Jump to content

ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ 6ΜΗΝΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ


Recommended Posts

Διαχωρίζω τη θέση μου.Δεν θέλω να συνεχίσω για πολύ ακόμη να είμαι νοσοκομειακός υπάλληλος-λαντζέρης-σκλάβος-ειδικευόμενος.Τα οθωμανικά που λες άφησέ τα για το Κάμα Σούτρα, δεν κολλάνε εδώ!

Επειδή εκανα το "λάθος" να παω στρατό και δεν έκανα ακομα αγροτικό και θέλω να κάνω ψυχιατρική...υπάρχει καμία περίπτωση νομικά να ανατραπεί αυτή η καταγέλαστη πατέντα της αναδρομικής αναγνωρισης 6μηνών Παθολογίας απο το αγροτικό΄?με αυτή την απορ-ρύθμιση εγώ που τελείωσα το καλοκαίρι του 06 και ειχα τη σπάνια τιμή να υπηρετήσω σε καλολιμνο,ΦΑΡΜΑκονησι,ψεριμο ενω διάφορα καλόπαιδα Γράψανε τους 6μηνες παθολογίας σε απόσταση βολής απο το Κολωνάκι στα ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ,ΘΑ ΒΡΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΠΛΕΙΣΤΑ ΟΣΑ ΑΤΟΜΑ,ΙΔΙΩΣ ΘΗΛΥΚΟΥ ΓΕΝΟΥΣ,ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΜΗΝ ΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΝΑΤΡΑΠΕΙ Η ΣΕΙΡΑ..ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝα ΠΤΥΧΙΟ..ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΖΩ ΜΕ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ..ΜΕ ΤΟ ΑΠΙΘΑΝΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΟΝΟ...ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ ΝΟΜΙΚΑ ΟΣΟΙ ΘΙΓΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΦΑΝΩΣ ΑΔΙΚΟ ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΟ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοίταξε να δεις ... λίγο δύσκολο να ανατραπεί.

Ξέρεις πόσα λεφτά γλυτώνουν με αυτή την αναγνώριση; Το δημόσιο (ή για την ακρίβεια η τωρινή κυβέρνηση) γλυτώνει 6 μήνες μισθούς. Με αυτά τα λεφτά θα δώσουν κατι ψίχουλα για τις εφημερίες και θα αφήσουν τον επόμενο να τραβήξει το λούκι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΕΥΡΕΣΙΤΕΧΝΙΑ ΝΑ ΕΙΔΙΚΕΥΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΗΝ ΑΝΩ-ΚΑΤΩ ΡΑΧΟΥΛΑ..ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ..ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΛΕΚΕΙΣ ΜΕ ΔΙΚΟΛΑΒΟΥΣ,ΑΣΕ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΟΥΣΑ ΤΗ ΜΑΜΑ ΠΑΤΡΙΔΑ.ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΛΕΣ ΝΟΜΙΚΕΣ ΑΚΡΕΣ+ΠΟΥ ΘΙΓΕΤΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ.αν ανατραπει αυτη η αποφαση ΘΑ ΕΚΛΕΙΨΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΔΨ ΠΟΥ ΕΛΕΩ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΜΕΤΡΟΥ ΑΛΩΝΙΖΟΥΝ...ΑΣ ΣΥΝΑΣΠΙΣΤΟΥΜΕ ΟΣΟΙ ΘΙΓΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΤΡΟ-ΦΑΡΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ Αν μπορουμε να κανουμε κατι.περα απο εμασ που εχουμε το αμεσο ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ Ψ,ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΕΞΕΥΤΕΛΙΖΕΙ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΚΑΘΩΣ ΥΠΟΒΑΘΜΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΙΑΤΡΩΝ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ που θέλω το ακριβώς αντίθετο τι να πω; Τελειώνω σε ένα περίπου χρόνο ειδικότητα και θα ήθελα να τελιώσω σε 7 μήνες γιατί δεν αντέχω άλλο, μπούχτησα. Και ενώ έφτασα κοντά στην πηγή να πιω νερό καθώς το γραφείο προσωπικού του νοσοκομείου μας με διαβεβαίωνε οτι αναγνωρίζεται σε όλους, τελικά μετά το πήρε πίσω λέγοντας μου οτι ισχύει μόνο για χειρουργική-παθολογία! Γ@μ@ την γκαντεμιά μου!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διαχωρίζω τη θέση μου.Δεν θέλω να συνεχίσω για πολύ ακόμη να είμαι νοσοκομειακός υπάλληλος-λαντζέρης-σκλάβος-ειδικευόμενος.Τα οθωμανικά που λες άφησέ τα για το Κάμα Σούτρα, δεν κολλάνε εδώ!

