Jump to content

υπερβαση οριων ταχυτητας-πλημμελημα και ποινικο μητρωο


ВАСИЛИЙ

Recommended Posts

εχω εναν πολυ καλο φιλο και συναδελφο που εχει δικαστηριο για παραβαση οριου ταχυτητας(πλημμελημα)..

εαν ο δικαστης του ανοιξει ποινικο μητρωο θα εχει προβλημα με τον διορισμο του για ειδικτητα και γενικα αργοτερα?

δεν υπηρξε ατυχημα 'η κατι αλλο αλλα ηταν +60χλμ/ωρα πανω απο το οριο ταχυτητας(στα 150 ενω το οριο ηταν στα 80 σε λεωφορο και τον ''τσιμπησε'' μπλοκο..)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πες του γνωστού σου να βάλει το ιατρόσημο001shiny[1].gif

δεν έχει κανένα πρόβλημα, στο λέω εκ πείραςmustang180kw4.gif

άλλωστε κοίτα τι υπογράφεις όταν διορίζεσαι....

ότι δεν έχω καταδικαστεί αμετάκλητα για κλοπή, υπεξαίρεση, απάτη, εκβίαση, πλαστογραφία, εγκλήματα κατά των ηθών, συκοφαντική δυσφήμηση για πράξεις που έχουν σχέση με την άσκηση του επαγγέλματος, κιβδηλεία, παραχάραξη, παράβαση των διατάξεων του άρθρου 5 του ν.1729/1987 (ΦΕΚ 144 Α’) και κατ’ υποτροπή του άρθρου 11 του ιδίου νόμου ή δεν έχω καταδικασθεί αμετάκλητα για κακούργημα ή καθ’ υποτροπή για πλημμέλημα για το οποίο επεβλήθη η στέρηση των πολιτικών μου δικαιωμάτων ή δεν έχω παραπεμφθεί με αμετάκλητο βούλευμα, για κάποιο από τα παραπάνω αδικήματα

τον δικηγόρο του δεν τον ρώτησε και ρωτάς εσύ; emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλημερα Τασο!!!

να εισαι καλα!!

μιλαμε απο εχθες εχει τρελαθει ελειως...οτι καταστραφηκε η ζωη του και δεν θα βρισκει δουλεια κ.λ.π.

θα τον παρω να του το πω μπας και ηρεμησει...

απο εμενα και εκ μερους του εν μεγαλο ευχαριστω!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...

Καλά ας χαλαρώσει λίγο ο φίλος σου, δεν τελείωσε και ο κόσμος ! :P

Λοιπόν καταδίκες οι οποίες είναι μέχρι έξι μήνες (και τις εξαγοράζεις), σβήνονται απ' το ποινικό σου μητρώο.

Απλά ας προσέχει να μην το ξανακάνει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.