Jump to content

Αναβολές τέλος από το 2010


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

Σε εφτα μηνες παω στρατο και εχω ακουσει τα καλυτερα λογια. Οτι θα ειμαστε σε ξεχωριστο κτιριο, θα κοιμόμαστε στους πανω οροφους από τα ιατρεία, δεν θα χρειάζεται να κανουμε σκοπια(εφοσον δεν το θελουμε), απλα θα παρακολουθουμε το κουβουκλιο απο το παραθυρο του ιατρειου ή αν θελουμε στελνουμε και κανενα φανταρο να κανει τη δικη μας σκοπια. Επισης πολλες αδειες και αλλα προνομια.

Οποιος ξερει απο στρατο ας με πει αν αυτα ειναι αληθεια για τι νομιζω οτι μαλλον με δουλευουν ψιλο-γαζι,

επειδη δεν ξερω και πολλα απο στρατο. Εσεις τι λέτε; :unsure:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Last Reply
Σε εφτα μηνες παω στρατο και εχω ακουσει τα καλυτερα λογια. Οτι θα ειμαστε σε ξεχωριστο κτιριο, θα κοιμόμαστε στους πανω οροφους από τα ιατρεία, δεν θα χρειάζεται να κανουμε σκοπια(εφοσον δεν το θελουμε), απλα θα παρακολουθουμε το κουβουκλιο απο το παραθυρο του ιατρειου ή αν θελουμε στελνουμε και κανενα φανταρο να κανει τη δικη μας σκοπια. Επισης πολλες αδειες και αλλα προνομια.

Οποιος ξερει απο στρατο ας με πει αν αυτα ειναι αληθεια για τι νομιζω οτι μαλλον με δουλευουν ψιλο-γαζι,

επειδη δεν ξερω και πολλα απο στρατο. Εσεις τι λέτε; :unsure:

emlmfaoemlmfaoemlmfaoemlmfaoemlmfaoemlmfaoembounce8emlmfaoemlmfaoemlmfao

Να 'σαι καλά με έκανες και γέλασα.Μήπως σου ειπανε και για ιδιωτικό μπάνιο emlmfaoemlmfaoemlmfao

Πώ.. καλά είχα πολύ καιρό να ακούσω τόσες βλακίες μαζεμένες!!!!!

Για την Φιλιπινέζα που θα βάζει μπουγάδα δεν σου είπαν!!!!!!!!!!!!!!!!!

Α και μή ξεχάσω το πρωί θα ξυπνάς ότι ώρα θές.Όχι σαν τους άλλους από τις 6.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε εφτα μηνες παω στρατο και εχω ακουσει τα καλυτερα λογια. Οτι θα ειμαστε σε ξεχωριστο κτιριο, θα κοιμόμαστε στους πανω οροφους από τα ιατρεία, δεν θα χρειάζεται να κανουμε σκοπια(εφοσον δεν το θελουμε), απλα θα παρακολουθουμε το κουβουκλιο απο το παραθυρο του ιατρειου ή αν θελουμε στελνουμε και κανενα φανταρο να κανει τη δικη μας σκοπια. Επισης πολλες αδειες και αλλα προνομια.

Οποιος ξερει απο στρατο ας με πει αν αυτα ειναι αληθεια για τι νομιζω οτι μαλλον με δουλευουν ψιλο-γαζι,

επειδη δεν ξερω και πολλα απο στρατο. Εσεις τι λέτε; :unsure:

Μάλλον σε δουλευουν φιλε μου. Οσον αφορα τη βασικη εκπαιδευση (ΚΕΥΓ Αρτας) καποια ιδιαιτερη ισως μεταχειριση εχουν οι 3-4 γιατροι που αναλαμβανουν το ιατρειο, οι υπολοιποι υπηρετουν σαν κανονικοι φανταροι, με ο,τι συνεπαγεται αυτο (σκοπιες, μαγειρεια, θαλαμοφυλακες). Βεβαια στην Αρτα τα πραγματα ειναι ουτως ή αλλως πιο χαλαρα σε σχεση με τα αλλα κεντρα εκπαιδευσεως. Τωρα, οταν θα παρουσιαστεις στη μοναδα σου, ειναι πολυ πιθανο να κοιμασαι και να διαμενεις στο ιατρειο, ξεχωριστα απο τον υπολοιπο λοχο (τουλαχιστον ετσι ετυχε σε μενα στην Αλεξανδρουπολη) αλλα και αυτο δεν ειναι σιγουρο.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αφου σε εκανα και γελασες drspeed μπραβο μου. Ευχαριστω για τη διαφωτηση. Τελικα νομιζω οτι με κοροιδεψανε. Αχ! ΑΧ!. Μου χαλασατε την ολη ιδεα για τον στρατο, που νομιζα οτι θα περασω καλα. Τωρα δεν θα κανω πια καλα ονειρα. Γαμωτο.ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΚΑΛΑ. ΚΑΙ ΦΥΛΑΚΗ ΘΑ ΤΡΩΩ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΠΙΤΣΕΣ ΘΑ ΦΕΡΝΩ ΚΡΥΦΑ Ή ΦΑΝΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΚΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΓΙΝΩ ΑΜΑ ΛΑΧΕΙ( ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ),ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΩ ΠΑΛΙΟΣ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ. ΤΙ ΝΟΗΜΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΑΜΑ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΛΑ. Αλλιως δεν θα θυμασαι ποτε το στρατο.ΓΙΑΤΙ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΛΟΓΚΑΝ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΑΣ ΖΗΤΑΝΕ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟΙ (ΟΙ ΑΝΩΤΕΡΟΙ), ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ; ΝΑ ΠΕΣΟΥΜΕ; ΟΧΙ ΠΟΤΕ. ΠΟΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ(τουλαχιστον για μενα). Αμα δηλ. παραπονιεται ο ασθενης για κατι που δεν το καταφερα με την πρωτη, λεω απο μεσα μου Και τι να κανουμε να πεσουμε. ΟΧΙ ΠΟΤΕ. ΠΟΤΕ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αμα δηλ. παραπονιεται ο ασθενης για κατι που δεν το καταφερα με την πρωτη, λεω απο μεσα μου Και τι να κανουμε να πεσουμε". ΟΧΙ ΠΟΤΕ. ΠΟΤΕ