Επειδή εκανα το "λάθος" να παω στρατό και δεν έκανα ακομα αγροτικό και θέλω να κάνω ψυχιατρική...υπάρχει καμία περίπτωση νομικά να ανατραπεί αυτή η καταγέλαστη πατέντα της αναδρομικής αναγνωρισης 6μηνών Παθολογίας απο το αγροτικό΄?με αυτή την απορ-ρύθμιση εγώ που τελείωσα το καλοκαίρι του 06 και ειχα τη σπάνια τιμή να υπηρετήσω σε καλολιμνο,ΦΑΡΜΑκονησι,ψεριμο ενω διάφορα καλόπαιδα Γράψανε τους 6μηνες παθολογίας σε απόσταση βολής απο το Κολωνάκι στα ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ,ΘΑ ΒΡΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΠΛΕΙΣΤΑ ΟΣΑ ΑΤΟΜΑ,ΙΔΙΩΣ ΘΗΛΥΚΟΥ ΓΕΝΟΥΣ,ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΜΗΝ ΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΝΑΤΡΑΠΕΙ Η ΣΕΙΡΑ..ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝα ΠΤΥΧΙΟ..ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΖΩ ΜΕ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ..ΜΕ ΤΟ ΑΠΙΘΑΝΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΟΝΟ...ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ ΝΟΜΙΚΑ ΟΣΟΙ ΘΙΓΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΦΑΝΩΣ ΑΔΙΚΟ ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΟ?

Από ανάλυση που έκανα σε άλλο post οι πιο αδικημένοι είναι πιθανώς οι ψυχίατροι και οι πιο ευνοημένοι οι νευρολόγοι. Ως μελλοντικός νευρολόγος αντιλαμβάνεσαι ότι δεν βλέπω με καλό μάτι αυτά που έγραψες. Και σε σένα ρε φίλε ως ψυχίατρος θα έπρεπε να σου αρέσει γιατί θα κάνεις παθολογία στο αγροτικό μόνο χωρίς αναμονές. Απλά η ατυχία σου είναι ότι είσαι στρατό, δεν θα έλεγες όμως τα ίδια εάν ήσουν απ' έξω από την πύλη.

Υπάρχει πάντα και η επιλογή να πάρεις αναβολή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι αναβολή να πάρει, όσο είναι στρατό μαζεύει τα μόρια για να κάνει το αγροτικούλι του, να αναγνωρίσει την Παθολογία του και μια χαρά θα είναι.

Αλλά τι να περιμένεις από άνθρωπο που αυτοπροσδιορίζεται ως ιατροφιλόσοφος και χρησιμοποιεί τη λέξη "δικολάβος", περιμένεις να έχει συναίσθηση της πραγματικότητας;

:bloodomen:

ΥΓ: προσέξατε βέβαια ότι τον πειράζει μόνο η αναδρομική αναγνώριση και όχι η μελλοντική, ε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διαχωρίζω τη θέση μου.Δεν θέλω να συνεχίσω για πολύ ακόμη να είμαι νοσοκομειακός υπάλληλος-λαντζέρης-σκλάβος-ειδικευόμενος.Τα οθωμανικά που λες άφησέ τα για το Κάμα Σούτρα, δεν κολλάνε εδώ!

