Jump to content

Τουριστικά Ιατρεία


Neuromancer

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

προσοχη συναδελφοι που θα θελετε να δουλεψετε με την γνωστη εταιρια προς Ιονιο πλευρα...ειναι απατεωνες.Προσοχη κ στον Νικο Ξανθοπουλο που κ αυτος ετοιμαζει ιατρεια προς τα εκει...τα πραγματα με την δ/νση υγειας εχουν αγτιεψει,οπως κ με τον ιατρικο συλλογο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

προσοχη συναδελφοι που θα θελετε να δουλεψετε με την γνωστη εταιρια προς Ιονιο πλευρα...ειναι απατεωνες.Προσοχη κ στον Νικο Ξανθοπουλο που κ αυτος ετοιμαζει ιατρεια προς τα εκει...τα πραγματα με την δ/νση υγειας εχουν αγτιεψει,οπως κ με τον ιατρικο συλλογο

έστειλα βιογραφικό σε μια ανάλογη αγγελία! αυτή η εταιρεία είναι στην κέρκυρα, θα το εκτιμούσα αν μου έλεγες κάποιο στοιχείο γιατί μπήκα στη διαδικασία να το σκέφτομαι. σ'ευχαριστώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Κύριοι έχω στείλει κ εγώ βιογραφικό για εργασία σε Τουριστικό Ιατρείο στην Κέρκυρα και με αυτά που διαβάζω μου έχετε ανάψει φωτιές! Μπορεί κάποιος να επικοινωνήσει μαζί μου για να μου πει ποιους ακριβώς να αποφύγω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 years later...

Ζητούνται ιατροί (άνευ ειδικότητας – ή ειδικοτήτων) για εργασία σε ιατρεία των νομών Πιερίας – Χαλκιδικής – Φωκίδας – Εύβοιας κατά τη θερινή περίοδο (επιθυμητή η γνώση ξένων γλωσσών).

Με προοπτική μόνιμης συνεργασίας

Αποστολή βιογραφικού στο παρακάτω λογαριασμό ηλεκτρ. ταχ. artemiospap@yahoo.gr

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μεγάλη ιστορία το θέμα το τουριστογιατρού.Αν έχετε το θάρρος μπορείτε να ανοίξετε μόνοι σας ένα ιατρείο άνευ ειδικότητας ιατρού σε νησί ή τουριστικό μέρος. Από όσο ξέρω μπορείτε να έχετε έναν τζίρο 3.000 ή και 5.000 ευρώ το μήνα, περισσότερα από όσο δίνουν οι γύφτοι σε εταιρείες. Από έλεγχο που έκανα για φετεινα πακέτα σε νησιά χωρίς νοσοκομείο δίνουν μισά από όσα θα βγαζετε μόνοι σας εκεί.Πρέπει να είναι μαλάκας ο συνάδελφος που θα πάει για τα 2000 στην Κω όταν μπορεί τα διπλάσια μόνος/η.Επίσης για Κέρκυρα κάτω από δύο χιλιάρικα Ζάκυνθο δε λέγανε λεφτά (κάνα χιλιαρικακι ? )

Ψιχουλα και από κλινικές. Δεν ξέρω πόσες ή ποιες από τις αγγελίες που κυκλοφορούν είναι για ψιχουλα αλλά υπάρχουν.

Αγαπητοί συνάδελφοι αν βγειτε στο τουριστογιατριλικι άνευ ειδικότητας κάντε έρευνα αγοράς κι ανοιξτε μόνοι σας κι όχι σαν υπάλληλοι επιτήδειων. Περισσότερα φράγκα ίδια ευθύνη.Καλό παραδακι για άνοιγμα ιατρείου μετά την ειδικότητα αν έχετε το θάρρος και το θράσος. Στην Κω ειδικά φέτος αν ανοίξει κάποιος τουριστογιατρός με τις ελλείψεις που έχει θα βγάλει καλό χρήμα.

Συγγνώμη για τα γαλλικά.

Πρέπει να γίνει ξεχωριστό νήμα το τουριστογιατριλίκι(δεν το έχω επιχειρήσει προσωπικά) μου το θυμιζουν οι αγγελίες του τύπου ζητούνται μ@λ...ες κάθε που καλοκαιριάζει.

Τροποποιήθηκε από BarryHarry
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι τράπεζες κλέβουν τους μικροκαταθέτες...

Αν έχεις το θάρρος ίδρυσε μια δική σου να μην έχεις ανάγκη κανένα και να μη σε κλέβει κανένας...

ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙΣ ?!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Σοβαρό ταξιδιωτικό πρακτορείο Ζητά ιατρούς για ιατρική κάλυψη σχολικών εκδρομών (Λύκειο) για τέλη Απριλίου. Οι προορισμοί είναι Γύθειο 25-27 Απριλίου, Σύρος 23-26 Απριλίου και Καλαμάτα 23-25 Απριλίου. Καλύπτονται οδοιπορικά, ξεναγός, διαμονή σε μονόκλινο δωμάτιο ξενοδοχείου 3-4*, ημιδιατροφή (Πρωινό/Δείπνο) και αμοιβή. Απαιτούνται ιατροί με/δίχως ειδικότητα, επικοινωνιακοί και υπεύθυνοι. Επιθυμητή προϋπηρεσία αλλά όχι απαραίτητη (αγροτικό, στρατός, ειδικότητα, BLS, PHTLS κλπ). Παρακαλώ στείλτε PM όσοι/όσες ενδιαφέρεστε ή γράψτε στο morisr@yahoo.com

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Οι τράπεζες κλέβουν τους μικροκαταθέτες...

