Jump to content

ΜΑΝΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΠΟΚΑΣ Υποψήφιος Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Αθηναίων


pro

Recommended Posts

Η συνάδελφος που "τόλμησε" να του θέσει τις ερωτήσεις

Tsakiridou Elena

ρε παιδια ντροπη πια με το θρασσος μερικων.

προτινω να δημιουργησουμε σελιδα στο facebook με τιτλο ¨οι κοτες ξυπνησαν και δεν τρωνε αλλο Καλαμποκι¨

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 78
  • Created
  • Last Reply

Κάποτε είχαμε τη Νατάσα Παζαΐτη, έπειτα ακολούθησε η Πόπη Καλαϊτζή, πρόσφατα ο Βασίλης Κικίλιας, τώρα ο Μανόλης Καλαμπόκας.

Όλοι....τυχαία...δε νομίζω, Φιλελεύθεροι Νεοδημοκράτες.

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι γιατί όλοι αυτοί επιλέγουν χειρουργικές ειδικότητες. Τους αναγκάζει το κόμμα;

Εξετάσεις για ειδικότητα ΤΩΡΑ, φτάνει πια ο εμπαιγμός.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό που προσωπικά με ευχαριστεί όταν συναντάω τους συναδέλφους μου είναι πως τους κοιτάω στα μάτια όταν απευθύνομαι σε αυτούς, εσύ δυστυχώς δεν έχεις το κουράγιο.

οταν θα γινει καθηγητης να εισαι σιγουρος πως θα εχει το θρασσος να κοιταει τους φοιτητες στα ματια.

γιατι δηλαδη δεκαδες αλλοι που εγιναν πατωντας ο ενας στις πλατες του αλλου, ειναι καλυτεροι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάποτε είχαμε τη Νατάσα Παζαΐτη, έπειτα ακολούθησε η Πόπη Καλαϊτζή, πρόσφατα ο Βασίλης Κικίλιας, τώρα ο Μανόλης Καλαμπόκας.

Όλοι....τυχαία...δε νομίζω, Φιλελεύθεροι Νεοδημοκράτες.

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι γιατί όλοι αυτοί επιλέγουν χειρουργικές ειδικότητες. Τους αναγκάζει το κόμμα;

Εξετάσεις για ειδικότητα ΤΩΡΑ, φτάνει πια ο εμπαιγμός.

καλα τα λες φιλε Ανασταση, αλλα ποιος σε ακουει?

καλα οσο το σκεφτομαι...

αληθεια εκανε μηνυση στην κοπελα?

ανεπιτρεπτα πραγματα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πώς γίνεται να αναγνωρίσεις ολόκληρο χρόνο (12 μήνες) ειδικότητας (και μάλιστα χειρουργικής ενώ βαράς προσοχές και σφραγίδες αλλά τέλος πάντων μην το αναλύσω) από το στρατό; Νόμιζα ότι κάποιοι μήνες είναι εκπαίδευση -νεκρός χρόνος. Κάποιοι άλλοι σύνορα (καλά όχι ότι ο ΜΚ θα έκανε κάτι τέτοιο, τον χρειάζεται η ΔΑΠ ΝΔΦΚ να τραγουδάει) αλλά πολύ τραβηγμένο ακόμα και και λαμόγιο αυτή η αναγνώριση. Δλδ λαμόγιο με μάστερ και διδακτορικό η υπόθεση.

Τώρα και στην πόλη μας! Ψινάκης, Τριφύλλη, Καλαμπόκας. Οι σωτήρες της Αθήνας. Μα ποιός ψηφίζει; Απορώ πραγματικά απορώ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τώρα και στην πόλη μας! Ψινάκης, Τριφύλλη, Καλαμπόκας. Οι σωτήρες της Αθήνας. Μα ποιός ψηφίζει; Απορώ πραγματικά απορώ...

το ερωτημα δεν ειναι ποιος ψηφιζει, αυτό το ξέρουμε εδώ και χρόνια.

το ερώτημα θα έπρεπε να είναι ποιος δεν ψηφιζει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εξετάσεις για ειδικότητα ΤΩΡΑ, φτάνει πια ο εμπαιγμός.

Τι λέει αυτός!?!?!?

Σε λίγο θα ζητήσει και συστηματική εκπαίδευση των ειδικευομενων!

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!

Μήπως θες να σου πληρώσουμε και τις εφημερίες?

ΟΥΣΤ ΡΕ!

υγ: ο μόνος τρόπος για να έχεις την εξέλιξη του Καλαμπόκα(ΑΡΕ ΑΡΧΟΝΤΑ ΤΗς ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑΣ!!!!) είναι να χεις το γνωστό μπάρμπα.

