Jump to content

Εργασία στον όμιλο "Βιοϊατρική"


ezipol

Recommended Posts

Παιδιά, έμαθα πως στην "Βιοϊατρική" ζητούν άτομα, κατά προτίμηση να έχουν κάνει το πρώτο κομμάτι παθολογίας και να είναι σε αναμονή για το δεύτερο.

Πεντάωρη ή εξάωρη απασχόληση και πληρώνουν Τ.Σ.Α.Υ.

Στείλτε βιογραφικό στο: hr@bioiatriki.gr

ή πηγαίνετε στο site www.bioiatriki.gr και πατήστε στο "ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΔΥΝΑΜΙΚΟ" και μετά στο "ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΙΤΗΣΗ/ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟΥ".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσωπική εμπειρία δεν έχω.

Αλλά ένα παιδί που γνώριζα,ετυχε να συζητησει μαζι μου γι αυτο.

Για να ειμαι ειλικρινης για $$ και ωρες δεν θυμαμαι ακριβως,αλλα θυμαμαι οτι

ητανε πολυ χαλια και μου ειχε πει οτι αν δεν ειχε πολυ αναγκη τα $$ θα τους εριχνε μια ΧριστοΠαναγια(βοηθεια μας) και θα εφευγε.

οπως και εκανε οταν μπορεσε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν χρειάζεται να παντρευτείτε κανέναν ρε παιδιά! Άμα δεν σας αρέσει απλά φεύγετε.

Ξέρω πως είναι 5-6 ώρες, χωρίς ευθύνες εφημερίας (ΔΕΝ υπάρχουν εφημερίες), καθαρά 600 ευρώ για 5ωρο, περίπου 700 για εξάωρο. Το ΤΣΑΥ πληρωμένο έξτρα.

Εγώ για καλό το είπα.

Αν προτιμάτε να παίρνετε 30-40 ευρώ ανά εφημερία σε ιδιωτικές κλινικές

και να κάνετε λάτζα αλλά με όλη την ευθύνη θανάτου ασθενούς δικιά σας, δικαίωμά σας.

Πάντα ψάχνουμε το καλύτερο. Αυτό δεν είναι ΤΟ καλύτερο, απλά είναι καλύτερο ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ από τις κλινικές που

μας έχουν του πεταματού και για να βγάλεις 600-700 ευρώ θες 10-13 εφημερίες σε συνεχές τρέξιμο.

Άν μάθω για κάτι πιο καλό, θα σας ειδοποιήσω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν χρειάζεται να παντρευτείτε κανέναν ρε παιδιά! Άμα δεν σας αρέσει απλά φεύγετε.

Ξέρω πως είναι 5-6 ώρες, χωρίς ευθύνες εφημερίας (ΔΕΝ υπάρχουν εφημερίες), καθαρά 600 ευρώ για 5ωρο, περίπου 700 για εξάωρο. Το ΤΣΑΥ πληρωμένο έξτρα.

Εγώ για καλό το είπα.

Αν προτιμάτε να παίρνετε 30-40 ευρώ ανά εφημερία σε ιδιωτικές κλινικές

και να κάνετε λάτζα αλλά με όλη την ευθύνη θανάτου ασθενούς δικιά σας, δικαίωμά σας.

Πάντα ψάχνουμε το καλύτερο. Αυτό δεν είναι ΤΟ καλύτερο, απλά είναι καλύτερο ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ από τις κλινικές που

μας έχουν του πεταματού και για να βγάλεις 600-700 ευρώ θες 10-13 εφημερίες σε συνεχές τρέξιμο.

Άν μάθω για κάτι πιο καλό, θα σας ειδοποιήσω.

να ρωτησω κατι και εγω? γνωριζει κανεις ποια θα ειναι τα καθηκοντα μας εκει? γιατι απο οσα εχω ακουσει τελευταια γιατροι γινονται μεχρι και ...τηλεφωνητες σε ιατρικοδιαγνωστικα-ασφλιστικες κτλ.

σοβαρα τωρα οποιος εχει προσωπικη εμπειρια ή ακομα καλυτερα αν μπορουσε (σε περιπτωση που γνωριζει φυσικα) το παιδι που μας ενημερωσε για αυτη την εναλλακτικη, ας μας πει πιο συγκεκριμενα τι ακριβως απαιτουν απο εμας. θα βοηθουσε πολυ!

