών, είναι τα Υπουργεία Υγείας, Παιδείας, Προστασίας του Πολίτη και Εργασίας. Στα Υπουργεία Υγείας και Παιδείας, επελέγησαν πολιτικοί "μιας χρήσεως".

Προσωπικά δεν θεωρώ πως ο Γεωργιάδης έχει επιτύχει στα δύο σκέλη που του ανατέθηκαν. Δεν μου αρκεί το πρώτο χωρίς το δεύτερο, ενώ η χώρα δεν αντέχει το δεύτερο χωρίς το πρώτο. Ως Έλληνας πολίτης που έχει δικαίωμα γνώμης και ψήφου, θεωρώ πως ο κ. Γεωργιάδης έχει αποτύχει στο έργο που του ανατέθηκε και δηλώνω πως θα επιθυμούσα να αντικατασταθεί από τη θέση του Υπουργού Υγείας, παραχωρώντας τη θέση του σε κάποιον ικανότερο. Δεν νομίζω πως αντιλήφθηκε ποτέ ο κ. Γεωργιάδης τα ζητήματα της Δημόσιας Υγείας και απλώς άφησε το επιτελείο του να προχωρήσει σε τυφλές περικοπές, στο κυνήγι του μύθου του "πρωτογενούς πλεονάσματος" με κάθε θυσία. Αυτό θα μπορούσε να το επιτύχει ο οποιοσδήποτε. Δεν θεωρώ πως πιθανή απώλεια του κ. Γεωργιάδη θα είναι απώλεια για το έθνος ή τη ΝΔ.

Για τα κανάλια ναι, ακόμα κλαίνε που χάσανε τον Πάγκαλο από τα πανελς και βολεύονται με Άδωνι, Τατσόπουλο, 2-3 Συριζαίους και την Κανέλλη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσωπικά δεν θεωρώ πως ο Γεωργιάδης έχει επιτύχει στα δύο σκέλη που του ανατέθηκαν. Δεν μου αρκεί το πρώτο χωρίς το δεύτερο

Οι δάσκαλοι το ξέρουνε

και τα χαρτιά το γράφουν

ότι ποτέ με τις πορδές

κόκκινα αυγά δε βάφουν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το έχω ξαναπεί πως κάθε νέα Κυβέρνηση έχει μόνο 100 μέρες περιθώριο για να αλλάξει τα πράγματα και να αφήσει το στίγμα της. Η Ελλάδα χρειαζόταν ά μ ε σ α αλλαγές στο φορολογικό και στο δικαστικό σύστημα, οι οποίες θα αποτελούσαν τη βάση ώστε στη συνέχεια να "νοικοκυρέψει" με σύνεση και ψυχραιμία όλα τα υπόλοιπα.

Αν αφήσεις τις 100 πρώτες μέρες να περάσουν ανεκμετάλλευτες, τότε μοιραία καταλήγεις να ασχολείσαι με μπούρδες, όπως η απελευθέρωση των ταξί και των φαρμακείων, το ζύγισμα του ψωμιού, το ποιο φρέσκο γάλα είναι φρεσκότερο από τα άλλα, το Boeing στη Μαλαισία (μόνο κεράκι δεν μας έβαλαν να ανάψουμε για να βρεθεί), οι διαλέξεις του κάθε Άδωνι κλπ.

Δυστυχώς άλλη μια ευκαιρία για την Ελλάδα χάθηκε, με τον ίδιο τρόπο και για τους ίδιους λόγους όπως όλες τις προηγούμενες, αλλά και όλες τις επόμενες φορές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγνώμη αλλά επειδή νευρίασα γιατί και καλά επιτίθεμαι προσωπικά στον Μάζαρη, λες και τον ξέρω τον άνθρωπο που ασχολούμαι και μαζί του. έκανα ένα απλό google στο internet για τον διευθυντή που συγκλόνισε.

Ο διευθυντής στο Imperial δεν εμφανίζεται στην λίστα των consultant του Imperial NHS trust -> http://www.consultantdirectory.imperial.nhs.uk/search.aspx?SEARCHFORM$ddlService=55&SEARCHFORM$btnBySpec2=Find

Μπορεί να μην έχουν ανανεώσει το site τους, δεν ξέρω αλλά δεν εμφανίζεται.

Πάμε στο σούπερ βιογραφικό του τώρα. Πώς και δεν έβαλε MD, PhD2 απορώ. -> http://www.scirp.org/journal/DetailedInforOfEditorialBoard.aspx?personID=2914 που έκανε ταυτόχρονα διδακτορικό στην Ελλάδα και στην Αγγλία; Σοβαρά; Και παρα τα δύο διδακτορικά έχει impact factor 21 και διευθυντής όταν εγώ στα 26 μου είχα Impact factor 20 με 2 PNAS papers στις ΗΠΑ. Εντάξει καλά και έκανα λόγο για ασόβαρα άτομα.

Προφανώς για να μην έχει τα ακρωνύμια FRCS, MRCS ο ποζεράς δεν έχει κάτσει να αναμετρηθεί με ουρολόγους στο NHS, στα ίσια, για training θέσεις. Αλλιώς θα μας τα μόστραρε κι αυτά. Εντάξει έκανε έρευνα, μάστερ, διδακτορικό και ειναι και διευθυντής αλλά μην μας πουλάει τώρα φύκια για μεταξωτές κορδέλες, δύο διδακτορικά παράλληλα...και πάλι μηδέν από έρευνα, δεν κατάφερε να αλλάξει τίποτε στο πεδίο.

Και συγνώμη, αλλά πάντα θα κρίνω και θα ψειρίζω ό,τι μου λένε, αμάσητες βλακείες δεν καταπίνω. Κι ο τύπος φαίνεται τί φλωριά κουβαλάει από τον τρόπο που γράφει. Και αυτό είναι προσωπική επίθεση.

Σας εκπροσωπεί κι εκεί στα Λονδίνα...τα ελέη.

όσο για το ποιός αλλάζει την υγεία στην Ελλάδα είναι Γερμανός, και μέλος της task force. Και σκοπεύει σε πολλούς ξαφνικούς θανάτους τύπου ΕΟΠΠΥΥ και με Αντώνη, και με Αλέξη. Πείτε τα εκεί στα Imperial, ρωτήστε και τον Μόσιαλο τί έκανε ως υπουργός και γιατί ενώ και γνώση, κατάρτιση και σοσιαλισμό δεν μπόρεσε να αλλάξει τίποτε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.