Αν δεν τον έχεις τότε μονο αν τους πηδήξεις το σόι(κυριολεκτικά,για να γίνεις γαμπρός,κουνιάδος κ.λπ)θα μπεις στο κόλπο.

embluesbrother

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε βλάκα Καλαμπόκα, τη συνάδελφο που τόλμησε να σε ρωτήσει είπες πως της έκανες μήνυση. Εμένα βρε παπάρα γιατί δε μου κάνεις; Σου παρέθεσα τα γεγονότα με αρκετή ακρίβεια...γιατί τα έσβησες;
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το ξέρω δεν είμαι σοβαρός, σόρρυ!

Δεν έχω πάντως καταλάβει αν ο κόσμος ψήφισε από φόβο ή απο βλακεία.. δεν μπορώ να καταλάβω την επιλογή τέτοιων προσωπικοτήτων από το θέατρο σκιών για διοικητικές θέσεις... αυτή είναι η εξουσία που αξίζει στην Ελλάδα? τραγικό. emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά, την τρελή ιδέα με τα αρχικά στην προεκλογική του αφίσα την προσέξατε??? Μ.Κ. = Μανώλης Καλαμπόκας - Μιλάμε Καθαρά!!!!! :antegeia:

Τι καθαρά ρε σούργελο??? Που σβήνεις όποια post σου χαλάνε την εικόνα σου από το wall σου και σ' αυτά που κρατάς απειλείς με μηνύσεις για δυσφήμηση της αξιόλογης προσωπικότητάς σου... Που σιγά βέβαια μην κινηθείς δικαστικά λαμόγιο, για εντυπωσιασμό και μόνο το έγραψες και τόσο ΖΩΑ είναι οι ψηφοφόροι σου που τελικά βγήκες!!! Για πήγαινε σε δίκη να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα, που όπως και να το δεις τα χρόνια δε βγαίνουν με τίποτα. Πότε δήλωσες αγοράκι μου για το Θριάσειο και πότε μπήκες? Σε 5 μήνες? Δε σχολιάζω καθόλου την όλη ιστορία με το ναυτικό και τη Γ.Χ.

Εύχομαι ο χώρος της πολιτικής να σε κερδίσει- άλλωστε σου αναγνωρίζω ότι στο μπλα μπλα έχεις μεγάλο ταλέντο, όχι ότι λες τίποτα βέβαια, αλλά το λες ωραία το τίποτα- ώστε να σε γλιτώσει ο χώρος της υγείας... Σου ταιριάζει κιόλας, είναι τόσο βρώμικος και ψεύτικος όσο κι εσύ, που μας παρουσιάζεις τον εαυτό σου λες και σου αξίζει και το νόμπελ, μεγάλε επιστήμονα...

Άντε βρε, με το καλό και πρωθυπουργός!!! Αυτή η χώρα κάτι τέτοιους σαν κι εσένα αξίζει.... :splats::splats::splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ο παπάρας μου έστειλε μήνυμα....προς στιγμή χάρηκα....νόμιζα πως θα μου ζητήσει διεύθυνση για να στείλει τη μηνυτήρια αναφορά :lol:

Manolis Kalampokas 12 Νοεμβρίου στις 9:28 π.μ. Απάντηση • Αναφορά

Σας ευχαριστώ όλους για τον αγώνα που έχουμε κάνει και τη μάχη που δώσαμε την προηγούμενη Κυριακή!

Αυτή την Κυριακή 14/11 πάμε μαζί , σπάμε την αποχή στην Αθήνα και συνεχίζουμε μαζί την προσπάθεια για την τελική νίκη!

Με τη δύναμη της ψήφου μας στηρίζουμε Νικήτα Κακλαμάνη!

emkafes

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά βγαίνουν τα χρόνια απλά θέλει αριθμητική Σαμαρά για να το υπολογίσεις, ξέρετε αυτήν που αποδεικνυεί πως η Νέα Δημοκρατία έκανε ολική αναφορά στις εκλογές ή ότι θα μειώσει το έλλειμα σε ένα χρόνο.

Το χειρότερο απ όλα είναι αυτή η μαγκιά του θα καταθέσω μήνυση...Τι να πεις, η Ελλάδα ποτέ δε πεθαίνει!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως αποκλείεται να έχει κάνει 12 ολόκληρους μήνες, με κανονικές εφημερίες, σε Στρατιωτικό Νοσοκομείο, κατά τη διάρκεια της θητείας του!

Μέγιστο είναι 6 μήνες. Τους άλλους 6 πάει Ιατρός Μονάδας κι εκεί δε γράφει Γενικό Μέρος Ειδικότητας!

