Jump to content

Η ΦΡΙΚΗ ΚΑΙ Η ΤΡΑΓΩΔΙΑ...


veterinarian

Recommended Posts

Αναλογο ποστ (ή μαλλον ακριβως το ιδιο) υπαρχει και αλλου, αλλα με πολυ διαφορετικη αντιμετωπιση απο πλευρας συντονιστων...

λινκ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 82
  • Created
  • Last Reply

Μερικοι ειστε εκτος θεματος.

Παρακαλω συνεχιστε την κουβεντα οσον αφορα το θεμα του τοπικ-σταρτερ.

Ολοι εχετε την επιλογη να δειτε ή οχι το σχετικο λινκ.Ο τοπικ σταρτερ σας προειδοποιει σε τιτλο και ποστ για το θεμα των φωτογραφιων.

Ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οκ τοτε θα κανω μια αντιπροταση...

Γιατι δεν παιρνει καποιος απο σας ενα αλμπουμ φωτογραφιων... Ενα απλο αλμπουμ!

Ας γραψει απ'εξω "Φρικη και τραγωδια" κι απο κατω ΘΑΝΑΤΟΣ

Μεσα δε, να βαλει ολες αυτες τις φωτο

Και μετα ας παει να τις κρεμασει στην Ομονοια, συμπληρωνοντας στο τελος το ονομα του εμπνευστη αυτου του θεαρεστου εργου (για τους νεους οδηγους) με διευθυνση και τηλεφωνο για να τον βρουν οι απανταχου ευγνωμονες νεοι οδηγοι... Οχι να κρυβεται πισω απο nick και μαλακιες!!

Ας το κανει, κι ας περιμενει μετα τα συγχαρητηρια της Αστυνομιας και των διωκτικων Αρχων!

Και μην ακουσω μαλακιες, αλλο η Ομονοια, αλλο εδω...

Υ.Γ. Εγω μπορει να μην εχω μυαλο για να γραψω επιχειρηματα, αλλα εχω καλες ιδεες αν μη τι αλλο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οσο και να προσπαθούν κάποιοι να αποδείξουν ότι οι φωτογραφίες ειναι εκπαιδευτικές δεν θα φτάσουν ποτέ στο στόχο τους.

Κάθε φωτογραφία αυτού του είδους που σοκάρει, ενεργοποιεί τους μηχανισμούς άμυνας στον ανθρώπινο εγκέφαλο και απωθείται στο υποσυνείδητο. Δεν επεξεργάζεται κατάλληλα και δεν μπορεί με κανένα τρόπο να αλλάξει τη συμπεριφορά του ατόμου.

Γιατί πρέπει να λέμε τα αυτονόητα;

Νομίζω έχουν γίνει και πειράματα σχετικά, αλλά δεν γνωρίζω λεπτομέρειες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι εικόνες δε λένε τίποτα. Κάτσε να τα δείτε ζωντάνα και τα λέμε... Έχω δεί τελευταία στην Αττική Οδό μια κοπελίτσα με ξανθά μαλλάκια και κοντή φούστα πεσμένη στην άσφαλτο. Εεε δε πρόκειται να την ξεχάσω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1) Η ουσία είναι το ότι σκοτώνονται πάρα πολλοί άνθρωποι στα τροχαία συνεχώς. Και στην Ελλάδα έχουμε τρομερό πρόβλημα.

2) Αυτό που πρέπει να γίνει και δεν γίνεται είναι η διαπαιδαγώγηση (π.χ. με συνεχή τηλεοπτικά σποτ, που έχουν εξαφανιστεί πια δυστυχώς), και ο έλεγχος στους δρόμους από την τροχαία.

3) Όσον αφορά το (δευτερεύον) θέμα του σοκαριστικού της εικόνας: από τη μία όντως εμένα τουλάχιστον δεν μου προσφέρει κάτι από παιδαγωγικής απόψεως. Η κατάσταση των ιστών και των οργάνων των νεκρών ανθρώπων από τροχαία είναι φυσικό να έχουν υποστεί τα αποτελέσματα της υψηλής ενέργειας ενός τροχαίου... Και δεν νομίζω ότι παραβιάζεται κάποιος νόμος κτλ., αλλά νομίζω ότι οι φώτο αυτές επικεντρώνονται κυρίως στο σοκ, και όχι στις αιτίες και στην αντιμετώπιση των τροχαίων. Υπό αυτή τη θεώρηση, δεν βρίσκω νόημα για τις φωτο αυτές - παρά μόνο ανατομικό.

