Jump to content

SOS ΑΠΟΣΠΑΣΗ ειδικευομενων . γινεται?


katdoc

Recommended Posts

Οσο και αν εψαξα, δεν καταφερα να βρω στο forum κατι σχετικο.

Χρειαζομαι 3 μηνες ακομα για να ολοκληρωσω το γενικο μερος της ειδικοτητας μου σε Πανεπιστημιακη κλινικη μεγαλης πολης. Εμεινα ομως εγκυος και θελω να κανω το τελευταιο τριμηνο κοντα στους δικους μου (που ειναι 750 χλμ μακρυα) για ευνοητους λογους. Με απλα λογια ζηταω ΑΠΟΣΠΑΣΗ απο ενα μεγαλο Νοσοκομειο σε ενα μικρο επαρχιακο. Υπαρχει τροπος να γινει κατι τετοιο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά δε ντρέπεσαι καθόλου να μας ζητάς, επιστήμονες άνθρωποι, να σου υποδείξουμε παράνομους τρόπους για να χώσεις περισσότερη δουλειά και περισσότερες εφημερίες σε συναδέλφους σου?

Νόμιμος τρόπος δεν υπάρχει.

Υπέγραψες σύμβαση με αυτό το Νοσοκομείο και όχι με το άλλο.

Αν σου έλεγα δηλαδή για κάποιον στη Νομαρχία που έχει αυξημένη ευαισθησία στις πρόθυμες ιατρίνες, θα πήγαινες στην κατάστασή σου να του κάνεις στοματικό έρωτα για να ζητήσεις την παράνομή σου απόσπαση?

ΝΤΡΟΠΗ.

Αυτήν την ηθική θα διδάξεις στο αγέννητό σου τέκνο?

Κάτι τέτοιοι σαν εσένα έχουν χαντακώσει την Ελλάδα.

Είμαι σίγουρη πως έχεις ήδη πάρει διπλάσιες μαιμού αναρρωτικές από αυτές που δικαιούσαι...

Παραγωγικότητα μηδέν. Κατεβάζεις και τον μέσο όρο της χώρας!

Η εγκυμοσύνη δεν είναι αρρώστια αλλά φυσιολογική κατάσταση.

Δεν καταλαβαίνω τους λόγους για τους οποίους θέλεις να ζητάς βοήθεια από τους δικούς σου και να τους έχεις συνέχεια γύρω σου.

Ίσως επειδή είσαι μαμόθρεφτο?

emcensored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μαλλον εισαι κομματακι πυροβολημενη.... η εντελως εκτος τοπου και χρονου...και σιγουρα δεν εχεις μεινει ποτε εγκυος και δεν ξερεις πως ειναι!!!

Για την ιστορια και μονο..... δεν εχω παρει ΟΥΤΕ ΜΙΣΗ μερα αναρρωτικη αδεια!!! Και μαλιστα κανω ΦΟΥΛ εφημεριες (και παραπανω μαλιστα) και χειρουργεια, οπως και οι αρρενες συναδερφοι μου, παλευοντας με τις ναυτιες και τις λιποθυμιες, για να μην επιβαρυνθει ουτε στο ελαχιστο συναδελφος μου.

Απλα για να ξερεις, βιαστικη και ΔΗΘΕΝ ηθικη συναδελφισσα (που σιγουρα κατι παραπανω θα ξερεις για τις Νομαρχιες και το στοματικο ερωτα-...), οτι θα ζητουσα αποσπαση ΟΧΙ για να καλοπερασω κοντα στην οικογενεια μου, ΑΛΛΑ για να αποφυγω επαπειλουμενες εγκυμοσυνες και ατελειωτες αναρρωτικες αδειες που θα καθυστερουσαν τους συναδερφους που περιμενουν μετα απο εμενα!!!

Μαλιστα, ειμαι σε μια κλινικη 40 κλινων με 15 (!!!) ειδικευομενους και 50 περιστατικα να περνουν απο καθε γενικη εφημερια...το ξυσιμο της αρκουδας δηλαδη....( δεν θα τους λειψω και πολυ) Και ζηταω να μεταφερθω σε νοσοκομειο που εφημερευει καθημερινα, με πανω απο 200 περιστατικα την ημερα...(θεωρητικα μαλλον δυσμενης θα ειναι μια τετοια αποσπαση)

Οποτε, μαλλον πρεπει να ξανασκεφτεις ολα οσα ειπες...

Και οσον αφορα το πως θα μεγαλωσω το παιδι μου, να εισαι σιγουρη οτι θα γινει πολυ καλυτερος ανθρωπος απο εσενα, προκατειλλημενη και LOSER οπως φαινεται απο τα λεγομενα σου...

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ λοιπον... και με μετρο οι επισκεψεις σου στις Νομαρχιες!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είδα πως διόρθωσες τη δημοσίευσή σου κατόπιν εορτής, σβήνοντας όλα όσα ανέφερες περί παράνομων τρόπων...

Η προηγούμενη απάντησή μου θα ήταν διαφορετική αν δεν έλεγες πως ήθελες να χρησιμοποιήσεις ΟΛΑ τα μέσα, θεμιτά και αθέμιτα.

Το ότι έσβησες τις αναφορές σου περί πλάγιων τρόπων, δε σε δικαιολογεί, διότι τους ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ!

Άρα δε μετανιώνω για την αυστηρή μου απάντηση.

Όσο για την υγεία μου, είναι πάρα πολύ καλή, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Μπορώ να έχω γνώμη για την εγκυμοσύνη χωρίς να είμαι κι εγώ έγκυος?

Απάντηση έδωσε ένας διάσημος φιλόσοφος που είπε πως δε χρειάζεται να είσαι κότα για να πεις ότι ένα αυγό είναι σάπιο.

(ακριβή του λόγια)

Πάντως, αν φοβάσαι τον πρόωρο τοκετό, μεγαλύτερη υποστήριξη θα βρεις στο μεγάλο τριτοβάθμιο Νοσοκομείο που είσαι, παρά σε κάποιο μικρότερο της Περιφέρειας, όπου δεν υπάρχουν αρκετές θερμοκοιτίδες για τα νεογνά, ούτε βέβαια ειδικοί Νεογνολόγοι.

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οτι θα ζητουσα αποσπαση ΟΧΙ για να καλοπερασω κοντα στην οικογενεια μου, ΑΛΛΑ για να αποφυγω επαπειλουμενες εγκυμοσυνες και ατελειωτες αναρρωτικες αδειες που θα καθυστερουσαν τους συναδερφους που περιμενουν μετα απο εμενα!!!

Το παραπάνω δεν ισχύει. Ζητάς τη νόμιμη άδεια που δικαιούσαι και στη θέση σου θα μπει ο πρώτος από τη λίστα αναμονής (προσωποπαγή θέση).

Δε μπορείς να πάρεις απόσπαση, το ίδιο θα έκαναν όλες οι έγκυες που ειδικεύονται μακρυά από τους δικούς τους.

Μόλις τελειώσει η άδειά σου επιστρέφεις ώστε να ολοκληρώσεις το χρόνο ειδίκευσής σου.

υ.γ. karanti maria έχεις καμία σχέση με την invitro; :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.