ευχαριστω προκαταβολικα.

ps:εννοειται οτι κανεις γιατρος που σεβεται το πτυχιο του δε θα πηγαινε να δουλεψει για 600-700 ευρω αν δεν τα ειχε πραγματικα αναγκη.οποτε αν καποιος ξερει κατι πιο ακριβες ας μας βοηθησει ...δυστυχως σε καποιες περιπτωσεις ισχυει το περιφημο...αναγκα και θεοι πειθονται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητέ docev, η δουλειά της ομάδας στο κεντρικό τους είναι κυρίως να ελέγξεις κάθε μέρα τα αποτελέσματα των αιματολογικών εξετάσεων (γενική, μικροβιολογικά, αντισώματα κ.α.) από όλα τα υποκαταστήματα Αθηνών, κάτι που κάνεις μέσω pc. Αυτό γίνεται για να προληφθεί περίπτωση λάθους (π.χ. ερυθρά:400000 αντί 4000000) πριν δοθεί τυπωμένο στον ασθενή.

Επίσης, κάποιος συνάδελφος είναι σε ένα άλλο γραφείο για να υπογράφει τα ήδη ελεγμένα αποτελέσματα και να εξηγήσει ένα-δυο πράγματα σε όποιον ασθενή έχει κάποια απορία για τις εξετάσεις του, ΧΩΡΙΣ πολλές λεπτομέρειες γιατί πρέπει να πάνε στον γιατρό τους για πλήρη επεξήγηση. Εκεί ΔΕΝ είναι καθαρό παθολογικό ιατρείο, απλά δίνονται ορισμένες κατευθύνσεις (ούτε διάγνωση κάνεις, ούτε δίνεις θεραπεία).

Σε υποκατάστημα είναι σχεδόν το ίδιο, απλά είσαι μόνος για να ελέγξεις τα αποτελέσματα ΜΟΝΟΝ του υποκαταστήματός σου (κι όχι όλων της Αθήνας), να υπογράψεις τις εξετάσεις και να απαντήσεις σε ερωτήσεις πελατών.

Το ωράριο που ζητούν είναι συνήθως από τις 13:00-14:00 ή 15:00 εως ότου συμπληρώσεις το πεντάωρο ή εξάωρο, ανάλογα με την σύμβασή σου.

Δεν νομίζω πως είναι κάτι δύσκολο, ιδιαίτερα για όσους από εμάς έχουν κάνει γενικές εφημερίες σε νοσοκομείο της Αθήνας. Είναι μάλλον για γέλια...και ολίγον βαρετό βέβαια..

Όπως σε όλες τις δουλειές (ιδιωτικού ή δημοσίου) υπάρχει η περίπτωση να σου ζητηθεί να κάνεις κάτι πέρα από αυτά για τα οποία υπέγραψες. Μπορείς να βάλεις τα όριά σου λέγοντας όχι ή ναι.. Η επιλογή είναι του καθενός μας.

Όλοι μας ΠΡΕΠΕΙ να επιδιώκουμε να πληρωνόμαστε καλύτερα, αλλά πρέπει και να κινείσαι ανάλογα με τα δεδομένα που βρίσκεις μπροστά σου ανά πάσα στιγμή... Άν βρεις κάτι καλύτερο, είναι λογικό και δέον να το κυνηγήσεις, αλλά όχι και να κάνεις εφημερίες για 35-40 ψωροευρώ (και χωρίς ΤΣΑΥ) βρε γαμώτο νομίζοντας πως εκεί το παίζεις γιατρός...

Ελπίζω να σε κάλυψα, τουλάχιστον μερικώς, συνάδελφε.

Α, και για τους δύσπιστους, δεν γράφω χωρίς να ΞΕΡΩ οτι αυτά που αναφέρω ισχύουν. Το τί θα κάνει καθείς, δικαίωμά του..

Εγώ για καλό το ανέφερα, γιατί το θεώρησα πιο συμφέρον απ΄το να παίρνεις τα μισά λιώνοντας σε λατζοεφημερίες..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.