Jump to content

Στρατιωτική Θητεία και Ιατροί


Sovereign

Recommended Posts

Άντε, και τώρα που τελειώσανε οι διακοπούλες σας στη μαμά πατρίδα να κάνετε και καμιά δουλειά, νταξ; :) :) :) :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 931
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Σωστός. Απλά αυτό δεν ισχύει για εμάς με το φιδόσημο (παλιά στο Τέξας, που λέγαμε στο στρατό!).

Το χειρότερο είναι να σου βαράνε προσοχή οι άλλοι στρατιώτες. Φρίκη!

Οχι, όχι.Το χειρότερο είναι να σε ρωτάνε οι ΕΠ.ΟΠ.: "Τί βύσμα έβαλες γιατρέ για να πάρεις την ειδικότητα του ιατρού στο στρατό;" ή "Γιατρέ, εσύ πήγες σε κανένα σχολείο και σου δώσανε την ειδικότητα του ιατρού;" (σχολείο στο στρατό=εκπαίδευση που διαρκεί συνήθως 1-2 μήνες και συνήθως αφορά εκπαίδευση σε όπλα). (Για όσους δε γνωρίζουν τι είναι οι ΕΠ.ΟΠ., να σας πληροφορήσω ότι είναι απλά έμμισθοι στρατιώτες οι οποίοι, στις περισσότερες περιπτώσεις, δεν είχαν στον ήλιο μοίρα στην πολιτική ζωή, άνεργοι, απόφοιτοι δημοτικού κλπ.).

Μάλλον όχι. Το χειρότερο είναι ένας βυσματίας ΕΠ.ΟΠ. με σχιζοφρένεια. Εννοείται ότι παραμένει στη θέση του επειδή ο διοικητής του απειλήθηκε απο πολιτικό ότι θα πάρει δυσμενή μετάθεση αν κινήσει τις διαδικασίες να φύγει (βλάκας τελείως. Δυσμενότερη μετάθεση απο αυτή του Έβρου;). Κι εγώ αναρωτιόμουνα γιατι κάθε φορά που ήταν να τον στείλω στον ψυχίατρο, ο διοικητής του έβρισκε κάποια δικαιολογία για να το καθυστερήσει.

Όχι, όχι. Το χειρότερο...μάλλον αφήστε το. Το χειρότερο είναι να υπηρετείς και η θητεία σου να μην έχει κανένα απολύτως νόημα. Το "να μετράς μέρες" είναι ό,τι πιο αντιδημιουργικό υπάρχει.

Τροποποιήθηκε από BarKingdom
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

http://www.dotteam.gr/modules.php?name=New...=print&sid=1529

emarup Χαχαχ, πολύ ωραία σελίδα με όλη την απαραίτητη ορολογία για τους «Πόντικες». ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

λοιπον,επιτρεψτε μου να προσθεσω κι εγω εμπειριες απο τον στρατο ξηρας ως οπλιτης γιατρος.για μενα το σπουδαιοτερο ειναι να πεσεις σε καλο διοικητη.εγω ειχα την ατυχια να εχω σχιζοφρενη δικα(=διοικητης) στην πρωτη μεταθεση στην ξανθη.ο κυριος αυτος με ελουζε καθημερινα με απειλες και χαρακτηρισμους.αργοτερα εμαθα οτι το εκανε γιατι παλιοτερα στον εβρο ειχε αυτοκτονησει στρατιωτης του στην σκοπια.απο τοτε απεκτησε μανια να μαθαινει ολα τα ψυχολογικα και μη προβληματα των φανταρων και να τους στελνει σε ψυχιατρο,ενω ηθελε και ρουφιανο γιατρο για να του λεει οτι γινεται στη μοναδα.πρεπει να ξερετε οτι ενα ενδεχομενο δευτερο "ατυχες περιστατικο" οπως τραυματισμος/αυτοκτονια θα σημαινε στερηση βαθμου η οριστικη απολυση για το διοικητη.ετσι,στους 10 νεους που ερχονταν στην μοναδα, τους 3-4 τους στελναμε στον ψυχιατρο για εκτιμηση,αλλοι 3-4 χαρακτηριζονταν ΑΧΙΦ(ατομο χρηζων ιδιαιτερας φροντιδας) και οι αλλοι περνουσαν απο ψυχολογο(ψυχοκοινωνικη μεριμνα το λενε τα καραβανια).οι ΑΧΙΦ μπαινανε σε λιστα παρακολουθησης(απο γιατρο και διοικητη).ντρεπομαι ακομα που εβαζα την υπογραφη μου ως γιατρος στο παραπεμπτικο για να πανε ατομα υγιη στον ψυχιατρο.αυτος παλι εξεταζε μεσα σε 2 λεπτα(χωρις πλακα!!!!!!) και εδινε SSRI's αντικαταθλιπτικα στους περισσοτερους.ακουστε τωρα μερικες ατακες του αντισυνταγματαρχη πρωην διοικητη μου.ρεταρεις,εχεις γινει μια λερα,θα σου ριξω καμια 20αρα να μαθεις,θες να νιωσεις τι ειναι διοικητης?,θες να σε εχω στην τιμωρια συνεχεια?,να πλυνεις το στομα σου με αγιασμο,θα τον κρεμασω αναποδα και του καρφωσω την ξιφολογχη!!!!!!!!!,γιατρε το παιζεις το πετσι,αν γινει προανακριση θα πας μεσα,τι λουμπαγκο και μαλακιες θα του ριξω μια που... να μαθει,και αλλα πολλα τετοια.