Επειδή εκανα το "λάθος" να παω στρατό και δεν έκανα ακομα αγροτικό και θέλω να κάνω ψυχιατρική...υπάρχει καμία περίπτωση νομικά να ανατραπεί αυτή η καταγέλαστη πατέντα της αναδρομικής αναγνωρισης 6μηνών Παθολογίας απο το αγροτικό΄?με αυτή την απορ-ρύθμιση εγώ που τελείωσα το καλοκαίρι του 06 και ειχα τη σπάνια τιμή να υπηρετήσω σε καλολιμνο,ΦΑΡΜΑκονησι,ψεριμο ενω διάφορα καλόπαιδα Γράψανε τους 6μηνες παθολογίας σε απόσταση βολής απο το Κολωνάκι στα ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ,ΘΑ ΒΡΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΠΛΕΙΣΤΑ ΟΣΑ ΑΤΟΜΑ,ΙΔΙΩΣ ΘΗΛΥΚΟΥ ΓΕΝΟΥΣ,ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΜΗΝ ΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΝΑΤΡΑΠΕΙ Η ΣΕΙΡΑ..ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝα ΠΤΥΧΙΟ..ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΖΩ ΜΕ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ..ΜΕ ΤΟ ΑΠΙΘΑΝΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΟΝΟ...ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ ΝΟΜΙΚΑ ΟΣΟΙ ΘΙΓΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΦΑΝΩΣ ΑΔΙΚΟ ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΟ?

Υπαρχουν και οι δικηγοροι που ειναι οι ειδικοι, γιατι δεν ρωτας?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΛΛΟ ΙΝ VITRO κΑΙ ΑΛΛΟ ΙΝ VIVO ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΟΡΟΥ ΙΑΤΡΟΦΙΛΟΣΟΦΟΣ ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟΣΑΡΚΑΣΤΙΚΑ.ΑΠΟΛΥΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ.ΙΝVITRO ΔΕ ΖΗΤΑΣ ΝΑ ΙΣΧΥΣΕΙ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΘΗΤΕΙΑ ΓΙΑ ΤΙσ ΓΥΝΑΙΚΕΣ?ΙΣΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΑΚΙ ΣΟΥ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΞΩΤΙΚΟ ΝΗΣΑΚΙ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΕΝΑ ΛΟΧΟ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα αρχίσω να επαναλαμβάνομαι, αφού υπερασπίστηκα αναλόγως και τον albanian, σε άλλο τόπικ: είναι προφανές ότι το ΙΑΤΡΟΦΙΛΟΣΟΦΟΣ το γράφει για πλάκα! Υπάρχουν κι άλλα παιδιά με πομπώδη ψευδώνυμα που όλοι καταλαβαίνουμε ότι είναι αυτοσαρκαστικά. Χαλαρώστε λιγάκι, ρε παιδί μου, πώς κάνετε έτσι! :anavwfwties: Τώρα, γι'αυτά που λέει ο εν λόγω, θα συμφωνήσω στη γελοιότητα της εξίσωσης της εκπαίδευσης στα χωριά με εκείνη στο νοσοκομείο (διαπίστωση χιλιοειπωμένη, εξάλλου, στο ανάλογο τόπικ).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΛΛΟ ΙΝ VITRO κΑΙ ΑΛΛΟ ΙΝ VIVO ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΟΡΟΥ ΙΑΤΡΟΦΙΛΟΣΟΦΟΣ ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟΣΑΡΚΑΣΤΙΚΑ.ΑΠΟΛΥΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ.ΙΝVITRO ΔΕ ΖΗΤΑΣ ΝΑ ΙΣΧΥΣΕΙ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΘΗΤΕΙΑ ΓΙΑ ΤΙσ ΓΥΝΑΙΚΕΣ?ΙΣΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΑΚΙ ΣΟΥ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΞΩΤΙΚΟ ΝΗΣΑΚΙ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΕΝΑ ΛΟΧΟ...

Σου απάντησα ανοίγοντας ξεχωριστό θέμα για σένα (μεγάλη η χάρη σου). Τόσο έξυπνος που είσαι σίγουρα ( ; ) θα καταλάβεις ποιό είναι...

:bloodomen:

ΥΓ: όπως έλεγε και η γιαγιά μου, οι κομπλεξικοί και οι μισογύνηδες δεν έχουν κανένα κέρατο για να ξεχωρίζουν από τους άλλους, από αυτά που γράφουν τους καταλαβαίνουμε όμως...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΥΓ: προσέξατε βέβαια ότι τον πειράζει μόνο η αναδρομική αναγνώριση και όχι η μελλοντική, ε;

χμμμμμ.μ.μ.μ.μ..μ σαν ναχεις δίκιο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΥΓ: προσέξατε βέβαια ότι τον πειράζει μόνο η αναδρομική αναγνώριση και όχι η μελλοντική, ε;

χμμμμμ.μ.μ.μ.μ..μ σαν ναχεις δίκιο.

ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΕΣ ΑΓΑΠΗΤΕ GLOIODES-GIATROUDAKI ΔΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΕ ΚΑΛΟ ΜΑΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑξει αυτη η αναδρομικη ΡΥΘΜΙΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΚΡΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΩΣ ΜΕΛΛΟΝΤΑ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ.ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΝΑ ΜΕ ΕΓΚΑΛΕΙΣ ΠΕΡΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑΣ.ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΤΟΥΡΛΟΥΜΠΟΥΚΙ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟΥΣ(ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΥΝΟΕΙ).ΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΤΗ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΜΕΤΡΟΥ,ΑΦΟΥ Η ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΠΡΙΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΩ ΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ.ΑΥΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΝ ΛΙΓΟ ΒΑΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΣΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΠΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥΣ.ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΟΥ ΚΛΑΔΟΥ ΤΙ ΖΟΡΙ ΤΡΑΒΑΝΕ?ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Ο ΒΕΓΓΟΣ..."ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ...".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγορίνα μου, είναι ιδιαιτέρως χαρακτηριστικό ότι σε ενοχλεί η αναδρομική αναγνώριση του 6μηνου λόγω του ότι θα μπουν πάρα πολλά άτομα μπροστά σου στις λίστες και όχι για το ΜΕΤΡΟ αυτό καθαυτό. Να συζητήσουμε εάν θες εαν είναι σωστό να αναγνωρίζεται παθολογία από απλή καθημερινή συνταγογράφηση στα γερόντια της κολοπετινίτσας αλλά ΑΛΛΗ συζήτηση είναι αυτή και άλλο το εάν σε συμφέρει και το εάν θίγεσαι εσύ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ από ένα μέτρο που έτυχε να μη σε συμφέρει.

Σάμπως εγώ δεν έλεγα ότι είναι άδικο να έχουμε εμείς οι νευρολόγοι 3κομμάτια και 3ξεχωριστές αναμονές τόσα χρόνια; Ευτυχώς όμως θα μπαίνουμε υπεράριθμοι απ' ότι φαίνεται σε λίγους μήνες. Δεν κινήθηκα όμως νομικά τόσα χρόνια που έτρωγα το αγγούρι. Αντε μη σε πάρουν και σε σηκώσουν οι πασχαλιάτικές μας ευχές. Καλό Πάσχα, Καλή Ανάσταση κλπ. αυτό εννοώ.

Αναδρομική ισχύ και ξερό ψωμί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αλλά ΑΛΛΗ συζήτηση είναι αυτή και άλλο το εάν σε συμφέρει και το εάν θίγεσαι εσύ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ από ένα μέτρο που έτυχε να μη σε συμφέρει.

Αυτό ακριβώς θα έλεγα κι εγώ.

Τώρα, είναι εμφανές ότι ο κομπλεξικός μας ψυχίατρος τραβάει ζόρι ΚΑΙ με τους εργαστηριακούς ΚΑΙ με τα μικροσκόπια ακόμη...Πολύ γέλιο βασικά.

:bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΗΛΕ-ΨΥΧΟΓΡΑΦΗΜΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΣΕΒΑΣΤΗ ΙΝVITRO ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΜΜΕΣΕΣ ΑΠΕΙΛΕΣ ΑΠΟ ΝΕΥΡΙΚΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟΥΣ.OΣΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ προσθεσουν κατι εποικοδομητικο στη ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΟΙ..ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΙΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΙΓΟΜΑΙ ΑΜΕΣΑ.ΤΟ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΟΜΑΣΤΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΔΕΝ ΩΦΕΛΕΙ.ΦΙΛΕ GLOIODES ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΣΑΙ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΣΟΥ...ΚΑΙ ΘΕΣ ΝΑ ΜΕ ΣΟΥΒΛΙΣΕΙΣ...ΝΗΣΤΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ.ΣΕΜΝΑ ΚΑΙ ΤΑΠΕΙΝΑ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΗΛΕ-ΨΥΧΟΓΡΑΦΗΜΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΣΕΒΑΣΤΗ ΙΝVITRO ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΜΜΕΣΕΣ ΑΠΕΙΛΕΣ ΑΠΟ ΝΕΥΡΙΚΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟΥΣ.OΣΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ προσθεσουν κατι εποικοδομητικο στη ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΟΙ..ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΙΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΙΓΟΜΑΙ ΑΜΕΣΑ.ΤΟ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΟΜΑΣΤΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΔΕΝ ΩΦΕΛΕΙ.ΦΙΛΕ GLOIODES ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΣΑΙ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΣΟΥ...ΚΑΙ ΘΕΣ ΝΑ ΜΕ ΣΟΥΒΛΙΣΕΙΣ...ΝΗΣΤΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ.ΣΕΜΝΑ ΚΑΙ ΤΑΠΕΙΝΑ...

Φίλε, εγώ δεν έχω πρόβλημα μαζί σου. Αυτό πρέπει να το καταλάβεις. Το ίδιο αγγουράκι τρώμε όλοι σε τελική ανάλυση. Και ΝΑΙ με ευνοεί η αναδρομική αναγνώριση του εξαμήνου, αλλά δεν θα ευνούσε και εσένα εάν είχες κάνει αγροτικό ΠΡΙΝ μπεις στον ελληνικό στρατό (με αποτέλεσμα να τρέχουν τώρα αιτήσεις για τα επόμενα κομμάτια αυτομάτως, χωρίς να κάνεις τίποτα);;;;

Δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου. Αλλά να μιλάμε ως άντρες με ΜΠΑΛΑΚΙΑ και να έχουμε το θάρρος της γνώμης μας. Ούτε να σε σουβλίσω θέλω ούτε τίποτα άλλο. Σου εύχομαι να έχεις μικρή αναμονή και να είσαι πάντα καλά. Τίποτα άλλο δεν λέω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά; Οι νευρολόγοι πώς ευννοούνται; Θα περιμένουμε 3-4 χρόνια για να κάνουμε 3 μήνες Παθολογίας (με την αναγνώριση του 6μηνου); Έχει αλλάξει κάτι και δεν το πήρα χαμπάρι;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά; Οι νευρολόγοι πώς ευννοούνται; Θα περιμένουμε 3-4 χρόνια για να κάνουμε 3 μήνες Παθολογίας (με την αναγνώριση του 6μηνου); Έχει αλλάξει κάτι και δεν το πήρα χαμπάρι;;

Ευνοούμαστε συνάδελφε νευρολόγε. Δες την ανάλυση που έχω κάνει εδώ:

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?sh...=20240&st=0

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλοι μου ανθρωποι, μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει?

στο νοσοκομειο που εχω δηλωσει χειρουργικη εντελως "τυχαια" και οι 7 ειδικευομενοι που ηδη υπηρετουν , δεν εχουν προσκομισει κανενα χαρτι-δικαιολογητικο που να πιστοποιει οτι εχουν κανει αγροτικο γιατι συμφωνα με τον ....λατρεμενο μακακα του γραφειου προσωπικου κανενας τους δεν εχει κανει αγροτικο. φυσικα ο τυπος με δουλευει τα μαλλα δεδομενου οτι εγω ξερω ηδη μια κοπελα-ειδικευομενη που εχει ολοκληρωσει το αγροτικο της απο το 2005.

προφανως εκει τους κανουν πλατες για να μην αλλαξουν τις συμβασεις και οι ανθρωποι να δουλεψουν 3 μηνες παραπανω.

ομως απο την αλλη δεν ειναι αδικο και για εμενα αλλα και για τους υπολοιπους της λιστας να μην επωφεληθουμε απο την ευνοικη πραγματι ρυθμιση του νομου?αφηστε που με την (πανηλιθια) επιλογη μου για το συγκεκριμενο νοσοκομειο η αναμονη μου βγαινει 3.5χρονια τουλαχιστον(ισως και 4) για να κανω τελικα μονο 6 μηνες χειρουργικης. emeleos ουτε παθολογια να δηλωνα.

