Jump to content

[γενικές πληροφορίες] Ποσο διαρκει να μεταπεσεις απο ''υπο διορισμο'' σε ''διορισμενος"


kkrr44

Recommended Posts

Από 30/4/2010 είμαι επίσημα υπό διορισμό επιτέλους.Από τον Νοέμβρη είναι ανοιχτή η θέση και με τις ανακλήσεις και χρονολογικές παρατάσεις 1 συναδέλφου φτάσαμε Μάιο για στείλουν τα χαρτιά μου.Άντε να δούμε τώρα πότε θα έρθει και ο διορισμός.Πάντως μόλις πάρεις 2-3 τηλέφωνα όλα γίνονται γρηγορότερα και ως δια μαγείας τα χαρτιά φεύγουν από Δράμα και φτάνουν Αθήνα μέσα σε 2 ημέρες.

Θα του πρήξω μέχρι να πάρω τον διορισμό στα χέρια μου μπας και ξεκινήσω πριν τον Ιούλιο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 weeks later...

Ποιο ειναι το μεγαλύτερο χρονικό διαστημα που καποιος μπορει να κανει ανακληση διορισμου?

Και πόσες φορες μπορει να κανει ανακληση;

Απεριοριστες; υπαρχει 1 συνολικο χρονικο όριο (πχ 3 χρονια συνολο σπαστα σε 2-3 ανακλησεις) ή όριο αριθμου ανακλήσεων (πχ 3 φορες ανακληση οσο χρονο θελει κανεις;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Υποπτες καθυστερησεις στους διορισμους ορισμενων "συναδελφων" στο Παιδων Πεντελης και σε αλλα 2-3 νοσοκομεια της Αττικης..

Ο llion προειδοποιει μερικα απο τα λα..για στο υπουργειο υγειας...Καντε σωστα τη δουλεια σας με τους διορισμους στα συγκεκριμενα νοσοκομεια γιατι θα σας παρει ο δι..λος...Αν δεν βαλετε μυαλο,ερχονται αποκαλυψεις....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σαν απειλητικο μηνυμα, απαυτα που κολλαει η μαφια σε μια πετρα και τα πεταει απτο παραθυρο του στοχου μου φαινεται αυτο.

"Προσεχε... Σε παρακολουθουμε..."

Αν οντως εχεις υποψη σου να γινεται λαμογιά, γιατι δε την αναφερεις? Και εδω και αρμοδιως

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

καλησπερα.ειμαι υπο διορισμο.ξερει κανεις να μου πει ακριβως την διαδικασια που γινεται.και αν ναι σε ποιο κομματι μπορω να επεμβω προκειμενου να το τρεξω.επισης θελω να ρωτησω ερχεται κατι απο ταχυδρομειο;;

Καλή αρχή!! Ανοίγει η θέση στο νοσοκομείο για το οποίο έχεις κάνει αίτηση. Το νοσοκομείο στελνεί αίτηση στην αντίστοιχη νομαρχία. Η νομαρχία στέλνει στο υπουργείο υγείας τα χαρτιά του πρώτου στη λίστα που πληρεί τις προυποθέσεις για διορισμό (τα δικά σου στην προκειμένη περίπτωση) και με το ταχυδρομείο μια κοινοποίηση στον ενδιαφερόμενο γιατρό (αυτό μάλλον δεν συμβαίνει πάντα, προσώπικα για το πρώτο μέρος της ειδικότητας μου ήρθε κοινοποίηση αλλά για το δεύτερο όχι, ίσως να έχει να κάνει με την υπεύθυνη νομαρχία). Στο υπουργείο υπογράφεται ο διορισμός σου, περνάει από την αντίστοιχη υπηρεσία δημοσιονομικού ελέγχου κι όταν τα χαρτιά είναι έτοιμα αποστέλλεται η απόφαση διορισμού στο νοσοκομείο και στον γιατρό που πρόκειται να διοριστεί. Δεν γνωρίζω αν και σε ποιο ακριβώς σημείο μπορείς να το "τρέξεις", πάντως δεν είναι ακριβώς καθορισμένο το πόσο θα καθυστερήσουν σε κάθε σημείο.

Μήπως έχει κανείς απάντηση για την παραπάνω ερώτηση : πως μπορούμε να τρέξουμε το διορισμό (για νοσοκομείο Αθήνας). Αν πάω δηλαδή στο νοσοκομείο και ζητήσω να σταλεί η κενούμενη θέση την προβλεπόμενη ημερομηνία, μετά πάω νομαρχία και ζητάω να σταλεί άμεσα για υπογραφή στο υπουργείο ? Και μετά ? Ξέρει κανείς αν γίνονται αυτά ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε βοηθας ετσι με γενικοτητες ρε Τασο....