μετα απο αυτα και αλλα ευτραπελα η 2η μεταθεση στην καστορια μου φανηκε διακοπες.οχι ομως και στους απλους ΣΤΡ(ΠΖ) στρατιωτες πεζικου,οι οποιοι εκαναν υπηρεσια 6ωρη καθε μερα+αγγαρεια μαγειρια η τουαλετες+καθαριοτητα στρατοπεδου στον ελευθερο χρονο με αποτελεσμα να κοιμουνται 3 ωρες το 24ωρο για πολλες συνεχομενες μερες.και ολα αυτα λογω "χαμηλης πληροτητας μοναδας"!!!!παρ'ολα αυτα,τα σαινια του ΓΕΣ δεν συγχωνευουν το απεναντι στρατοπεδο με το δικο μας(10 μετρα αποσταση) για να μειωθουν οι σκοπιες.ο λογος ειναι οτι τοσοι πολλοι καραβαναδες δεν θα δικαιολογουνται σε ΕΝΑ ΜΟΝΟ στρατοπεδο!

ΡΕ ΟΥΣΤ!!!!!!!!!!!!! :bloodomen:emdevilemcensoredemranting

κατα τα αλλα,στον στρατο γνωρισα ατομα και εκανα εμπειριες που δεν προκειται να ξανακανω,γιατι τελικα ειναι οι δυσκολιες που σε δενουν και οχι η καλοπεραση!!!

και δεν υπαρχει μεγαλυτερη ικανοποιηση απο το να βοηθησεις ενα φανταρακι να ξεπερασει το προβλημα υγειας του,ΚΟΝΤΡΑ ΣΕ ΤΑΞΙΑΡΧΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΔΙΑΤΑΓΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΚΟΥΣΤΕΙ Η ΙΑΤΡΙΚΗ ΣΟΥ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΑΣΚΗΣΗ!!!

:antegeia: Ε.Σ. :D:D:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προσθετω και εναν υγειονομικο ελεγχο μοναδας,ετσι για ποικιλια! :)

ΚΨΜ:σε καλη κατασταση

Τουαλετες:Ειναι χρησιμη η τοποθετηση ηλεκτρικου φωτισμου για να διευκολυνεται η χρηση των χωρων απο τους οπλιτες κατα την διαρκεια της νυχτας.

Λουτρα:να τοποθετηθει η κουρτινα που επεσε.οι χωροι ειναι καθαροι.

Λουτηρες:εγινε αποφραξη και καθαριοτητα του χωρου.να τοποθετηθει σαπουνι η κρεμοσαπουνο ωστε να πλενουν τα χερια τους οι οπλιτες.

Μαγειρια:ελεγχθηκαν οι ημερομηνιες ληξης των τροφιμων.να χρησιμοποιουνται διαφανα γαντια μιας χρησης απο τους μαγειρες.η κρεατομηχανη ειναι καθαρη.

Θαλαμοι:καθαροι. οπλιτης ιατρος

υπογραφη

δεν θα ξεχασω επισης την ηρωικη μερα,κατα την οποια με την συνδρομη μαγειρα,εστιατορα και γιατρου καταφεραμε να σκοτωσουμε τον μητσο

μητσος=τρωκτικο υπερμεγεθες και φοβητρο για τους οπλιτες,που συχναζε σε μαγειρια και εστιατορια!!! emrockon

Τροποποιήθηκε από tsapgeo
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολυ ενδιαφερον!Αν εχεις και κατι αλλο σχετικα με την εμπειρια σου,post it.Θα ειναι πολυ χρησιμο σε οσους πανε συντομα στρατο,(καλη ωρα)!

