Jump to content

ΔΙΚΑΤΣΑ ΕΛΕΟΣ!!!


nikos

Recommended Posts

Gray:

Προσωπικά έχουν συμβεί και χειρότερα,ειδικά με τους άντρες....

Δηλαδή???????????????????????????????

Φοβερό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν έχει δηλαδή.Τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται...Κοινώς τα θέλουν όλα δικά τους.Και πτυχίο και λαχείο....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 637
  • Created
  • Last Reply

Nα τους προσέχουμε δηλαδή... Κάπου μπορει να βρεθούμε, σε καμιά ειδικότητα,,,, κανενα στρατό με κοινά ντουζ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είμαι αγόρι-απλά για να γνωρίζουμε που απευθυνόμαστε-!Συγνώμη για τα συνεχή κεφαλαία αλλά βαριόμουν να βάζω τόνους!

Σορρυ, κούκλα μου για την αλλαγή φύλου--δεν είχα κοιτάξει το προφίλ σου&! Κι οι τόνοι στον υπολογιστή μια συνήθεια είναι.

Είσαστε αρκετά έξυπνοι για να υπερασπίζεστε τα δικαιώματά σας χωρίς να χάνετε χρόνο διαβάζοντας στείρα άρθρα που τα μετατρέπετε σε ένα είδος προσωπικής απειλής και δεν αφήνετe τη λογική σας να λειτουργήσει με επαγωγικό τρόπο.

Τώρα μπερδεύτηκα... Αν θυμάμαι καλά επαγωγική σκέψη σημαίνει να πηγαίνεις από το ειδικότερο στο γενικότερο. Τι ακριβώς εννοούσες; Και πώς τα στείρα άρθρα που διαβάζουμε γίνονται ένα είδος προσωπικής απειλής; Προσωπικά δεν απείλησα ποτέ κανέναν, ούτε είδα κανέναν άλλο να το κάνει. :wacko:

Από μια άλλη οπτική δες κι αυτό:Νομίζεις ότι εγώ αισθάνομαι καλύτερα όταν συγκαταλέγομαι στους άχρηστους φοιτητές του εξωτερικού,αδίκως κατά τη δική μου άποψη(?).

Συγκαταλέγομαι, και πάλι αν δεν απατώμαι, σημαίνει συμπεριλαμβάνομαι. Ακόμη δεν καταλαβαίνω. Ποιός ακριβώς σε αδίκησε και συγκαταλέγεσαι σε αυτούς; :blink:

Υπάρχει κι ο κοινωνικός ρατσισμός όπως καταλαβαίνεις,που βρίσκει σε εμάς την πιο φανατική έκφρασή του.

Σε προκαλώ να βρεις 1 πράγμα που θα μπορούσε να εκληφθεί ως ρατσιστικό στο προηγούμενο ποστ μου ή στα ποστ που έγραψαν οι υπόλοιποι συμφοιτητές μου. Για να το ξανασκεφτούμε δηλαδή... emranting

Και το χειρότερο από όλα είναι ότι όταν βρίσκεσαι στη Ρουμανία οι Έλληνες συμφοιτητές σε λένε ψώνιο και πορωμένο επειδή διαβάζεις αλλά από εμάς τα ψώνια ζητιανεύουν σημειώσεις και αντιγράφουν στα απροειδοποίητα τεστ.Και φυσικά όταν επιστρέφεις στην Ελλάδα λέγεσαι ΔΙΚΑΤΣΑΣ!

Σε νοιώθω πάρα πολύ και γι αυτό έγραψα ότι υπάρχουν και πολλοί καλοί ανάμεσά σας. Μιλώντας πάρα πολύ σοβαρά. Μήπως μόλις παραδέχτηκες κάτι για την πλειοψηφία των συμφοιτητών σου;

Παντού υπάρχουν τα αφενός και τα αφετέρου κι αυτά προσπαθούμε όλοι να πολεμήσουμε....
:cool10:

!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

:cool10:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1/ Δεν στο ανέφερα για να ζητήσεις συγνώμη!Μια συνήθεια είναι,αλλά τί συνήθεια!Εδώ (Ρουμανία) κοντεύουμε να ξεχάσουμε και τα ελληνικά μας!