το ερωτημα μου ειναι το εξης:υπαρχει καποιος τροπος να τους πιεσω και να αποδειξω οτι οι αηδιες που μου λεει δεν ευσταθουν?καποιο νομικιστικο τερτιπι, ισως?καποιο επιχειρημα που να βασιζεται στη μισθοδοσια (οπου εκει ισως να φαινεται οτι εχουν προυπηρεσια απο το αγροτικο και γιαυτο να παιρνουν κατι σαν εξτρα επιδοματακι?)

παιδια σορυ αλλα ακομα ειμαι μια φτωχη πλην τιμια ανεργη γιατρος (που περιμενει το διορισμο για το αγροτικο)και γιαυτο δεν ξερω τι παιζει με τους μισθους και τα επιδοματα.

και για τους κακοπροαιρετους που θα αρχισουν να με "κραζουν" μα καλα πώς κανω ετσι για 3 μηνες πανω κατω τους προλαβαινω και τους απαντω οτι στην περιπτωση μου εχει μεγαλη σημασια δεδομενου οτι θα κανω αγονο αγροτικο και δε με συμφερει να ξεκινησω χειρουργικη πριν να εχω ολοκληρωσει το αγροτικο γιατι τη θεση θα την παρει ο επομενος και η επομενη θεση της χειρουργικης ανοιγει μετα απο ενα χρονο!και επισης με καιει να δηλωσω και το δευτερο νοσοκομειο που δινει το μερικο κομματι της ειδικοτητας μου(πραγμα που θα γινει με το που θα ξεκινησω χειρουργικη) δεδομενου οτι εχω επιλεξει μια υπερκορεσμενη ειδικοτητα (ειπαμε ειμαι χαζη και δεν ξερω να επιλεγω σωστα)

ουφ!συγνωμη αν σας κουρασα!απλα πραγματικα με καιει και επιπλεον τον εχω αχτι τον μακακα του συγκεκριμενου γραφειου προσωπικου.αφηστε που ο ηλιθιος για περιπου 10 μηνες(τους πρωτους) μου εδινε λαθος λιστα πιθανοτατα τη λιστα των παθολογων του ιδιου νοσοκομειου με αποτελεσμα τον πρωτο καιρο να νομιζω οτι πετυχα το σουπερ νοσοκομειο με τη σουπερ αναμονη.αχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν μείνεις σε προφορικές απειλές δεν θα πετύχεις τίποτα. Πρέπει να γράψεις μια επίσημη επιστολή στο κομπιούτερ στην οποία να περιέχονται αριθμοί νόμων, αριθμοί τροπολογιών και να το κοινοποιήσεις στο γραφείο προσωπικού, στο διοικητή και στο υπουργείο. ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΡΙΘΜΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΓΙΑΤΙ μερικές φορές ότι δεν τους συμφέρει οι μαλάκες το καταστρέφουν. Αφού κοινοποιήσεις την επιστολή σε όλους και πάρεις ΑΡΙΘΜΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ. Πήγαινε και πες τους: Αυτό είναι μόνο η αρχή για να έιμαι νομικά καλυμένη. Το επόμενο έγγραφο θα είναι ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥ περιεχομένου.

Αρκεί να είσαι σίγουρη ότι έχουν κάνει αγροτικό και δεν πρόκειται περι συνωνυμίας ή άλλης ιδιαίτερης περίπτωσης κλπ.

Σκίσ' τους τον !!@# γιατί κάποτε θα πρέπει να καταλάβουμε ότι σε αυτή τη χώρα υπάρχουν νόμοι και δεν μπορεί να κάνει ο καθένας ό,τι τον συμφέρει. Εάν εσύ ήσουν στη θέση τους βέβαια (είναι η επόμενη λογική ερώτηση) θα δεχόσουν να παραιτηθείς 3 μήνες νωρίτερα;

Εάν είσαι σωστή και ηθική θα απαντήσεις ΝΑΙ, όπως θα απαντούσα κι εγώ. Για μια τιμή και αξιοπρέπεια ζούμε. Κωλοχανίο ynanistan.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για μια τιμή και αξιοπρέπεια ζούμε.
Όσο γλειώδες είναι το nickname σου :P τόσο σωστός είσαι στις απόψεις σου. emofftopic
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παροχή διευκρινήσεων στο όλο θέμα δόθηκε με την ενημερωτική εγκύκλιο της 15ης Απριλίου 2008 και αριθμό πρωτοκόλλου Υ10δ/45543

