Jump to content

[γενικές πληροφορίες] Ποσο διαρκει να μεταπεσεις απο ''υπο διορισμο'' σε ''διορισμενος"


kkrr44

Recommended Posts

crazygirl όσους γνωρίζω που είχαν μεταπέσει σε "υπο διορισμό" Νοέμβριο και Δεκέμβριο έχουν πάρει τα πολύτιμα χαρτάκια μέχρι τώρα και χωρίς κανέναν να μεσολαβήσει (μου έχουν πει πως παιζει και αυτό :rolleyes: )...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάντως που είμαι υπό διορισμό για νοσοκομείο Αττικής από τέλη Νοέμβρη (τα χαρτιά είναι στο ΥΥΚΑ από 3/12/2010), όχι απλώς δεν έχω λάβει διορισμό αλλά ούτε καν έχει συνταχθεί το κείμενο της απόφασης για να πάει προς υπογραφή! Βέβαια προηγείται της δικής μου θέσης μια προσωποπαγής από αρχές Οκτωβρίου.Να δούμε για πόσο ακόμα αυτό θα είναι η δικαιολογία της 3μηνης καθυστέρησης! embored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και εγω ειμαι υπο διορισμο απο 3 δεκεμβριου για νοσοκομειο Αττικης. Μου ειπανε χθες απο το Υπουργειο οτι ο διορισμος εχει υπογραφει απο τον γενικο γραμματεα και τωρα ειναι στο λογιστηριο. Ξερει κανεις ποσο καιρο παιρνει ακομη μεχρι να τελειωσει αυτη η υπεροχη διαδικασια...???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου φαίνεται πολύ περίεργο ότι ακόμα δεν έχουν τελειώσει με το διορισμό σου. Την προηγούμενη εβδομαδα μου είπαν πως τελείωσαν με του Δεκέμβρη και θα πιάσουν τον Ιανουάριο. Το ζήτημα δεν είναι από πότε είναι κανείς υπο διορισμό, αλλά πότε έφτασαν τα χαρτιά του στο Υπουργείο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπο διορισμό είμαι απο 3 Δεκέμβρη και τα χαρτια είχαν φτάσει στο υπουργειο στις 7 δεκέμβρη. ίσως να τελείωσαν με τις υπογραφες. τι να πω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά το τηλέφωνο που παίρνετε είναι το 2105231910(Τμήμα ειδικοτήτων ΥΥΚΑ);;;; Είμαι υπο διορισμό από 20 Δεκεμβρίου(τότε πήγαν τα χαρτιά στο υπουργείο) σε νοσοκομείο Αττικής και προσπαθώ να μάθω μέσω τηλ. σε τι φάση βρίσκομαι. Έχω προσπαθήσει άπειρες φορές σήμερα να επικοινωνήσω και κλασικά δεν το σηκώνουν ή μιλάει ή βγαίνει ένα μήνυμα του ΟΤΕ. Έχω κατέβει και στο Υπουργείο παλιότερα αλλά δεν μπορώ να κάνω συνέχεια αυτή τη δουλειά γιατί μένω μακρυά. Το τηλέφωνο που έχω είναι σωστό;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το τηλέφωνο είναι σωστό.

Τον διορισμό σου θα τον παραλάβεις λίγο πριν το Πάσχα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το τηλέφωνο είναι σωστό.

Τον διορισμό σου θα τον παραλάβεις λίγο πριν το Πάσχα.

Αυτο ειναι για ολους τους διορισμους του δεκεμβριου? Ποσο καιρο παιρνει απο το λογιστήριο για το τηήμα διεκπεραιωσης?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το τηλέφωνο είναι σωστό.

Τον διορισμό σου θα τον παραλάβεις λίγο πριν το Πάσχα.

Καλημερούδια :rolleyes:

Μάλλον, θα είναι στο πνεύμα "αγαπάτε αλλήλους"...

Άραγε, τους στέλνουν, με εσώκλειστη ευχετήρια κάρτα και τσουρέκι??... :rolleyes: :rolleyes:

Να ρωτήσω κάτι, όλους εσάς, που βρίσκόσαστε/βρισκόμαστε στο ίδιο καζάνι, αυτό του να είσαι "υπο Διορισμό" (...)

Κατά κανόνα,

1)Προηγούνται τα Νοσοκομεία της Αττικής και ακολουθούν αυτά της Επαρχίας??

2)Είναι σίγουρο, οτι ακόμα ΔΕΝ έχουν τελειώσει με τις κενωθείσες θέσεις του Δεκέμβρη, για τα Νοσοκομεία της Αττικής???

