Jump to content

Θεώρηση εξετάσεων στο ΤΣΑΥ


map031

Recommended Posts

Πριν λίγες μέρες έγραψα εξετάσεις σε βιβλιάριο του ΤΣΑΥ και έκτοτε προσπαθώ να τις θεωρήσω στον ελεγκτή ιατρό. Το νοσοκομείο που θα εκτελεστούν οι εξετάσεις ζητάει θεώρηση από ελεγκτή του ΟΠΑΔ, ο ΟΠΑΔ δηλώνει αναρμόδιος, το ΤΣΑΥ παραπέμπει στον ελεγκτή του ΙΚΑ ως μόνο αρμόδιο, το ΙΚΑ θεωρεί τις εξετάσεις αλλά το νοσοκομείο δηλώνει πως δέχεται θεώρηση μόνο από τον ΟΠΑΔ!

Περιττό να πω ότι η επικοινωνία με τους υπαλλήλους των παραπάνω υπηρεσιών θύμιζε σκετς του Χαρρυ Κλυν και των ΑΜΑΝ.

Υπάρχει κάποιος που να έχει πρόσφατα θεωρήσει εξετάσεις ώστε να με διαφωτίσει;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγω θεωρησα εξετασεις τελος απριλιου.

πηγα στη νομαρχια και ηταν ολα οκ.

ο ελεγκτης ιατρος απλα υπεγραψε και πηγα μετα σε ενα μικροβιολογικο και εκανα τις εξετασεις.

δεν υπηρχε καποιο προβλημα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο ελεγκτής σε ποιο ταμείο άνηκε, μήπως θυμάσαι; Ρωτάω διότι το ΤΣΑΥ δεν διαθέτει δικούς του στις περισσότερες περιοχές της χώρας (τουλάχιστον όχι στην πόλη μου).

Ό,τι και αν ισχύει το θέμα έχει πια θεωρητικό ενδιαφέρον γιατί εφόσον το νοσοκομείο δεν δεχόταν τη θεώρησή μου πάλι μέσω γνωστού τις έκανα τις εξετάσεις, χωρίς να χρησιμοποιήσω το βιβλιάριο. Και να θες να αγιάσεις δε σ' αφήνουν σ' αυτό τον τόπο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σύμφωνα με το γραφείο του ΤΣΑΥ Πάτρας οι εξετάσεις σε βιβλιάριο ΤΣΑΥ θεωρούνται από ελεγκτή του ΕΟΠΥΥ και εδώ το έργο αυτό έχει αναλάβει ελεγκτής του (πρώην) ΙΚΑ. Λογικό μου ακούγεται, καθώς μετά τη συγχώνευση στον ΕΟΠΥΥ δεν υπάρχει πια διάκριση ΟΠΑΔ, ΙΚΑ κτλ. Το πιθανότερο είναι ότι κάποιος μακάριος υπάλληλος emsleep1 του ΤΣΑΥ ή του νοσοκομείου δεν έχει ενημερωθεί για τα νεότερα δεδομένα και βαριέται να σηκώσει το τηλέφωνο να ρωτήσει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.