Jump to content

ΡΕΠΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΦΗΜΕΡΙΑ


Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΓΙΑΤΙ ΩΣ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΟΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΤΑ ΡΕΠΟ ΜΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ; ΓΙΑΤΙ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΔΙΚΤΑΤΟΡΑΣ; ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΑΝΕΧΕΙΑ; ΣΕ ΠΟΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΡΕΠΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΦΗΜΕΡΙΑ; ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ....ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΙΑΤΑΖΟΥΜΕ.....ΣΕ ΣΑΣ; ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΜΕ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΓΙΑΤΙ ΩΣ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΟΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΤΑ ΡΕΠΟ ΜΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ; ΓΙΑΤΙ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΔΙΚΤΑΤΟΡΑΣ; ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΑΝΕΧΕΙΑ; ΣΕ ΠΟΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΡΕΠΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΦΗΜΕΡΙΑ; ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ....ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΙΑΤΑΖΟΥΜΕ.....ΣΕ ΣΑΣ; ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΜΕ;

Φίλε μου, γειά σου.

Είσαι στο "Αλεξάνδρα"...?

Δηλαδή, στο "Αλεξάνδρα", και στο οποιοδήποτε, βέβαια, άλλο νοσοκομείο,

αν πραγματικά πείς "Είμαι κομμάτια, και πάω να ξεκουραστώ..." -όσο παιδαριώδες ή φλώρικο, κι αν σου ακούγεται,

τί θα σου πούν...??

Είναι ξεκάθαρο, ότι με βάση το νόμο, ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ, την επόμενη μέρα της εφημερίας σου, τη λεγόμενη "24ωρη αντισταθμιστική ανάπαυση"...

Τώρα, προφανώς,

αν μας κλείνουν το στόμα, και τα μάτια,

με δήθεν υποσχέσεις, και υπονοούμενα για διδακτορικά και "ανοικτές πόρτες"...

Ο καθένας, έχει κάθε δικαίωμα,

να ζυγίσει τα πράγματα και τις καταστάσεις, με βάση το προσωπικό του κριτήριο...

Τροποποιήθηκε από anasMZ
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ: Ο ΝΟΜΟΣ ΙΜΑΙ ΕΓΩ. ΔΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΔΩ. ΑΝ ΗΘΕΛΕΣ ΝΟΜΟΥΣ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΑΛΛΟΥ. ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΕΙΛΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕΙ ΑΝΕΠΑΡΚΗ......ΚΑΛΟΣ Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω ότι υπάρχει και μια τροπολογία όπου λέει πως εάν λόγω αναγκών δεν παίρνεις το ρεπό την επομένη της εφημερίας, μπορεί ο διευθυντής να σου το δώσει άλλη μέρα αλλά όχι πέραν της μιας εβδομάδας γύρω από την εφημερία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ισχυει αυτο που λες.....απλα η νοοτροπια ειναι πως δεν δινουμε τιποτα γιατι ετσι γουσταρω...ειμαι ο διευθυντης και δεν δινω τιποτα.....και αν θες νομο ψαξε αλλου.....τι κανουμε σε αυτες τις περιπτωσεις;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ: Ο ΝΟΜΟΣ ΙΜΑΙ ΕΓΩ. ΔΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΔΩ. ΑΝ ΗΘΕΛΕΣ ΝΟΜΟΥΣ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΑΛΛΟΥ. ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΕΙΛΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕΙ ΑΝΕΠΑΡΚΗ......ΚΑΛΟΣ Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ;

Φίλε nick,

Πιστεύεις, ότι θα εξακολουθήσει το τσαμπουκαλίδικο αυτό υφάκι,

όταν κάνεις γραπτή, επίσημη (πρωτοκολλημένη..) Αναφορά,

την οποία, θα απευθύνεις "προς Ενέργεια" :

Στο Διοικητή του νοσοκομείου/ το Διευθυντή Επιστημονικής Υπηρεσίας/ την αφεντο-μουτσουνάρα του...??

Μια στιγμή...

Το "δεν ισχύουν οι νόμοι εδώ",

να το πεί, και να το εφαρμόσει στην Ιδιωτική του Κλινική...

Επίσης, "θα σε χαρακτηρίσει ανεπαρκή"...?

Φίλε, ειδικευόμενος είσαι,

που πάει να πεί "ασκούμενος"...

Αν ήσουν "επαρκής", γνώσης και κατάρτισης, ΔΕΝ θα υπήρχε λόγος να μπείς σε Διαδικασία έμμισθης εκπαίδευσης (= Ειδικότητας...)

