Jump to content

ανεργια και ΤΣΑΥ_


tony

Recommended Posts

  • 3 months later...

Κάτω από πενταετία

Εισφορά κλάδου σύνταξης 81,60€ (83,20€) (στο ενημερωτικό φυλλάδιο του Τ.Σ.Α.Υ. από λάθος γράφει 63,20€)

Εισφορά κλάδου ασθένειας 43,80€ (44,70€)

Εισφορά κλάδου πρόνοιας 27,20€ (27,70€)

Εισφορά στέγης υγ/κών 2,00€ (2,00€)

Σύνολο μηνιαίας εισφοράς 154,60€ (157,60€)

αυτοι οι πινακες ισχυουν και για τα κενα που λεμε οταν εχουμε εχουμε ενδιαμεσες περιοδους ανεργιας;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εφοσον ομως εχει περασει το χρονικο διαστημα που δεν ησουν ασφλισμενους για περιθαλψη δεν αντιστοιχει μονο η τιμη της εισφορας του κλαδου συνταξης;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν σήμερα ζητήσεις να σου αναγνωριστεί ως συντάξιμο κάποιο χρονικό διάστημα που ήσουν άνεργη αυτό θα το πληρώσεις βάσει της μηνιαίας εισφοράς που είναι σήμερα και αυτό είναι 157,60€.

Εάν η διακοπή της ασφάλισης είναι μέχρι 2 μήνες, τότε η πληρωμή είναι υποχρεωτική.

Πάντως αν σήμερα κάνεις αίτηση, απάντηση δεν προβλέπεται να πάρεις νωρίτερα από το 2010. 60000 αιτήσεις είναι σε αναμονή :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να στο πω πιο ελληνικά

συνάδελφος τελείωσε το α' μέρος ειδικότητας τον Σεπτέμβριο του 2007. Διορίστηκε στο β' μέρος της ειδικότητας τον Φεβρουάριο του 2008.

έκανε αίτηση για αναγνώριση του συγκεκριμένου χρόνου ως συντάξιμος τον Μάρτιο του 2008.

Πριν μερικές ημέρες όταν πέρασα από το ΤΣΑΥ μου είπαν πως στην καλύτερη περίπτωση θα της απαντήσουν μέσα στο 2009.

Μην αγχώνεσαι....μέχρι να βγεις στη σύνταξη θα σου έχουν απαντήσει, οπότε όλα ok :lol: :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γαμωτο ελπιζω μεχρι τοτε να εχω βγαλει αρκετα χρηματα ωστε να φτασω στο σημειο να τα πληρωσω!!!!

κοντος ψαλμος ...αυριο θα ειμαι εκει για να τα ρωτησω ολα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

3800€ για 2 χρόνια......το ανώτερο......δεν είναι πολλά

υ.γ. ΗΣΑΠ, ΜΕΤΡΟ & ΤΡΑΜ κάνουν στάση εργασίας από 12.00 έως 16.00 :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.