2/ Εννοώ ότι πρέπει ο καθένας να δει τον εαυτό του ως μία ξεχωριστή περίπτωση και να αναγνωρίσει τον γενικό κανόνα που απορέει από τα παραπάνω.Δηλαδή το να γνωρίζεις τις δυνατότητες και τις γνώσεις εσένα και του ''αντιπάλου'' σου(και δεν εννοώ μόνο τους υποψηφίους του ΔΙΚΑΤΣΑ αλλά και το ίδιο το ΔΙΚΑΤΣΑ) σου φτιάχνει ένα πλάνο στο οποίο πρέπει να στηριχθείς.Ξέροντας τί πιθανότητες έχεις για φέρεις ''εξάρες'',αυτό δεν πρέπει να σε εμποδίζει να ''παίξεις''.Δεν ανέφερα ότι απείλησες κάποιον,αλλά ότι κάθε άρθρο που διαβάζετε νομίζετε ότι απευθύνεται προσωπικά σε εσάς και το εκλαμβάνετε ως απειλή.Δεν εννοώ ότι απειλείτε αλλά ότι νιώθετε να απειλείστε.

3/ Αναφέρομαι στη κοινή γνώμη!Όταν λες ότι σπουδάζεις ιατρική στη Ρουμανία εισπράττεις τα ανάλογα ειρωνικά και υποτιμητικά χαμόγελα!Και πάντα από ανθρώπους που δεν σε ξέρουν και χρειάζεται λοιπόν να αποδείξεις την αξία σου σε άτομα που συνήθως περιφρονείς.Κι αυτο ονομάζεται απελπισία!

Όσο κι αν θέλω να φαντάζομαι τον εαυτό μου ανεξάρτητο κρίκο αυτής της αλυσίδας,παραμένω συνδεδεμένη με την αλυσίδα στατιστικών αποτυχίας....από τη στιγμή που σπουδάζω έξω!

4/ Δεν εντόπισα κανένα ρατσιστικό σχόλιο στα ποστ αναφέρθηκα γενικά!Ούτε ειδικά,ούτε προσωπικά!

5/ Παραδέχτηκα ανοιχτά ότι η πλειοψηφία των συμφοιτητών μου δεν έχει καμία απολύτως σχέση με ιατρική, αλλά σχετίζονται με διαφθορά,ραδιουργίες και ασχετοσύνη(ηθελημένη πάντα!).Σ΄ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση και ελπίζω να μη σε ζάλισα.Δεν είχα καμία τέτοια πρόθεση!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Φαίνεται πως είναι κοινή πεποίθηση ότι υπάρχουν αρκετές φωτεινές εξαιρέσεις ιατρών εκ Ρουμανίας και λοιπών διαβόητων προελεύσεων Ιατρικών Σχολών που έχουν να προσφέρουν στο επίπεδο της ιατρικής στην Ελλάδα.Όσοι πιστεύουμε στην άμεση εφαρμογή αξιοκρατικών κριτηρίων που θα διευκολύνουν την κατάσταση στη χώρα μας (βλ. Εξετάσεις για ειδικότητα) θα χαρούμε να δούμε αυτούς τους γιατρούς και φοιτητές στο πλευρό μας στις επάλξεις....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Gray, απο περιεργεια....

Αφοθ ηθελες αρχιτεκτονικη οταν εδωσες πανελληνιες... γιατι αφου δεν περασες εκει λογω της ατυχιας σου, δεν πηγες εξω να σπουδασεις αρχιτεκτονικη αλλα πηγες για Ιατρικη? Αφου ο στοχος σου ηταν αλλος εξ'αρχης, γιατι αλλαξες μετα στοχο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα δίδακτρα για την Ιατρική στη Ρουμανία είναι 3000 ευρώ το χρόνο.Για την Αρχιτεκτονική είναι 8.800 ευρώ και δεν μπορώ να διαθέσω αυτό το ποσό γιατί σπουδάζουν κι οι αδερφές μου σε πανεπστήμια ελληνικά στην επαρχία!Οπότε βγαίνουμε εντελώς εκτός από το μηνιαίο προυπολογισμό μας.........................