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν μείνεις σε προφορικές απειλές δεν θα πετύχεις τίποτα. Πρέπει να γράψεις μια επίσημη επιστολή στο κομπιούτερ στην οποία να περιέχονται αριθμοί νόμων, αριθμοί τροπολογιών και να το κοινοποιήσεις στο γραφείο προσωπικού, στο διοικητή και στο υπουργείο. ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΡΙΘΜΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΓΙΑΤΙ μερικές φορές ότι δεν τους συμφέρει οι μαλάκες το καταστρέφουν. Αφού κοινοποιήσεις την επιστολή σε όλους και πάρεις ΑΡΙΘΜΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ. Πήγαινε και πες τους: Αυτό είναι μόνο η αρχή για να έιμαι νομικά καλυμένη. Το επόμενο έγγραφο θα είναι ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥ περιεχομένου.

Αρκεί να είσαι σίγουρη ότι έχουν κάνει αγροτικό και δεν πρόκειται περι συνωνυμίας ή άλλης ιδιαίτερης περίπτωσης κλπ.

Σκίσ' τους τον !!@# γιατί κάποτε θα πρέπει να καταλάβουμε ότι σε αυτή τη χώρα υπάρχουν νόμοι και δεν μπορεί να κάνει ο καθένας ό,τι τον συμφέρει. Εάν εσύ ήσουν στη θέση τους βέβαια (είναι η επόμενη λογική ερώτηση) θα δεχόσουν να παραιτηθείς 3 μήνες νωρίτερα;

Εάν είσαι σωστή και ηθική θα απαντήσεις ΝΑΙ, όπως θα απαντούσα κι εγώ. Για μια τιμή και αξιοπρέπεια ζούμε. Κωλοχανίο ynanistan.

ευχαριστω για την ενημερωση.

θα το ψαξω οπως το εψαξα-ξεκινησα (μαζι με μια φιλη μου που ενδιαφερεται για παθολογια εκεινη) την αφυπνιση στα κεντρικα του ΙΚΑ (σε ικα εχω δηλωσει) καθως η λατρεμενη υπευθυνη αγνοουσε την υπαρξη του συγκεκριμενου νομου και γιαυτο για περιπου 3 μηνες δεν κινουνταν τιποτα στις λιστες των εν λογω νοσοκομειων.εκεινη τουλαχιστον θορυβηθηκε και κινητοποιηθηκε.ο μακακας του γραφειου προσωπικου του δικου μου νοσοκομειου μας το παιζει ακομα ζορικος.ελπιζω να συμμορφωθει με τα νεα δεδομενα.

οσο για το ερωτημα σου, τί θα εκανα στην αντιθετη περιπτωση, ηδη διευκρινησα στο πρωτο μου ποστ οτι αναγνωριζω την προθεση των ηδη υπηρετουντων συναδελφων να επιθυμουν να δουλεψουν 3 μηνες παραπανω.οσο για εμενα οσο και να συνειδητοποιω καθημερινα την ερμηνεια νομων κατα το δοκουν και τη γενικοτερη αυθαιρεσια του ελλαδισταν ωστοσο εχω μαθει ( η ηλιθια?) να πηγαινω με το σταυρο στο χερι και δια της κλασικης οδου (ατακα για την οποια εχω ακουσει τα απιστευτα σε αλλο ποστ).συνεπως οσο και αν θιγομουν αμεσα θα συμμορφωνομουν με τις επιταγες του εκαστοτε νεου νομου.ειναι θεμα ηθικης και δικαιοσυνης.τεσπα.

λοιπον και παλι ευχαριστω για την ενημερωση.

καλο πασχα αν δεν τα ξαναπουμε!

φιλια απο το νοτο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να τα μας!!!!!

βρε πονηρουλη, THIS IS XANIA (κατα το this is sparta)

και τα καλα κοριτσια δεν κανουν πικαντικα πραγματα (μπουχαχαχαχαχα)

καλη ανασταση αν δεν τα ξαναπουμε.

και μη χανομαστε......χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.