Jump to content

διορισμός σε ειδικότητα κατά περίοδο εκλογων


newdoctor

Recommended Posts

Οι ανακλησεις εχουν υπογραφει ή βρισκονται προς υπογραφη.

Η ανάκληση του συναδέλφου που σε ενδιαφέρει έχει υπογραφεί και βρίσκεσαι υπό διορισμό ; Εγώ τηλέφώνησα πριν λίγο και μου είπαν " είναι προς υπογραφή" ( δηλαδή το ίδιο που μου λένε εδώ και 1 μήνα ).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 137
  • Created
  • Last Reply

Απο τον Αυγουστο λεω στους φιλους μου οτι διοριζομαι σε 1.5 μηνα.Ελπιζω τωρα να βγω αληθινος

Αν σε παρηγορεί το ίδιο κάνω και γω, βιώνουμε την ημέρα της μαρμότας! Κάθε ημέρα που ξημερώνει διαπιστωνουμε οτι τίποτα διαφορετικό δεν υπαρχει. Ας το διακωμωδήσουμε λιγάκι αφού δεν μπορούμε να κανουμε και τιποτα καλύτερο. Από τι βλέπω καλά emnewyear
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν σε παρηγορεί το ίδιο κάνω και γω, βιώνουμε την ημέρα της μαρμότας! Κάθε ημέρα που ξημερώνει διαπιστωνουμε οτι τίποτα διαφορετικό δεν υπαρχει. Ας το διακωμωδήσουμε λιγάκι αφού δεν μπορούμε να κανουμε και τιποτα καλύτερο. Από τι βλέπω καλά emnewyear

Μερα της μαρμοτας,οπως το λες!Καθε μερα ξυπναω,κοιταω το νομαρχια,κοιταω το γμ,λεω στους δικους μου οτι σε 1-1,5μηνα το πολυ ξεκινω και ηδη εχω αλλαξει 2 εποχες(καλοκαιρι,φθινοπωρο) με την τριτη να ακολουθει συντομα.Ε την τεταρτη δεν θα την αντεξω

Πριν το νεο ετος διορισμο δεν βλεπω,αυτο το εχω παρει αποφαση.Απλα ελπιζω να μην εχω φαει αρνι σουβλας μεχρι να διοριστω.

Αιντε να δουμε

Η ανάκληση του συναδέλφου που σε ενδιαφέρει έχει υπογραφεί και βρίσκεσαι υπό διορισμό ; Εγώ τηλέφώνησα πριν λίγο και μου είπαν " είναι προς υπογραφή" ( δηλαδή το ίδιο που μου λένε εδώ και 1 μήνα ).

Δυστυχως οχι.Βρισκομαι στη φαση που ΘΑ υπογραφει και ΘΑ γινω υπο διορισμο.Αρα αμα σου λενε το ιδιο ενα μηνα σωθηκαμε.Παντως εφοσον προχωρανε οι διορισμοι θελω να πιστευω οτι σιγα σιγα θα υπογραφει και καμια ανακλησουλα!

ειμαι αισιοδοξος,σε 1-1,5 μηνα ξεκινω!!!!!! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πήρα χθες αριθμό πρωτοκόλλου. Τα χαρτιά μου εστάλησαν από τη νομαρχία στις 7 Οκτώβρη και έφτασαν στην Αθήνα 14 Οκτώβρη.

Θα ήθελα να ρωτήσω, πρόκειται να διοριστείς σε νοσοκομείο της Αθήνας ή της επαρχίας; Στην περίπτωσή μου τα χαρτία μου είναι στο Υπουργείο από τις 10/10, αλλά λένε ότι θα υπογραφούν σε κανένα μήνα...!!!

Για επαρχία είμαι! Καλή τύχη εύχομαι και υπομονή!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΩΣ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙΣ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΤΟΥ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΕΛΤΑ?

ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗ?

Ζητάς να σου δώσουν βεβαίωση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλησπέρα! επειδή στην κλινική που είμαι περιμένουμε 2 ειδικευόμενους που εχει κενωθεί η θέση τους προ εκλογών και θέλουμε και εμέις να πάρουμε κανα ρεπό αλλα λόγω ελλειψης ειδικευομένων, ειναι μεγάλος ο φόρτος, εχουμε νεοτερα σχετικα με τους διορισμούς? υπαρχουν ατομα που τους εχουν παραλάβει απο ταχυδρομείο? σε τι φάση βρισκόμαστε? please οποιος ξέρει ας απαντήσει...ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΩΣ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙΣ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΤΟΥ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΕΛΤΑ?

ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗ?

Ζητάς να σου δώσουν βεβαίωση.

Με τη σφραγιδα ταχυδρομειου εισαι οκ. Οταν παραλαβης στο σφραγιζουν ΟΚ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φιλε μου πριν απο λιγο μιλησα με γνωστο στο τμημα ειδικοτητων και μου ειπε οτι τα εγραφα εχουν φυγει για πιστοποιηση(διορισμος σε προσοποπαγη θεση) και πως η διαδικασια ξεκινησε. Αρα πιστευω πως το αργοτερο σε 15 ημερες θα εχουμε τα χαρτια στα χερια μας.......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπαρχει καποιος που ενω ηταν υπο διορισμο ολο αυτο το διαστημα λογω των εκλογων,πλεον να φαινεται στο νομαρχια διορισμενος? γιατι ολο προχωρανε ακουω αλλα προοδο δεν βλεπω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπαρχει καποιος που ενω ηταν υπο διορισμο ολο αυτο το διαστημα λογω των εκλογων,πλεον να φαινεται στο νομαρχια διορισμενος? γιατι ολο προχωρανε ακουω αλλα προοδο δεν βλεπω.

ΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ SITE?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικα πριν λιγο εμαθα οτι εχουν αποσταλει και ανακλησεις. Επιβεβαιωμενο! οποτε καλη αρχη σε ολους οσοι ειναι κοντα στο διορισμο!

DrHouse αφιερωσε λιγο χρονο στο γμ και διαβασε παλιοτερα θεματα, εχει πολλα να μαθεις που θεωρουνται αυτονοητα στο χωρο μας

η σελιδα που ρωτας ειναι:

http://nom-athinas.gov.gr/main/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=109

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλησπέρα! επειδή στην κλινική που είμαι περιμένουμε 2 ειδικευόμενους που εχει κενωθεί η θέση τους προ εκλογών και θέλουμε και εμέις να πάρουμε κανα ρεπό αλλα λόγω ελλειψης ειδικευομένων, ειναι μεγάλος ο φόρτος, εχουμε νεοτερα σχετικα με τους διορισμούς? υπαρχουν ατομα που τους εχουν παραλάβει απο ταχυδρομείο? σε τι φάση βρισκόμαστε? please οποιος ξέρει ας απαντήσει...ευχαριστω

Όπως γραφτηκε και παραπάνω, ήδη ορισμένοι έχουν παραλάβει το διορισμό τους, ενώ οι υπόλοιποι διορισμοί που είχαν παγωσει λόγω εκλογών βρισκονται στο τελικό σταδιο και εντος των επόμενων 1 ή 2 εβδομαδων θα παραληφθούν ταχυδρομικώς από τους αποδέκτες των. Απ'ότι φαίνεται έχει ομαλοποιηθεί η κατασταση με τους γραμματείς κτλ οπότε και ο χρόνος διορισμού θα επανέλθει στα φυσιολογικά χρονικά επίπεδα (περίπου 2 μήνες), ενώ για κάποιους που έτυχε να αδειάσει η θέση τους προ εκλογων χρειάστηκε να περάσει ένα διαστημα που φτάνει εώς και τους 3 - 4 μήνες ανά περίπτωση (οι διορισμοί για τα νοσοκομεία της επαρχίας αποστέλλονται κατάτι νωρίτερα από τους διορισμούς για κεντρικά νοσοκομεία).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

3 μήνες μας έπρηξαν και θα κανουμε και γιορτές μέσα!!

Αντίληψη Έλληνα ειδικευόμενου.

3 μήνες μας πρήζει που δεν τον διορίζουν και μόλις τον διορίζουν προβληματίζεται που θα κάνει Χριστούγεννα ή Πρωτοχρονιά "μέσα".

Πάντα φταίνε οι άλλοι.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλησπερα,

επειδη βρισκομαι στο εξωτερικο ηθελα να ρωτησω εαν ερχεται μονο ο διορισμος του υπουργειου μετα απο 6-8 εβδομαδες στο σπιτι η και κανενα γραμμα πριν.

Ειδα στο σαιτ πως ειμαι υπο διορισμο απο τελος Νοεμβριου.