Σε μία πτυχή του όλου σπουδαστικού θέματος ήμουν τυχερή:λάτρεψα την ιατρική,κάτι που δεν φανταζόμουν ποτέ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι θέμα αναγνωρισιμότητας!Όλα τα Πολυτεχνεία της Ρουμανίας αναγνωρίζονται παγκοσμίως χωρίς εξετάσεις...............Είναι σχολές με παράδοση και αναμφίβολα από τις καλύτερες που υπάρχουν!Πολλοί Έλληνες εισήχθηκαν σε αυτά τα Πολυτεχνεία αλλά ή τους έδιωξαν ή έφυγαν από μόνοι τους..........Φυσικά υπήρξαν και πολλοί αποφασισμένοι που φοίτησαν και αποφοίτησαν αξιοπρεπώς!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και τα Ελληνικά πολυτεχνεία το ίδιο... Δεν υπάρχει κανένας απόφοιτος Ελληνιικού πολυτεχνείου που να χρειάστηκε να δώσει εξετάσεις για να κάνει μεταπτυχιακό (εκτός φυσικά από τις όποιες εξετάσεις χρειάζεται για να γίνει δεκτός στο αντίστοιχο ΤΕΕ, αν υπάρχουν).

Από εκεί λοιπόν να καταλάβεις το κόστος των σπουδών: Ένα πτυχίο πολυτεχνείου ΔΕΝ μπόρεσες να το αγοράσεις. Ένα πτυχίο Ιατρικής όμως, ε; σε τιμή ευκαιρίας (μόλις €3000 το χρόνο...). Δεν είναι κι άσχημα, αν αναλογιστείς ότι στην πορεία βρήκες κάτι που να σου αρέσει στην Ιατρική, να μην το κάνεις κι αγγαρεία :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Στην Αμερικη πυ πληρωνουν υπερογκα ποσα για να σπουδασουν, και εκει αγορασμενα δεν τα'χουν ?

Αγορασμενο ή τσαμπα, σηημασια εχει αν το αξιζεις. Και δυστυχως υπαρχουν πολλοι αποφοιτοι ελληνικων πανεπιστημιων που δεν το αξιζουν. ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και τα Ελληνικά πολυτεχνεία το ίδιο... Δεν υπάρχει κανένας απόφοιτος Ελληνιικού πολυτεχνείου που να χρειάστηκε να δώσει εξετάσεις για να κάνει μεταπτυχιακό (εκτός φυσικά από τις όποιες εξετάσεις χρειάζεται για να γίνει δεκτός στο αντίστοιχο ΤΕΕ, αν υπάρχουν).

Από εκεί λοιπόν να καταλάβεις το κόστος των σπουδών: Ένα πτυχίο πολυτεχνείου ΔΕΝ μπόρεσες να το αγοράσεις. Ένα πτυχίο Ιατρικής όμως, ε; σε τιμή ευκαιρίας (μόλις €3000 το χρόνο...). Δεν είναι κι άσχημα, αν αναλογιστείς ότι στην πορεία βρήκες κάτι που να σου αρέσει στην Ιατρική, να μην το κάνεις κι αγγαρεία :splaaaats:

Δεν εννοούσα τις εξετάσεις για μεταπτυχιακό,αλλά ότι δεν χρειάζεται καν να δουν τη πόρτα του ΔΙΚΑΤΣΑ!Αν ήθελα να αγοράσω το πτυχίο της Ιατρικής θα χρειαζόμουν κάπου 6.000 ευρώ το χρόνο για να καλύψω τα σημαντικότερα μαθήματα του κάθε έτους της σχολής για 6 έτη χωρίς να υπολογίζω φυσικά τα 3.000 ευρώ που είναι τα επίσημα δίδακτρα της σχολής.Επομένως αν τα υπολογίσεις όλα μαζί θα δεις εξωφρενικά ποσά.Στο Πολυτεχνείο δεν μπορείς να αγοράσεις τίποτα,γι'αυτό και οι περισσότεροι Έλληνες που πάνε το μετανιώνουν οικτρά και εγκαταλείπουν.

Το παρήγορο της υποθέσεως είναι ότι στην Ιατρική δεν σε αναγκάζει κανένας καθηγητής να πληρώσεις.Μπορείς να διαβάσεις το μάθημα,να μην κάνεις καμία απουσία στα εργαστήρια,να πηγαίνεις στις παραδόσεις ορισμένων καθηγητών που μετράνε και τις παρουσίες στη θεωρία και να περάσεις το μάθημα.Ότι ακριβώς κάνει κι ένας φοιτητής στην Ελλάδα.Κι εγώ αυτό κάνω και δεν έχει έρθει ποτέ καθηγητής να μου θίξει χρηματικό θέμα.