Κι από αυτούς τους 6 μήνες, 3 θα κάνει στον Παθολογικό Τομέα, και 3 στο Χειρουργικό Τομέα!

Δηλαδή τελικά, μόνο 3 μήνες Ειδικότητας θα μπορούσε να γράψει...

Αλλά αν τηλεφώνησε ο μπάρμπας του στο Κόμμα στην υπεύθυνη, διορισμένη από τη ΝΔ, στο ΚΕΣΥ, όλα γίνονται!

Τουλάχιστον να έχει την τσίπα να κατάει μυστική την παράνομη διαδρομή του κι όχι να μας την επιδεικνύει ως άθλο!

ΕΛΕΟΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δουλεύομαστε μου φαίνεται.

Στο ΠΝ κάνεις έναν μήνα προπαίδευση στον Πόρο, 6 μήνες "παραμεθόριο" (εντάξει βυσματικά θα έκανε στο Ναυτικό Νοσοκομείο Σαλαμίνας) και ΜΕΤΑ το εξάμηνο μπορεί ο ιατρός να πάει στο ΝΝΑ και να εγγράψει χρόνο ειδικότητας.

Πως με 12 μήνες θητεία μπόρεσε το εκλεκτό τεκνό του συστήματος, να κάνει προπαίδευση, να υπηρετήσει το 6μηνο παραμεθόριο, και κατόπιν να εγγράψει Ειδικότητα στο ΝΝΑ ?

Τα Μαθηματικά μου δεν με βοηθούν...

Φυσικά, αφού είναι τόσο μεγάλο βύσμα το παληκάρι (το ΠΝ είναι κατεξοχήν βυσματικό όπλο), προφανώς στον Παλάσκα -και κατά την κατάταξη- θα τον ρώτησαν σε ποιό Νοσοκομείο του Ναυτικού θα ήθελε να κάνει Γενική Χειρουργική... :splaaaats:

Ε, ρε τι άλλο θα ακούσουμε !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδιά δεν ξέρω... δεν γίνεται. Δηλαδή ξέρω ΤΟ ΒΥΣΜΑ που ο θειος του ήταν μεγαλοϋπουργός με κολλητιλίκια με Βουλγαράκη όταν ο Βουλγαράκης ήταν υπ. άμυνας και υπηρέτησε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ στον πόρο, στο πεντάγωνο και στο ΝΝΑ και έγραψε μόνο 6 μήνες. Δηλαδή αν δεν έγραψε αυτός παραπάνω ειδικότητα, δεν βλέπω πώς μπορεί να γράψει κάποιος άλλος.

Αλλά θα μου πεις το ΚΕΣΥ αναγνωρίζει τα λόκουμ, τις έρευνες, τις άμισθες θέσεις και άλλα τραγελαφικά ως ειδικότητα αν έχεις βύσμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ενημερωτικά προς τους συναδέλφους του forum και όσους ακόμα διαβάζουν το greekmeds, o κύριος Καλαμπόκας εκλέγεται δημοτικός σύμβουλος.

Με ενσωμάτωση 53% ο Κακλαμάνης παίρνει 11 έδρες και δε νομίζω οτι σε κάποια θα κάτσει αυτό το υποκείμενο. Λυπάμαι, πραγματικά λυπάμαι για την ιατρική και τις ασθενείς του.

Σημείωση: Το "υποκείμενο" δεν αποτελεί μειωτικό χαρακτηρισμό όπως θα γνωρίζει πολύ καλά ο κ.κ. Μανόλης Καλαμπόκας (δεν Μιλάμε Καθόλου) από την πληθώρα των ερευνών που έχει δημοσιεύσει <_< Μη τρέχουμε στα δικαστήρια δηλαδή και γι αυτό...

Κι ένα δωράκι από εμένα να τον βοηθήσει να πνίξει τον πόνο του. Είναι πολύ basic αλλά από κάπου πρέπει να ξεκινάει κάποιος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Manolis Kalampokas 15 Νοεμβρίου στις 5:36 μ.μ.

Ο αγώνας που έδωσα μαζί με εσάς ήταν ένα μάθημα για μένα, ένα μάθημα ελπίδας και Δημοκρατίας : ένας νέος άφθαρτος άνθρωπος καταφέρνει να πρωτεύει σε σταυρούς από τους ψηφοφόρους του διαμερίσματός του!

Μετά από τις συναντήσεις που είχα με πολύ κόσμο, επιβεβαιώθηκε η πεποίθηση μου πως ο λαός εκτιμά την προσπάθεια όταν αυτή είναι αγνή και βασίζεται μόνο στην συνεχή προσέγγιση και επαφή με τον κόσμο.