Ισως κατι σχετικο με αυτα που χρειαστηκε να κανεις εκει (πιο συχνα περιστατικα,εμβολιασμους κλπ).

Επισης στο www.omhroi.gr εχει αρκετες χρησιμες πληροφοριες για τον οπλιτη-ιατρο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να ξερετε οτι οι αιμοδοτικες αδειες πρεπει παντα να ειναι υπογεγραμμενες απο τον διοικητη του στρατοπεδου,με σφραγιδα μοναδας.εγω εδωσα αιμα στο ΚΕΒΟΠ και μας εδωσαν ενα χαρτι υπογεγραμμενο απο γιατρο της αιμοδοσιας του Γ.Ν.Ν. Καστοριας.οταν πηγα μεσα στην καλη χαρα να ζητησω απο τον διοικητη μου(σε αλλη μοναδα) την αδεια,μου εδωσε τα τρια(ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ!!!).επισης,η αιμοδοτικη εχει γινει 2 μερες απο 4 :bloodomen:emdevil

emcensored

Τροποποιήθηκε από tsapgeo
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η κρεατομηχανη ειναι καθαρη

Χμμμ... emshuriken

Ρε είναι αλήθεια αυτή η φήμη με τα βοειδή του στρατού που είναι στους καταψύκτες και έχουν σφραγίδες σφαγής-ελέγχου του '60 και του '70 πάνω; Σε υγρό άζωτο τα συντηρούν; :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καποιος στρατιωτικος γιατρος μας ειπε στο ΚΕΥΓ(κεντρο εκπαιδευσης υγειονομικου) οτι οι σφραγιδες πανω στα κρεατα που γραφουν 1970,1985 κτλ δεν ειναι ημερομηνια σφαγης αλλα κατι σαν σειρα παραγωγης,δηλαδη ασχετο με χρονολογια.δυσκολο να τον πιστεψεις βεβαια.τα κρεατα της μοναδας ερχονται και απο ντοπιους χασαπηδες,εξαρταται παντα απο την μοναδα και που βρισκεται.τα κοτοπουλα ειναι κατεψυγμενα απο εταιρια που εχει κανει ειδικη συμφωνια με τον στρατο.εγω προσωπικα εχω βρει στη μοναδα ληγμενα κοτοπουλα.η αληθεια ειναι οτι οσες γαστρεντεριτιδες περιεθαλψα,ηταν παντα απο γυρους και πιτσες και ποτε απο φαγητο στρατου.επισης,καποια στιγμη μας ειδοποιησαν να αποσυρουμε απο μοναδα και φυλακια σαντουιτς PANINI γιατι ειχαν βρει λιστερια σε ενα.αποσυρθηκε ολη η παρτιδα απο ολο τον ΕΣ,αλλα μετα δεν βρηκαν κατι περισσοτερο,οποτε ξανα κυκλοφορησαν.

για μενα το προβλημα του φαγητου ηταν οι πολλοι υδατανθρακες και οχι κατι αλλο.πολυ ψωμι,παρα πολλες πατατες,ρυζι κτλ.για αυτο πολλοι παχαινουν στο στρατο. emfood

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ε ναι, άμα είναι ρέκλα όλη μέρα, παχαίνουν. Άμα κάνουν και καμιά άσκηση, μια χαρά τους κάθονται οι υδατάνθρακες!!!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σώπα ρε γιατρέ του 6 ( :P ) που είναι όλοι ρέκλα. Αφού σου λέει ότι τρώνε φαγιά εκστρατείας (πλούσια σε θερμίδες για να κρατάνε στο ανάχωμα!) ενώ είναι μέσα στη μονάδα.

Άμα τρως "πούστη με κινέζο" (κοτόπουλο με ρύζι) ή "πούστη με γύφτο" (κοτόπουλο με πατάτες) όλη μέρα κι εσύ θα παχύνεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Έλα συ με το καλό πίσω, που σε χρειάζεται ο ΕΣ να σε μαστορέψει, και μέχρι τότε θα αλλάξει και βαθμός μου και θα έχει γίνει 9, μη σου πω και 10... Άλλωστε, και το 5άρι του Ελληνικού (υπερ)Πανεπιστημίου να πάρεις, είναι ασύγκριτο μπροστά στους αλλοδαπούς βαθμούς. Εγώ είμαι γιατρός του 5! Και γουστάρω τρελά να σου σηκώνω πίσεη, που με το 5 μου θα είμαι πάλι από πάνω, μπουαχαχαχαχαχα!!!