Όσο κι αν σου φαίνεται περίεργο που διάλεξα να εισαχθώ στη σχολή που στοίχιζε λιγότερο,δεν πιστεύω τελικά ότι ήταν τόσο τυχαίο!Τώρα πλέον απορώ με την αρχική προτίμησή μου για την αρχιτεκτονική.Χρειάστηκε η τέταρτη εβδομάδα του Α' εξαμήνου του πρώτου έτους στο εργαστήριο της ανατομίας για να αναθεωρήσω το βάρος των πραγμάτων και να δω την ιατρική με άλλη οπτική............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Στην Αμερικη πυ πληρωνουν υπερογκα ποσα για να σπουδασουν, και εκει αγορασμενα δεν τα'χουν ?

Αγορασμενο ή τσαμπα, σηημασια εχει αν το αξιζεις. Και δυστυχως υπαρχουν πολλοι αποφοιτοι ελληνικων πανεπιστημιων που δεν το αξιζουν.  ;)

Συμφωνώ απόλυτα αλλά... ας αφήσουμε τη φίλη μας να μας απαντήσει:

Αν ήθελα να αγοράσω το πτυχίο της Ιατρικής θα χρειαζόμουν κάπου 6.000 ευρώ το χρόνο για να καλύψω τα σημαντικότερα μαθήματα του κάθε έτους της σχολής για 6 έτη χωρίς να υπολογίζω φυσικά τα 3.000 ευρώ που είναι τα επίσημα δίδακτρα της σχολής.Επομένως αν τα υπολογίσεις όλα μαζί θα δεις εξωφρενικά ποσά.Στο Πολυτεχνείο δεν μπορείς να αγοράσεις τίποτα,γι'αυτό και οι περισσότεροι Έλληνες που πάνε το μετανιώνουν οικτρά και εγκαταλείπουν.

Πρέπει δηλαδή να είμαστε και ευγνώμονες που ΔΕΝ κάνει η φίλη μας κάτι τέτοιο, ενώ κατά κόρον γίνεται. ΕΥΓΕ κόρη μου, που σπουδάζεις με την αξία σου!!! Πώς και δεν ανακάλυψαν ένα τέτοιο αλισβερίσι στην Αμερική, που όλα πουλιούνται και αγοράζονται? (Με την απορία θα μείνω...)

Και ο μόνος λόγος που δεν κυκλοφορούν πτυχία μηχανικού μαϊμούδες είναι το υπέρογκο κόστος. 6+3=9 χιλιάρικα το χρόνο x 6 χρόνια, 54 χιλιάρικα εις το ύδωρ για να γίνεις γιατρός από τη βολή του καναπέ σου. Pas mal θα έλεγα... Εδώ σπίτι παίρνεις και πληρώνεις μια κατοστάρα τουλάχιστο, όχι κοτζαμαν πτυχίο, που σε λένε και γιατρό... Ψιχία, αγαπητή γρέη, ψιχία... Καλά έκανες και πήγες στην Ιατρική: πιο πολλά θα χρειαζόσουνα στο Πολυτεχνείο, και που να κάνεις έξοδα τώρα...

Και συνεχίζουμε:

Το παρήγορο της υποθέσεως είναι ότι στην Ιατρική δεν σε αναγκάζει κανένας καθηγητής να πληρώσεις.Μπορείς να διαβάσεις το μάθημα,να μην κάνεις καμία απουσία στα εργαστήρια,να πηγαίνεις στις παραδόσεις ορισμένων καθηγητών που μετράνε και τις παρουσίες στη θεωρία και να περάσεις το μάθημα.Ότι ακριβώς κάνει κι ένας φοιτητής στην Ελλάδα.Κι εγώ αυτό κάνω και δεν έχει έρθει ποτέ καθηγητής να μου θίξει χρηματικό θέμα.

Ακριβώς, είναι να μη στο θίξει, ή να μην βρεθείς στην ανάγκη και το κόψιμο. Γιατί μη νομίζεις, όλοι όσοι το θίγουν το θέμα από ανάγκη το κάνουν: Ανάγκη γιατί αλλιώς θα πάρουν τον πούλο και μετά πως θα γίνουν ιατροί εκ του προχείρου (που θα έχουν τη μορφή του χοίρου...) Και προσθέτει η φίλη μας: όπως και στην Ελλάδα, μόνο που αν τα βρεις σκούρα (ή έχεις τον τρόπο σου), υπάρχει κι άλλη δίοδος (ε, ε, σεμνά...). Διαφωνεί κανείς?

