Jump to content

επαναπρόσληψη επικουρικών


votan

Recommended Posts

  • 2 months later...

Είπαμε ο θεσμος των επικουρικων ιατρων ειναι συστημα ομηριας των γιατρων και εξαρτησης τους απο πολιτικα γραφεια του δικομματισμου με ανταλαγμα τη ψηφο.Ειπαμε οτι τους επαναπροσλαμβανουν ανανεωνοντας της συμβαση τους αφου τους αφηνουν πρωτα επιτηδες 2 με τρεις μηνες ανεργους ωστε να μη γινουν αοριστου χρονου και να χασουν ολα τα δικαιωματα που απορρεουν απο αυτο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είπαμε ο θεσμος των επικουρικων ιατρων ειναι συστημα ομηριας των γιατρων και εξαρτησης τους απο πολιτικα γραφεια του δικομματισμου με ανταλαγμα τη ψηφο.Ειπαμε οτι τους επαναπροσλαμβανουν ανανεωνοντας της συμβαση τους αφου τους αφηνουν πρωτα επιτηδες 2 με τρεις μηνες ανεργους ωστε να μη γινουν αοριστου χρονου και να χασουν ολα τα δικαιωματα που απορρεουν απο αυτο.

ποιοι τα ειπαμε ολα αυτα?

τους τελευταιους μηνες ο μεσος ορος ημερων που περασαν μεχρι την αναννεωση των συμβασεων (επαρχια, οχι κομβο αμπελοκηπων - κηφισιες - κ.α. ακριτικα προαστεια) ειναι περιπου δεκα μερες. η συμβαση που υπογραφουμε ειναι ορισμενου χρονου.

αν καποιος βρει την εγκυκλιο πακη που ζητα ο συναδελφος (τασεεεεε?) ας την ανεβασει και εδω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είπαμε ο θεσμος των επικουρικων ιατρων ειναι συστημα ομηριας των γιατρων και εξαρτησης τους απο πολιτικα γραφεια του δικομματισμου με ανταλαγμα τη ψηφο.Ειπαμε οτι τους επαναπροσλαμβανουν ανανεωνοντας της συμβαση τους αφου τους αφηνουν πρωτα επιτηδες 2 με τρεις μηνες ανεργους ωστε να μη γινουν αοριστου χρονου και να χασουν ολα τα δικαιωματα που απορρεουν απο αυτο.

ποιοι τα ειπαμε ολα αυτα?

τους τελευταιους μηνες ο μεσος ορος ημερων που περασαν μεχρι την αναννεωση των συμβασεων (επαρχια, οχι κομβο αμπελοκηπων - κηφισιες - κ.α. ακριτικα προαστεια) ειναι περιπου δεκα μερες. η συμβαση που υπογραφουμε ειναι ορισμενου χρονου.

αν καποιος βρει την εγκυκλιο πακη που ζητα ο συναδελφος (τασεεεεε?) ας την ανεβασει και εδω.

Είπαμε.....=V for Vendetta, Ριζοσπαστης κτλ.....

Φωτεινούλα δεν μας είπες όλη την αλήθεια......Τους υποσχέθηκες ψήφο για να σε ξαναπάρουν τόσο σύντομα;

Θα τη σείλω στον votan που τη ζήτησε, εσύ βολεύτηκες τώρα πιόνι του δικομματισμού :lol:emo-rade.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αμαν, δεν εβγαλα μεσο ορο μονο απο μενα ... εγω ενα μηνα διακοπες τον εκανα :rolleyes:

πιστευεις οτι εχει καποια σχεση η εγκυκλιος πακη με μας?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοιτα συναδελφισσα μπορει εσενα να σου ανανεωασαν νωρις τη συμβαση ομως σε αλλους δεν εγινε αυτο.Αλλωστε τωρα ειμαστε οπως ολα δειχνουν σε προεκλογικη περιοδο και η κυβερνηση προσπαθει να δειξει ενα φιλολαικο προφιλ μπας και παρει κανα ψηφο παραπανω μαλλον γι αυτο εγινε αυτο.

Οσο για το Τασο τον γνωστο και ως ''γραφια του διοικητου'' οπως δηλωσε ο ιδιος οτι ηταν στο στρατο κατα το Ροσοπουλειο αποφθεγμα ''ειμαι ο γιος ενος ταχυδρομου'' τον αφηνω να βγαζει τα αρθρα των ''αντικειμενικων;'' εφημεριδων Ελευθερος τυπος της Αγγελοπουλου.και του εκδοτικου οικου ''Λαμπρακη'' Βημα,Νεα Ελευθεροτυπια.Μα για πια αντικειμενικοτητα μιλανε;Λαμπρακης ΤΕΛΕΙΩΣΕ....