Τροποποιήθηκε από anasMZ
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπάρχει άνθρωπος που να πήρε σε αυτό το τηλ και να κατάφερε να επικοινωνησει;(η απορια προεκυψε μετα απο 38(συμφωνα με το αρχειο κλησεων του κινητου μου )αποτυχημενες προσπαθειες επικοινωνιας μεσα σε 2 ωρες-ναι εχω ελευθερο χρονο,υπο διορισμο ειμαι αλλωστε). Ότι θα διοριστώ λιγο πριν το Πασχα το φανταζομουν-φοβομουν. Τελοσπαντων, ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι τρομερή η αναμονή...Δεν καταλαβαίνω.Οι διορισμοί των αγροτικών βγαίνουν μέσα σε 15-20 μέρες και των ειδικευομένων σε 4 μήνες και βάλε... Είναι δηλαδη πιό σημαντικό να κάνει κάποιος αγροτικό παρά να εκπαιδευτεί και να επανδρωθούν τα νοσοκομεία???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα σε όλους.Είμαι και εγώ στην περίεργη φάση υπό διορισμό-σε νοσοκομείο της Αττικής-που ενώ θέλεις να χαρείς η γραφειοκρατική πραγματικότητα σε κάνει να το ξανασκέφτεσαι και ήθελα να ρωτήσω κάτι που νομίζω δεν έχω δει απαντημένο κάπου αλλού.Γιατί ο διορισμός σε προσωποπαγή θέση καθυστερεί τους υπόλοιπους?Θέλω να πω οτι με βάση όλες τις πολύτιμες πληροφορίες που έχουν αναφερθεί εδώ η διαδικασία διορισμού για τον καθένα μας ξεκινά ουσιαστικά από τη στιγμή που φτάσει ο φάκελος μας από την αντίστοιχη νομαρχία στο υπουργείο για την κάλυψη της αντίστοιχης κενωθείσας θέσης.Άρα είναι ανεξάρτητο γεγονός!Δηλαδή δε θα πρέπει να επηρεάζεται από το διορισμό του προηγούμενου συναδέλφου αφού η διαδικασία γίνεται ατομικά.Ή μήπως οι διορισμοί προχωρούν συλλογικά για τους ειδικευόμενους της ίδιας ειδικότητας και του ίδιου νοσοκομείου και δεν έχω καταλάβει κάτι σωστά και πρώτα γίνεται η τοποθέτηση στην προσωποπαγή θέση και ακολουθούν οι υπόλοιποι?

Ρωτάω ενημερωτικά κυρίως,επειδή εργάζομαι κάπου αλλού προς το παρόν και προσωπικά με βολεύει η καθυστέρηση του διορισμού μου αλλά επειδή για να καταφέρεις να επικοινωνήσεις με υπουργείο-νομαρχία κτλ.όταν ζεις εκτός αττικής πρέπει να έχεις άγιο,τύχη,μέσο στον ΟΤΕ και στο σύμπαν και προς το παρόν μου λείπουν κάποια από αυτά κάθε πληροφόρηση δεκτή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είναι δυνατόν να διοριστεί ο επόμενος στη λίστα αναμονής όταν ο προηγούμενος που θα διοριστεί υπάγεται στην κατηγορία "διορισμός σε προσωποπαγή θέση". Κι επειδή καθυστερούν οι διορισμοί σε προσωποπαγείς θέσεις αναγκαστικά καθυστερούν και οι διορισμοί των επόμενων στη λίστα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΤΩΝ ΠΡΟΣΩΠΟΠΑΓΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΣΩΝ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΚΕΜΡΕΙΟ Η ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΟΕΜΡΙΟ!!! ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΠΟ ΤΙΣ 20 ΔΕΚΕΜΒΡΗ, ΤΑ ΕΤΟΙΜΑΣΑΝ ΓΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΤΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΤΑΡΓΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΟΠΑΓΕΙΣ, ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ Ο ΓΓ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ!!! ΤΟΥΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΟΤΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΗ ΙΣΧΥ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ, ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ...

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΠΛΗΤΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΤΡΟ Η ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΟ leukippos1983@yahoo.gr ΓΙΑ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρε αγράμματε συνάδελφε συμμεριζόμαστε το ζόρι σου αλλά δεν είναι ανάγκη να δημοσιεύεις το πρόβλημά σου 10 φορές.....

Κεφαλαία, ανορθόγραφα..... emeleos

Γράφτηκες στο Forum για να μας πεις τον πόνο σου και θες και συμπαραστάτες :antegeia:

υ.γ. ξέρω...ξέρω....θα βρίσεις....αλλά κι εγώ ξέρεις....συγκινούμε τα μάλα ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αιιιιιιιιιιιι emblush

περίμενες στη γωνία γι αυτό ε; :rolleyes:

Τροποποιήθηκε από anastasiostheodoridis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κάθε άλλο, απλά γέλασα όταν το είδα, και είπα να προλάβω τους υπόλοιπους ορθογράφους! Κατά τ' άλλα, συμφωνώ απόλυτα με το συλλογισμό σου. emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είναι δυνατόν να διοριστεί ο επόμενος στη λίστα αναμονής όταν ο προηγούμενος που θα διοριστεί υπάγεται στην κατηγορία "διορισμός σε προσωποπαγή θέση". Κι επειδή καθυστερούν οι διορισμοί σε προσωποπαγείς θέσεις αναγκαστικά καθυστερούν και οι διορισμοί των επόμενων στη λίστα.