Και τελειώνει:

Όσο κι αν σου φαίνεται περίεργο που διάλεξα να εισαχθώ στη σχολή που στοίχιζε λιγότερο,δεν πιστεύω τελικά ότι ήταν τόσο τυχαίο! Τώρα πλέον απορώ με την αρχική προτίμησή μου για την αρχιτεκτονική. Χρειάστηκε η τέταρτη εβδομάδα του Α' εξαμήνου του πρώτου έτους στο εργαστήριο της ανατομίας για να αναθεωρήσω το βάρος των πραγμάτων και να δω την ιατρική με άλλη οπτική............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ακριβώς! Η Ιατρική σε ευγνωμονεί για την επιλογή σου και σου υπόσχεται "ούτε πουλί πετούμενο να μη βρεθεί μπροστά σου" (κατά το ώρα καλή στη στράτα σου κι αέρα στα πανιά σου). Τώρα πια, με φτηνά μαθήματα και χαβαλεδιάρικα εργαστήρια, in retrospect, που λένε και μερικοί που το(ν) παίζουν μας βγήκε σε καλό (και φτηνά-φτηνά), μπορούμε να απολαύσουμε τη γέννηση ενός ακόμη νέου (δυστυχώς όχι διάττοντος, διότι ήρθε για να μείνει) αστέρα.

Έχεις ακόμη απορίες για τις αγορασμένες σπουδές στην Αμερική και αλλού φίλτατε Αλέκο, ή να κάνει και κακά?

(και η πλάκα είναι ότι τα εννοεί... Βρε καλύτερα να μασάς! :splaaaats: )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρεπιπτόντως, στην Αμερική μια φτηνή-φτηνή σχολή κοστίζει γύρω στα 5 χιλιάρικα το χρόνο, αλλά εδώ δεν έχεις την option να σκάσεις το κατιτίς σου στην ανάγκη, οπότε, τζάμπα τα λεφτά σου γρέη, στα δύσκολα δεν θα μπορείς να καθαρίσεις με ένα "θίξιμο"... Γιαυτό χρωστάνε και της Μιχαλούς όταν τελειώνουν, και δεν ασχολείται ΚΑΝΕΝΑΣ με την έρευνα, παρά κάνουν για το λόγο αυτό μόνο εισαγωγές από τις χώρες που οι σπουδές είναι τζάμπα...

Υπανάπτυκτοι φίλε μου, υπανάπτυκτοι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ LEFKANDER!!

SOVEREIGN ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ!ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΙΓΡΑΦΗ ΤΗ ΘΥΜΑΜΑΙ,ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΑ ΣΤΗ ΛΙΟΣΙΩΝ ΤΑ ΕΙΧΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΡΟΥΜΑΝΙΑ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΠΡΩΤΟ ΕΤΟΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ.ΤΙ ΕΠΟΧΕΣ!!6 ΤΑ ΧΑΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΒΟΥΡΛΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΣΥΓΚΙΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΦΕΥΓΟΥΝ ΤΑ ΒΛΑΣΤΑΡΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΙΣ ΚΟΥΤΕΣ ΠΑΡΑΜΑΣΧΑΛΑ!!

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΟΥΝΟΥΠΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ-ΡΟΥΜΑΝΙΑΣ(ΦΤΑΝΑΜΕ ΒΡΑΔΥ).!!

ΣΤΑ DUTY FREE ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΥΝΟΡΩΝ Ο ΧΑΜΟΣ ΝΑ ΨΩΝΙΣΟΥΝ ΟΛΟΙ.ΠΡΙΝ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΥΝΟΡΑ ΣΤΑΣΗ ΣΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑ(ΤΩΡΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΝΕΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΚΜΑΣΕΙ-ΕΙΔΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ??ΑΚΜΗ!).

ΑΛΛΑΓΗ ΠΟΥΛΜΑΝ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΟΥ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟΥ ΣΤΟ ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!

