Jump to content

UK Greekmeds meeting- Part 2


Recommended Posts

Well, the options are:

1) City centre: most likely chain eatery by the canal (walking distance from train station). Choice from http://www.mailboxlife.com/restaurants-directory.asp and

http://www.brindleyplace.com/leisure/whats-here/restaurants/

By the canal there is also the Malt House-a traditional pub. Not so sure about the food though.

2) Sunday lunch in countryside pub (beer garden)-slightly further away from the city centre (need a car).

Any other thoughts are welcome.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν έχουμε μεταφορικό μέσο beer garden sounds very cool, αν ο καιρός είναι όπως έχει προβλέψει η ΕΜΥΟΣ (εθνική μετεωρολογική υπηρεσία "Ο Σαράντος")

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά θα είμαι κι εγώ! Είμαι Μάνστεστερ από την προηγούμενη βδομάδα, το μέρος είναι φανταστικό. Όλοι μου λέγανε ότι οι Άγγλοι πίνουνε και μεθάνε και οι Αγγλίδες ντύνονται ξετσίπωτα αλλά εγώ αυτό που έχω δει εδώ είναι φοβερό επίπεδο και διασκέδασης και κόσμου. Με πήγανε κάτι φιλαράκια Κύπριοι στο Printworks που είναι φανταστικό μέρος με γκαλερί και ανεξάρτητα φαγάδικα από όλες τις χώρες του κόσμου! Θα έρθω να δω και Μπίρμινχαμ τι γίνεται αλλά δύσκολα φαντάζομαι θα βρω κάτι τόσο ωραίο όσο το Μάνστεστερ! Αύριο είναι και 30 χρόνια από την αυτοκτονία του Ίαν Κέρτις των Τζόυ Ντιβίζιον και όλη η πόλη είναι σε αναβρασμό γιατί το συγκρότημα θα παίξει live σε ένα καινούριο μαγαζί γαμάτο.

Λοιπόν αρκετά σας ζάλισα, τα λέμε από κοντά. Πιπίνια θα χει;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να ρωτήσουμε κανέναν που να μένει Birmingham!

σε αυτους πηγαινε η ερωτηση obviously :P

Ξερεις, ειναι τοσα πολλα τα μαγευτικα μερη στο Brum που δεν ξερουμε τι να πρωτοδιαλεξουμε :P

Anyways, αναμεσα σε pub προς harborne μερια και mailbox, νομιζω το πρωτο ειναι καλυτερο, αν βολευομαστε με τα αμαξια :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ΔΣ Μέσης Γης (α, ρε πρόεδρε) κατώπιν πολύωρης διαδικτιακής συνέλευσης αποφάσισε ως προς το χώρο φιλοξενίας της Πανβρετανικής συνάντησης των συνφορουμιτών.

Θα λάβει χώρα στη διαλεχτή περιοχή του Harborne σε μυστική μπυραρία, η οποία έχει κερδίσει τις εντυπώσεις μας με το πέρασμα των χρόνων. Η απόφαση ήταν πραγματικά δύσκολη, αλλά πιστεύουμε με την επιλογή μας θα σας μείνει αξέχαστη η επίσκεψη σας στην πανέμορφη πόλη μας.

ΥΓ: Η μετακίνηση προς και από το χώρο της εκδήλωσης είναι ευγενική χορηγία μελών ΓΜ Μέσης Γης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είμαι κι εγώ μέσα! Βρήκα locum στο Wolverine στα West Mindlands!

Υπάρχει περίπτωση να ανέβω κι εγώ...Wolverine (lol!) very soon...πάμε για τρελές τρέλλλλες, μπυρόνια και fish and chips;;

emarup Θα'χει, αλλά δε χαραμίζονται με τους παππούδες. :splaaaats:

Love grandaddies emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητοί/Αγαπητές

Η μεγάλη μέρα πλησιάζει! pas moi σε ευχαριστώ για το ευγενικό e-mail, ίσως χρειαστεί να αργήσω λίγο γιατί πήρα καινούριο αμάξι και πάω σαν κότα να καταλάβεις κάθε φορά μπαίνω από αριστερά και σκέφτομαι πού στο διάολο είναι το τιμόνι. βολικό; δε νομίζω

Πού μπορώ να σας βρω; Δώστε ένα ποστ κόουντ ή μια συντεταγμένη να βάλω στο τομτομ να με φέρει τσακ μπαμ

Τα λέμε αύριο παίδες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά όντως έχουμε σκάσει εδώ... Πρέπει να πετάξω τα πουλόβερ! Από το πρωί ήλιο έχει!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πού ήσασταν. Μπήκα, ρώτησα μια ξανθιά σερβιτόρα με αετίσιο μάτι πού είναι το τραπέζι του Dr Moi και μου είπε δεν υπάρχει τέτοιο τραπέζι. Έψαξα όλο το μαγαζί, ρώτησα όλα τα τραπέζια αλλά δεν ήξερε κανένας ελληνικά. Ακυρώθηκε και δε μου το πατε; Είχα δώσει και το τηλέφωνό μου. Κανένα τηλέφωνο. Τυχαίο; Δε νομίζω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπήκα, ρώτησα μια ξανθιά σερβιτόρα με αετίσιο μάτι πού είναι το τραπέζι του Dr Moi και μου είπε δεν υπάρχει τέτοιο τραπέζι.

Μη χειροτερα, τον Δρ Μουα τον ξερει ολο το Birmingham απο την αλλη πλευρα του καναλιου. Πες μας τι πινεις και δε μας δινεις :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χμ χμ... Μάλλον πρέπει να σου αναθέσουμε να το οργανώσεις κιόλας για να εξιλεωθείς, αλλά προβλέπω να το κάνεις στο σάπιο Λονδίνο και δε θα λέει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.