Jump to content

SOS - Προβλημα με τους διορισμους ειδικευομενων!!


docman

Recommended Posts

Ειπλεον στο ιδιο νομοσχεδιο και ασχετα απο το ολο θεμα θα δειτε οτι υπαρχει το αρθρο 69 , το οποιο αναγνωριζει χρονο ειδικοτητας σε τμηματα χειρουργικου ή παθολογικου τομεα , ακομα και αν αυτα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ αναγνωρισμενα!!! Μιλαμε για τραγικα πραγματα!Δεν ξερω τι σκοπευει να κανει ο ιατρικος συλλογος για αυτο.Η διαταξη ειναι εντελως φωτογραφικη πιστευω.

Το παραπάνω άρθρο πέρασε λόγω του ότι είχε δημιουργηθεί πρόβλημα με συναδέλφους που έκαναν αγροτικό στα συγκεκριμένα νοσοκομεία-Κ.Υ. τα οποία δεν αναγνώριζαν παθολογία ή χειρουργική ενώ παλαιότερα αναγνωριζόταν. Έτσι υπήρχαν συνάδελφοι που ενώ έκαναν αγροτικό στο ίδιο Κ.Υ. δεν λάμβαναν την ίδια βεβαίωση με προβλήματα στην αναγνώριση της ειδικότητας.

Γι αυτό και το μέτρο ισχύει αναδρομικά, οπότε είτε κάνεις τρίμηνο στο Τζάνειο είτε στο Κ.Υ. Άνω Ραχούλας αναγνωρίζεις τον ίδιο χρόνο ειδικότητας. :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΤΩΝ ΠΡΟΣΩΠΟΠΑΓΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΣΩΝ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΚΕΜΡΕΙΟ Η ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΟΕΜΡΙΟ!!! ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΠΟ ΤΙΣ 20 ΔΕΚΕΜΒΡΗ, ΤΑ ΕΤΟΙΜΑΣΑΝ ΓΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΤΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΤΑΡΓΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΟΠΑΓΕΙΣ, ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ Ο ΓΓ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ!!! ΤΟΥΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΟΤΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΗ ΙΣΧΥ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ, ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ...

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΠΛΗΤΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΤΡΟ Η ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΟ leukippos1983@yahoo.gr ΓΙΑ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.