ΣΤΗΝ ΟΥΓΓΑΡΙΑ ΤΗΝ ΕΒΓΑΖΑΝ ΜΕ ΠΑΤΡΙΚΑΛΟ(ΑΣΚΛΗΠΕΙΟΥ 4 ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ,ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ).ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ,ΟΠΩΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΧΩΡΕΣ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΠΑΤΡΙΚΑΛΟΥ(ΟΧΙ ΡΟΥΜΑΝΙΑ ΟΥΤΕ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ)ΟΥΓΓΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΣΕΧΙΑ. :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΟ ΠΟΥΛΜΑΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΚΕΛΙ,ΕΝΑΝ 50ΑΡΗ ΝΑΥΤΙΚΟ ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ.ΚΟΙΝΩΣ ΕΠΑΙΡΝΕ ΜΙΖΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΓΙΑ ΝΕΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ.ΚΑΙ ΠΛΕΥΡΙΖΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ.

ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΑΜΟΓΙΟ ΜΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΡΟΥΜΑΝΑ,ΤΗΣ ΟΠΟΙΑΣ ΗΞΕΡΕ ΤΗ ΜΑΝΑ!!!ΧΡΗΣΙΜΟΣ Ο ΓΚΕΛΙ!!

ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΦΟΙΤΗΤΗΣ Ο ΠΡΥΤΑΝΗΣ SIRBU(ΤΡΕΛΟ ΛΑΜΟΓΙΟ),ΕΦΕΡΝΕ ΒΟΛΤΑ ΤΑ ΤΡΑΠΕΖΙΑ ΚΑΙ ΕΓΛΥΦΕ ΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ!ΤΡΕΛΑ ΓΕΛΙΑ!!

:splaaaats::splaaaats::splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΤΟ ΔΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΟΥΛΟ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ(ΜΗ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ,ΕΚΕΙ ΕΙΧΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΤΕΛΕΤΕΣ,ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΒΓΑΖΑΝ ΑΣΤΕΡΙΑ!!).ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ,ΤΕΛΕΤΗ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΞΙΩΣΗ ΣΕ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ(ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΛΑΚΩΘΗΚΑΝ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΑΓΑΝ ΛΕΦΤΑ!!) :D ΚΑΙ ΛΕΩ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΓΓΛΟΦΩΝΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΡΑΒΕΣ.ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΤΟ ΗΟΤΕΛ REX(ΓΚΛΑΜΟΥΡΙΑ ΓΙΑ ΡΟΥΜΑΝΙΚΟ).

ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΒΑΛΕ,ΑΣ ΕΡΘΟΥΜΕ ΣΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.ΕΠΙΣΗΜΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ 3000 +3000 ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΓΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΠΡΕΠΕΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ =6000.ΕΠΙ 6 ΕΤΗ(ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΑΡΓΟΥΣΕΣ..ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΩ ΤΡΕΛΩΝ ΣΤΟΚΩΝ Η ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΑΚΗΔΩΝ... :D )ΒΓΑΙΝΕΙ 36000.

ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝΑ ΕΔΙΝΑ ΤΟΤΕ 600 ΕΥΡΩ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΤΟ ΜΗΝΑ(ΤΟ 1998).ΕΠΙ 10 ΜΗΝΕΣ(ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ)=6000.ΕΠΙ 6 ΕΤΗ(ΑΝ ΤΕΛΕΙΩΝΑ ΑΜΕΣΩΣ)=36000!!

ΟΠΟΤΕ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΕΝΟΙΚΙΟ ΡΟΥΜΑΝΙΑΣ,ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ,ΤΡΟΦΗ.ΑΣ ΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΚΡΙΒΑ.

ΕΚΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΟΥΓΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΚΕΙ ΤΑ ΠΟΣΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΤΟΜΕΑ(ΕΠΙΣΗΜΑ,ΑΝΕΠΙΣΗΜΑ...ΚΑΙ ΔΙΑΜΟΝΗ).

ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΠΙΟ ΦΡΑΓΚΑΤΟΙ!

ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΜΕΡΙΚΕΣ,ΓΙΑ ΦΤΗΝΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ... :splaaaats:

Α,ΑΣΧΕΤΟ ΔΕΙΤΕ ΣΤΟ DIKATSA INFO ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ 2003 ,ΜΗΠΩΣ ΠΑΡΟΥΝ ΜΟΡΙΑ ΓΙΑ ΑΓΡΟΤΙΚΑ.. :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν έχεις άδικο,αλλά όλοι στο τέλος δικαιώνονται.Τουλάχιστον αυτό λέω στον εαυτό μου για να μπορέσω να συνεχίσω και να μην εγκαταλείψω την προσπάθεια.

