Jump to content

ΒΙΟΗΘΙΚΗ (???)


johanna18

Recommended Posts

Βρε παιδιά μήπως μπορεί κάποιος να μας διαφωτίσει τι γίνεται στη βιοηθική; Απ'όσο ξέρω διαβάζουμε από φυλλάδιο αλλά τι ερωτήσεις μπαίνουν; Υπάρχουν sos; Όσους ρώτησα δεν ήξεραν να μου πουν... Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρε παιδιά μήπως μπορεί κάποιος να μας διαφωτίσει τι γίνεται στη βιοηθική; Απ'όσο ξέρω διαβάζουμε από φυλλάδιο αλλά τι ερωτήσεις μπαίνουν; Υπάρχουν sos; Όσους ρώτησα δεν ήξεραν να μου πουν... Ευχαριστώ!

Είναι μάθημα ότι να'ναι . Διάβασε από το φυλλάδιο, αλλα μην αγχώνεσαι. Πάρε μια ιδέα για την έκθεση ιδεών την οποια πρόκειται να γράψεις.

Πραγματικά γράψε ότι νομίζεις. Όσα πεισσότερα τόσο το καλύτερο. Πάρε μια ιδέα από το φυλλάδιο και κινήσου παράλληλα.

Δεν ξέρω και κανέναν να έχει κοπεί σε αυτό το μάθημα. Γράψε 5 θέματα το λιγότερο και καθάρισες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΚΡΙΒΩΣ!! Έκθεση ιδεών είναι το μάθημα, όπου δεν κόβουν κανένα και βάζουν γενικά καλούς βαθμούς.. Απλά ρίξε μια ματιά στις σημειώσεις..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ενα θα σου πω για να αντιληφθεις τη δυσκολια του μαθηματος...τη χρονια που το εδωσα πηραμε ολοι 8 ακομα και αυτοι που ειχαν δωσει λευκη κολλα!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ακριβώς παιδιά!!!! Έκθεση ιδεών! Έριξα μια ματιά στο φυλλάδιο και μπήκα στο πνεύμα. Ελπίζω να περνάω....τι να πω! Θα σούμε.... :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

μια αναγνωση την προηγουμενη μερα χαλαρα στο κρεβατι σ μη φανταστεις...κ οτι ειπαν οι προλαλησαντες για την ωρα της εξετασης!

Τροποποιήθηκε από samali
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 7 months later...

αυτό το φυλλάδιο μας παρέχεται από τη γραμματεία της σχολής ή το αγοράζουμε από Γιαννόπουλο ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευχαριστω πολυ για την απαντηση ... Η αληθεια είναι ότι μας εδωσαν ένα φυλλάδιο από τη γραμματεία της φαρμακολογίας ...πρόκειται για το ίδιο ή υπάρχει και κάποιο άλλο στο γιαννόπουλο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 9 years later...

Θεματα 2019

1)Προϋποθέσεις σχεσης ασθενους-ιατρου 

2)για την ερευνα , θα γινοταν μια ακόμα αιματοληψια και ενας απο τους ανθρωπους αρνηθηκε 

τι επρεπε να κανει ο φοιτητής με βάση τις αρχες της βιοηθικής ως προς τον ασθενη 

τι επρεπε να κανει ο αρχηγός της ερευνας ... 

3) Για τα ψυχοτρόπα (υπο ποιες προϋποθέσεις μπορουμε να τα χορηγησουμε σε παιδια)

4)Για το τι "θεση" εχει η οικογένεια ως προς την δωρεα οργάνων 

5)γενικης φύσεως ενας ηλικιωμένος ειχε ορεξη για ζωη, ευχαριστος, ειχε συνεναισει να του βαλουν βηματοδότη και καποια στιγμη χαλαει ο βηματοδοτης . Η κορη του λεει να μην φτιαχτει και οτι θα κανει αγωγη σε αντιθετη περιπτωση 

Τι κάνεις σε αυτη την περιπτωση και γτ ; 

6)Για τα γηρατειά 

7) Για επιδημίες τι προκαλουν και πως τις μεταχειριζομαστε (κτ τετοιο)

8)Αρχες συνταγογραφησης

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.