Jump to content

[άδειες] Άδειες ειδικευομένων


prophete

Recommended Posts

Τωρα ανοιξε το εγγραφο που ειχες παραθεσει.Νωριτερα εγραφε μονο κατι αλαμπουρνεζικα(στην θεση του).Προφανως δεν ειχε ανοιξει οπως επρεπε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι...το έγγραφο εμφανίζεται μετά τις 12, νωρίτερα εμφανίζονται αλαμπουρνέζικα στη θέση του :wacko:

υ.γ. για να μπορείς να δεις το έγγραφο θα πρέπει να είσαι συνδεδεμένος, αλλιώς ως επισκέπτης διαβάζεις μόνο το link της εικόνας :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευχαριστω για τις απαντησεις. ομως συμφωνα με το γραφειο προσωπικου οταν τελειωνω (το '12) ειτε δουλεψω 12 μηνες,ειτε 6 ειτε 3 δικαιουμαι την αδεια ολου του ετους... τι αλλαζει επομενως στον 4ο χρονο ειδικοτητας σε σχεση με τον 3ο που μπαινω τωρα?αυτη ειναι η ερωτηση μου. προφανως δεν ειναι γιατι εχουν μεγαλη καρδια....

Τροποποιήθηκε από fanis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Επανερχομαι για να ρωτησω εαν καποιος εχει στη διαθεση του καποιο επισημο χαρτι (νομο, φεκ) που να αναφερεται στα ειδη των αδειων που υπηρετουνται. ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

ΟΤΑΝ Η ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΌ ΔΥΟ ΜΕΡΗ (Π.Χ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ),Η ΑΔΕΙΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ (ΔΗΛΑΔΗ 20 ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΕΡΟΥΣ ΚΛΠ) Ή Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ ΜΕΡΟΥΣ (ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ Π.Χ. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΡΟΣ ΗΤΑΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ,ΤΩΡΑ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΤΡΙΤΟ ΧΡΟΝΟ ΔΗΛΑΔΗ 22 ΗΜΕΡΕΣ)?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Συνάδελφος που έληξε η σύμβασή του για μέρος της ειδικότητας χωρίς να κάνει χρήση όλης της κανονικής του άδειας, αιτείται να λάβει τις αποδοχές της άδειας αυτής, καθώς και το επίδομα αδείας. Στο γραφείο προσωπικού αρνούνται πως κάτι τέτοιο ισχύει. Εγώ βρήκα αυτό http://ergasiaka-manamar.blogspot.com/2011/04/blog-post_1393.html

Συμπεραίνω ότι τις δικαιούται. Ο επόμενος που τελειώνει είμαι εγώ και ενδιαφέρομαι άμεσα να γνωρίζω τι ισχύει, καθώς έχω υπόλοιπο ημερών. Θα ήταν καλύτερα να έχω κάποιο ΦΕΚ στα χέρια μου όμως, αν τα πράγματα είναι έτσι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 months later...

Τελικά τι ισχύει? Μου έμειναν κάποιες μέρες άδειας από το προηγούμενο νοσοκομείο που δεν πρόλαβα να τις πάρω. Δικαιούμαι χρηματική αποζημίωση για αυτές?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...
  • 4 months later...

μηπως στην απαντηση του νοσοκομειου για την εγκριση της μεταφορας αναφερει και το νομικο πλαισιο που στηριζονται?ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

http://imageshack.us/photo/my-images/24/adeies.jpg/

επειδή προφανώς το παραπάνω είναι περίεργο έως και εσκεμμένο αφου αναφέρεται ΜΟΝΟ σε ειδικευόμενους υπάρχει κάποιος τρόπος αντίδρασης προς τους τραγικούς του γραφειου προσωπικού?ο νομος σαφώς και ΔΕΝ διαχωρίζει ειδικευόμενους από ειδικους από τραυματιοφορείς κτλπ.

Τροποποιήθηκε από andygarcia
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γιατι ειναι τραγικοι? δεν βλεπω κατι παρανομο στο εγγραφο. την αδεια σου ΣΑΦΩΣ και πρεπει να την παρεις εως τελους του ετους αλλιως η υπηρεσια σου την χορηγει υποχρεωτικα.

το τραγικο ειναι οτι δεν εφαρμοζουν το ιδιο και για τους ειδικους ως θα οφειλαν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμάς σε νοσοκομείο της Θεσ/νίκης είχε έρθει χαρτί το 2012 ότι πλέον η κανονική άδεια του έτους μεταφέρεται στο επόμενο ( άν δεν την έχεις εξαντλήσει ) και μάλιστα όχι μέχρι το Μάρτιο όπως παλαιότερα αλλά κατά τη διάρκεια όλου του έτους. Ισχύει κάτι τέτοιο? Όχι τίποτα άλλο αλλά έχω 23 μέρες άδεια από το 2012 που δεν έχω πάρει ακόμα......... emshocking

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμάς σε νοσοκομείο της Θεσ/νίκης είχε έρθει χαρτί το 2012 ότι πλέον η κανονική άδεια του έτους μεταφέρεται στο επόμενο ( άν δεν την έχεις εξαντλήσει ) και μάλιστα όχι μέχρι το Μάρτιο όπως παλαιότερα αλλά κατά τη διάρκεια όλου του έτους. Ισχύει κάτι τέτοιο? Όχι τίποτα άλλο αλλά έχω 23 μέρες άδεια από το 2012 που δεν έχω πάρει ακόμα......... emshocking

Ούτε μέχρι το Μάρτη ισχύει νομικά. Αυτό είναι τρικάκι που έχει βρει το κάθε νοσοκομείο για να σε κάνει να την πάρεις κάποια στιγμή χωρίς να δημιουργηθεί πρόβλημα στην κλινική με το να τη ζητούν όλοι το τέλος του χρόνου και να μην υποχρεωθεί να στην πληρώσει. Με την ίδια λογική λοιπόν σου λέει να την πάρεις όποτε θέλεις σε όλο το έτος ή μέχρι να βγει η χώρα από την κρίση. Εσύ αν θες (κι αν έχεις όρεξη) ζήτα να την πάρεις όλη μαζί, ώστε να σου την αρνηθούν και μετά απαίτησε να την πληρωθείς. Καλό ε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 years later...

ναι δικαιουται

δεν ξερω ομως αν οφειλει να την υπηρετησει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Η απάντηση πάντως του Υπουργείου έχει ως εξής: "Οποιαδήποτε άδεια - πλην της κανονικής και της άδειας παρακολούθησης συνεδρίων - υπηρετείται". Αυτό ισχύει για αναρρωτικές, αιμοδοτικές, εκλογικές, υποθέτω και για γονικές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.