Jump to content

ΑΝΥΠΟΤΑΞΙΑ,ΠΟΙΝΙΚΟ ΜΗΤΡΩΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ...


INE

Recommended Posts

Ειναι πολυ πιθανο να ξεκινησω αμεσα ειδικοτητα στο εξωτερικο.Καποια στιγμη και οσο θα βρισκομαι εξω για ειδικοτητα.η αναβολη μου απο το στρατο θα ληξει,οποτε θα κηρυχτω για ενα διαστημα ανυποτακτος,μεχρι να ερθω και να υπηρετησω.Ταυτοχρονα θα γινει στρατοδικειο,στο οποιο οπως γινεται συνηθως σ΄ααυτες τις περιπτωσεις θα αθωωθω.Αν,παρόλα αυτα υπαρξει καταδικη,το ποινικο μητρωο θα "λερωθει".Γνωριζει κανεις αν ενα "λερωμενο" ποινικο μητρωο για το συγκρκριμενο λογο θα αποτελουσε προβλημα κατα τη μετεπειτα εγγραφη μου στον ιατρικο συλλογο η στη ληψη αδειας ιδιωτικου ιατρειου η σε διορισμο στο ΕΣΥ?Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στρατοδικείο θα περάσεις αφου καταταγείς στο στρατο. Κατα πασα πιθανοτητα θα αθωωθείς αν προσκομίσεις εγγραφα που πιστοποιουν οτι εκανες ειδικοτητα. Υπαρχει μικρη πιθανοτητα να σε τσιμπησουν στο αεροδρομιο φευγοντας ή μπαινοντας στην χωρα... Καταδίκη σημαίνει ότι όντως λερώνεται το ποινικο σου μητρώο και επισης συμφωνα με τον νομο που θα ισχυσει σε λίγο καιρο θα κληθεις να πληρωσεις προστιμο περιπου 6000 ευρω. Λερωμενο ποινικο μητρωο δεν λεει τιποτα αν θελεις να ανοιξεις ιδ. ιατρείο αλλα εχεις δυσμενή μεταχειριση οσον αφορα στο ΕΣΥ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστω πολυ για την πληροφορηση φιλε.Μπορεις,μηπως,να εξηγησεις τι εννοεις λεγοντας πως θα εχω δυσμενη αντιμετωπιση σε διορσμο στο ΕΣΥ?Σε περιπτωση που,αφου καταταγω και καταδικαστω θελησω να διοριστω γαι το ειδικο κομματι της ειδικοτητας στην Ελλαδα,θα εχω προβλημα με το "λερωμενο" ποινικο μητρωο οταν παρουσιαστω στο γραφειο προσωπικου του νοσοκομειου?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Δεν ξέρω κατά πόσο θα "λερωθεί" το ποινικό του μητρώο ΑΦΟΥ έχει αθωωθεί. Αφού είναι αθώος;

Δικηγόρος δεν είμαι αλλά αυτό που γράφεις είναι σαν να μου λες άμα σε κατηγορήσουν για κλοπή και τελικά με δίκη αθωωθείς θα γραφτεί στον ποινικό σου μητρώο "Κλέφτης αλλά τελικά αθωώθηκε;"

Αν γνωρίζει κάποιος ας μας πει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σκέφτηκες καθόλου να υπηρετήσεις πρώτα την πατριδα και μετά να ξεκινήσεις ειδικότητα?

Ρώτησες αν τελειώνοντας την Ιατρική για την οποία προφανως ειχες αναβολή έπρεπε να ενημερώσεις το στρατολογικό σου γραφείο, το οποίο θα επρεπε να την διακόψει?

Οι ερωτήσεις δεν περιέχουν ειρωνεία, τις κάνω καλοπροαίρετα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σκέφτηκες καθόλου να υπηρετήσεις πρώτα την πατριδα και μετά να ξεκινήσεις ειδικότητα?

Ρώτησες αν τελειώνοντας την Ιατρική για την οποία προφανως ειχες αναβολή έπρεπε να ενημερώσεις το στρατολογικό σου γραφείο, το οποίο θα έπρεπε να την διακόψει?

Οι ερωτήσεις δεν περιέχουν ειρωνεία, τις κάνω καλοπροαίρετα...

Το να "υπηρετήσει" την πατρίδα όπως είναι ο Ελληνικός στρατός με τα ζώα που είναι εκεί μέσα (εμβάθυνα το νόημα της φράσης "ο ηλίθιος είναι ανίκητος")είναι ένα μεγάλο θέμα.

Πώς φαίνεται απολύθηκα πριν 1 μήνα,ε? emcolgate emcolgate :rolleyes:

Ξέρω περιπτώσεις που έφυγαν από τα 18 και μου γύρισαν από Ιταλίες κ λοιπές χώρες στα 30+. Μιλάμε για Ανυποταξία 10 χρόνια και. Μια χαρά έρχονταν στις γιορτές και μπαινόβγαιναν στην χώρα. Με το που λέγανε σπούδαζαν Ιατρική (έχει σημασία),είχαν και το πτυχίο φωτοτυπία, λέγανε ο επόμενος. Βέβαια κάνανε 12+ χρόνια αλλά δεν έχει σημασία. Τα μάθανε καλά.... B) B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σκέφτηκες καθόλου να υπηρετήσεις πρώτα την πατριδα και μετά να ξεκινήσεις ειδικότητα?

Ρώτησες αν τελειώνοντας την Ιατρική για την οποία προφανως ειχες αναβολή έπρεπε να ενημερώσεις το στρατολογικό σου γραφείο, το οποίο θα έπρεπε να την διακόψει?

Οι ερωτήσεις δεν περιέχουν ειρωνεία, τις κάνω καλοπροαίρετα...

Το να "υπηρετήσει" την πατρίδα όπως είναι ο Ελληνικός στρατός με τα ζώα που είναι εκεί μέσα (εμβάθυνα το νόημα της φράσης "ο ηλίθιος είναι ανίκητος")είναι ένα μεγάλο θέμα.

Πώς φαίνεται απολύθηκα πριν 1 μήνα,ε? emcolgate emcolgate :rolleyes:

Ξέρω περιπτώσεις που έφυγαν από τα 18 και μου γύρισαν από Ιταλίες κ λοιπές χώρες στα 30+. Μιλάμε για Ανυποταξία 10 χρόνια και. Μια χαρά έρχονταν στις γιορτές και μπαινόβγαιναν στην χώρα. Με το που λέγανε σπούδαζαν Ιατρική (έχει σημασία),είχαν και το πτυχίο φωτοτυπία, λέγανε ο επόμενος. Βέβαια κάνανε 12+ χρόνια αλλά δεν έχει σημασία. Τα μάθανε καλά.... B) B)

ΧΑΧΑΑΧ έχεις δίκιο σε πολλά, απλώς όφειλα να πω και εγω ότι υπάρχει και άλλος δρόμος...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.