Από την άλλη το να απαγορεύσουμε τελείως τέτοιες φωτο (εφόσον υπάρχει το προειδοποιητικό πριν από το link) με βρίσκει αντίθετο, και ειδικά όταν είναι σε φόρουμ ιατρικό, καθώς δουλεύουμε και στον τομέα της τραυματιολογίας-επειγοντολογίας (και φανταστείτε τι έχουν δει και οι πυροσβέστες, ΕΚΑΒ, κτλ...)- θα ήταν σαν να κρυβόμαστε λίγο πίσω από το δάκτυλό μας.

Εννοείται ότι παιδάκια και άλλοι άνθρωποι μη εξοικειωμένοι με τέτοια θέματα μπορεί να υποστούν σοβαρότατο ψυχικό σοκ από τέτοιες εικόνες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η αρχική μου παρόρμηση ήταν να αφαιρέσω το link. Επείδή όμως υπάρχει επαρκής προειδοποίηση δεν το κάνω, λαμβάνοντας υπόψη και το γεγονός ότι, δυστυχώς, τέτοιες εικόνες είναι μέρος της δουλειάς μας.

Πέρα απ'αυτό, προσπαθήστε να παραμένετε εντός θέματος και εντός των κανόνων λειτουργίας του forum.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η αρχική μου παρόρμηση ήταν να αφαιρέσω το link. Επείδή όμως υπάρχει επαρκής προειδοποίηση δεν το κάνω, λαμβάνοντας υπόψη και το γεγονός ότι, δυστυχώς, τέτοιες εικόνες είναι μέρος της δουλειάς μας.

Πέρα απ'αυτό, προσπαθήστε να παραμένετε εντός θέματος και εντός των κανόνων λειτουργίας του forum.

Ευχαριστώ.

το χειρίστηκες άψογα το θέμα!!άλλωστε πρόκειται για εξειδικευμένο φόρουμ!σχτικο με ιατρικη

όταν το λινκ του εν λόγω θρεντ το έβαλα σε αλλο φόρουμ μου το αφαίρεσαν!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ετσι...

Ποσταρετε ολοι εδω που ναι μπατε σκυλοι αλεστε και αλεστικα μη δινετε...

Τσοντα αν ειχα ποσταρει εδω θα ειχε γινει χαμος! Delete με τη μια και στα ταρταρα...

Ενω ανθρωπους κιμα σε κοινη θεα, ε δεν εγινε και τιποτα, αλλωστε προειδοποιηθηκαμε...

Εχουμε γινει αμερικανακια τελικα, πουριτανοι στο σεξ, και ξεδιαντροποι στη βια και τη φρικαλεοτητα.

Ευγε!

Και κλεινω την δυσαρεστη ενασχοληση μου με το τοπικ, παρακαλω συνεχιστε να ποσταρετε κι αλλη βια, κι αλλο αιμα και να γουσταρετε σα μικροι καννιβαλοι.

Εγω αποχωρω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Πάντως όσοι το είδαν,είναι σίγουρο πως θα είναι πιο προσεχτικοί στο δρόμο :-)
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ας το μπαχαλέψω κι εγώ λιγάκι

πόσταρα χθες ένα Don't click

και νά'στε καλά πουλάκια μου το εππισκεφτήκατε κοντά 30 άτομα

ελπίζω να σας άρεσαν οι πίνακες

πουλάκια, μες στην παραβατικότητα μου είστε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ας το μπαχαλέψω κι εγώ λιγάκι

πόσταρα χθες ένα Don't click

και νά'στε καλά πουλάκια μου το εππισκεφτήκατε κοντά 30 άτομα

ελπίζω να σας άρεσαν οι πίνακες

πουλάκια, μες στην παραβατικότητα μου είστε

:lol: Εγώ πάντως κλίκαρα 2-3 φορές και δεν μου έβγαζε το λινκ....αλλά είμαι πιο περίεργη κι από γάτα.... :huh:

Ago αυτό το πουλάκια μου θυμίζει Μάλαμα (άσχετο) :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η αρχική μου παρόρμηση ήταν να αφαιρέσω το link. Επείδή όμως υπάρχει επαρκής προειδοποίηση δεν το κάνω, λαμβάνοντας υπόψη και το γεγονός ότι, δυστυχώς, τέτοιες εικόνες είναι μέρος της δουλειάς μας.