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.Αν δηλαδή αληθεύουν αυτά που αναφέρει και ο leukippos δύσκολα τα πράγματα.Μακάρι να βρεθεί μια δίκαιη λύση από το υπουργείο,σχήμα οξύμωρο μάλλον,γιατί οι έννοιες του δικαίου και του νόμιμου είναι οι μόνες που έχουν πάρει πόδι από όλα τα υπουργεία.Άρα τώρα πλέον όποιος είναι 'υπό διορισμό' στο site της νομαρχίας ενώ προηγείται διορισμός συναδέλφου σε προσωποπαγή θέση θα έχει τον τίτλο 'υπό διορισμό μέχρι νεωτέρας'.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου φαίνεται πολύ περίεργο ότι ακόμα δεν έχουν τελειώσει με το διορισμό σου. Την προηγούμενη εβδομαδα μου είπαν πως τελείωσαν με του Δεκέμβρη και θα πιάσουν τον Ιανουάριο. Το ζήτημα δεν είναι από πότε είναι κανείς υπο διορισμό, αλλά πότε έφτασαν τα χαρτιά του στο Υπουργείο.

Τι γινεται ρε παιδια με τους διορισμους????Ο απο πανω μου στη λιστα ειναι υπο διορισμο απο τις 12 Δεκεμβρη...Ποτε επιτελους θα του στειλουν τον διορισμο να περνουμε σειρα και εμεις????Τι κανουν εκει στο υπουργειο???Πως γινεται ο διορισμος για το αγροτικο να διαρκει ενα μηνα περιπου και για την ειδικοτητα 3 και 3,5 μηνες?Υπαρχει συναδερφος που ηταν υπο διορισμο σε νοσοκομειο της Αθηνας τον Δεκεμβρη και να του εχει σταλει ο διορισμος?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου φαίνεται πολύ περίεργο ότι ακόμα δεν έχουν τελειώσει με το διορισμό σου. Την προηγούμενη εβδομαδα μου είπαν πως τελείωσαν με του Δεκέμβρη και θα πιάσουν τον Ιανουάριο. Το ζήτημα δεν είναι από πότε είναι κανείς υπο διορισμό, αλλά πότε έφτασαν τα χαρτιά του στο Υπουργείο.

Τι γινεται ρε παιδια με τους διορισμους????Ο απο πανω μου στη λιστα ειναι υπο διορισμο απο τις 12 Δεκεμβρη...Ποτε επιτελους θα του στειλουν τον διορισμο να περνουμε σειρα και εμεις????Τι κανουν εκει στο υπουργειο???Πως γινεται ο διορισμος για το αγροτικο να διαρκει ενα μηνα περιπου και για την ειδικοτητα 3 και 3,5 μηνες?Υπαρχει συναδερφος που ηταν υπο διορισμο σε νοσοκομειο της Αθηνας τον Δεκεμβρη και να του εχει σταλει ο διορισμος?

Συναδελφε οι λυσεις ειναι 2:

1) τηλεφωνα και ευγενικες συνομιλιες

2) μαζικη εισοδος 20-30 ατομων που θα επισκεφθουν τα καταλληλα γραφεια και.. (η συνεχεια ειναι ευνοητη)

Ποια μεθοδος πιστευεις ειναι περισσοτερο πειστικη;

Δηλωνω κατα της βιας, αλλα υπαρχουν και εξαιρεσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συναδελφε οι λυσεις ειναι 2:

1) τηλεφωνα και ευγενικες συνομιλιες

2) μαζικη εισοδος 20-30 ατομων που θα επισκεφθουν τα καταλληλα γραφεια και.. (η συνεχεια ειναι ευνοητη)

Ποια μεθοδος πιστευεις ειναι περισσοτερο πειστικη;

καλυτερα να παιξουμε ολοι τζοκερ,

λιγοτερο αγχος, περισσοτερα κερδη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απο τις πρωτες εξαγγελιες και καινουργιου μας υπουργου ηταν οτι θα μειωθει ο χρονος διορισμου των ιατρων..ουτε αυτο το απλο δεν μπορει να κανει ,,αλλα αντιθετως αν σου ερθει πλεον ο διορισμος στους 3 μηνες εισαι τυχερος!!!αν ειναι δυνατον....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλησπέρα! Συνάδελφος πάντως για διορισμό στο Νοσοκομειο Κιλκίς περίμενε 40 ημέρες. Άκουσα επίσης ότι ο Λοβέρδος έδωσε εντολή να προχωρήσουν οι διορισμοί πιο γρηγορα...ίδωμεν....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.