Jump to content

Ειδικευόμενοι και κάλυψη του τμηματος αιμοληψιών


finally

Recommended Posts

Στο νοσοκομείο που κάνω ειδικότητα ,εδώ και πάρα πολύ καιρό, ειδικευόμενοι κάθε ειδικότητας καλύπτουμε με τη σειρά το τμήμα αιμοληψιών.

Για παράδειγμα ...

Δευτέρα: ΤΑΔΕ1α ειδικευομενος μικροβιολογίας και ΤΑΔΕ2α ειδικευόμενος Π/Θ

Τρίτη: ΤΑΔΕ1β ειδικευόμενος μικροβιολογίας και ΤΑΔΕ2β ειδικευόμενος Κ/Δ

Τετάρτη: ΤΑΔΕ1γ ειδικευόμενος μικροβιολογίασ και ΤΑΔΕ2γ ειδικευόμενος Χ/Ρ

κοκ

Ήθελα να ρωτήσω αν αυτό ανηκει στο καθηκοντολόγιο των ειδικευομενων και αν μπορώ να αρνηθώ να συμμετέχω σε αυτό.

Να σημειώσω ότι το παραπάνω γίνεται με εντολή του διοικητή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αφου σε παραπεμψω στο πολυ χρησιμο θεμα που ειχε ανοιξει ενας συναδελφος πριν κατι καιρους

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?sh...p;hl=αιμοληψίες

θα σου πω οτι στο νοσοκομειο που εκανα εγω ειδικοτητα τις (εξωτερικες)αιμοληψιες τις εκαναν παντα και μονο δυο ειδικευομενοι μικροβιολογοι. το ιδιο και σε οσα αλλα νοσοκομεια των αθηνων ετυχε να εχω γνωστους συναδελφους.

αλλα επειδη δεν ξερω ουτε σε ποιες αιμοληψιες αναφερεσαι ουτε σε ποια ειδικοτητα ανηκεις θα σου πω μονο ενα:

επικουρικους γιατρους εχετε στο νοσοκομειο σας?

:anavwfwties:

αυτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

finally, όταν τελειώσεις την ειδικότητα θα σου δώσει βεβαίωση ειδίκευσης στις αιμοληψίες;

Εκπαιδεύομενος είσαι στην ειδικότητά σου και όχι για να καλύψεις τα κενά του νοσοκομείου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αφου σε παραπεμψω στο πολυ χρησιμο θεμα που ειχε ανοιξει ενας συναδελφος πριν κατι καιρους

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?sh...p;hl=αιμοληψίες

θα σου πω οτι στο νοσοκομειο που εκανα εγω ειδικοτητα τις (εξωτερικες)αιμοληψιες τις εκαναν παντα και μονο δυο ειδικευομενοι μικροβιολογοι. το ιδιο και σε οσα αλλα νοσοκομεια των αθηνων ετυχε να εχω γνωστους συναδελφους.

αλλα επειδη δεν ξερω ουτε σε ποιες αιμοληψιες αναφερεσαι ουτε σε ποια ειδικοτητα ανηκεις θα σου πω μονο ενα:

επικουρικους γιατρους εχετε στο νοσοκομειο σας?

:anavwfwties:

αυτα.

Αναφέρομαι στις εξωτερικές αιμοληψίες.

Επικουρικούς έχουμε ελάχιστους.

Αυτό ξεκίνησε όταν η μικροβιολογία είχε λίγες θέσεις ειδικευομενων.

Τώρα έχουν διπλασιαστεί.

Thank you για το link!

Πολύ χρήσιμο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

finally, όταν τελειώσεις την ειδικότητα θα σου δώσει βεβαίωση ειδίκευσης στις αιμοληψίες;

Εκπαιδεύομενος είσαι στην ειδικότητά σου και όχι για να καλύψεις τα κενά του νοσοκομείου.

Φυσικά και δε θα μου δώσει!!!

Αλλά όπως είναι γνωστό, ένας κούκος δε φέρνει την άνοιξη!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.