Αφου τα κανεις ολα αυτα, πας στο υπουργειο και τους λες να βιαστουν να το υπογραψουν, αφου παρει υπογραφες τους λες να παει επισης αμεσα στο ΓΛΚ, μετα τους λες να βιαστουν να το στειλουν πισω, μετα τους λες να σταλει αμεσα στο ταχυδρομειο, μετα πας στα ΕΛΤΑ για να βεβαιωθεις οτι δε θα χασομερησουν και θα ερθει γρηγορα στο καταστημα της γειτονιας σου. Εναλλακτικα μπορεις να παρεις ενα γνησιο αντιγραφο -γιατι το πρωτοτυπο δε νομιζω να το δινουν- και να πας εσυ να παρεις υπογραφες και τους φερεις πισω ετοιμο το διορισμο αυτοπροσωπως.

Τροποποιήθηκε από pro
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γενικότητες τώρα....αλλά τον τρόπο τον έχουμε γράψει 1000 φορές εδώ μέσα.

Αλλά του giannis888 του αρέσει το σκάκι επί πάγου και δεν αφιερώνει καθόλου χρόνο να ψάξει την απάντηση εδώ μέσα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μήπως έχει κανείς απάντηση για την παραπάνω ερώτηση : πως μπορούμε να τρέξουμε το διορισμό (για νοσοκομείο Αθήνας). Αν πάω δηλαδή στο νοσοκομείο και ζητήσω να σταλεί η κενούμενη θέση την προβλεπόμενη ημερομηνία, μετά πάω νομαρχία και ζητάω να σταλεί άμεσα για υπογραφή στο υπουργείο ? Και μετά ? Ξέρει κανείς αν γίνονται αυτά ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γενικότητες τώρα....αλλά τον τρόπο τον έχουμε γράψει 1000 φορές εδώ μέσα.

Αλλά του giannis888 του αρέσει το σκάκι επί πάγου και δεν αφιερώνει καθόλου χρόνο να ψάξει την απάντηση εδώ μέσα.

Μ' αρέσει και το επιτραπέζιο χόκεϊ να σε παίξω καμιά παρτίδα όποτε μπορείς Τάσο.

Σημείωση: για να σου παραθέτω σχόλιο απο άλλο μέλος σημαίνει οτι αφιέρωσα χρόνο και το ψάξα, μην είσαι τόσο αυστηρός. Μπορεί κάποιος να το απάντησε το 2007 αλλά μεσολάβησαν 3 υπουργοί και δυο κυβερνήσεις στο ενδιάμεσο... be polite emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απορία: Υπάρχει συνάδελφος του οποίου τα χαρτιά για διορισμό (για οποιαδήποτε ειδικότητα) φτάσανε στο υπουργείο το 1ο δεκαπενθήμερο του Ιουνίου και στον οποίο να έχει έρθει ο διορισμός στα χέρια?? Σύμφωνα με τις άτυπες στατιστικές που αναφέρονται κατά τόπους στα διάφορα υπο-φόρουμ λογικά θα έπρεπε να έχει φτάσει ένας τέτοιος διορισμός, σωστά?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάντως που είμαι υπό διορισμό από 4 Ιουνίου πήγα στο υπουργείο την Τρίτη κ μου είπαν ότι ακόμα "επεξεργάζονται" όσους βγήκαν την 28/5 κ ότι θα πάρει κανένα μήνα ακόμα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απορία: Υπάρχει συνάδελφος του οποίου τα χαρτιά για διορισμό (για οποιαδήποτε ειδικότητα) φτάσανε στο υπουργείο το 1ο δεκαπενθήμερο του Ιουνίου και στον οποίο να έχει έρθει ο διορισμός στα χέρια?? Σύμφωνα με τις άτυπες στατιστικές που αναφέρονται κατά τόπους στα διάφορα υπο-φόρουμ λογικά θα έπρεπε να έχει φτάσει ένας τέτοιος διορισμός, σωστά?