Καλά, εσύ έχεις ξεφύγει.

Δοκίμασε να έχεις ασθενή αργότερα σε δικό σου ιατρείο και να μην πετύχεις κάτι με την πρώτη (ενδοσκόπηση ας πούμε! ) και να δεις που δεν θα παραπονιούνται μόνο, αλλά θα σε βρίζουν και δεν θα ξανάρχονται...Ε, εκεί θα σε πειράξει λίγο νομίζω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σαν ειδικευομενος μιλουσα και οχι σαν γιατρος, Φυσικα τη πρωτη φορα ( σαν ειδικευομενος παντα μιλαω) ισως, λεω ισως.... μια στο εκατομμυριο να μην τα παω καλα. E και τι να κανουμε να πεσουμε τωρα. Αφου πρεπει να μαθω. Ολοι κανουμε λαθη την πρωτη φορα νομιζω εγω. Φυσικα μετεπειτα στο ιατρειο μου εχοντας τη φημη, το κυρος , την εμπειρια και τη φιλοσοφια ενος γιατρου θα ειμαι πολυ, πολυ προσεκτικος invitro.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

ολα καλα 8α πανε αγαπητε μου ..... μην σε αγχωνει τιποτα... να εισαι κοινωνικος με τους υπολοιπους απο τον στρ;τιωτη μεχρι τον διοικητη χωρις να γλυφεις και ολα θα πανε μια χαρα.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά θα είναι όλα...θα έχεις ευνοϊκή μεταχείριση,όχι όμως και αυτό που σου περιέγραψαν...οι διαφορές σου βέβαια από τους άλλους φαντάρους θα είναι εμφανέστατες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά θα είναι όλα...θα έχεις ευνοϊκή μεταχείριση,όχι όμως και αυτό που σου περιέγραψαν...οι διαφορές σου βέβαια από τους άλλους φαντάρους θα είναι εμφανέστατες.
Βρε αυτός θα γίνει η μασκότ του Κ.Ε.ΥΓ.001shiny[1].gif
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΑΓΓΟΥΡΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΥΞΗΣΗ ΤΗΣ ΘΗΤΕΙΑΣ ΤΟ 2009!ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΛΕΙΝΕΙ Η ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙ ΠΕΝΤΑΔΑ ΤΩΝ ΟΠΛΙΤΩΝ(ΜΙΣΘ.) ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 12--->14 ΜΗΝΕΣ.ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΗ....ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΥΞΗΣΗ 4 ΜΗΝΩΝ.ΣΤΟΧΟΣ ΤΟ 18!!!!

ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΑ Η Ν.Δ. ΥΠΟΣΧΟΤΑΝ ΜΕΙΩΣΗ ΣΤΟΥΣ 6ΜΗΝΕΣ...(????????)

ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ ΣΑΣ!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εμ έτσι είναι το ελληνικό κράτος ,εκεί που πρέπει να μειώσει αυξάνει και εκεί που δεν πρέπει βλέπε αγροτικά μειώνει ....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σωμη που το λεω ετσι αλλα λετε χοντρες μαλακιες περι πολιτκου κοστους.επειδη ομως δεν προκειται να σας πεισω σε 1-2 χρονια πο τωρα θα το ακουσετε και επισημα.....

δεν ειναι θεμα πολιτικου κοστους.ειναι θεμα επιβιωσης των στρατοπεδων και στρατιωτικων μοναδων.ηδη εχουν συρρικνωθει κατα 33% και εχουν αδειασει το 44% των στρατοπεδων.....αρε λατζα που μας περιμενει....

ΖΗΤΩ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ!!!!! ολοι στα οπλα μωρε!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σωμη που το λεω ετσι αλλα λετε χοντρες μαλακιες περι πολιτκου κοστους.επειδη ομως δεν προκειται να σας πεισω σε 1-2 χρονια πο τωρα θα το ακουσετε και επισημα.....