Πέρα απ'αυτό, προσπαθήστε να παραμένετε εντός θέματος και εντός των κανόνων λειτουργίας του forum.

Ευχαριστώ.

το χειρίστηκες άψογα το θέμα!!άλλωστε πρόκειται για εξειδικευμένο φόρουμ!σχτικο με ιατρικη

όταν το λινκ του εν λόγω θρεντ το έβαλα σε αλλο φόρουμ μου το αφαίρεσαν!

Το forum μπορεί να είναι εξειδικευμένο μεν, αλλά δεν είναι στο δίκτυο ενός νοσοκομείου ούτε καν σε κάποιο intranet .Είναι στο internet και μπορεί ο οποιοσδήποτε να έχει πρόσβαση σε αυτό, είτε είναι γιατρός είτε όχι, είτε είναι μέλος του greekmeds είτε όχι.

Επίσης δεν γίνεται να υπάρχει τέτοιο link και να καταλήγουμε να μιλάμε για πουλάκια και για το Μάλαμα. Το μπαχάλεμα είναι αναμενόμενο να γίνει σε μια συζήτηση, το συγκεκριμένο link όμως δεν είναι αναμενόμενο να το βρει κανείς σε ελληνική ιστοσελίδα,πόσο μάλλον σε ιατρικό forum. Και το link και το μπαχάλεμα δεν είναι δυνατόν να συνυπάρχουν στο ίδιο topic. Πού ειναι ο σεβασμός, πού ειναι η προστασία προσωπικών και ιατρικών δεδομένων. Και στην τελική τι εξυπηρετεί η παρουσία του;

Athena, αν μπορείς να υποστηρίξεις τη θέση σου να κρατήσεις το link στους γονείς των παδιών που έχασαν τη ζωή τους στο τραγικό δυστύχημα στα Τέμπη, τότε θα το σεβαστώ και θα σταματήσω να ποστάρω στο topic, γιατί πραγματικά δεν με εκφράζει να συμμετέχω σε μια τέτοια συζήτηση.

Διαφορετικά θα σε παρακαλούσα να το αφαιρέσεις από σεβασμό στους συγκεκριμένους ανθρώπους και από σεβασμό στις οικογένειες των θυμάτων που άφησαν την τελευταία τους πνοή στους ελληνικόυς δρόμους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Athena, αν μπορείς να υποστηρίξεις τη θέση σου να κρατήσεις το link στους γονείς των παδιών που έχασαν τη ζωή τους στο τραγικό δυστύχημα στα Τέμπη, τότε θα το σεβαστώ και θα σταματήσω να ποστάρω στο topic, γιατί πραγματικά δεν με εκφράζει να συμμετέχω σε μια τέτοια συζήτηση.

να και η επίκληση στο συναίσθημα...κλασσική τακτική που προδίδει πάντα την έλλειψη επιχειρημάτων.

το gm δε λογοκρίνει κανέναν εφόσον αυτά που γράφει δεν προσβάλλουν και δεν είναι χυδαία, πόσο δε μάλλον όταν είναι και απολύτως νόμιμα

όποιον δεν τον εκφράζει η συμμετοχή στη συζήτηση, μαντέψτε...μπορεί να μη συμμετέχει!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προσωπικά είμαι υπέρ της ιδεολογικής αναρχίας

όλοι έχουμε τα προσωπικά μας κριτήρια, κρίνουμε τους πάντες και μας κρίνουν κι αυτοί,

κι από εκεί και πέρα ο καθένας πρέπει να διατηρεί ένα μίνιμουμ φυσιολογικότητας και συγκροτημένης προσωπικότητας

ώστε να αξιολογεί τις επικρίσεις ή τους επαίνους στο βαθμό που τους αναλογεί

δοσμένης της συγκυριακής συχνά και παρορμητικής συχνότερα προέλευσής τους.

