Jump to content

Διορισμός ή στρατός?????


sinaisthimatika_analghtos

Recommended Posts

Παιδια εχω το εξης διλημμα..απο 15/1 εχει σταλει στο υπουργειο αιτηση απ το νοσοκομειο που θα κανω 1 χρονο χειρουργικης για την τοποθετηση μου.Εκοψα την αναβολη μου πριν 1μιση μηνα κ δευτερα παρουσιαζομαι..Ειμαι υποχρεος 7μηνης θητειας.Διαβασα στο φορουμ για μεγαλες καθυστερησεις οσον αφορα την τοποθετηση κ τωρα ειμαι σε διλημμα κατα ποσο θα πρεπει να προσπαθησω για αναβολη απο το στρατο.Λιγη βοηθεια παρακαλω :wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια εχω το εξης διλημμα..απο 15/1 εχει σταλει στο υπουργειο αιτηση απ το νοσοκομειο που θα κανω 1 χρονο χειρουργικης για την τοποθετηση μου.Εκοψα την αναβολη μου πριν 1μιση μηνα κ δευτερα παρουσιαζομαι..Ειμαι υποχρεος 7μηνης θητειας.Διαβασα στο φορουμ για μεγαλες καθυστερησεις οσον αφορα την τοποθετηση κ τωρα ειμαι σε διλημμα κατα ποσο θα πρεπει να προσπαθησω για αναβολη απο το στρατο.Λιγη βοηθεια παρακαλω :wacko:

Δεν υπάρχουν υπόχρεοι 7 μηνης θητείας , είναι 9μηνης , 8 μηνης , 6 μηνης κτλ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πήγαινε στο στρατολογικό γραφείο να σου εξηγήσουν το όνειρο.

Άμα σε καλέσουν να πας, δεν τη γλιτώνεις να παρουσιαστείς στο κέντρο.

Κατά τα άλλα δεν μου φαίνεται οτι είσαι και πολύ διαβασμένος, γιατί πατάτα έκανες.

Ή στρατός ή διορισμός. Και τα 2 μαζί τσουκ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πήγαινε στο στρατολογικό γραφείο να σου εξηγήσουν το όνειρο.

Άμα σε καλέσουν να πας, δεν τη γλιτώνεις να παρουσιαστείς στο κέντρο.

Κατά τα άλλα δεν μου φαίνεται οτι είσαι και πολύ διαβασμένος, γιατί πατάτα έκανες.

Ή στρατός ή διορισμός. Και τα 2 μαζί τσουκ.

τα φορουμ δεν ειναι για επιδειξη εξυπναδας,οπως οι δρομοι δεν ειναι για επιδειξη ταχυτητας αλλα τι σου λεω τωρα εσενα..ελα να φας απ΄τις πατατες μου αν θες :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στα χαρτιά που χρειάζονται για τον διορισμό σου στην ειδικότητα συμπεριλαμβάνεται πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης τύπου Α ( ότι υπηρέτησες και απολύθηκες, ή ότι απαλάχθηκες από τις στρατιωτικές σου υποχρεώσεις) ή βεβαίωση απ'το στρατολογικό σου γραφείο ότι έχεις αναβολή για το διάστημα που θα ειδικευθείς. Οι καθυστερήσεις δεν έχουν σημασία, αν η ημερομηνία που πρέπει να παρουσιαστείς είναι πριν από την ημερομηνία που υπογράφεται ο διορισμός σου κυρήσσεσαι ανυπότακτος. Να παρουσιαστείς για να μην έχεις στρατοδικείο για ανυποταξία κλπ (όχι ότι είναι κάνα σοβαρό θέμα που δεν λύνεται αργότερα) και να κοιτάξεις να το διευκρινήσεις με το στρατολογικό γραφείο είτε πριν είτε αφού πας στο κέντρο. Σημείωση, μπορείς να πάρεις 6μηνη αναβολή για κοινωνικούς λόγους αν είναι ότι σου φτάνει το χρονικό διάστημα (αν πχ έχεις κάνει αγροτικό και ο 1 χρόνος χειρουργική είναι στην ουσία 6μήνες)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στα χαρτιά που χρειάζονται για τον διορισμό σου στην ειδικότητα συμπεριλαμβάνεται πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης τύπου Α ( ότι υπηρέτησες και απολύθηκες, ή ότι απαλάχθηκες από τις στρατιωτικές σου υποχρεώσεις) ή βεβαίωση απ'το στρατολογικό σου γραφείο ότι έχεις αναβολή για το διάστημα που θα ειδικευθείς. Οι καθυστερήσεις δεν έχουν σημασία, αν η ημερομηνία που πρέπει να παρουσιαστείς είναι πριν από την ημερομηνία που υπογράφεται ο διορισμός σου κυρήσσεσαι ανυπότακτος. Να παρουσιαστείς για να μην έχεις στρατοδικείο για ανυποταξία κλπ (όχι ότι είναι κάνα σοβαρό θέμα που δεν λύνεται αργότερα) και να κοιτάξεις να το διευκρινήσεις με το στρατολογικό γραφείο είτε πριν είτε αφού πας στο κέντρο. Σημείωση, μπορείς να πάρεις 6μηνη αναβολή για κοινωνικούς λόγους αν είναι ότι σου φτάνει το χρονικό διάστημα (αν πχ έχεις κάνει αγροτικό και ο 1 χρόνος χειρουργική είναι στην ουσία 6μήνες)

DrV σε ευχαριστω που μπηκες στο κοπο να απαντησεις.

Εννοειται οτι θα παρουσιαστω στο κεντρο,απλα αυτο που σκεφτομαι τωρα ειναι το εξης:αν παρω ετησια αναβολη(παρουσιαζομαι 1η Φλεβαρη) κ ο διορισμος τελικα παει Μαη δε θα κολλησει ο διορισμος?αφου δεν θα εχω ισοχρονη αναβολη???(βεβαια Μαη θα με ξανακαλεσει ο στρατος αλλα τυπικα δεν καλυπτομαι emconfused )Οποτε σκεφτομουν μεχρι να ρθει το χαρτι του διορισμου να κανω φανταρικο κ τοτε ζηταω αναβολη..αυτο βεβαια ειναι σκεψη,το αν γινεται στην πραξη θα δειξει τη Δευτερα,εκτος αν καποιος απο εδω εχει ιδεα..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.