δεν ειναι θεμα πολιτικου κοστους.ειναι θεμα επιβιωσης των στρατοπεδων και στρατιωτικων μοναδων.ηδη εχουν συρρικνωθει κατα 33% και εχουν αδειασει το 44% των στρατοπεδων.....αρε λατζα που μας περιμενει....

ΖΗΤΩ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ!!!!! ολοι στα οπλα μωρε!!

Συ ειπας, οι μοναδες εχουν συρρικνωθει κατα 33%, εχουν αδειασει το 44% των στρατοπεδων, παρα πολλοι βγαινουν ανυποτακτοι χωρις να παθαινουν το παραμικρο, στην ουσια η θητεια ειναι πια προαιρετικη, οχι υποχρεωτικη.

Και σε 1-2 χρονια θα καταργηθει και τυπικα πια η υποχρεωτικη θητεια αφου πια θα παρουσιαζονται μια χουφτα στρατιωτες σε καθε ΕΣΣΟ.

Ο κοσμος δεν εχει λεφτα και θελει να δουλεψει για να ζησει οχι να ειναι σκλαβος 12 μηνες και να πληρωνεται 8 ευρω το μηνα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δυστυχως δουλος γινεσαι.....και για εμας η εξασκηση της ιατρικης ειναι σε ησοηλεκτρικη γραμμη....με εξαιρεση την καταγραφη καποιας υπερκοιλιακης ταχυκαρδιας που θαειναι δικια σου οταν καποιος μαλακας φανταρος μετα απο το μπυρο-κρασιλικι πεσει απο το κρεβατι του και ανοιξει το κεφλι Ή οταν καποιος παθει status epillepticus επειδη δεν ηθελε να το κανει βουκινο στους αλλους και το εκρυβε και απο εσενα...και φθσικα και ο διοικητης που θα σε ξεχεζει πατοκορφα εαν κανεις καποια λαθος εκτιμηση και στειλει καποιον για περαιτερω διερευνηση στο νοσοκομειο(..επισης θα εχεις ενα σωρο καθυστερημενους λοχιες που θα σε ξεχεζουν εαν δωσεις αναρρωτικη σε καποιον...και ο μαλακισμενος οδηγος στην λεει με το παραμικρο...επισης εαν εισαι `τυχερος` και την περιοδο ασκησης σε καποιο ακρτικο σημειο χ με 15-30 κατοικους που δεν θα εχουν καν αγροτικο γιατρο σου κατσει κανενα εμφραγμα......

***επισης θα παθεις κυριολεκτικα σοκ με τις δεκαδες μυγες που θα βρισκεις στο φαι σου(εξαρταται απο το στρατοπαιδο π.χ. στης σπαρτης ειναι πεντακαθαρο...)και το ψοφιο τριχωτο κρεας(πιαστε φιλιες με τους μαγειρες!!!και κντε και καμια βολτα απο το μαγειριο..)

εαν πας και στις ειδικες δυναμεις....εκει να δεις χαρα!!!!!!.

βασικα δεν ειναι 8 ευρω..ειναι 6 ευρω και κατι ψιλα....το αστειο ειναι οτι αυτα τα ψιλα δεν τα δινουν....οποτε ψιλο*10 η στην ν φανταρων=ενας αξιολατρευτος μισθος δημοσιου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το 2002 ήταν 8,60 ευρώ.....μειώθηκε ο μισθός του έλληνα στρατιώτη; :(

8,62 συνάδελφε... emboxed

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μην γκρινιαζετε μαγκες..... ο στρατος ειναι μια καλη ευκαιρια για οποιον 8ελει να εξασκηθει σε φλεβοκα8ετηρες,αιμοληψιες,δακτυλικες και χιλια δυο αλλα καλουδια .........

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δαχτυλικες????????

εαν θυμαμαι σωστα ο μεσος ορος ηλικιας ειναι στα23.....ως προς τι η δακτυλικη??ασε που θα ξιωισουν και μην πω οτι θα σου κολλησυν και κανενα `ονομα`.....

αιμοληψιες..σωστος.

φλεβοκαθεηρες..εχεις δικιορι.για αυτο μην παει κανεις στρατο χωρις να εχει μαθει να βαζει περιφερικες.δεν ξεεις καμια φορα...+το πιο απλο ενας εντεροιος να πεσει θα πεθανουν ολοι στο χεσιμο-διαρροια και ο ορος θα πηγαινοερχεται.....

επισης και ραμματα οπωσδηποτε...!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μήπως να πηγαίναμε στρατό όλοι οι φοιτητές ιατρικής αντί για κλινικές; Πιο πολλά θα μαθαίναμε σε πρακτικό επίπεδο...

:anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δαχτυλικες????????

εαν θυμαμαι σωστα ο μεσος ορος ηλικιας ειναι στα23.....ως προς τι η δακτυλικη??

Κάτι παραπάνω ξέρει ο Τάσος...χαχα...Στην τελική πες ότι δεν πας τον διοικητή σου,να μην του πουλήσεις την πιθανότητα προβλήματος με τον προστάτη...?Και εάν θέλει ας σου ξαναπεί όχι όταν του ζητήσεις άδεια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.