Βρε καλα στα λεει ο filpolis...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βεντετάκο.....απλά,, λιτά και όμορφα....αει σιχτίρ.

Τυπάκια σαν εσένα με τον ξύλινο λόγο των αριστερών απλά τα έχω για δούλεμα.

Και επιτέλους, τον ξύλινο λόγο σας τον μαθαίνουν καλά, καιρός να σας μάθουν και ορθογραφία.

Δεν έχω τίποτα με τους αριστερούς, αλλά εσύ απλά προσβάλεις την αριστερά.

Όσο για τον συνάδελφο που αναφέρεις, απλά λέει τις ίδιες βλακείες που εσύ και κάποια άλλα παπαγαλάκια μάθατε πολύ καλά να τα παπαγαλίζετε,

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοιτα συναδελφισσα μπορει εσενα να σου ανανεωασαν νωρις τη συμβαση ομως σε αλλους δεν εγινε αυτο.Αλλωστε τωρα ειμαστε οπως ολα δειχνουν σε προεκλογικη περιοδο και η κυβερνηση προσπαθει να δειξει ενα φιλολαικο προφιλ μπας και παρει κανα ψηφο παραπανω μαλλον γι αυτο εγινε αυτο.

καμια αντιρρηση. οταν ομως γραφεις:

Ειπαμε οτι τους επαναπροσλαμβανουν ανανεωνοντας της συμβαση τους αφου τους αφηνουν πρωτα επιτηδες 2 με τρεις μηνες ανεργους ωστε να μη γινουν αοριστου χρονου και να χασουν ολα τα δικαιωματα που απορρεουν απο αυτο.

εισαι ανακριβης, και διπλα, 1ον γιατι δεν ειναι κατι που συμβαινει στανταρ και σε ολους και 2ον γιατι δεν υπαρχει τροπος (απ΄οσο ξερω εγω διαβαζοντας τους σχετικους νομους) να μετατραπει η συμβαση ορισμενου χρονου σε αοριστου εαν η επαναπροσληψη γινει μεσα σε συγκεκριμενο χρονικο διαστημα.

αν καπου κανω λαθος σε παρακαλω διορθωσε με, γιατι μπορει κατι να εχει αλλαξει ή εγω να μήν το γνωριζω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

περιμένεις απάντηση τώρα εσύ;

ε τι να σου πω

δυο χρόνια γράφει...γράφει χωρίς να ξέρει τι συμβαίνει ακριβώς......αλλά με το γνωστό πάντα καταστροφικό λόγο

και στο θέμα μας, αφού σίγουρα επί αυτού απάντηση δεν θα πάρεις

ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΤΙΠΟΤΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσο για τον συνάδελφο που αναφέρεις, απλά λέει τις ίδιες βλακείες που εσύ και κάποια άλλα παπαγαλάκια μάθατε πολύ καλά να τα παπαγαλίζετε,

:antegeia:

Τι παπαγαλιζω theodoridis και τι βλακειες λεω?

Το δοαταπ το εχεις πάρει?

Μην ξαναασχολειθεις μαζι μου, ασχολεισου με την αναδημοσιευση νομων και τροπολογιων σε αυτα βλεπω αφιερωνεις απειρο χρονο, ''ειδικευομενε''.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσο για τον συνάδελφο που αναφέρεις, απλά λέει τις ίδιες βλακείες που εσύ και κάποια άλλα παπαγαλάκια μάθατε πολύ καλά να τα παπαγαλίζετε,

:antegeia:

Τι παπαγαλιζω theodoridis και τι βλακειες λεω?

Το δοαταπ το εχεις πάρει?

Μην ξαναασχολειθεις μαζι μου, ασχολεισου με την αναδημοσιευση νομων και τροπολογιων σε αυτα βλεπω αφιερωνεις απειρο χρονο, ''ειδικευομενε''.

Παπαγάλιζες αγαπητέ συνάδελφε Πολυχρονίδη πως το πτυχίο μου δεν αναγνωριζότανε από το Ελληνικό Κράτος (ΔΟΑΤΑΠ).

Παπαγάλιζες πως ήταν πλαστό όπως επίσης και η άδεια.

Θα συνεχίσεις να παπαγαλίζεις για το ΔΟΑΤΑΠΟΧΑΡΤΟ μέχρι να βγω στη σύνταξη.

