Jump to content

Συμβαίνει τώρα στο UOI


teenspirit

Recommended Posts

Ένα θέμα για να ενημερωνόμαστε για ό,τι αξιοσημείωτο συμβαίνει στη σχολή μας αλλά και στο Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων γενικότερα.

Κατάληψη στη Βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων!!!Σήμερα κι ενώ διαβάζαμε κανονικά βγήκε ανακοίνωση που ζητούσε απο τους φοιτητές να εκκενώσουν τη βιβλιοθήκη λόγω κατάληψης!!Αν είναι δυνατόν.ΕΔΩ η απόφαση του Γ.Σ. του Συλλόγου εργαζομένων.

Μείναμε χωρίς βιβλιοθήκη μέχρι τη Δευτέρα τουλάχιστον emcensored emcensored emcensored emcensored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένα θέμα για να ενημερωνόμαστε για ό,τι αξιοσημείωτο συμβαίνει στη σχολή μας αλλά και στο Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων γενικότερα.

Κατάληψη στη Βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων!!!Σήμερα κι ενώ διαβάζαμε κανονικά βγήκε ανακοίνωση που ζητούσε απο τους φοιτητές να εκκενώσουν τη βιβλιοθήκη λόγω κατάληψης!!Αν είναι δυνατόν.ΕΔΩ η απόφαση του Γ.Σ. του Συλλόγου εργαζομένων.

Μείναμε χωρίς βιβλιοθήκη μέχρι τη Δευτέρα τουλάχιστον emcensored emcensored emcensored emcensored

Νομίζεις πως η βιβλιοθήκη είναι τόσο σημαντική μπροστά στις εξελίξεις?

Κοιτάχτε να δείτε ο καθένας την κρισιμότητα των γεγονότων (και δε λέω φυσικά μόνο για τα πανεπιστήμια, μας έχουν διαλύσει ως εργαζόμενους), αλλιώς βλέπω πολλούς να λένε πως δεν κατάλαβαν τι γινόταν γιατί...διάβαζαν

Κάτι μου θυμίζει αυτό...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@user111 όχι δε θεωρώ το κλείσιμο της βιβλιοθήκης ΤΟ γεγονός,αλλά αν μη τι άλλο είναι σημαντικό.Υπήρχαν παιδιά συμφοιτητές μας μέσα επί πτυχίω που διάβαζαν για το τελευταίο τους μάθημα.Δε μ'αρέσει να διαπληκτίζομαι διαδικτυακά,ούτε να απολογούμαι.Απλά τη στιγμή που όλα είναι ρευστά και η σχολή μας ανοιχτή και τίποτε δεν εμποδίζει την εξεταστική να αρχίσει,νομίζω λίγος σεβασμός στον κόπο και το διάβασμα του καθενός είναι λογικός.

Αυτά..γενικά δε μ'αρέσει να προκαλώ τέτοιου είδους αντίδραση και συγγνώμη αν προσέβαλα κάποιον..Ήταν ενημερωτικός ο στόχος μου,και έδειξα απλά την ενόχλησή μου γι' αυτό που έγινε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια ερώτηση, η βιβλιοθήκη θα είναι μέχρι και αύριο κλειστή;

Όταν ρώτησα στην υποδοχή μου είπαν μέχρι και αύριο θα είναι σίγουρα κλειστή.Αν μάθω κάτι νεότερο θα ενημερώσω :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια ερώτηση, η βιβλιοθήκη θα είναι μέχρι και αύριο κλειστή;

Όταν ρώτησα στην υποδοχή μου είπαν μέχρι και αύριο θα είναι σίγουρα κλειστή.Αν μάθω κάτι νεότερο θα ενημερώσω :)

Ok, σ ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Κλειστη η είσοδος του Πανεπιστημίου..κλειστή και η βιβλιοθήκη.

Η βιβλιοθήκη θα είναι κλειστή και την Τετάρτη 19/10 λόγω συμμετοχής των εργαζομένων στην απεργία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Γνωρίζει κάποιος εάν θα βγεί εξέταση των πτυχιακών μαθημάτων για τους επί πτυχίο φοιτητές πριν το νέο έτος??

η λεγόμενη "άτυπη" .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γνωρίζει κάποιος εάν θα βγεί εξέταση των πτυχιακών μαθημάτων για τους επί πτυχίο φοιτητές πριν το νέο έτος??

η λεγόμενη "άτυπη" .

Κάτι τέτοιο νομίζω είναι εκτός συζήτησης.( Από τους καθηγητές εννοώ...) Υστερα από τα περσινά δεν υπάρχει καμία πιθανότητα.

(Για Παθολογία φαντάζομαι ρωτάς, γτ για τα υπόλοιπα δεν γινόταν κουβέντα ούτε και πέρσι...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι στην Παθολογία αναφέρομαι!τι ακριβώς έγινε πέρυσι?οπότε είναι εκτός συζήτησης η άτυπη?ούτε θα υπάρξουν φοιτητές που μπορεί να προσπαθήσουν να ζητήσουν εξέταση?! ...σνιφ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.