Τέλη αυγούστου....βλέπεις υπάρχουν και οι άδειες των υπαλλήλων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

ρε παιδες υπάρχει κανείς που να σταλθηκαν τα χαρτια του απο την νομαρχια στο υπουργείο το πρωτο 15νθημερο του ιουλίου και να έχει παραλάβει τον διορισμό του;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε παιδες υπάρχει κανείς που να σταλθηκαν τα χαρτια του απο την νομαρχια στο υπουργείο το πρωτο 15νθημερο του ιουλίου και να έχει παραλάβει τον διορισμό του;

Μόλις σήμερα μου έφερε ο ταχυδρόμος στην οικεία μου την απόφαση διορισμού για πλήρη ειδικότητα,η κοινοποίηση είχε γίνει στα μέσα Ιουλίου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε παιδες υπάρχει κανείς που να σταλθηκαν τα χαρτια του απο την νομαρχια στο υπουργείο το πρωτο 15νθημερο του ιουλίου και να έχει παραλάβει τον διορισμό του;

Μόλις σήμερα μου έφερε ο ταχυδρόμος στην οικεία μου την απόφαση διορισμού για πλήρη ειδικότητα,η κοινοποίηση είχε γίνει στα μέσα Ιουλίου.

Αυτό δεν είναι φόρουμ για ιατρούς, μάλλον κάποιοι πρέπει να ξανακάνουν το δημοτικό για να μάθουν ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχεις δίκιο ..Το σπίτι (ή οικία ή κατοικία) αλλά περίμενα να αντιδράσει κάποια άλλη και όχι εσύ βρέφος!..."ξανακάνουν το δημοτικό"...εσύ κάνεις το πανεπιστήμιο;Τι κάνεις είπαμε; Διπλό άξελ με τριπλό τόλουπ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομαρχία Ιωαννίνων και μου έκανε εντύπωση που τρέξανε την διαδικασία σύντομα κυρίως επειδή δουλεύω για το καλοκαίρι, σε ευκαιριακή εργασία με χαμηλές αποδοχές βέβαια ,αλλά έχω υποχρέωση να παραμείνω στη θέση μου μέχρι δεκαπέντε Σεπτέμβρη.

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να αποδείξω ότι παρέλαβα τον φάκελο την συγκεκριμένη ημερομηνία επειδή δεν αναγράφεται πουθενά και την παραλαβή την έκανε ο πατέρας μου χωρίς να το επισημάνει στον ταχυδρόμο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομαρχία Ιωαννίνων και μου έκανε εντύπωση που τρέξανε την διαδικασία σύντομα κυρίως επειδή δουλεύω για το καλοκαίρι, σε ευκαιριακή εργασία με χαμηλές αποδοχές βέβαια ,αλλά έχω υποχρέωση να παραμείνω στη θέση μου μέχρι δεκαπέντε Σεπτέμβρη.

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να αποδείξω ότι παρέλαβα τον φάκελο την συγκεκριμένη ημερομηνία επειδή δεν αναγράφεται πουθενά και την παραλαβή την έκανε ο πατέρας μου χωρίς να το επισημάνει στον ταχυδρόμο;

Πρέπει να επικοινωνήσεις με το κέντρο διανομής των ΕΛΤΑ της περιοχής σου. Εφόσον δεν άφησε ειδοποίηση ο ταχυδρόμος και παρέδωσε άμεσα το συστημένο, υπάρχει ένας κατάλογος με την υπογραφή του πατέρα σου και την ημερομηνία παράδοσης του συγκεκριμένου φακέλου. Στηριζόμενος σε αυτόν τον κατάλογο ίσως σου δώσει ο προϊστάμενος του κέντρου διανομής κάποια βεβαίωση. Καλύτερα πήγαινε εκεί και ζήτα το γιατί από το τηλέφωνο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό θα κάνω γιατί ποτέ δεν ξέρεις σε ποιον διοικητικό θα πέσεις ...Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

καλησπέρα!ξέρει κανείς πώς θα μπορούσα να καθυστερήσω 15-20 ημέρες το διορισμό μου?δεν έχει αποσταλεί ακόμη,έχω μόνο την κοινοποίηση.απλά δουλεύω και θέλω να προλάβω να τακτοποιήσω ό,τι προλαβαίνω πριν παρουσιαστώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Επειδή δεν έχει απαντηθεί στο forum (απ'οσα διάβασα σε αυτό το τοπικ) ερώτηση :

Με ποιο τρόπο και πότε μπορείς να παραλάβεις το διορισμό σου απο το υπουργείο ? Πας δηλαδή με ταυτότητα και στο δίνουν ? Συμπληρώνεις αίτηση και περνάς άλλη μέρα και τον παραλαμβάνεις ? Κι αν τον έχουν ήδη προς αποστολή με ΕΛΤΑ τι γίνεται, σου δίνουν αντίγραφο ή πρέπει να περιμένεις ?

THANKS

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.