Στο προκείμενο, στα βιβλία ιατροδικαστικής έχει τα ίδια και χειρότερα

προσωπικά δε σοκάρομαι, αλλά όποιος σοκάρεται αρκεί να έχει προειδοποιηθεί, τέλος.

Θα αλλάξει μυαλά αν τα δει αυτά ο κλασσικός ο μ... ο Έλληνας??????

(καλό, το άλλο με τον Τοτό...)

πιο πολύ θα σοκαριστούν αν δουν εικόνες από διαλυμένα GT και τουμπανιασμένα καρουλάκια, αυτό τους καίει πιο πολύ

Σλιπγουόκα: ΌΦΟΥ!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προσωπικά είμαι υπέρ της ιδεολογικής αναρχίας

όλοι έχουμε τα προσωπικά μας κριτήρια, κρίνουμε τους πάντες και μας κρίνουν κι αυτοί,

κι από εκεί και πέρα ο καθένας πρέπει να διατηρεί ένα μίνιμουμ φυσιολογικότητας και συγκροτημένης προσωπικότητας

ώστε να αξιολογεί τις επικρίσεις ή τους επαίνους στο βαθμό που τους αναλογεί

δοσμένης της συγκυριακής συχνά και παρορμητικής συχνότερα προέλευσής τους.

Στο προκείμενο, στα βιβλία ιατροδικαστικής έχει τα ίδια και χειρότερα

προσωπικά δε σοκάρομαι, αλλά όποιος σοκάρεται αρκεί να έχει προειδοποιηθεί, τέλος.

Θα αλλάξει μυαλά αν τα δει αυτά ο κλασσικός ο μ... ο Έλληνας??????

(καλό, το άλλο με τον Τοτό...)

πιο πολύ θα σοκαριστούν αν δουν εικόνες από διαλυμένα GT και τουμπανιασμένα καρουλάκια, αυτό τους καίει πιο πολύ

Σλιπγουόκα: ΌΦΟΥ!!!!!

Όπως το λες κι εσύ στα βιβλία ιατροδικαστικής όχι χυμα στο internet.Εκεί εξυπηρετούν ένα συγκεκριμένο σκοπό και απευθύνονται σε συγκεκριμένους ανθρώπους.

Και δεν κάνουμε διαγωνισμό για το ποιος σοκάρεται περισσότερο και ποιος λιγότερο, αν είναι δυνατον!

Κρίμα αλλά απο ό,τι φαίνεται η έννοια του σεβασμού δεν σας λέει τίποτα. Δεν εννοώ σεβασμό στον εν δυνάμει τυχαίο αναγνώστη, surfer κλπ που θα το δει και θα σοκαριστεί,αυτο είναι πταίσμα. Εννοώ σεβασμό στο θύμα που διαμελίστηκε και αυτούς που θρήνησαν. Και αυτό είναι ψιλά γράμματα όπως φαίνεται.

Και όπως φαίνεται η Ελλάδα με τους κλασσικούς μαλάκες της,που δυστυχώς είναι λίγοι αλλά ικανοί να μαλακιστούν αρκετά ώστε να αναπληρώσουν για όλους τους υπόλοιπους, εξακολουθεί να απέχει έτη φωτός απο το Η.Β., στο οποίο εργάζομαι τα τελευταία 2 χρόνια, όπου τέτοιο post σε forum ιατρών θα σήκωνε αναφορά στο GMC.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κρίμα αλλά απο ό,τι φαίνεται η έννοια του σεβασμού δεν σας λέει τίποτα. Δεν εννοώ σεβασμό στον εν δυνάμει τυχαίο αναγνώστη, surfer κλπ που θα το δει και θα σοκαριστεί,αυτο είναι πταίσμα. Εννοώ σεβασμό στο θύμα που διαμελίστηκε και αυτούς που θρήνησαν. Και αυτό είναι ψιλά γράμματα όπως φαίνεται.

