Jump to content

Η ΦΡΙΚΗ ΚΑΙ Η ΤΡΑΓΩΔΙΑ...


veterinarian

Recommended Posts

Στην παρακάτω ιστοσελίδα υπάρχουν φωτογραφίες από δυστυχήματα σε δρόμους και η απόλυτη απόδειξη ότι κανένας δεν είναι αθάνατος.

Παρά μόνο είναι ίσως ένας βλάκας που τρέχει, πίνει και οδηγεί -ή απλά ένας άτυχος, στο λάθος μέρος, τη λάθος στιγμή.

Το ποστ απευθύνεται σε όσους και όσες θεωρούν πως με τις μαγκιές στο δρόμο ή την ταχύτητα, θα ξεγελάσουν το θάνατο και θα ζήσουν πίσω από το τιμόνι τη ζωή στα όρια.

Είναι απόλυτα σοκαριστικές και απίστευτα μακάβριες. Όποιος θέλει ας τις δει με δική του ευθύνη.

Παρόλα αυτά είναι ίσως το καλύτερο μάθημα οδηγικής συμπεριφοράς που μπορεί να πάρει κανένας.

Το λινκ είναι:ΘΑΝΑΤΟΣ

ΥΓ. Κάνει 1 λεπτό να φορτώσει σε σύνδεση 1024 λόγω των πολλών φωτογραφιών.

Συγγνώμη εκ των προτέρων...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 82
  • Created
  • Last Reply
Στην παρακάτω ιστοσελίδα υπάρχουν φωτογραφίες από δυστυχήματα σε δρόμους και η απόλυτη απόδειξη ότι κανένας δεν είναι αθάνατος.

Παρά μόνο είναι ίσως ένας βλάκας που τρέχει, πίνει και οδηγεί -ή απλά ένας άτυχος, στο λάθος μέρος, τη λάθος στιγμή.

Το ποστ απευθύνεται σε όσους και όσες θεωρούν πως με τις μαγκιές στο δρόμο ή την ταχύτητα, θα ξεγελάσουν το θάνατο και θα ζήσουν πίσω από το τιμόνι τη ζωή στα όρια.

Είναι απόλυτα σοκαριστικές και απίστευτα μακάβριες. Όποιος θέλει ας τις δει με δική του ευθύνη.

Παρόλα αυτά είναι ίσως το καλύτερο μάθημα οδηγικής συμπεριφοράς που μπορεί να πάρει κανένας.

Το λινκ είναι: ΘΑΝΑΤΟΣ

ΥΓ. Κάνει 1 λεπτό να φορτώσει σε σύνδεση 1024 λόγω των πολλών φωτογραφιών.

Συγγνώμη εκ των προτέρων...

εμενα παντως μου τρεξαν κατι δακρυα κι αν αφηνομουν εκλαιγα κιολας

στην εικονα αυτων των καποτε..ανθρωπων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καθε νεος οδηγος (και οχι μονο νεος) θα επρεπε να περναει, υποχρεωτικα, μια νυχτα ΠΣΚ στα ΤΕΠ Χειρουργικης...A lifesaving experience...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν αμφισβητώ καθόλου το ότι ανάρτησες το post με καλή πρόθεση, αλλά ίσως αυτές οι φωτογραφίες να μην επρεπε να είναι σε κοινή θέα αφενός από σεβασμό στους ανθρώπους που έχασαν τη ζωή τους κι αφετέρου επειδή, όπως ήδη έγραψες, είναι απόλυτα σοκαριστικές και απίστευτα μακάβριες.

Πολλοί από μας χρειάζονται μαθήματα οδηγικής συμπεριφοράς αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αυτός είναι ο κατάλληλος τρόπος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν αμφισβητώ καθόλου το ότι ανάρτησες το post με καλή πρόθεση, αλλά ίσως αυτές οι φωτογραφίες να μην επρεπε να είναι σε κοινή θέα αφενός από σεβασμό στους ανθρώπους που έχασαν τη ζωή τους κι αφετέρου επειδή, όπως ήδη έγραψες, είναι απόλυτα σοκαριστικές και απίστευτα μακάβριες.

Πολλοί από μας χρειάζονται μαθήματα οδηγικής συμπεριφοράς αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αυτός είναι ο κατάλληλος τρόπος.

Οι φωτογραφίες ΔΕΝ είναι σε κοινή θέα. Σέβομαι απόλυτα αυτούς τους ανθρώπους και πολύ περισσότερο αυτούς που λόγω της βλακείας κάποιων, δυστυχώς θα βρεθούνε στην ίδια θέση.

Γιαυτό άλλωστε έβαλα μόνο το λινκ και καμμιά photo. Και γιαυτό είπα ξεκάθαρα τι θέαμα θα συναντήσουν.

Όλοι μας περάσαμε από το νεκροτομείο, αλλά μου φαίνεται πως περισσότερο αλλαζόνες μας έκανε, παρά μας έβαλε μυαλό.

Και το γεγονός είναι πως μόνο αν σε ταρακουνήσει κάτι, βάζεις τελικά μυαλό.

