Jump to content

εφημεριες και ενδοκρινολογια


silver25

Recommended Posts

οι ειδικοι ενδοκρινολογοι ρευματολογοι και τα λοιπα δεν εφημερευουν. Οποτε οι ειδικευομενοι(που κανουν το ειδικο κομματι βεβαια ) γιατι να εφημερευουν ως παθολογοι; εφημεριες ενδοκρινολογικες καθ'οσο γνωριζω δεν υφιστανται σε κανενα νοσοκομειο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

15 ώρες πριν, mrt said:

οι ειδικοι ενδοκρινολογοι ρευματολογοι και τα λοιπα δεν εφημερευουν. Οποτε οι ειδικευομενοι(που κανουν το ειδικο κομματι βεβαια ) γιατι να εφημερευουν ως παθολογοι;

Γιατί σε αρκετά νοσοκομεία δεν υπάρχει ξεχωριστή αιματολογική, ενδοκρινολογική, γαστρεντερολογική ή ρευματολογική κλινική, και είναι ενσωματωμένες ως τμήματα μεγάλων παθολογικών κλινικών. Οπότε, πολλές φορές καταλήγουν να εφημερεύουν μαζί με τους ειδικευόμενους των παθολογικών κλινικών...

15 ώρες πριν, mrt said:

εφημεριες ενδοκρινολογικες καθ'οσο γνωριζω δεν υφιστανται σε κανενα νοσοκομειο.

Υφίστανται στο Θεαγένειο! :P:P

Υπάρχει ξεχωριστή ενδοκρινολογική και γαστρεντερολογική κλινική, οι οποίες εφημερεύουν ανεξάρτητα από τις Παθολογικές - Ογκολογικές κλινικές.

Τροποποιήθηκε από mihiatrik
Προσθήκη πληροφοριών
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

5 ώρες πριν, mrt said:

αληθεια; εφημερευει ενδοκρινολογικη και οχι νευρολογικη; απιστευτο μου φαινεται...:o

Σου είπα και αλλού, στο Θεαγένειο δεν υπάρχει νευρολογική, νεφρολογική, ορθοπεδική και καρδιολογική κλινική, οπότε αφού δεν υπάρχουν, δεν υπάρχει και αντίστοιχη κλινική να εφημερεύει.

Τροποποιήθηκε από mihiatrik
Προσθήκη πληροφοριών
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

16 λεπτά πριν, mrt said:

Μα γι αυτο ακριβως σου ειπα οτι εκπλησσομαι

Και που' σαι ακόμα... Πολλά θα σε εκπλήξουν ακόμα στο ελληνικό Ε.Σ.Υ. ... :P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
On 8/2/2018 at 0:25 ΠΜ, mrt said:

Εκτος απ αυτα που εχεις ηδη πει;:anavwfwties:

Ε, μικρός είμαι ακόμα, δεν μου έχουν τύχει και όλα... Όσο ζεις, μαθαίνεις! :P:P

Τροποποιήθηκε από mihiatrik
Διόρθωση ορθογραφίας
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

21 ώρες πριν, mrt said:

Σωστα?σε τι ειδικοτητα εισαι εσυ αν επιτρεπεται;?

Κάπου πρέπει να το έγραψα μέσα στο χάος των κειμένων που διάβασες... :P

Σε αναμονή για Ογκολογία βρίσκομαι, αλλά τρέχω και διάφορα άλλα ταυτόχρονα... Οπότε ναι, και εγώ όσο ζω μαθαίνω :D

Τροποποιήθηκε από mihiatrik
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

3 ώρες πριν, mrt said:

Χαχα ναι σωστα χτυπαει ενα καμπανακι τωρα που το λες?καλη σταδιοδρομια να εχεις?

Να' σαι καλά! Επίσης!! :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από το σχετικό τόπικ: [πληροφορίες για ειδικότητα] ειδικότητα σε στρατιωτικό νοσοκομείο

13 ώρες πριν, mihiatrik said:

Αν συνεχίσω να σου απαντάω θα μας παρεξηγήσουν :D:D

Σου έχω απαντήσει κάπου αλλού, πλέον δεν θυμάμαι που... , ότι το νομικό καθεστώς δεν το γνωρίζω. Και γενικά δεν έχω καμία προσωπική εμπειρία από στρατιωτικό νοσοκομείο. Αλλά πρόσφατα έτυχε να συζητάω με ΣΑΣΣίτη που είναι εκεί και μου είπε:

1ον) Οι εφημερίες είναι σαν το Θεαγένειο: κλειστές για όσους νοσηλεύεις και ταυτόχρονα ανοικτές για όποιον υπάγεται στη φροντίδα των στρατιωτικών νοσοκομείων.

[...]

ΣΗΜΕΙΩΣΗ 2: Καλά, για τις εγκαταστάσεις, δεν το συζητώ! Στο Ιπποκράτειο πλέον σαπίζουν οι τοίχοι, στο δε ΑΧΕΠΑ πρόσφατα ένα ασανσέρ έπεσε σχεδόν στο κενό. Σουρεάλ καταστάσεις.

1 ώρα πριν, iceman said:

ρε παιδια παιζει κατι??? 

 empopcorn          emlove

Η παρεξήγηση που λέγαμε... :D:P

Μπα, αν έτρεχε δεν θα τα λέγαμε online... B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Καλησπέρα! Γνωρίζει κανείς στο Αττικό ή στον Ευαγγελισμό πώς είναι οι εφημερίες των Ενδοκρινολόγων; Είναι εσωτερικές; Κάνουν και εφημερίες Παθολόγων; Ευχαριστώ εκ των προτέρων 😊

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.