Jump to content

Τρόποι παράτασης του διορισμού για ειδικότητα λόγω στρατιωτικής θητείας.


hatzisp1

Recommended Posts

Βοήθεια! Η θέση μου για ειδικότητα ανοίγει στις 18/1/2010 στην Αθήνα ενώ εγώ απολύομαι στις 18/4/2010 από τις τάξεις του ελληνικού στρατού όπου και υπηρετώ. Μπορεί κανείς να μου πει πως θα καθυστερήσω κατά το δυνατόν περισσότερο το διορισμό μου; Εάν χάσω αυτή τη θέση, η επόμενη που ανοίγει αφού απολυθώ είναι το 2011.Έχω υπολογίσει τα 15/νθήμερα καθυστέρησης στα ΕΛΤΑ και μέχρι να παρουσιαστώ στο Νοσοκομείο, αλλά και πάλι δε μου βγαίνουν οι μέρες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βάλε το σχέδιο αλλαγή διεύθυνσης σε εφαρμογή

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σχέδιο αλλαγής διεύθυνσης ακούω! Μπορώ να έχω λίγες περισσότερες πληροφορίες γι’αυτό; Θα ήθελα να μάθω επίσης αν κατόπιν προφορικής επικοινωνίας με το γραφείο προσωπικού του Νοσοκομείου, μπορώ να υπερβώ χρονικά το διάστημα των 15 ημερών που μου δίνει ο νόμος, εξηγώντας τους το πρόβλημά μου. Πάντως εμένα το τρίμηνο μου φαντάζει μεγάλο διάστημα για να το εξαντλήσω χωρίς κάποιο τρικ. Sleepwalker, περιμένω λεπτομέρειες. Τάσο, καμία συγκεκριμένη ιδέα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

18 Ιανουαρίου αδειάζει η θέση....μπορεί και αργότερα (αναρρωτική άδεια, απεργία, αιμοδοτική άδεια).

ενάμιση μήνα κάνει το γρηγορότερο από την ημέρα που στέλνει το νοσοκομείο αίτημα στη νομαρχία μέχρι να σταλεί από το υπουργείο η απόφαση

ένας μήνας το 15νθήμερο στα ΕΛΤΑ και 15νθήμερο να παρουσιαστείς

οπότε τους δυόμιση μήνες τους έχεις σίγουρους

υπολόγισε πως πάντα καθυστερεί παραπάνω, υπολόγισε πως το ΠΑΣΧΑ φέτος πέφτει νωρίς.....

και επειδή ο sleep θα αργήσει να σου απαντήσει.....

πριν την συμπλήρωση των 15 ημερών (εκεί γύρω στις 13-14 ημέρες) στέλνεις κάποιο οικείο πρόσωπο στα ΕΛΤΑ και τους ενημερώνουν πως έχεις αλλάξει διεύθυνση, δίνει κάποια άλλη διεύθυνση (του θείου σου, της θείας σου, της γκόμενάς σου) και έτσι καθυστερεί ακόμα μια εβδομάδα.

Άντε και καλός πολίτης....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ πολύ! Πάντα εύστοχη η γνώμη σου. Μία παρατήρηση όμως: τη δεύτερη φορά που θα φτάσει ο διορισμός στο ταχυδρομείο (μετά την αλλαγή των στοιχείων διεύθυνσης), έχω άλλες 15 μέρες για να τον παραλάβω; Ρωτώ επειδή εσύ αναφέρεις πως κερδίζω έτσι μόνο μια βδομάδα επιπλέον.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να σου έρθει ο διορισμός υπολόγιζε 2 - 2,5 μήνες από τη στιγμή που ανοίγει η θέση. Βάλε και το Πάσχα. +15 μέρες στο ταχυδρομείο. + 1 εβδομάδα με την αλλαγή διεύθυνσης...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.