Jump to content

[γενικές πληροφορίες] Ποσο διαρκει να μεταπεσεις απο ''υπο διορισμο'' σε ''διορισμενος"


kkrr44

Recommended Posts

Εφόσον γυρίσει από την ΥΔΕ κάνει 2-3 ημέρες μέχρι να φύγει από το γραφείο ειδικοτήτων στο γραφείο διεκπεραίωσης (γραφείο δίπλα στο γενικό πρωτόκολλο του υπουργείου στο ισόγειο) το οποίο αναλαμβάνει την αποστολή.

Οι ενδιαφερόμενοι άμεσα παραλαμβάνουν από εκεί αντίγραφο , ακόμα και αν έχει ταχυδρομηθεί. Υπογράφουν για την παραλαβή και οι μέρες για να παρουσιαστείς στο νοσοκομείο μετράνε από εκείνη τη μέρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδή πρέπει κανείς να τηλεφωνεί στο γραφείο ειδικοτήτων, ώστε να τον ενημερώσουν, πότε ο διορισμός του θα είναι στο γραφείο διεκπεραίωσης, ώστε να πάει να τον παραλάβει, εάν κατάλαβα καλά?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα νέα για την Υπηρεσία Δημοσιονομικού Ελέγχου του Υπουργείου Υγείας.

Το γραφείο ήταν στη Στουρνάρη 24 και κάηκε. Οπότε όλοι είπαμε τέρμα οι πιστώσεις, τέρμα και οι διορισμοί που εκκρεμούσαν, καλά Χριστούγεννα, ευτυχισμένος ο καινούριος χρόνος, ήρθανε τα Φώτα και ο φωτισμός, Γιάννη χρόνια σου πολλά και μετά το ΣΚ τα ξαναλέμε με αγάπη από τα γραφεία 10&11 του ΥΥΚΑ...

Επειδή όμως όσο αναπνέω θα ελπίζω (είμαι εκ φύσεως αισιόδοξο άτομο) και έτσι κι αλλιώς άνεργη είμαι δεν είχα τι να κάνω, έπιασα χτες το πρωί το τηλέφωνο και στέναξαν οι γραμμές. Μετά από 4(!) ώρες, μία ευγενέστατη κυρία στο τηλεφωνικό κέντρο του Υπουργείου Οικονομικών με ενημέρωσε ότι η ΥΔΕ του ΥΥΚΑ μετακομίζει στη διεύθυνση Μακεδονίας 8 και πιθανότατα από Δευτέρα θα δουλεύει!

Στο γραφείο ειδικοτήτων του ΥΥΚΑ ήταν ήδη ενήμεροι (αλλά το κρατούσαν κρυφό...) και μου είπαν τελικά ότι μαζεύουν τις εκκρεμότητες για να προχωρήσουν οι διορισμοί.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ!

ΥΓ1. Θα φτιάξω και νέο τόπικ με το θέμα.

ΥΓ2. Τα χαρτιά του φίλου μου δεν κάηκαν τελικά!

Ισχύει η διεύθυνση αυτή (Μακεδονίας 8 )για την υπηρεσία δημοσιονομικού ελέγχου ? Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο για εκεί ή υπάρχει ωράριο που δέχονται κόσμο ? emhelp

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Καλημέρα! Είμαι υπό διορισμό για ειδικότητα σε νοσοκομείο της Αττικής και τηλεφώνησα μόλις στο Υπ.Υγείας για να ενημερωθώ για την (εύρυθμη ήλπιζα emstupid )πορεία του διορισμού μου. Με ενημέρωσαν ότι τα χαρτιά μου τα έχουν λάβει, ωστόσο η διαδικασία δεν θα προχωρήσει πριν τακτοποιηθούν οι διορισμοί για τις προσωποπαγείς θέσεις.Οι συγκεκριμένες θέσεις(1 ή 2) δημιουργήθηκαν φυσικά πριν κενωθεί η δική μου θέση.Δίνεται προτεραιότητα σε αυτές τις θέσεις διότι σε διαφορετική περίπτωση θα αλλοιωνόταν η σειρά διορισμού. Κι όλα αυτά κατανοητά και λογικά ακούγονται. Προτεραιότητα εφόσον προηγούνται φυσικά και να δοθεί!Ωστόσο, αν ο διορισμός σε προσωποπαγή θέση διεκπεραιώνεται σε 3-4 μήνες, αυτό σημαίνει ότι η διαδικασία διορισμού μου θα συνεχιστεί σε 2-3-4 μήνες απο τώρα? Γνωρίζει κανείς αν ισχύει πραγματικά κάτι τέτοιο ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιατρικη στο Αγία σοφία οι διορισμοί καθυστερουν τραγικά, ενώ η λίστα μεγαλώνει συνεχώς..Θα διοριστούμε πότέ η τζαμπα περιμένουμε????