Κοίταξε, δεν είμαι, ούτε το παίζω (πίσω από την οθόνη μου..) "μαγκάκι"...

Δεν μετανιώνω, επίσης,

που, τόσο λόγω "ψαρωμένου ποντικαρά", όσο και λόγω δυνατής χημείας με τους συναδέλφους μου,

έχει τύχει,

στο καπάκι, μετά από εφημερία,

να φύγω με διακομιδή ασθενούς, και να επιστρέψω στις 2 το μεσημέρι...

Και ένιωθα, επίσης, τόσο γεμάτος,

που πριν περάσω από την Κλινική μου, έκανα μια στάση στο Μικροβιολογικό, για να πάρω τις Γενικές/Βιοχημικές εξετάσεις αίματος

για τη μεσημεριανή ενημέρωση... :)

Αλλά, φιλαράκι,

κάτι τέτοια "τσαμπουκαλίκια", που ξεπερνάνε τα όρια της αλητείας,

ξυπνάνε το "μέσα μου" κωλόπαιδο......

Τροποποιήθηκε από anasMZ
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φιλοι μου καλοι το θεμα στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ εχει ξεφυγει....ειδικευομενοι αρτεμηδες ματσες.....επιμελητες που στα νιατα τους ηταν οι σουπερ γιατροι και εκαναν 367 εφημεριες το χρονο και τωρα συγγενικα τους προσωπα κανουν ειδικοτητα και παιρνουν τα ρεπο τους κανονικα απο το νοσοκομειο που υπηρετουν αλλα κανουν την κοτα οι επιμεληταραδες για οσα αφορουν το αλεξανδρα.....ο νομος ειναι οι διευθυντες.....οσοι ξερουν απο αλεξανδρα καταλαβαινουν τι λεω...ξερετε τι μου εχει κανει εντυπωση; πως τοσο καιρο που τα λεω και εδω και στη δουλεια δεν ερχεται κανεις να μου πει ρε νικο μαζι σου, παμε να διεκδικησουμε τα νομιμα....ή ειματσε τοσο βολεμενοι ή τοσο διεφθαρμενοι.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φιλοι μου καλοι το θεμα στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ εχει ξεφυγει....ειδικευομενοι αρτεμηδες ματσες.....επιμελητες που στα νιατα τους ηταν οι σουπερ γιατροι και εκαναν 367 εφημεριες το χρονο και τωρα συγγενικα τους προσωπα κανουν ειδικοτητα και παιρνουν τα ρεπο τους κανονικα απο το νοσοκομειο που υπηρετουν αλλα κανουν την κοτα οι επιμεληταραδες για οσα αφορουν το αλεξανδρα.....ο νομος ειναι οι διευθυντες.....οσοι ξερουν απο αλεξανδρα καταλαβαινουν τι λεω...ξερετε τι μου εχει κανει εντυπωση; πως τοσο καιρο που τα λεω και εδω και στη δουλεια δεν ερχεται κανεις να μου πει ρε νικο μαζι σου, παμε να διεκδικησουμε τα νομιμα....ή ειματσε τοσο βολεμενοι ή τοσο διεφθαρμενοι.....

Το "βολεμένος" από το "διεφθαρμένος", δεν απέχουν και πάρα πολύ...

Μάλλον, πρόκειται για, "βολεμένοι" vs. "φοβισμένοι"...

Ίσως, αρκετά εύκολα, μπορείς να διακρίνεις, ή να υποψιαστείς,

για ποιούς, τελικά, λόγους, ο συνειδικευόμενός σου, που χώνεται, και συνεχίζει να δουλεύει "μηχανάκι", όντας άυπνος,

την κρίσιμη στιγμή, της διεκδίκησης, "κλείνεται στην τουαλέτα" ή το παίζει "κινέζος"...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οταν ο διευθυντης μπροστα σε ολους σε απειλει πως θα σε κρινει ανεπαρκη επειδη ζητας τα δικαιωματα σου τι να κανεις; και κοκορευεται; και ο επιμελητης σου γελαει τι να πεις; δεν ξερω αν ειμαι φοβισμενος αλλα σιγουρα δεν εχω συμπαραστατες.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παρομοιο θεμα για το Αλεξανδρα ειχες ανοιξει και εδω http://www.greekmeds.gr/forum/topic/36547-iioieiiaaei-aeaaiaiaenai-ieeio/#entry443019

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εχεις δικιο iceman...απλα εχεις κατι να πεις; να προτεινεις κατι; η απλα θα παρακολουθεις και θα λες τι εχω γραψει; εχεις κατι χειριοπιαστο; να βοηθησεις; να πεις την αποψη σου βρε αδερφε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οταν ο διευθυντης μπροστα σε ολους σε απειλει πως θα σε κρινει ανεπαρκη επειδη ζητας τα δικαιωματα σου τι να κανεις; και κοκορευεται; και ο επιμελητης σου γελαει τι να πεις; δεν ξερω αν ειμαι φοβισμενος αλλα σιγουρα δεν εχω συμπαραστατες.....

