Jump to content

ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ ΑΠΟ 1/1/08


Anything

Recommended Posts

Θα ηθελα επι την ευκαιρια να βαλω σε πρωτη γραμμη αυτο το θεμα.ειναι ηδη δεκεμβριος και οι εφημεριες δεκεμβριου εχουν βγει ασφαως.επι το πλειστον απο οτι γνωριζω και απο την εμπειρια, γινετα και αναφορα στο ποιος θα εφημερεωει 1/1/08.αο τωρα.ναι αλλα εαν ισχυει η τροπολογια, τοτε στα διαφορα νοσοκομεια τι ισχυει ηδη;;

8ωρο εφημερια απο 1/1;

ή τα ιδια και τα ιδια;;

ρωτω απευθειας τους παση φυσεως ειδικευομενους να μας πουνε την εμπειρια τους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να σου πω-στα Τρίκαλα το κάνουν 8ωρο,στον Πολύγυρο Χαλκιδικής δεν το ξέρουν καν από ότι μου είπαν Κομοτηνή ακόμα μαλλώνουν,Αλεξανδρούπολη κανονικά......οπότε καταλαβαίνεις ότι πρέπει να ζητήσουμε από τον Άγιο Βασίλη ένα θαύμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Τι να πεις Ελλαδάρα!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα ηθελα επι την ευκαιρια να βαλω σε πρωτη γραμμη αυτο το θεμα.ειναι ηδη δεκεμβριος και οι εφημεριες δεκεμβριου εχουν βγει ασφαως.επι το πλειστον απο οτι γνωριζω και απο την εμπειρια, γινετα και αναφορα στο ποιος θα εφημερεωει 1/1/08.αο τωρα.ναι αλλα εαν ισχυει η τροπολογια, τοτε στα διαφορα νοσοκομεια τι ισχυει ηδη;;

8ωρο εφημερια απο 1/1;

ή τα ιδια και τα ιδια;;

ρωτω απευθειας τους παση φυσεως ειδικευομενους να μας πουνε την εμπειρια τους.

βραχυκυκλωθηκα λεμε :wacko: μεχρι να διαβασω το μηνυμα σου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σιγά μην εφαρμοστεί το 8ώρο. Στην χώρα μας εφαρμόζοντας *μονο* οι εισπρακτικές οδηγίες της Ε.Ε....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βραχυκυκλωθηκα λεμε :wacko: μεχρι να διαβασω το μηνυμα σου

Οντως. Είναι πιο ασύντακτο και από τα δικά σου ακόμα!

emiloveyou

χεχε παλι στο μυαλο μου εισαι ρε ινβιτ

ειχα γραψει εισαι εσυ εισαι χειροτερος κι απο μενα :o

αλλα το εσβησα μετα γιατι γω σημεια στιξης μπορει να μη βαζω αλλα κατα τα λοιπα ειμαι ικανοποιητικη νομιζω

πχ κατι επι τηΝ ευκαιρια και κατι αλλα μαργαριταρια σαν αυτα που χει πανω,δεν τα συνηθιζω γω :rolleyes:

anything μην τα παρεις μαλακιζομαστε μη δινεις σημασια embyeemcool

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σιγά μην εφαρμοστεί το 8ώρο. Στην χώρα μας εφαρμόζοντας *μονο* οι εισπρακτικές οδηγίες της Ε.Ε....

εγώ στο νοσοκομείο οπου κάνω ειδικότητα άκουσα (επίσημα) οτι από 1/1/08 δεν θα αλλάξει τίποτα. 10 κάναμε, 10 θα κάνουμε. Θα ισχύσει όποιος εφημερεύει σάββατο ή κυριακή ή αργία, να παίρνει ρεπό την αμέσως επόμενη εργάσιμη μέρα. Από 1/1/09 θα αλλάξουν κάπως τα μισθολογικά μας. Θα μας κάνει το 8ωρο, 7ωρο, η εφημερία θα είναι 16 ώρες αντί για 17 νομίζω, θα μας ενσωματώσει στο βασικό μισθό μέρος των χρημάτων που τώρα παίρνουμε σαν πρόσθετες αμοιβές .............και θα κάνουμε τις περιβόητες 4 (επίσημες) εφημερίες το μήνα. ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ, θα κάνουμε εφημερίες τόσες όσες χρειάζονται για να καλύπτονται οι ανάγκες του κάθε νοσοκομείου...αλλά δεν θα τις πληρωνόμαστε, αφού θα μας δίνει ήδη κάποιο επίδομα στο βασικό μισθό...κάπως έτσι. Θα έρχεται η Διοίκηση και θα σου λέει αν κατάλαβα καλά, σε πληρώνω ρε........δούλευε και σκάσε. έχω ανάγκη από 500 εφημερίες το μήνα. Θα τις κάνεις θες δε θες. ....κάπως έτσι. Θα δείτε που θα βγούμε και χαμένοι από πάνω.

Με λίγα λόγια, τί είχες Γιάννη, τί είχα πάντα.....

ή .......

άλλαξε ο Μανωλιός κι έβαλε το βρακί του αλλιώς....

Μην το ψάχνετε φίλοι......τίποτα δεν θα αλλάξει. Αν θέλετε να κάνετε εφημερίες όπως στην υπόλοιπη ΕΕ, απλά πηγαίνετε να κάνετε ειδικότητα σε χώρα της ΕΕ και όχι της Αφρικής. Το χω σκυλομετανιώσει 1000 φορές που δεν έφυγα έξω για ειδικότητα.

Είπα, να τα μάθω (και αυτά) στη γλώσσα μου...........

αρχ...........δια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

8ωρο θα ισχύσει κανονικά για το '08

να διορθώσω μόνο τον georgefagos: 17ωρες θα γίνουν οι εφημερίες από 1/1/09. τώρα είναι 16ωρες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ενταξει ρε παιδια, λαθη ειμαστε ανθρωπους κανουμε!

:)

το avatar σου οταν το ειχα πρωτοδει πριν κατι χρονια στο msn,ειχα πεθανει στο γελιο

δεν ειναι αθεραπευτα γελοιο?

emfly

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.