Α, και είμαι και χοντρός, δε χρειάζομαι το στρατό να με παχύνει. Μόνο οι λούλες και οι φτωχοί παχαίνουν στο στρατό...

emkiss

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup δεν ισχυει αυτο που λες για λουλες και φτωχους,και το βρισκω και πολυ κακογουστο αν το θεωρεις αστειο.εχεις παει στρατο;γιατι παιδια φτωχα ειναι αυτα που καλουνται να πληρωσουν "πεταλα" στην παραλλαγη,μεραρχιοσημα-καρφιτσες-σηματα πεζικου-εθνοσημα και χιλια δυο σκατα στην στολη εξοδου.η ακομα χειροτερα να σε κουρευει κομμωτρια στην εξοδο σου καθε μηνα για 10 ευρω,επειδη καυλωνει ο διοικητης με τα κουρεματα και φυσικα το στρατοπεδο δεν "διαθετει" κουρεα.μη με φορτωνεις τωρα με φτωχαδακια και πλουσιομπεμπεδες.κατι τετοιοι αν θυμαμαι ηταν "ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ" στο στεπ του ΚΕΥΓ που δεν εκαναν σκοπια ποτε,δεν πηγαν μαγειρια-τουαλετες.οι υπολοιποι,γιατροι και εμεις φυσικα,καναμε κανονικα τα παντα αλλα μεναμε στους λοχους με 35 βαθμους και υγρασια,ενω ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ κοιμοταν στο στεπ με αιρκοντισιον!!! emeleos Τροποποιήθηκε από tsapgeo
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup δεν ισχυει αυτο που λες για λουλες και φτωχους,και το βρισκω και πολυ κακογουστο αν το θεωρεις αστειο.εχεις παει στρατο;γιατι παιδια φτωχα ειναι αυτα που καλουνται να πληρωσουν "πεταλα" στην παραλλαγη,μεραρχιοσημα-καρφιτσες-σηματα πεζικου-εθνοσημα και χιλια δυο σκατα στην στολη εξοδου.η ακομα χειροτερα να σε κουρευει κομμωτρια στην εξοδο σου καθε μηνα για 10 ευρω,επειδη καυλωνει ο διοικητης με τα κουρεματα και φυσικα το στρατοπεδο δεν "διαθετει" κουρεα.μη με φορτωνεις τωρα με φτωχαδακια και πλουσιομπεμπεδες.κατι τετοιοι αν θυμαμαι ηταν "ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ" στο στεπ του ΚΕΥΓ που δεν εκαναν σκοπια ποτε,δεν πηγαν μαγειρια-τουαλετες.οι υπολοιποι,γιατροι και εμεις φυσικα,καναμε κανονικα τα παντα αλλα μεναμε στους λοχους με 35 βαθμους και υγρασια,ενω ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ κοιμοταν στο στεπ με αιρκοντισιον!!! emeleos

Βαλε αυτα που λες, συν να μην εισαι γιατρος, οπως η μεγαλη πλειοψηφια! Εκει να δεις καλοπεραση!

Να χαιρεστε που θα πατε στρατο ως γιατροι, και ο,τι κι αν συναντησετε να μην γκρινιαζετε! Διοτι οι περισσοτεροι περνανε πολυ χειροτερα απο εσας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ είμαι γιατρός του 5! Και γουστάρω τρελά να σου σηκώνω πίσεη, που με το 5 μου θα είμαι πάλι από πάνω, μπουαχαχαχαχαχα!!!

Δεν ξέρω ποιά ζωτική παράμετρος είναι η "πίσεη" αλλά την πίεση σίγουρα θα μου τη σηκώσεις όταν συνειδητοποιήσω την ασχετοσύνη που κρύβεις πίσω απ'τη μεγαλύτερη επιτυχία της ζωής σου: το 19 στο σχολείο! :o-_-

Στα υπόλοιπα σου απάντησαν οι άλλοι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α, και είμαι και χοντρός, δε χρειάζομαι το στρατό να με παχύνει. Μόνο οι λούλες και οι φτωχοί παχαίνουν στο στρατό...

Αναρωτιέμαι, αυτού του είδους οι αμπελοφιλοσοφίες (κομπλεξισμοι θα έλεγα), είναι απόρροια του ό,τι ο μπαμπάς (ή η μαμά) είναι λεφτάς ή του ό,τι το πάχος αρχίζει και πιάνει πρός εγκέφαλο μεριά ; Να σε δώ στη στρατικοποίηση εσένα !