Ρε φίλε μου,

Αναμενόμενο, δυστυχώς,

ο ευϋπόληπτος, κος. Δ/ντής, να "κοκκορεύεται", και να νιώθει ο γ@μάουλας της Κλινικής -τσιφλίκι του (...),

Όπως επισης,

και το "Κοινό", που απαρτίζεται από συναδέλφους (συνειδικευομένους...), επιμελητές, νοσηλευτές/νοσηλεύτριες,

και "νοσηλεύτριες" που νιώθουν κάτι από "roger rabbit" ;),

απλώς, να "απολαμβάνει το θέαμα",

και στην πραγματικότητα, να έχει ήδη εξαργυρώσει τη "διακριτική σιωπή" του...

Οι Ελεγκτές Δημόσιας Υγείας, στο Υπουργείο, ΔΕΝ φαντάζεσαι πώς τρίβουν τα χέρια τους,

για να τσιμπάνε Δ/ντές,

που έχοντας μετατρέψει, για χρόνια, την Κλινική (κατα τ'άλλα του ΕΣΥ...), σε "τσιφλίκι" τους, έχουν αμέτρητα "ράμματα στη γούνα" τους...

Το να κάνεις ένα χαρτάκι -Αναφορά,

και το πρωί, περνώντας από τις Διοικητικές Υπηρεσίες του νοσοκομείου, να το υποβάλλεις, επίσημα, στο Γραφείο Προσωπικού,

είναι τόσο πολύ δύσκολο...?

Το ξέρω, πανεύκολο "στα λόγια"...

Όμως, στην πράξη, τί συνέπειες άραγε θα έχεις...??

Δεν καταλαβαίνω, το "Ανεπαρκής",

γ@μώ την τρομοκρατία μου, μέσα,

συνίσταται σε "επίσημη" κύρωση -τιμωρία του Ειδικευομένου......??

Τροποποιήθηκε από anasMZ
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το ανεπαρκης σημαινει πως δεν θα μου υπογραψει το χαρτι για ειδικοτητα...εκει πατα ο βλαμμενος....και λεει πως ολα του ανηκουν....κανεις απο το νοσοκομειο δεν παιρνει θεση....κριμα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το ανεπαρκης σημαινει πως δεν θα μου υπογραψει το χαρτι για ειδικοτητα...εκει πατα ο βλαμμενος....και λεει πως ολα του ανηκουν....κανεις απο το νοσοκομειο δεν παιρνει θεση....κριμα

δηλαδη απο ολη την κλινικη σου ΜΟΝΟ εσυ θελεις ρεπο.

οι υπολοιποι δεν νοιαζονται?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΦΙΛΕ ICEMAN ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΡΩΤΑΣ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΣΟΥ; ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΠΟΥ; ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ. ΕΣΥ; ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΜΟΥ ΝΑΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΡΕΠΟ.....ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΞΗΣ ΛΟΓΟ.....Η ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ...Ο ΑΛΛΟΣ ΡΟΥΦΙΑΝΕΥΕΙ ΤΟΥΣ ΣΥΝΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΕΝ ΤΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΨΑΡΩΜΕΝΟ....ΣΕ ΚΑΛΥΨΑ; ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΡΕΠΟ; ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ; ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΩ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΩΣΟΥΝ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φιλε μου στην ιδια θεση ειμαι και εγω στο Γ.Ν. Ναυπλίου στη χειρουργικη κλινικη.

Δεν αποδιδονται τα νομιμα ρεπο, εκπαιδευση απο μηδενικη εως ανυπαρκτη και αθλια συμπεριφορα.

Για κακη μου τυχη υπαρχουν αλλοι 2 ειδικευομενες, η μια σε παραταση και στην αλλη εχουν υποσχεθει παραταση και γι' αυτο καμια τους δε ζηταει ρεπο. Ειχε ερθει αλλη μια, η οποια αντεξε μονο 3 μηνες και παραιτηθηκε. Αυτος ο διευθυντης εχει ταλαιπωρησει πολλους ειδικευομενους στο παρελθον, αλλα λιγοι ειχαν το σθενος να του κανουν αναφορα.