Τουλάχιστον εσύ βρίσκεσαι έξω από τον κύκλο της διαφθοράς των Ελλήνων φοιτητών του εξωτερικού.Αυτό που κάνει πιο απελπιστική την κατάσταση για τους διαβασμένους της Ρουμανίας είναι οι απειλές που δεχόμαστε από τους φοιτητές με τεράστιο οικονομικό υπόβαθρο και γνωριμίες,που αν τους χαλάσουμε χατήρι θα πληρώσουν καθηγητές για να μας κόβουν!Κι έχει συμβεί αυτό σε αρκετούς...δυστυχώς είναι πιο δηλητηριασμένοι από τη ταμπέλα της αποτυχίας απ'ότι φαίνεται που στρέφουν την εκδίκηση των σαπισμένων ονείρων τους προς όλες τις κατευθύνσεις.

Μη χάνεις το κουράγιο σου!

ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΟΛΑ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδή εκτός όλων των άλλων " προτερημάτων" τους είναι και λιγούρηδες!

Tις περισσότερες φορές τους λέμε ότι δεν έχουμε διαβάσει αρκετά ή δεν έχουμε καταλάβει!Αλλά συχνά δεν μας πιστεύουν,οπότε αναγκαζόμαστε να ασχολούμαστε μαζί τους για να μη μας βρουν τα χειρότερα....

ΚΑΗΜΕΝΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΘΥΣΙΑΣΤΗΚΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ...

ΑΧ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙΣ ΝΟΡΑ ΒΑΛΣΑΜΗ ΠΟΥ ΠΗΓΕ...ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΗΔΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ Η ΤΟ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕ ΤΟ ΔΟΛΛΑΡΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΑΓΓΛΙΚΩΝ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΣΤΙΣ ΠΟΡΝΕΣ ΠΩΣ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΓΛΥΚΑ ΣΤΑ ΝΑΥΤΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΤΡΟΥΜΠΑ

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟΥΣ ΕΜΑΘΕΣ ΛΙΓΗ ΑΝΑΤΟΜΙΑ?????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Dotore, άστο το κορίτσι, ούτε 20 χρονώνε δεν είναι, και για να λέει κι αυτά που λέει πάει να πει πως είναι καλό παιδι (από σπίτι, με αρχές).

Μην το παίρνουμε κι από τα μούτρα. Avec le gant s'il-te plais...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπανάπτυκτοι φίλε μου, υπανάπτυκτοι...

Κατα τ'αλλα αυτοι ειναι που θα σας τρωγανε τις θεσεις στις εξετασεις για ειδικοτητα...

Ρε τι εχουμε παθει.

Παντως η ατυπη μοριοδοτηση των αποφοιτων Ε. Π. εχει ηδη αρχισει, μιας και απ'οτι διαβαζω οι βεβαιωσεις αναγνωρισης για οσους περασαν στις τελευταιες εξετασεις του Δικατσα ειναι στο ψυγειο μεχρι να ορκιστουν οσοι καταφεραν να περασουν τα τελευταια μαθηματα (βιοχημεια, ανατομια, φαρμακολογια κλπ) στα Ε. Π.

Ε ρε ΣτΕ που εχει να πεσει παλι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ντάξει ρε κακέ alex77 είπαμε έκανες την τύχη σου που τέλειωσες στας ανατολάς κι εμείς ας κάτσουμε να φάμε τα μούτρα μας εδώωωωωωωωωωωω

παλαιολόγε, ουγγαρία-τσεχία δεν πληρώνονται τα μαθήματα ρεεεεεεεε

είναι πολύ καλά πανεπιστήμια μην τα βάζουμε όλα στο ίδιο καλάθι :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΣΙΤ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙΟΥΡΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΕΔΩ,ΜΠΗΚΑ ΕΔΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΤΗΝ ΚΛΑΨΑ ΣΑΣ!ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΒΟΥΤΥΡΟ ΣΤΟ ΨΩΜΙ ΜΟΥ!!!ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΛΙΓΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΦΑΓΑΝΕ ΚΑΙ.. ΘΑ ΓΙΝΕΤΕ ΜΑΣΤΟΡΙΑ :bloodomen::bloodomen::bloodomen::bloodomen:

ΒΑΛΤΕ ΜΥΑΛΟ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ.ΔΕΝ ΣΑΣ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΤΡΩΓΕΣΤΕ. :bloodomen::bloodomen::bloodomen:emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.