Και όπως φαίνεται η Ελλάδα με τους κλασσικούς μαλάκες της,που δυστυχώς είναι λίγοι αλλά ικανοί να μαλακιστούν αρκετά ώστε να αναπληρώσουν για όλους τους υπόλοιπους, εξακολουθεί να απέχει έτη φωτός απο το Η.Β., στο οποίο εργάζομαι τα τελευταία 2 χρόνια, όπου τέτοιο post σε forum ιατρών θα σήκωνε αναφορά στο GMC.

συμφωνώ απόλυτα πως αποτελεί έλλειψη σεβασμού στα θύματα

απλά στο ίντερνετ τους κανόνες τους βάζει ο καθένας για τον εαυτό του και μόνο.

αν ο άλλος δε δείχνει σεβασμό συνειδητά ή ασυνείδητα για θύμα τροχαίου ή ο,τιδήποτε άλλο

αυτό χαρακτηρίζει αυτόν και μόνο, κι εσύ κι εγώ έχουμε κάθε δικαίωμα να τον κατακρίνουμε.

Να του απαγορεύσουμε όμως την κατά την πλειοψηφία εσφαλμένη ή διαστροφική του αντίληψη

ούτε μπορούμε απόλυτα ούτε και πρέπει κατ'εμέ.

όσο για το GMC δεν κατάλαβα ακριβώς που κολλάει, αλλά εδώ τουλάχιστο τα του φόρουμ επιλέγουν να τα κρίνουν

σύμφωνα με την κρίση τους τα σκεφτόμενα μέλη. Ευτυχώς που είναι τόσο άχρηστοι οι εδώ σύλλογοι

και ασχολούνται μόνο με τα δικά τους (σ'όλα τ'άλλα δυστυχώς βέβαια). Αυτό μας έλειπε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι να αναφέρεις στο GMC ρε συ; Ότι ένας ανώνυμος χρήστης σε ένα φόρουμ στο ίντερνετ έβαλε ένα λινκ που παραπέμπει σε ακραίες φωτογραφίες από τροχαία;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δυστυχως ολα αυτα περνανε απο το ιδιο κεντρο στον εγκεφαλο (nucleus accumbens - σας ζητω συγγνωμη, δεν ξερω πως λεγεται στα ελληνικα emstupid ) και λειτουργουν ολα με τον ιδιο τροπο, τον μηχανισμο της εξαρτησης. Οταν μπεις, ειλικρινα δεν ξερω πως μπορεις να βγεις...

Τελικα δεν ημουν ο μονος που δεν κοιμοταν κατα τη διαρκεια του corso sulle sostanze d'abuso...Ducktor...Οι γνωσεις σου με εντυπωσιαζουν....Nucleus accumbens δε νομιζω οτι ξερουν πολλοι οχι μονο εδω μεσα αλλα και στον χωρο των νεων γιατρων τι ειναι...Στειλε μου pm να ανταλλαξουμε msn adresses...Αν θελεις φυσικα...(Δεν ειμαι gay...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι να αναφέρεις στο GMC ρε συ; Ότι ένας ανώνυμος χρήστης σε ένα φόρουμ στο ίντερνετ έβαλε ένα λινκ που παραπέμπει σε ακραίες φωτογραφίες από τροχαία;

Καταρχήν το ανώνυμος είναι λίγο παιδικό να το υποστηρίζουμε. Αν υπάρχει λόγος όλα βρίσκονται.

Κι επιπλέον αν κάποιος αναρτούσε τέτοιο link σε αντίστοιχο αγγλικό forum θα τον περιθωριοποιούσαν όλοι.

Ο σεβασμός και η ηθική παίζουν πολύ μεγάλο ρόλο στην αγγλική ιατρική κοινότητα και το γνωρίζεις, αφού νομίζω δουλεύεις στην Αγγλία. Αν δεν πειθαρχήσεις και δεν συμπεριφερθείς σύμφωνα με τους κανόνες ηθικής και δεοντολογίας του GMC μπορεί να τεθείς υπό περιορισμό ή να χάσεις και την άδειά σου.

Αναφέρθηκα στο GMC γιατι ομολογώ εξεπλάγην με την αδιαφορία με την οποία αντιμετωπίστηκε το θέμα και άθελά μου έκανα σύγκριση με ένα άλλο μοντέλο εργασίας και επικοινωνίας που έχω γνωρίσει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όπως το λες κι εσύ στα βιβλία ιατροδικαστικής όχι χυμα στο internet.Εκεί εξυπηρετούν ένα συγκεκριμένο σκοπό και απευθύνονται σε συγκεκριμένους ανθρώπους.

