Jump to content

ΒΙΟΛΟΓΙΑ 1 ΣΟΣΣΣΣΣ


alex85

Recommended Posts

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΠΤΥΧΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΥΛΗ ΤΗΣ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ 1 ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΒΙΒΛΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΟΤΙ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ Η ΠΑΛΙΑ ΥΛΗ.

Τροποποιήθηκε από alex85
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα, έχει βγεί καινούριο βιβλίο και στις εξετάσεις μπαίνουν θέματα ανάπτυξης απο συγκεκριμένα κεφάλαια του καινούριου βιβλίου. Αυτό γνωρίζω μόνο αν σε βοηθάει. :/ Τώρα, ποιά κεφάλαια είναι αυτά δεν γνωρίζω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βιολογία1 πλέον η ύλη είναι απο ton Alberts .Ερωτήσεις ανάπτυξης θα είναι πλέον η εξέταση . Συγκεκριμένα για την ύλη δεν γνωριζω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η Βιολογία 2 είναι ακόμα πολλαπλής; Επίσης το καινούργιο βιβλίο μπορούμε να το βρούμε κάπως και οι επί πτυχίο;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΠΟ ΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΩ Η ΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑLBERTS.TA ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ:1)ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΑ ΚΥΤΤΑΡΑ

5)DNA ΚΑΙ ΧΡΩΜΟΣΩΜΑΤΑ

6)ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ,ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΣΗ ΚΑΙ ΑΝΑΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ DNA

7)ΑΠΟ ΤΟ DNA ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΙΝΕΣ

8)ΤΑ ΧΡΩΜΟΣΩΜΑΤΑ ΚΑΙ Η ΡΥΘΜΙΣΗ ΤΩΝ ΓΟΝΙΔΙΩΝ

9)ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΓΟΝΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΓΟΝΙΔΙΩΜΑΤΩΝ

10)Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ DNA

20)ΓΕΝΕΤΙΚΗ,ΜΕΙΩΣΗ ΚΑΙ Η ΜΟΡΙΑΚΗ ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟΤΗΤΑΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Του Άλμπερτς λέγεται "Βασικές αρχές κυτταρικής βιολογίας" ; Αν ναί, το'χω σε pdf στα ελληνικά για όποιον θέλει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

dsc02784t.jpg

Του Άλμπερτς λέγεται "Βασικές αρχές κυτταρικής βιολογίας" ; Αν ναί, το'χω σε pdf στα ελληνικά για όποιον θέλει

Ποιο έχεις ακριβώς? Γιατί κ εγώ έχω, αλλά νομίζω ότι είναι παλιότερη έκδοση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η ύλη για βιολογία 2 ισχύει και για την εξεταστική Φεβ? Η θα εξεταστούμε στην παλια ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδια μπορειτε να ανεβασετε την εκδοση αυτη σε ηλεκτρονικη μορφη γι αυτους που δεν εχουν το βιβλιο? και αν οχι που μπορουμε να βρουμε το βιβλιο οι επι πτυχιο?????

Τροποποιήθηκε από Νεφέλη
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδια η αλλαγη υλης αφορα και τους επι πτυχιο φοιτητες η εμεις εξεταζομαστε στην παλια υλη????? απαντηστεεε καποιοςςςςςςς!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγώ σας τα στέλνω, αλλά ο iatros_me_synora λέει πως είναι παλιότερη έκδοση (όντως τσέκαρα γκούγκλ, πρέπει να έχει βγεί 4η έκδοση ενώ εγώ έχω 2η). μην έχει τίποτα τρελές διαφορές και σας πάρω στο λαιμό μου, γι'αυτό το λέω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδια η αλλαγη υλης αφορα και τους επι πτυχιο φοιτητες η εμεις εξεταζομαστε στην παλια υλη????? απαντηστεεε καποιοςςςςςςς!

Για επι πτυχίο ΒΙΟΛΟΓΙΑ 2 θα ισχύει λεει η παλια ύλη. 99% μην σε παρω στο λαιμο μου πηγαινε ρώτα για σιγουρα

Τροποποιήθηκε από retro
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδια η αλλαγη υλης αφορα και τους επι πτυχιο φοιτητες η εμεις εξεταζομαστε στην παλια υλη????? απαντηστεεε καποιοςςςςςςς!

Νεφέλη για επι πτυχίο θα ισχύει λεει η παλια ύλη. 99% μην σε παρω στο λαιμο μου πηγαινε ρώτα για σιγουρα

Δε νομίζω να ισχύει αυτό για τους επί πτυχίο,τουλάχιστον ο γραμματέας όταν τον ρώτησα για την ύλη μου είπε ότι για τη 1 θα ισχύει η καινούρια και για τη 2 η παλιά.

Αυτό γαι την παλιά ύλη που το έμαθες?Εβγαλαν κάποια ανακοινωση που να λέει κάτι άλλο???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδια η αλλαγη υλης αφορα και τους επι πτυχιο φοιτητες η εμεις εξεταζομαστε στην παλια υλη????? απαντηστεεε καποιοςςςςςςς!

Νεφέλη για επι πτυχίο θα ισχύει λεει η παλια ύλη. 99% μην σε παρω στο λαιμο μου πηγαινε ρώτα για σιγουρα

Δε νομίζω να ισχύει αυτό για τους επί πτυχίο,τουλάχιστον ο γραμματέας όταν τον ρώτησα για την ύλη μου είπε ότι για τη 1 θα ισχύει η καινούρια και για τη 2 η παλιά.

Αυτό γαι την παλιά ύλη που το έμαθες?Εβγαλαν κάποια ανακοινωση που να λέει κάτι άλλο???

Αν διαβάσεις το Post Μου λεμε το ιδιο πραγμα.. Για την δύο και γω ξέρω οτι θα ισχύσει η παλια..

edit: οπα σόρρυ τωρα κατάλαβα την βλακεία μου. Ναι για την Βιολογια 1 ισχύει για όλοους η νεα ύλη .απλα είδα επι πτυχιο και μπερδευτικα

Τροποποιήθηκε από retro
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και θα εξεταστουμε κανονικα με τους υπολοιπους στο κανονικο ετος, γραπτα η για μας θα γινει προφορικη εξεταση? (Για βιολογια 1 εννοω)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βιολογία 1 Alberts 2η έκδοση

Απαντήσεις στις ερωτήσεις, κεφ. 1 και κεφ.5---> http://hotfile.com/dl/97246913/c2e1b93/vio1a.rar.html

Τροποποιήθηκε από iatros_me_synora
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βιολογία 1 Alberts 2η έκδοση

κεφ. 6, κεφ. 7 και κεφ. 8--------> http://hotfile.com/dl/97250396/9edd1e8/vio1b.rar.html

Τροποποιήθηκε από iatros_me_synora
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.