Το δυσμενές για το συνδυασμό αποτέλεσμα , ίσως να στοιχίσει την εκλογή μου αλλά αυτό καλύπτεται από την ευτυχή μου γνωριμία με τους πολίτες που ενίσχυσε την πίστη μου στους θεσμούς και μου δίνει δύναμη να συνεχίσω.

Είμαι δίπλα σας φίλος και συμπαραστάτης σε κάθε πρόβλημα, όπως είπαμε τόσο καιρό τώρα.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους. Συνεχίζουμε… Πιο δυνατά….Μαζί….

:anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Manolis Kalampokas 15 Νοεμβρίου στις 5:36 μ.μ.

Ο αγώνας που έδωσα μαζί με εσάς ήταν ένα μάθημα για μένα, ένα μάθημα ελπίδας και Δημοκρατίας : ένας νέος άφθαρτος άνθρωπος καταφέρνει να πρωτεύει σε σταυρούς από τους ψηφοφόρους του διαμερίσματός του!

Ηλίας Ψινάκης;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα λοιπόν και από μένα τη θρασύτατη συνάδελφο που τόλμησε να αμφισβητήσει τον αδέκαστο κ.Καλαμπόκα!

Κ.Καλαμπόκα θα είστε τόσο συνεπής στις προεκλογικές σας υποσχέσεις όπως και στην υπόσχεση για μήνυση που μου κάνετε?Ακόμη την περιμένω...

Φυσικά ποτέ δεν έκανε πράξη τις απειλές του ο συμπαθέστατος συνάδελφος γιατι απλά δεν είχε σε κάτι να σταθεί!Τόσοι δικηγόροι στο κόμμα δεν τον ενημέρωσαν ότι γελοιοποιείται χειρότερα έτσι..?

Θα συμφωνήσω με τους συναδέλφους πιο πάνω οτι τελικά αυτο που μετράει πιο πολύ είναι να έχεις το κουράγιο να κοιτάς συναδέλφους και ασθενείς στα μάτια... και αυτό είναι κατι που έχει χάσει ο κ.Καλαμπόκας γι'αυτό ο καλύτερος δρόμος όπως του είπα και του ίδιου είναι να ασχοληθεί με την πολιτική!Ας αφήσει την ιατρική σε εμάς τους χαζούς που έχουμε μάθει την λέξη αναμονή και τη σκεφτόμασταν πριν καλά καλά πάρουμε πτυχίο και ήταν κάτι που ίσως καθόρισε και την επιλογή της ειδικότητας μας!Αλλα κάποιοι συνάδελφοι δεν έχουν τέτοια προβλήματα!

invitro...(είδα την δραστηριότητα σου στο φορουμ) τζαμπα φωνάζεις σε όλα αυτά τα παιδιά να μην μπουν ιατρική!Αφού η αναμονή είναι μια λέξη που δεν υπάρχει πια.. μπορέι κάτι τέτοια να βλέπουν πριν μπουν στις σχολές και να κάνουν τα μαθηματικά τους και να βγαίνουν γιατροί με ειδικότητα σε 11 χρόνια(για τα αγόρια) τα κορίτσια που δεν έχουν τη τύχη να πάνε στρατό και δεν μπορούν να δικαιολογήσουν μέρος ειδικότητας θα αργήσουν 1 χρόνο πιο πολύ!

Χάρηκα που δεν είμαι η μόνη συνάδελφος με απορίες και υπάρχουν και άλλοι σαν εμένα και έχουν το θάρρος να τις εκφράζουν!

Χάρηκα που σας βρήκα!

Με εκτίμηση Έλενα Τσακιρίδου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Ενημερωτικά....το έμαθα εχθές στο πρωτοχρονιάτικο ρεβεγιόν :wacko:

Ο αξιαγάπητος Μανωλιός εργάστηκε στο πολιτικό γραφείο του στενού φίλου Κυριάκου Μητσοτάκη :splats:

Χρόνια στην ΟΝΝΕΔ και ΔΑΠ....αγνοεί τι εστί Ιατρική emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Τελικά ήταν νόμιμο αυτό που έγινε? Αν δεν είναι ,κάποιο από τα άτομα που είναι εδώ με τ'όνομά τους μπορεί να κάνει κάποια καταγγελία στον ιατρικό σύλλογο? να μάθουμε τουλάχιστον αν είναι νόμιμο και αν μπορούμε να το κάνουμε και εμείς.Ας μην αφήνουμε έτσι τέτοιες καταστάσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.