Χυμα στο ιντερνετ??? και γινεται κριτικη σχετικα με το " χυμαδιο "??? Μα ουτως ή αλλως , δεν ειναι ΟΛΑ χυμα στο ιντερνετ ? Ουτως ή αλλως, δεν ειναι απαραιτητο να υπαρχει κριτικο πνευμα , ωριμοτητα και εμπειρια ,ωστε να μπορει να κρατησει κανεις απο το ιντερνετ τις σημαντικες και χρησιμες πληροφοριες ?( οι οποιοες ειναι απειρες πραγματικα )

Αυτος δεν ειναι και ο λογος που τα παιδια κατα κανονα απαγορευεται να σερφαρουν χωρις επιβλεψη στο ιντερνετ και μονο οταν οι γονεις ενημερωσουν σωστα το παιδι τους και γνωριζουν ποιες σελιδες επισκεπτεται καθημερινα , πρεπει τελικα να εχει το τελευταιο μια σχετικη ελευθερια οσον αφορα τη χρηση του διαδικτυου ??

Αρα....το ιντερνετ μπορει να εχει χυμα ο, τι θελει .Ειναι παγκοσμιως γνωστο οτι ειναι ετσι .Κατα τα αλλα , οταν κατι μεσα στο χαωδη αυτο χωρο μας ενοχλει ή μας προσβαλλει , δε χρειαζεται να αγχωνομαστε ! Ας μην κανουμε " κλικ" στην τελικη .Ας δουμε μονο τις σελιδες που θελουμε.

Οσο αφορα το επιχειρημα ενος αλλου συναδελφου σχετικα με τα παιδια , θελω να πιστευω οτι κανενας νοημων ανθρωπος δεν αφηνει τα παιδια του να βλεπουν και να κανουν ο,τι θελουν μεσα στο ιντερνετ .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όπως το λες κι εσύ στα βιβλία ιατροδικαστικής όχι χυμα στο internet.Εκεί εξυπηρετούν ένα συγκεκριμένο σκοπό και απευθύνονται σε συγκεκριμένους ανθρώπους.

το ιντερνετ μπορει να εχει χυμα ο, τι θελει .Ειναι παγκοσμιως γνωστο οτι ειναι ετσι .Κατα τα αλλα , οταν κατι μεσα στο χαωδη αυτο χωρο μας ενοχλει ή μας προσβαλλει , δε χρειαζεται να αγχωνομαστε ! Ας μην κανουμε " κλικ" στην τελικη .Ας δουμε μονο τις σελιδες που θελουμε.

Μάλλον δεν έχεις υπόψη σου ότι κάποια πράγματα απαγορεύονται στο internet πχ παιδικη πορνογραφία. Οι νόμοι περι προστασίας ανθρωπίνων δικαιωμάτων ισχύουν και στο ιντερνετ.

Άλλο που δεν εφαρμόζονται πάντα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι , δεν εχω υποψη μου την παιδικη πορνογραφια .Περιμενα εσενα να μου το μαθεις και σε ευχαριστω . :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω εγραψα κατι πιο πανω αλλα δε διαβαστηκε ή μαλλον αγνοηθηκε απο πολλους που ειναι κολλημενοι με την ελευθερια στο ιντερνετ εκτος καθε μετρου.

Ας παει οποιος απο σας που υποστηριζουν την ενεργεια του κτηνιατρου, κι ας δημοσιευσει αυτες τις φωτο επωνυμα.

Αν τωρα εγω ειχα καποιο φιλο η συγγενη αναμεσα στα θυματα των φωτο και το εβλεπα, θα ερχομουνα να σας λιωσω πολυ χειροτερα και απο τις φωτο...

Αλλα ολοι αυτοι που ξερουν μονο να πουλουνε μουρη αφ΄υψηλου και να κατηγορουνε μελη εδω μεσα για θρασυδειλια, ας κοιταξουν πρωτα στον καθρεφτη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.