Ισχυει αυτη η χρονικη περιοδος η μπορει να περιμενω και πανω απο 2 μηνες?

Ευχαριστω ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...και μια ακομη ερωτηση...που μπορω να δω τι χαρτια χρειαζομαι να κανω για να διοριστω?

11. ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ

1.Απόφαση τοποθέτησης - πρόσληψης.

2.Πιστοποιητικό γέννησης ή επικυρωμένο αντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας.

3.Αντίγραφο πτυχίου ή βεβαίωση ΔΟΑΤΑΠ (πρώην ΔΙΚΑΤΣΑ) ή (για γιατρούς που αποφοίτησαν από Ιατρικές Σχολές σε χώρα της Ε.Ε.) βεβαίωση από την οποία θα προκύπτει η διαπίστωση ότι το πτυχίο χορηγήθηκε σύμφωνα με τις οδηγίες 75/362 και 75/363 της Ε.Ε.

4.Αντίγραφο άδειας άσκησης ιατρικού επαγγέλματος.

5.Βεβαίωση εκπλήρωσης υπηρεσίας υπαίθρου (εάν υπάρχει) ή απαλλαγής αυτής.

6.Πιστοποιητικό Υγείας.

7.Βεβαίωση εγγραφής στον οικείο ιατρικό σύλλογο.

8.Πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης τύπου Α΄ από το οποίο να προκύπτει η εκπλήρωση στρατιωτικών υποχρεώσεων (για τους έχοντες υποχρέωση) ή απαλλαγή τούτων ή ότι τελούν σε ισόχρονη της τοποθέτησής τους αναβολή στράτευσης.

9.Πιστοποιητικό προϋπηρεσίας στην ίδια ή άλλη ειδικότητα (αν υπάρχει προϋπηρεσία).

10.Υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599/86 θεωρημένη από την Οικονομική Εφορία ότι δεν ασκεί ελεύθερο επάγγελμα, ούτε κατέχει άλλη έμμισθη θέση.

Για το τμήμα της μισθοδοσίας χρειάζεται Αριθμός Φορολογικού Μητρώου, Αριθμός Μητρώου Ι.Κ.Α., Αριθμός Μητρώου Τ.Σ.Α.Υ. και λογαριασμός τραπέζης με την οποία συνεργάζεται το νοσοκομείο.

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=21297&view=&hl=%C4%C9%CA%C1%C9%CF%CB%CF%C3%C7%D4%C9%CA%C1&fromsearch=1

http://danilatos.wordpress.com/2008/07/13/%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B4%CE%B9%CE%BF%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%BD%CE%BF%CF%83%CE%BF-2/ (πολύ καλές αντιγραφές κάνει ο συνάδελφος)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειδα στο σαιτ πως ειμαι υπο διορισμο απο τελος Νοεμβριου.

Ισχυει αυτη η χρονικη περιοδος η μπορει να περιμενω και πανω απο 2 μηνες?

Περισσότερες πιθανότητες έχεις να σε επισκεφτεί ο Άη Βασίλης παρά ο ταχυδρόμος με την απόφαση τοποθέτησης.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειδα στο σαιτ πως ειμαι υπο διορισμο απο τελος Νοεμβριου.

Ισχυει αυτη η χρονικη περιοδος η μπορει να περιμενω και πανω απο 2 μηνες?

Περισσότερες πιθανότητες έχεις να σε επισκεφτεί ο Άη Βασίλης παρά ο ταχυδρόμος με την απόφαση τοποθέτησης.

χαχαχαχαχ....σ'ευχαριστω πολυ....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

3 μήνες μας έπρηξαν και θα κανουμε και γιορτές μέσα!!

Αντίληψη Έλληνα ειδικευόμενου.

3 μήνες μας πρήζει που δεν τον διορίζουν και μόλις τον διορίζουν προβληματίζεται που θα κάνει Χριστούγεννα ή Πρωτοχρονιά "μέσα".

Πάντα φταίνε οι άλλοι.....

το νόημα φίλτατε ήταν να ενημερώσω για το διορισμό, αν το είδες! και δεν έπρηξα κανένα από όσο θυμάμαι... για 3 μήνες.......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σημερα ελαβα το διορισμο μου για νοσοκομειο της επαρχιας με ημερομηνια κενωσης της θεσης 21/9 . ελπιζω και οι υπολοιποι συναδελφοι που ειναι στην αναμονη να εχουν συντομα καλα νεα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.