Jump to content

Υποτροφιες ΙΚΥ


glykadr1

Recommended Posts

Σκεφτομαι να δωσω εξετασεις για υποτροφια ΙΚΥ,μηπως εχει κανεις σχετικη εμπειρια και θεματα εξετασεων που συνηθως βαζουν?Ειναι απαραιτητο να βρω και να διαβασω απο βιβλια της ιατρικης σχολης της Αθηνας?(εχω τελειωσει θεσσαλονικη).Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εμενα η απορια μου ειναι η εξης:απο οτι γνωριζω το χρηματικο ποσο διαφερει για οσους εχουν διδακτορικο απο εκεινους με μεταπτυχιακο.γιαυτο αλλωστε υπαρχουν διαφορετικες αιτησεις προς συμπληρωση.αν ας πουμε οι διαθεσιμες θεσεις για τους γιατρους φετος ειναι δεκα,οι θεσεις θα χωριστουν 5(για τους διδακτορικους) και 5(για τους μεταπτυχιακους) ή υπαρχει καποια αλλη λογικη διανομης? πχ θα μπορουσαν να ειναι περισσοτερες οι θεσεις για τους μεταπτυχιακους επειδη εκεινοι πληρωνουν και τα διδακτρα ή αντιθετα πλειοψηφικα να επικρατουν οι θεσεις για τους διδακτορικους επειδη ας πουμε η εκπονηση διδακτορικης διατριβης υπερεχει τροπον τινα απο τον τιτλο του μεταπτυχιακου.

συνεπως, γνωριζει κανεις την απαντηση? οσο για υλη,παλιοτερα θεματα κτλ,ειναι παντα ευπροσδεκτα για το κοινο του γμ.

φιλια απο τον ακομα ζεστο νοτο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

εμενα η απορια μου ειναι η εξης:απο οτι γνωριζω το χρηματικο ποσο διαφερει για οσους εχουν διδακτορικο απο εκεινους με μεταπτυχιακο.γιαυτο αλλωστε υπαρχουν διαφορετικες αιτησεις προς συμπληρωση.αν ας πουμε οι διαθεσιμες θεσεις για τους γιατρους φετος ειναι δεκα,οι θεσεις θα χωριστουν 5(για τους διδακτορικους) και 5(για τους μεταπτυχιακους) ή υπαρχει καποια αλλη λογικη διανομης? πχ θα μπορουσαν να ειναι περισσοτερες οι θεσεις για τους μεταπτυχιακους επειδη εκεινοι πληρωνουν και τα διδακτρα ή αντιθετα πλειοψηφικα να επικρατουν οι θεσεις για τους διδακτορικους επειδη ας πουμε η εκπονηση διδακτορικης διατριβης υπερεχει τροπον τινα απο τον τιτλο του μεταπτυχιακου.

συνεπως, γνωριζει κανεις την απαντηση? οσο για υλη,παλιοτερα θεματα κτλ,ειναι παντα ευπροσδεκτα για το κοινο του γμ.

φιλια απο τον ακομα ζεστο νοτο

Γειά χαρά!!

Σε περίπου 1μήνα, αρχίζουν οι Εξετάσεις για τις Υποτροφίες του ΙΚΥ...

Αν κάποιο από τα μέλη του Forum,

έχει σχετική εμπειρία,

ας κάνει ένα κόπο να την καταθέσει...

Σίγουρα θα ήταν κάπως υπερβολικό να μιλήσουμε για sos,

αλλά, πάντως, κάθε σχόλιο και εμπειρία για το θέμα αυτό, θα ήταν χρησιμότατο...

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια χαραντάν συνάδελφε Αναστάση!

Δεν παίζεσαι ρε μάγκα μου!!! :lol: :lol:

Μόλις είδα, οτι είχες απαντήσει εσύ, άρχισα να "ανησυχώ" :splaaaats::)

Μ'έκανες και γέλασα!!

Να 'σαι καλά και να περνάς καλά εκεί πάνω που είσαι...

Ακούστηκε λίγο μακάβριο??!!! :splats: :splats:

Σε χαιρετώ!! emkafes

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.