Jump to content

Αναβολή από στρατό λόγω ειδικότητας/ δικαιολογητικά


avi

Recommended Posts

Γεια σε όλους

Θα ήθελα να απευθύνω μια ερώτηση σχετικά με τη ανανέωση αναβολής λόγω ειδικότητας. Η αναβολή μου λήγει 1 Ιανουαρίου 2009 και σκεφτόμουν να προσπαθήσω να την ανανεώσω όταν κατέβω Ελλάδα για διακοπές το καλοκάιρι. Κάνω παθολογική ειδικότητα στη Σουηδία η οποία θα κρατήσει τουλάχιστον μέχρι 2014. Ξέρει κανείς τι δικαιολογητικά χρειάζονται απο το νοσοκομείο;

Βασικά όπως και να έχει θα κηρυχτώ αργά ή γρήγορα ανυπόταχτος καθώς δεν θα κάνω στρατό. Απλά θα προτιμούσα να μην το έχω στο μυαλό μου όταν κατεβαίνω Ελλάδα για διακοπές ή επίσκεψη στην οικογένεια τα προσεχή έτη.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτή.

/ Αλέξανδρος

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

θελει μια βεβαιωση απο την κλινικη με σαφη στοιχεια δικα σου και μεχρι το ποτε τελειωνει η ειδικοτητα σου...Αν κηρυχθει ανυποτακτος και ερχεσαι μεσω χωρας Ε.Ε δεν θα σου κανει ποτε κανεις προβλημα διοτι δεν ελεγχουνε τις ταυτοτητες στα αεροδρομια. ΠΡΟΣΟΧΗ στις πτησεις μεσω Ελβετιας διοτι λογω του οτι δεν ειναι στν Ε.Ε μπορει να του ερθει κανενος αστυνομικου να σε ελεγξει στον υπολογιστη..... Καλη Δυναμη !!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Να ρωτήσω κ εγώ κάτι γιατί είμαι τελείως άσχετος emconfused

Δεν μπορούμε να παρατείνουμε την αναβολή πριν φύγουμε έξω;

Κ τι σημαίνει ανυπότακτος; Αν σε βρουν σε υποχρεώνουν να στρατευτείς ή έχεις κ ποινικές κυρώσεις;

Α κ όταν τελειώσεις με ειδικότητα κ γυρίσεις (με το καλό) λες ένα ’γειά σας ήρθα‘ κ πας στρατό;

Αν έχει κανείς link με πληροφορίες ευπρόσδεκτο γιατί ψάχνω αλλά δεν βρίσκω κάτι emcensored

thanks

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από το 2002 που έληξε η επιστράτευση του ΄74 δεν υπάρχει πρόβλημα: περνάς στρατοδικείο (λέμε τώρα), παίρνεις μερικούς μήνες επιπλέον θητείας ως ποινή, τους εξαγοράζεις και άντε γειά. Για info http://www.omhroi.gr

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.