Κάνε κι εσύ κάτι δημιουργικό.....μάθε επιτέλους ορθογραφία, απορώ ποιος καθηγητής έκατσε να διορθώσει το γραπτό σου στο ΔΟΑΤΑΠ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την αληθεια ειπα δεν εχεις δοαταπ αναγνωριση,μια ερωτηση να κανω.Με πιο δικαιωμα αυτος ο αγραμματος αλητης δημοσιευει ονοματα?

τι ειδους ρουφιανος ειναι αυτος?ρουφιανος του φορουμ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοίταξε μάγκα, θα στο ξαναπώ μήπως και το χωνέψεις κάποτε.

Όταν έβγαινες εσύ πριν ενάμιση χρόνο και με κατηγορούσες ανώνυμα για πλαστά πτυχία και πλαστές άδειες νόμιζες πως θα ήσουν πάντα στο απυρόβλητο.

Όταν έβγαινες και έγραφες για προσωπικά δεδομένα δικά μου με διάφορα nickname νόμιζες πως πάντα θα μπορείς να κρυφτείς πίσω από ένα ή δεκάδες nickname.

Άντε λοιπόν να ανοίξεις κάποιο νέο λογαριασμό, με nickname tasosgaytheodoridis και να γράψεις για μένα.

Εγώ με τα nickname δεν τα πάω καλά, 2 χρόνια σε οποιοδήποτε ιατρικό forum ή χώρο του διαδυκτίου και αν έγραψα, έγραφα επώνυμα γιατί δεν φοβόμουν τα όσα λέω και κυρίως γιατί δεν κατηγορούσα συναδέλφους όπως εσύ.

Πάντως όταν θα θελήσω να γράψω κάποιο αναληθές στοιχείο για σένα λέω να γραφτώ με το nickname triantafyllosgaypolichronidis. :antegeia:

Υ.Γ. Φαντάζομαι πως τα post αυτά θα καταλήξουν στα ΧΥΤΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κουραδομαγκα αναστασιε θεοδωριδη ουτε κρυβομαι ουτε σε φοβαμαι φλωρε,που αμα στις βρεξω θα τρεχεις τρεχοντας και σκουζοντας στις υπηρεσιες της ιατροδικαστικης, τσουτσεκι.

Αληθεια που πηγαν οι μηνυσεις που θα μου κανετε αντρακια της φακης?Δεν κανεις μηνυσεις τωρα? Το γυρισες στις βρισιες? Οσοι σε γνωριζουν ξερουν τι θρασυδειλο καθαρματακι εισαι,μια εγγραφη στο φορουμ των παπατζιδων της χοντρης Ολγας το ε δοαταπ αποδεικνυει τι ατομο εισαι εσυ και η συμμορια σου.

Σε προκαλω διαδικτυακε εγκληματια ,μαιμου ιατρε ,αν εχεις τα αντερα κανε μου μηνυση.

Ολοκληρο τοπικ σου αφιερωσα κατεστραμενε που αποκαλυψα οτι εισαι μαιμου ιατρος και απο την στιγμη που δεν σεβεσαι εσυ τους θεσμους, μην μας το παιζεις υπερανω, υποκριτη που με ενα χρονο συμβαση στην παθαν μου κυκλοφορεις με πολυτελειας αυτοκινητο, φιφα της μαγκιας και της κλανιας, με τα λεφτα του μπαμπα.

Τα ποστ να μην πανε χυτα για κατι αλητες σαν τον Θεοδωριδη θα μιλαω απο εδω και στο εξης επωνυμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αμάν πια ρε παιδιά με αυτό το ξεκατινιάσμα.

Ποιόν ενδιαφέρει αν ο filpolis λέγεται Τριάνταφυλλος Πολυχρονίδης ?

Αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα ανάμεσα σε δύο άνδρες, εγώ ξέρω ότι λύνεται όπως τα λύνουν οι άνδρες.

Διαφορετικά υπάρχουν και τα δικαστήρια.

Όσον αφορά το ποιός είναι "μαϊμού" ιατρός και ποιός όχι, αυτό είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία.

Οι περισσότεροι γνωρίζουν αν είναι ιατροί ή όχι, ανεξάρτητα του τι δηλώνουν στον περίγυρό τους και αν έχουν το ΔΟΑΤΑΠόχαρτο ή όχι ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Λοιπον συναδελφοι ο ΄΄γραφειας του διοικητη΄΄(με τις συχνες και μεγαλες αδειες στο στρατο) αφου στην αρχη πανηγυριζε για τη μεγαλη επιτυχια της συμφωνιας του Δεκεμβριου της πλειοψηφιας της ΟΕΝΓΕ με τον υπουργο.Στη συνεχεια μολις σκαει το θεμα της αναθεωρησης της συμβασης για κανα δυο μερες ωρειεται δηθεν και μετα ξαφνικα τουμπεκι ψιλοκομμενο,ενω τωρα τον βλεπουμε να ξανα πανηγυριζει για τα επιδοματα του υπουργειου στους γιατρους οταν ειναι γνωστο σε ολους οτι η συνταξη υπολογιζεται με βαση το κο μισθο και οτι η επιδοματικη πολοτικη οδηγει με μαθηματικη ακριβεια σε συνταξεις πεινας.

