Jump to content

Διακοπή Αναβολής


Kurt

Recommended Posts

Παιδιά ξέρει κανείς τι διαδικασία χρειάζεται για να κόψω την αναβολή μου?Τι χαρτιά θέλω?

Βασικά θέλω να την κοψω τώρα να προλάβω να μπω τον Φλεβάρη αλλά πτυχίο ακόμη δεν έχω πάρει.Η ορκομωσία απότι άκουσα θα γίνει δεκέμβρη!Ξέρει κανείς αν μπορώ να το πάω τότε ή θα΄χω κανένα πρόβλημα και δεν θα με πάρουν ως γιατρό?

Χίλια ευχαριστώ!

:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με προβλημάτισες τώρα... :unsure: Απλά σκέφτομαι όσο νωρίτερα μπορώ να ξεμπερδέψω από αυτό τόσο το καλύτερο.

Αν έχεις να προτείνεις κάτι άλλο μετά χαράς να σ'ακούσω! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά ξέρει κανείς τι διαδικασία χρειάζεται για να κόψω την αναβολή μου?Τι χαρτιά θέλω?

Βασικά θέλω να την κοψω τώρα να προλάβω να μπω τον Φλεβάρη αλλά πτυχίο ακόμη δεν έχω πάρει.Η ορκομωσία απότι άκουσα θα γίνει δεκέμβρη!Ξέρει κανείς αν μπορώ να το πάω τότε ή θα΄χω κανένα πρόβλημα και δεν θα με πάρουν ως γιατρό?

Χίλια ευχαριστώ!

:rolleyes:

Το μόνο εύκολο.

Πάς στο στρατολογικό γραφείο και δηλώνεις διακοπή αναβολής. Και σε παίρνουν με την επόμενη ΕΣΣΟ.

Τώρα άν έχεις περάσει όλα τα μαθήματα θα βοηθήσει αν πάρεις μία βεβαίωση από τη γραμματεία της σχολής ότι έχεις περάσει επιτυχώς όλα τα μαθήματα και καθίστασαι πτυχιούχος με αναμενόμενη ημερομηνία ορκωμοσιάς το Δεκέμβρη.

Από την άλλη ακόμα και αν αρχικά δεν σε κάνουν γιατρό, αν καταθέσεις το πτυχίο σου κατα την κατάταξη στο κέντρο μπορείς να γίνει αλλαγή ειδικότητας και να σε κάνουν γιατρό σε δυό με τρεις μήνες και να πάρεις τα φιδάκια.

Το πρόβλημα στην τελευταία περίπτωση είναι ότι άμα πέσεις σε ΕΣΣΟ με πολλούς πτυχιούχους (Συνήθως Μαρτίου, Σεπτεμβρίου) τα πράγματα είναι λίγο δύσκολα να αλλάξεις ειδικότητα. Γεμίζουν οι αριθμοί και προηγούνται αυτοί που έχουν προταθεί για την ειδικότητα πριν τη κατάταξη.

Το δύσκολο είναι άμα θες να πάς δόκιμος πρίν προταθείς για ειδικότητα Ιατρού που θα προταθείς για δόκιμος άλλης ειδικότητας οπότε μετά η ειδικότητα αυτή δεν αλλάζει ποτέ και με τίποτα. (Έχω φίλο ΔΕΑ Π/Β που την πάτησε έτσι) Δεν κακό, μια εμπειρία ακόμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.