Τροποποιήθηκε από gogoz
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιατρικη στο Αγία σοφία οι διορισμοί καθυστερουν τραγικά, ενώ η λίστα μεγαλώνει συνεχώς..Θα διοριστούμε πότέ η τζαμπα περιμένουμε????

Λόγω του ότι υπάρχουν πολλοί διορισμοί σε προσωποπαγείς θέσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσωπικα η θεση μου εχει ανοιξει απο 10 νοεμβρη,η νομαρχια τα εστειλε σε μενα και στο υπουργειο 18 νοεμβρη,

εφτασαν(επισης σε μενα και το υπουργειο) 3 δεκεμβρη και σημερα που τηλεφωνησα μου ειπαν οτι ακομα τακτοποιουν τους διορισμους που εφτασαν

νοεμβρη και οτι δεν εχουν ξεκινησει καν με τον δικο μου και θα παρει πανω απο δυο μηνες.

Καλα κρασια..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σωτηράκι γιατί γκρινιάζεις; Οι 3 μήνες είναι στάνταρντ. Βάλε και τις γιορτές κανά 15μερο τουλάχιστον. Δεν καταλαβαίνω γιατί εξάπτεσαι;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μέχρι σήμερα διευθετούσαν διορισμούς νοσοκομείων περιφέρειας που οι θέσεις εκκενώθηκαν μέχρι και τις αρχές Νοεμβρίου.

Από σήμερα και μέχρι το τέλος του μήνα τουλάχιστον θα ασχοληθούν με τις θέσεις που εκκενώθηκαν μέχρι και αρχές Νοεμβρίου σε Νοσοκομεία της Αττικής.

Καλά κρασιά λοιπόν :rolleyes:

Περιμένεις διορισμό σε νοσοκομείο Αθήνας-Θεσσαλονίκης?? Ή σε νοσοκομείο της περιφέρειας?

Και η Θεσσαλονίκη περιφέρεια θεωρείται...και είναι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν εξαπτομαι βρε παιδια προς θεου,δειχνω κατανοηση στους υπαλληλους του υπουργειου :P

Για το πανεπιστημιακο Ηρακλειου περιμενω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ειμαι υπο διορισμο απο το Σεπτεμβριο.τον Οκτωβριο μου ειπαν οτι σε ενα μηνα θα ειναι ετοιμα τα χαρτια μου.απο τοτε εχουν περασει πανω απο δυο μηνες...και να φανταστειτε οτι εψαχνα τροπο να καθυστερησω μερικες μερες για να προλαβω να παραιτηθω απο τη δουλεια μου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εμενα ανοιξε η θεση 16/8/10 και το χαρτι του διορισμου ηρθε 14/12/10.........

αναφερεσαι σε θεση στην αθηνα ή στην επαρχια?

γιατι γνωστη μου που ανοιξε η θεση της σε νοσοκομειο της Αχαιας στις 29/08/10 της ηρθε ο διορισμος στις 22/10/10.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εμενα ανοιξε η θεση 16/8/10 και το χαρτι του διορισμου ηρθε 14/12/10.........

αναφερεσαι σε θεση στην αθηνα ή στην επαρχια?

γιατι γνωστη μου που ανοιξε η θεση της σε νοσοκομειο της Αχαιας στις 29/08/10 της ηρθε ο διορισμος στις 22/10/10.

σορυ για την παραλειψη....

αθηνα εννοω.

ακτινολογια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εμενα ανοιξε η θεση 16/8/10 και το χαρτι του διορισμου ηρθε 14/12/10.........

