Jump to content

[πληροφορίες για ειδικότητα] Ουρολογία


Recommended Posts

Γεια σου φιλε μου

Μπορω να σου μιλησω μονο απο την πλευρα του φοιτητη

Στο Παπαγεωργιου θεωρω οτι ειναι πολυ καλη και οργανωμενη κλινικη και νομιζω πως γινεται καλη δουλεια στους ειδικευομενους

Αν καποιος εχει περασει απο εκει σαν ειδικευομενος θα βοηθησει περισσοτερο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν μπορεσεις να πας απο την κλινικη θα σε βοηθησει πολυ. Υπαρχουν επιστημονικοι συνεργατες αρκετα ανοιχτοι να σε βοηθησουν.

Ακομα καλυτερα σε εφημερια. Σιγουρα θα εχουν αρκετο χρονο.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Σημερα παρατηρησα οτι η Β' πανεπιστημιακη ουρολογικη κλινικη ενω βρισκεται στο Σισμανογλειο ανηκει στο Λαικο.Ισχυει αυτο? Μου εκανε εντυπωση γιατι δεν ηξερα οτι μπορει μια κλινικη να ανηκει σε ενα νοσοκομειο αλλα να βρισκεται τοποθετημενη αλλου. Οποτε αν δηλωσω Λαικο για Ουρολογια,μπορει να ξεκινησω ειτε στο Λαικο ειτε στο Σισμανογλειο? Και αν ναι πως καθοριζεται αυτο?τυχαια με βαση σε ποια κλινικη θα αδειασει θεση ή γινεται καποιο "rotation" στις 2 κλινικες? Εχει καποιος γνωση του τι ισχυει?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 9 years later...

Καλησπέρα, ήθελα μια γνώμη σχετικά με το που είναι καλή η ουρολογία στην Αθήνα. Σε ποια νοσοκομεία παίρνεις ώρες χ/ο και γενικά αν θεωρείτε ότι είναι μια ειδικότητα που έχει μέλλον ή οχι. Ξέρω οτι σαν ερώτηση είναι πολύ γενική αλλά είμαι σε περίεργη φάση και θέλω να ψαχτώ για διάφορες ειδικότητες.

Οποιοσδήποτε ξέρει κάτι, θα βοηθήσει αρκετά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 years later...
On 18/12/2018 at 6:24 ΜΜ, AntonisPik said:

Καλησπέρα, ήθελα μια γνώμη σχετικά με το που είναι καλή η ουρολογία στην Αθήνα. Σε ποια νοσοκομεία παίρνεις ώρες χ/ο και γενικά αν θεωρείτε ότι είναι μια ειδικότητα που έχει μέλλον ή οχι. Ξέρω οτι σαν ερώτηση είναι πολύ γενική αλλά είμαι σε περίεργη φάση και θέλω να ψαχτώ για διάφορες ειδικότητες.

Οποιοσδήποτε ξέρει κάτι, θα βοηθήσει αρκετά!

μια προσπάθεια να απαντηθούν αυτές οι ερωτήσεις γιατί η Ουρολογία είναι από τις ειδικότητες που δεν συζητούνται πολυ  στο φόρουμ

μήπως @AntonisPik βρηκες απάντηση στην απορία σου για να μας διαφωτίσεις και εμας?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.