Η διοικητρια υποστηριζει το διευθυντη.

Ο διευθυντης μου εκανε αναφορα με ψευδεις κατηγοριες και η διοικητρια μου επεβαλε ποινη.

Τις ιδιες απειλες οτι δε θα παρω χαρτι επαρκειας δεχομαι και εγω.

Αυτο το μηνα μαλιστα επειδη τους πηγα στην Επιθεωρηση Εργασιας και αναγκαστηκαν να δεχτουν οτι θα δινουν ρεπο μετα απο εφημερια, μου ... εκοψαν τις εφημεριες (μου αφησαν μια μονο αντι 7 που εκανα).

Δυστυχως εχουμε να κανουμε με ανθρωπους που θεωρουν την κλινικη ως μαγαζι τους και τον ειδικευομενο ως υπαλληλο τους.

Κανε αναφορες προς τη Διοικηση του νοσοκομειου με κοινοποιηση σε ΥΠΕ και Υπουργειο Υγειας (τμημα προσωπικου).

Ανεφερε τις απειλες, υβρεις και οτι αλλο δεχεσαι.

Επισης κανε καταγγελια στην Επιθεωρηση Εργασιας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΦΙΛΕ ICEMAN ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΡΩΤΑΣ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΣΟΥ; ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΠΟΥ; ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ. ΕΣΥ;

αν ειχες μπει στο κοπο να διαβασεις τις απαντησεις στο φορουμ που ο ιδιος ανοιξες θα ηξερες ηδη.

για να μη σε δυσκολεψω κοιτα το ποστ νουμερο 7

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Η ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ...Ο ΑΛΛΟΣ ΡΟΥΦΙΑΝΕΥΕΙ ΤΟΥΣ ΣΥΝΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΕΝ ΤΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΨΑΡΩΜΕΝΟ"

Η συμπεριφορά του Διευθυντή σου φυσικά είναι απαράδεκτη, αλλά με τέτοια σύνθεση τα βλέπω λίγο δύσκολα τα πράγματα για εσένα, δυστυχώς. Δύσκολα θα ξεφύγεις. Ίσως όταν παλιώσει λίγο ο καινούριος και μοιράζεστε μεταξύ σας τα....ζόρια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το ανεπαρκης σημαινει πως δεν θα μου υπογραψει το χαρτι για ειδικοτητα...εκει πατα ο βλαμμενος....και λεει πως ολα του ανηκουν....κανεις απο το νοσοκομειο δεν παιρνει θεση....κριμα

Φίλε nick, κοντεύεις δηλαδή, και σου μένουν μερικοί μόνο μήνες...?

Γιατί, αν αντίθετα, σου απομένει αρκετό χρονικό διάστημα ειδικότητας, ή πιο σωστά εκπαίδευσης (που το ξεχνάμε..),

και πώς είσαι σίγουρος, ότι,

θα υπάρχει ο ΕΝ ΛΟΓΩ Δ/ντής, για να σου το υπογράψει...??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΙΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΗΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ....ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΟΣΟΙ ΞΕΡΟΥΝ...2 ΑΔΕΡΦΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΟΥΜΑΝΤΟ.......

Τί να πώ ρε φίλε... :(

Και πάλι, όμως, το ξέρεις πολύ καλά,

ότι, η κούραση και η μέσα σου φθορά, πολλαπλασιάζεται, όταν σκύβεις το κεφάλι...

Δηλαδή, μιλάμε για ξενύχτι -ξενύχτι,

και, στο καπάκι, την επομένη, να βαράς κανονικό 8ωρο...??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ....ΝΑ ΕΧΩ ΕΦΗΜΕΡΙΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΣΠΙΤΙ ΤΡΙΤΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΙΣ 4.....ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ. ΚΑΙ Ο ΠΕΡΙΓΕΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΠΜΕΛΗΤΕΣ ΠΟΥ ΣΤΑ ΝΙΑΤΑ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΟΛΟΙ ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑΝ ΤΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.....ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΩΣ ΧΩΡΑ ΠΑΜΕ ΧΑΛΙΑ....Ο ΝΕΠΟΤΙΣΜΟΣ ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΜΕΙΑ, Η ΡΟΥΣΦΕΤΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΗΤΑΝ ΝΟΜΟΣ.....ΚΑΙ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.....ΔΥΣΤΥΧΩΣ.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.