Αν έχεις το θάρρος ίδρυσε μια δική σου να μην έχεις ανάγκη κανένα και να μη σε κλέβει κανένας...

ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙΣ ?!

Κάποιοι είστε πρώτοι στις εξυπναδίστικες μαλακίες.

Κάποιοι ακόμη είστε προκλητικοί όταν γράφετε μόνο για να διαφημίσετε αγγελίες.

Και κάποιοι είστε αντισυναδελφικοί όταν πάτε να μπλέξετε γιατρούς σε καταστάσεις σαν αυτες που όλοι ξέρουμε στα περισσότερα τουριστοϊατρεία.

Κάποιοι είστε απλά και τα τρία μαζί.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ventisette 1000+++ Likes.

Προσοχή οι νεώτεροι συνάδελφοι πού θα πάτε να μπλέξετε. Πάρτε πρώτα πληροφορίες αν η κάθε τουριστοεταιρεία που διαφημίζει θέσεις πληρώνει κανονικά τους μισθούς ή όχι, αν θα χρησιμοποιηθεί το πτυχίο και η άδειά σας για να ανοίξει το τουριστοιατρείο και να καρπώνονται αυτοί τα έσοδα (DON'T DO IT!!!), αν το μικρό σας αμαξάκι θα γίνει ΕΚΑΒ, ποιος θα πληρώνει τις (πάρα πολλές) βενζίνες, αν θα είσαι ελεύθερος να κάνεις την ιατρική που πρέπει ή την "ιατρική" που θέλουν αυτοί (επικίνδυνη συνήθως για τα νεύρα σας αλλά και για την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος που κατέχετε) κλπ.

Μην πάτε στα τυφλά, γιατί θα το μετανοιώσετε πικρά και δεν θα βγάζετε και άκρη με κάτι τέτοιους, οι οποίοι στην πλειοψηφία των περιπτώσεων ουδεμία σχέση έχουν με την ιατρική.

Απλά χρειάζονται το πτυχίο, την άδειά σας και τον ιδρώτα σας (γιατί οι ίδιοι δεν διαθέτουν τίποτα από τα τρία) για να βγάλουν εύκολα, πολλά και ξεκούραστα φράγκα.

ΥΓ. Κάποιος αθεόφοβος "συνάδελφος" υπόσχεται σε κάποια διαφήμιση με την κάθε θέση τουριστοιατρού στην Κέρκυρα, στη συνέχεια άμεση θέση για έναρξη ειδικότητας στην Αγγλία!!!

Ο ίδιος μόλις ξεκίνησε ειδικότητα (αν ξεκίνησε) μετά από χρόνια αναμονών στην Αθήνα. Δεν βρήκε δηλαδή θέση ειδικότητας στην Αγγλία για πάρτη του τόσα χρόνια, αλλά θα βρει άμεσα και με κλειστά μάτια θέση για όλους εμάς.....

Ω, ναι, τί άλλο θα γράψουνε πια...

ΥΓ2. Φίλε BarryHarry, αν ανοίξει ξεχωριστό νήμα για τα τουριστοιατρεία, πολύ φοβάμαι πως θα γραφούν τόσα πολλά εδώ μέσα και με τέτοιο λεξιλόγιο που στο τέλος κάποιος εισαγγελέας θα το κλείσει για πάντα το GM.....

Τροποποιήθηκε από sjjggst
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 6 years later...

Φιλική υπενθύμιση ότι λαμόγια συνεχίζουν να κυκλοφορούν προς Κυκλάδες μεριά. Σου ζητάνε να βγάλεις δουλειά 3ων γιατρών και  πληρώνουν όσα πληρώνονται καμαριέρες. Χωρίς διαμονή/διατροφή.  Υπερωρίες μαύρα. Ξεκινάς το πρωί και φεύγεις σπίτι βράδυ. 7 μέρες τη βδομάδα δουλειά. 

Λεπτομέρειες στο inbox.

Προσοχή και μην δέχεστε στα τυφλά πριν κάνετε έρευνα αγοράς.

Όταν μπορείτε να ρωτάτε τους τοπικούς ποσό πάνε οι μισθοί. 

Ψάχνουν για μ@@@@@ς.

 

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

 

On 23/4/2015 at 10:03 ΜΜ, sjjggst said:

 

 

ΥΓ. Κάποιος αθεόφοβος "συνάδελφος" υπόσχεται σε κάποια διαφήμιση με την κάθε θέση τουριστοιατρού στην Κέρκυρα, στη συνέχεια άμεση θέση για έναρξη ειδικότητας στην Αγγλία!!!

 

link?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.