Ας μας απαντηση λοιπον το βαθυ λαρρυγγι του υπουργειου γιατι ενω διαμαρτυρονταν για την αναθεωρηση της συμβασης μετα κανει τουμπεκι ψιλλοκομενο και μετα πανηγυριζει ξανα για τα επιδοματα της ξεφτιλας;

Οχι κυριε χοντρουλη και κυριοι του υπουργειου δεν ειμαστε σκυλια για να αρπαζουμε οποιο κοκκαλο- επιδομα μας πετανε.Εσυ χοντρουλη μπορεις να γαυγιζεις σα πιστος φυλακας του υπουργειου μη το διαρρηξουν... μη το χαλασουν εμεις παντως οχι.

Συναδελφοι για τη ζωη μας προκειται.Δε θα μας πουν αυτοι πως θα τη ζησουμε με τα ψευτοεπιδοματα τους.ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΑΠΕΡΓΙΑ ΣΤΙΣ 2 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΑΜΕ.ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.

Συναδελφοι αυτοι υποτιμανε καθε μερα την αξιοπρεπεια μας.Μας θελουν να ειμαστε πλασιε νεων φαρμακων.ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΒΓΑΛΕ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΣΕ ΝΔ-ΠΑΣΟΚ ΣΤΙΣ ΕΥΡΩΕΚΛΟΓΕΣ.ΚΑΜΙΑ ΕΜΠΥΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΗΝ ΗΓΕΣΙΑ ΤΗΣ ΓΣΕΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΟΕΝΓΕ .ΟΛΟΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε ΜΑΛΑΚΑ ΒΕΝΤΕΤΑ θα μας σπάσεις κι άλλο τ' αρχίδια με τις μαλακίες σου και τα ανορθόγραφα κείμενά σου;

Τράβα μάθε ορθογραφία και μετά έλα επώνυμα να μας τα πεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...
Ρε ΜΑΛΑΚΑ ΒΕΝΤΕΤΑ θα μας σπάσεις κι άλλο τ' αρχίδια με τις μαλακίες σου

Προσεξτε το βαναυσο,το απωθητικο το αποχαλινωτο λεξιλογιο του προστατη του υπουργειου.Ειναι θλιβερο το καταντημα αυτου του γραναζιου του συστηματος.Σε ενα αλλο τοpic τον ειδα να βριζει τον Φωτη .Γενικα παντως δεν με εκπλησει,παντα βριζει αφοριστικα ολους οσους εχουν αντιθετη αποψη με εκεινον.

Λοιπον ας γνωριζει ο Τασος οτι περασαν πια οι εποχες του e-doatap οπου εκει εσβηνε κειμενα,διαγραφε οποιον ηθελε.Τασο περασαν πια οι εποχες του e-doatap που ''φιμωνες΄' των parwn και αλλους.Οπως εγραψε καποτε σωστα ο filpoliς:Τασο εδω δεν ειναι e-doatap να κανεις οτι θελεις.Η εποχη της φιμωσης περασε.

Οσο για την ανωνυμια στα μπλογκ αυτο ειναι κατι που δινει απλο ανθρωπο τη δυνατοτητα να εκφραστει ελευθερα και καταπολεμησει το συστημα και τους αθρωπους του.

Η ανωνυμια στα μπλογκς ειναι ειδος προστασιας του καθενα ξεχωριστα που δε μπορει να εκφραστει επωνυμα.Το συστημα τιμωρει ανελεητα τις ζωντανες,σκορπιες μεμονωμενες φωνες. Ωστοσο το να εχουν τη δυνατοτητα να εκφραστουν ελευθερα και να πολεμησουν με το λογο τους το συστημα και την αδικια ειναι ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΟΣΟ ΠΟΤΕ ΑΛΛΟΤΕ.

Φυσικα οι ανθρωποι του συστηματος οπως εσυ μπορουν να βγαινουν και επωνυμα αυτοι δεν εχουν τιποτα να φοβηθουν αυτοι θα εχουν παντοτε ολους τους δρομους ανοικτους...

Οπως τους ειχαν παντα μεχι σημερα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.