Jump to content

ιπβαξ πετροχώρι ξάνθης


jager

Recommended Posts

ανακοινώθηκε η μετάθεσή μου στην ίλη πεδίου βολής αρμάτων ξάνθης που είναι στο πετροχώρι. Ξέρει κανείς τι παίζει για τους γιατρούς?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ανακοινώθηκε η μετάθεσή μου στην ίλη πεδίου βολής αρμάτων ξάνθης που είναι στο πετροχώρι. Ξέρει κανείς τι παίζει για τους γιατρούς?

τρελο σκοπετο σε περιμενει.

μαθε γερμανικα αν δεν ξερεις θα σου χρειαστουν

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μην ακούς,σκοπιές δεν παίζουν σε καμία περίπτωση.Ήμουν πέρυσι αντίστοιχη εποχή.Λογικά δε θα έχει αλλάξει ο διοικητής γιατί ήταν νέος.Πολύ στριμάδι κ δε χαρίζεται σε κανέναν.Έξυπνος άνθρωπος αλλά δεν πρόκειται να σου κάνει κανένα χατίρι.Αν είναι ο ίδιος με πέρυσι,μη προσπαθήσεις να βάλεις μέσο για να τον πιάσει,θα σου βγει σε κακό.¨οσον αφορά τους γιατρούς,βρίσκονται όλη τη μέρα στο ΣΤΕΠ.Μια χαρά είναι εκεί,γιατί είναι πολλοί γιατροί μαζί και νοσηλευτές και έχει χαβαλέ.Με τα λάπτοπ ήμασταν.Με τη διαμονή υπάρχει πρόβλημα.Οταν ήμουν εκεί κοιμόμουν στο Στεπ,μαζί με τους ασθενείς(γιαυτό δεν κάναμε και πολλές εισαγωγές)στη ζούλα.Μας πήραν χαμπάρι και μας έδιωξαν.Τότε έπαιρνα μετάθεση,δε ξέρω τι ισχύει τώρα.Αν μείνει στη μονάδα πάντως,την πάτησες.Μην τυς πεις οτι σας έχουν απαγορέψει να κοιμάστε σο στεπ και να κοιμάσαι εκεί στη ζούλα ή στο ιατρείο κανενός άλλου.Η μονάδα θαχει 10-20 φαντάρους, οπότε από δουλειά μηδέν,αλλά εσύ θα είσαι υπεύθυνος ια το πεδίο βολής,όπου θα έρχονται από άλλα μλερη για να ρίχνουν και εσύ θα είσαι εκεί πάνω να τους προσέχεις.Τρελό κάψιμο.9-3 το πρωι και 5-8 το απογευμα.Θα παρακαλάς να τους τελειώσουν γρήγορα τα βλήματα να φύγεις μια μέρα νωρίτερα.Δεν είναι πολλές οι βδομάδες που θαρχονται να ρίχνουν,αλλά όταν θα έρχονται θα πεθαίνεις από πλήξη.Εγώ έπαιρνα το λάπτοπ στο πεδίο βολής ,άραζα στο τζιπάκι και έβλεπα ταινίες.Και κάτι τελευταίο,το στρατόπεδο είναι πολύ σκατοστρατόπεδο,πάρα πολύ αυστηρό,δε μπορείς να περάσεις φαγητό από την πύλη σε ψάχνουντακτικά σου ζητάνε χαρτιά συνέχεια και άλλες μαλακίες.Στους γιτρούς είναι πιο χαλαρά αλλά μην περιμένεις και πολλά.Ότι άλλο θες ρώτα με

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν και είμαι στα τελειώματα μου και σε άλλη μονάδα μια συμβουλή...υπάρχουν πολλοί ευφυέστατοι τρόποι για να μπορέσεις να κοιμάσαι σε ΣΤΕΠ παρόλο που ενδεχομένως να σου το απαγορεύουν...ο εργασιακός ιατρικός φόρτος,η επαγγελματική ευσυνειδησία μια και το επείγον μπορεί ανά πάσα στιγμή να συμβεί,η διαρκής παρακολούθηση των νοσηλευομένων,η καταμέτρηση των ιατροφαρμακευτικών υλικών και η προετοιμασία παραγγελίας νέων,η αρχειοθέτηση των παραπεμπτικών ειναι κάποιοι από αυτούς...υπάρχουν και άλλοι πιο τραβηγμένοι βέβαια-φαντασία να έχεις και τους ξεφουρνίζεις ότι γουστάρεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο ΣΤΕΠ επιτρέπεται να κοιμάται μόνο ο ιατρός υπηρεσίας και ο νοσοκόμος υπηρεσίας. Οι υπόλοιποι στο λόχο του υγειονομικού.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν και είμαι στα τελειώματα μου και σε άλλη μονάδα μια συμβουλή...υπάρχουν πολλοί ευφυέστατοι τρόποι για να μπορέσεις να κοιμάσαι σε ΣΤΕΠ παρόλο που ενδεχομένως να σου το απαγορεύουν...ο εργασιακός ιατρικός φόρτος,η επαγγελματική ευσυνειδησία μια και το επείγον μπορεί ανά πάσα στιγμή να συμβεί,η διαρκής παρακολούθηση των νοσηλευομένων,η καταμέτρηση των ιατροφαρμακευτικών υλικών και η προετοιμασία παραγγελίας νέων,η αρχειοθέτηση των παραπεμπτικών ειναι κάποιοι από αυτούς...υπάρχουν και άλλοι πιο τραβηγμένοι βέβαια-φαντασία να έχεις και τους ξεφουρνίζεις ότι γουστάρεις.

καλα εσυ εισαι πολυ κρυφο ταλεντο ρε Νικ....... κοιτα τι ειχαμε και το χασαμε...χεχεχε

Στο ΣΤΕΠ επιτρέπεται να κοιμάται μόνο ο ιατρός υπηρεσίας και ο νοσοκόμος υπηρεσίας. Οι υπόλοιποι στο λόχο του υγειονομικού.

κανονικα ειναι ετσι....αλλα μην ξενχας οτι εισαι στον στρατο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και ο οδηγός του ασθενοφόρου συμπληρώνω εγώ...αλλά όπως είπε και το φιλαράκι από πάνω μην ξεχνάς πως είσαι στο στρατό,δεν υπάρχει λογική...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.