Λυπάμαι που γίνομαι επιθετικός, όμως είναι δύσκολο το να μή γίνει κανείς διαβάζοντας τέτοια πράγματα... Άσε που βλέπω πως είναι της μόδας σε αυτό το φόρουμ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόνο οι λούλες και οι φτωχοί παχαίνουν στο στρατό...

emkiss

Euhomai ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - seho ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - agglika - monada mou ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - sou deixo exupnakia.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

O Ελληνικός Στράτος είναι χημείο μπροστά στον ρωσικό!

Και αν και ξεκίνησα από το υγειονομικό πήρα μετάθεση στο πεζικό στην Κάρπαθο!

Και μετά καπάκι στο πυροβολικό ,στα αντιαεροπορικά Torr-M1!

Στην Μόσχα ,εμένα δίπλα στο ερευνητικό πυρηνικό κέντρο ,τα δένδρα δίπλα στο σπίτι μου δεν άνθιζαν ποτέ !Στο πυροβολικό έκαναν δοκιμές για να εντοπίσουν τα αεροπλάνα ,ενώ αυτά έριχναν ρινίσματα μετάλλου για απόκρυψη τα ατιμούλικα …αλλά εμείς οι γάτοι τα μπλοκάραμε στον στόχο …χωρίς προστατευτικά ακτινοβολίας!

Πρέπει να πάω να με μετρήσουνε στον Δημόκριτο! emnuke

P.S.Πάντως παιδιά ο γιατρός ,έλληνας απόφοιτος ,που γνώρισα στους βατραχανθρώπους είχε τραβήξει τα πάνδεινα ! Καλή θητεία και βάλτε βύσμα !!!

Μην πάτε σε ΣΤΕΠ!

Πρέπει να ξαναπάω στο στρατό να χάσω καμιά εικοσαριά κιλά !Ινστιτούτα αδυνατίσματος …Δωρεάν!

Τροποποιήθηκε από Ιωνάθαν Λίβινγκστον
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από το ΚΕΥΓ στην Αρτα , το μόνο που θα πρέπει να θυμούνται οι προηγούμενες σειρές είναι η Παπαναγιώτου η λοχίας. :wub:

(Να ` ναι καλά που ο Ντούβας αυτοπροσώπως τη γλίτωσε από το Διδυμότειχο. Τέτοιο μωρό να πάει χαμένο εκεί πάνω....)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φαινεται οτι αλλαζουν καθε χρονο γιατι στην βου εσσο 2005 δεν παιζαν αυτες. Η τοπ μωρο-λοχιας της σειρας ηταν η Γεωργακακη :P αν και εμφανιζονταν σπανια. Ατραξιον η λοχιας Ζωγραφου emblush μια καρικατουρα διδυμη αδελφη του Σμιγκολ κακιασμενη και στριμενη. ο αρχιλοχιας Χαβελας emranting δεν περιγραφεται με λογια ειναι βγαλμενος απο τις χρυσες εποχες της 'επαναστασης' και προσφερει σοου μοναδικο. Δυστυχως οι επομενες σειρουλες δεν θα ζησουν την εμπειρια καθοτι εφυγε με μεταθεση. Πολυ βυσμα στο ΚΕΥΓ. Για να λειτουργησει σωστα το ιατρειο ανελαβαν μονιμη υπηρεσια εκει καμια 20 αρια γιατροι νοσοκομοι κτηνιατροι!!!!(προτιμηθηκαν και απο ιατρους με δυο χρονια ειδικοτητα) που τα εξηναν ολη μερα

-οχι οτι ηταν βυσματα τα παιδια και θελαν να αποφυγουν τις σκοπιες αλλα λεμε τωρα. :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πράγματι , τις αλλάζουν κάθε δύο ΕΣΣΟ περίπου (να ξεψαρώσουν ) και μετά τις πάνε σε άλλα στρατόπεδα.

Ο Χαβέλας είναι κλασσική χουντικο-περίπτωση. Πιο βλάχος από το Κομπότι δεν μπορεί να υπάρξει.

Η σουρεαλιστική εικόνα είναι να κάνεις σκοπιά πύλης Γερμανικό ή Μεταγερμανικό και να έχεις το Χαβέλα να ακούει σκυλάδικα από το γραφειάκι , ενώ ταυτόχρονα το μισό στρατόπεδο βρίσκεται στην Κιβωτό.

Μπορεί κάποια πράγματα να αλλάζουν , αλλά κάποια παραμένουν σταθερά , όπως ο κλασσικός φωτογράφος με την κλασσική κόρη , έτσι δεν είναι; :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.