Ως ποτε θα ανεχομαστε αυτη την απαραδεκτη κατασταση???Ειναι δυνατον να χρειαζεται τοσος καιρος για να ερθει ενας διορισμος???Καλα αυτος ο υπουργος αντι να βγαινει καθε λιγο και λιγακι στα καναλια και να μας ζαλιζει τον ερωτα ,δεν καθεται λιγο να βαλει μια ταξη εκει στο κωλουπουργειο που αντι η κατασταση να διορθωνεται με τα χρονια οσον αναφορα τις διαδικασιες διορισμου γινεται χειροτερη???Εχει γνωση ο υπουργος για αυτην την απαραδεκτη κατασταση??Τον εχει ενημερωσει ο ιατρικος συλλογος και γενικοτερα η ιατρικη κοινοτητα και αν ναι ποιες ενεργειες και πρωτοβουλιες εχει λαβει ο 'υπουργος της καθαρσης ' για να διοριζονται τουλαχιστον οι συναδερφοι στην ωρα τους???Ποσο δυσκολο ειναι να μειωθει ο χρονος σε 1 μηνα αραγε και γιατι στο εξωτερικο μπορουν και οχι στο Ελλαδισταν?????Κυριε υπουργε αρχιστε απο τα απλα και καθημερινα προβληματα των ιατρων και μετα να τα βαλετε με τους μεγαλοκαρχαριες στον χωρο της υγειας...Ειστε υπουργος μας και απαιτουμε γρηγορες διαδικασιες στο υπουργειο μπας και δουμε κανενα διορισμο σε αυτη τη δεκαετια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι ενημερωμένος..έννοια σου!Όταν του ανατέθηκε το Υπουργείο Υγείας ο κος Λοβέρδος βιάστηκε θυμάμαι να εκδηλώσει την αγανάκτησή του για τις ανεπίτρεπτες καθυστερήσεις διορισμών στον ιατρικό κλάδο! Δήλωσε πως θα δώσει άμεσα λύση σε αυτό το πρόβλημα ακόμη κι αν χρειαστεί να μεταφέρει ο ίδιος τους φακέλους των διοριστέων ιατρών από γραφείο σε γραφείο.....ipse dixit Mr.Loverdos :splats: !!!! Λέει κάτι πετυχημένα πάντως ο άτιμος....Δεν θα σχολιάσω τίποτα άλλο γιατί θα βρίσω και δεν κάνει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το γραφείο ειδικοτήτων (τμήμα νοσοκομείων επαρχίας) ασχολήθηκε έως σήμερα με διορισμούς που οι θέσεις εκκενώθηκαν έως 15 Νοεμβρίου και από σήμερα θα διευθετηθούν διορισμοί που απεστάλησαν μετά την 15η Νοεμβρίου. Οπότε μέχρι τέλος του μήνα όσων οι θέσεις εκκενώθηκαν έως 15 Νοεμβρίου σε νοσοκομεία της επαρχίας θα παραλάβουν την απόφαση διορισμού τους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το γραφείο ειδικοτήτων (τμήμα νοσοκομείων επαρχίας) ασχολήθηκε έως σήμερα με διορισμούς που οι θέσεις εκκενώθηκαν έως 15 Νοεμβρίου και από σήμερα θα διευθετηθούν διορισμοί που απεστάλησαν μετά την 15η Νοεμβρίου. Οπότε μέχρι τέλος του μήνα όσων οι θέσεις εκκενώθηκαν έως 15 Νοεμβρίου σε νοσοκομεία της επαρχίας θα παραλάβουν την απόφαση διορισμού τους.

Ναι Τασο αλλα δεν ειναι μονο η επαρχια...Με τους διορισμους στην Αθηνα τι γινεται?Σε ενα φιλο μου που ειναι υπο διορισμο απο τις 20 Οκτωμβριου ακομα δεν του ηρθε ο διορισμος..Ποτε επιτελους θα του ερθει....?????Ελπιζει μεχρι το τελος του μηνα ..Απο το υπουργειο παντως δεν εχει ενημερωση για το ποτε θα διοριστει γι'αυτο και δεν παραιτειται απο τη δουλεια του ακομα..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Απάντησα πριν δύο εβδομάδες.

Μέχρι σήμερα διευθετούσαν διορισμούς νοσοκομείων περιφέρειας που οι θέσεις εκκενώθηκαν μέχρι και τις αρχές Νοεμβρίου.

Από σήμερα και μέχρι το τέλος του μήνα τουλάχιστον θα ασχοληθούν με τις θέσεις που εκκενώθηκαν μέχρι και αρχές Νοεμβρίου σε Νοσοκομεία της Αττικής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.