Jump to content

Αγροτικοί Ιατροί (Υπεύθυνη δήλωση-Αιτήσεις-Δικαιολογητικά)


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

 

Καλημέρα, ορκιστηκα πριν μερικες μερες και θελω να ξεκινήσω το αγροτικό μου. Θα ηθελα να ρωτήσω σε περίπτωση που δεν πετυχω την πρώτη μου επιλογή και αποφασισω να αρνηθω το διορισμό μου στη δεύτερη που διορίστηκα, εχω ποινή σε επομενη προκήρυξη; κι αν ναι ποια ειναι αυτη; Ευχαριστώ πολυ 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 years later...

Παιδιά καλησπέρα, ήθελα να κάνω μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος συνάδελφος να με βοηθήσει.  Είχα είχα κάνει 3 μήνες υπηρεσία  υπαίθρου το 2018 ( 1 μήνας εκπαίδευσης στο γενικό νοσοκομείο αναφοράς και 2 μήνες σε ΚΥ ) Ο λόγος είναι ότι διέκοψα το αγροτικό στους 3 μήνες λόγω ότι άνοιξε η θέση για την ειδικότητα μου (Ψυχιατρική). Κατά την διάρκεια της ειδικότητας έπρεπε να κάνω και το κομμάτι της παθολογίας που είναι 6 μήνες. Τότε μου είχαν πει από το Γενικό Νοσοκομείο όπου έκανα τον μήνα εκπαίδευσης ότι αυτός ο μήνας μετράει σαν ένας μήνας παθολογίας οπότε πλέον κατά την διάρκεια της ειδικότητας χρωστούσα ακόμα 5 μήνες παθολογίας αντί για 6. Πλέον έχω ολοκληρώσει την ειδικότητα, βρίσκομαι σε παράταση και αναμένω για εξετάσεις ειδικότητας. Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω την νομοθεσία που με απαλλάσσει από τον έναν μήνα αυτόν λόγω μήνα εκπαίδευσης αγροτικού? Γιατί πρέπει να το δικαιολογήσω στο Πιστοποιητικό ευδόκιμης άσκησης έτσι ώστε να έχω δικαίωμα να λάβω μέρος στις εξετάσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χρειάζεται να έχεις το πιστοποιητικό μηνιαίας εκπαίδευσης από το νοσοκομείο και βάση αυτού στο δικαιολογούν στο ευδόκιμο χωρίς να αναφέρεται κάποιος νόμος. Εμένα μου το διατύπωσαν έτσι:

image.png.fb38a03f6fa27d1222377eb0508145ad.png

Και αυτά είναι τα σχετικά ΦΕΚ αν χρειαστούν:

image.png.a00fcd8be5f3ed854302df48b6c826aa.png

image.png.155421fee67861cf98b92e6d96f240b1.png

Είναι 1 μήνας από τη μηνιαία εκπαίδευση και άλλοι 3 αν ολοκληρώσεις το αγροτικό για παθολογικές/χειρουργικές ειδικότητες. Μίλα με το γραφείο προσωπικού του νοσοκομείο σου. Ελπίζω να βοήθησα!

Τροποποιήθηκε από doctor anonymous
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.