Γιαυτό και οι αγωνιώδεις ανησυχίες δεν κολλάνε εδώ. Θα προτιμούσα να τις είχαμε μόνο πίσω από το τιμόνι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εντάξει, ας μην είμαστε υπερβολικοί. Όταν βάζει ο άλλος τίτλο "σοκαριστικές φωτογραφίες", "φρίκη" κλπ, τότε έχουμε όλες τις πληφορορίες που χρειαζόμαστε για να μην προχωρήσουμε στις φωτογραφίες αν δεν το επιθυμούμε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εντάξει, ας μην είμαστε υπερβολικοί. Όταν βάζει ο άλλος τίτλο "σοκαριστικές φωτογραφίες", "φρίκη" κλπ, τότε έχουμε όλες τις πληφορορίες που χρειαζόμαστε για να μην προχωρήσουμε στις φωτογραφίες αν δεν το επιθυμούμε...

οπως τα παιδακια emkid κανουν ακριβως το αντιθετο απο αυτο που τους λες-ειδικα οταν προσπαθεις να τα αποτρεψεις απο κατι....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι φωτογραφίες ΔΕΝ είναι σε κοινή θέα. Σέβομαι απόλυτα αυτούς τους ανθρώπους και πολύ περισσότερο αυτούς που λόγω της βλακείας κάποιων, δυστυχώς θα βρεθούνε στην ίδια θέση

Αν εσύ ήσουν στη θέση τους, θα σου άρεσε να σε έβλεπε κάποιος ο οποίος το αμέσως επόμενο δευτερόλεπτο θα άλλαζε topic, site ή θα έκλεινε τον υπολογιστή για να κοιμηθεί;

Εμένα όχι. Κι αν κάποιος από αυτά τα θύματα ήταν δικός μου άνθρωπος θα σου έκανα και αγωγή.

Όλοι μας περάσαμε από το νεκροτομείο, αλλά μου φαίνεται πως περισσότερο αλλαζόνες μας έκανε, παρά μας έβαλε μυαλό.

Και το γεγονός είναι πως μόνο αν σε ταρακουνήσει κάτι, βάζεις τελικά μυαλό

.

Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια.

Γιαυτό και οι αγωνιώδεις ανησυχίες δεν κολλάνε εδώ. Θα προτιμούσα να τις είχαμε μόνο πίσω από το τιμόνι

Αν λέγοντας "αγωνιώδεις ανησυχίες"αναφέρεσαι στο σχόλιό μου,είναι λίγο άστοχο. Εσύ έχεις αγωνιώδεις ανησυχίες και ανοίγεις topic με αυτό το θέμα. Εγώ ακριβώς επειδή τα σκέφτομαι όλα αυτά πίσω από το τιμόνι:

1.αγοράζω σε λίγους μηνες αυτοκίνητο με 5 αστερια παθητικής ασφάλειας

2.οδηγώ πάντα με ζώνη

3.δεν τρέχω στους δρόμους. Επειδή όμως μου αρέσει η ταχύτητα, πηγαίνω σε πιστα kart και ξεδίνω όποτε έχω όρεξη.

4.δεν πίνω πάνω από ένα ποτό όταν οδηγώ κι ούτε οδηγώ όταν δεν έχω κοιμηθεί το βράδυ.

Αν κάποιος είναι ανώριμος και κάνει μαγκιες στους δρόμους, δεν θα σταματήσει να το κάνει επειδή είδε μια φωτογραφία στο internet. Απλώς θα εξοικειωθεί με την ιδέα και θα βλέπει νεκρούς στο δρόμο κι ούτε καν θα σταματάει.

Αυτά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"εκπαιδευτικότατες" οι φώτο αλλά εξακολουθώ να παραμένω τρελός με την επιτάχυνση και δεν ξέρω πως αυτό μπορεί να αλλάξει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"εκπαιδευτικότατες" οι φώτο αλλά εξακολουθώ να παραμένω τρελός με την επιτάχυνση και δεν ξέρω πως αυτό μπορεί να αλλάξει...

ΓΙΑ Ν ΑΛΛΑΞΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ.

ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΝΤΑΛΙΚΑ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΡΕΥΜΑ ΘΑ ΣΤΟ ΚΟΨΕΙ ΜΑΧΑΙΡΙ ΡΕ ΣΠΙΝΤΑΚΙΑ ΣΛΙΠ

ΤΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΧΕΙΣ ΠΑΠΑΚΙ 50CC?

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΚΡΕΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΛΙΠ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΝ ΣΗΜΑΙΑ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν μπηκα καν στη διαδικασια να τις δω. Το μονο κινητρο μου θα ηταν η μακαβρια περιεργεια, να δω κατι πολυ σοκαριστικο απλα για να τω δω. Δεν ξερω τι εχουν δει οι συναδελφοι που ειναι ακομα στη σχολη, αλλα πιστευω οσοι απο εμας κανουν ή εχουν κανει αγροτικο ή ειδικοτητα, εχουν δει σιγουρα και αντιμετωπισει καποιο αρκετα μακαβριο περιστατικο απο τροχαιο (μονο στο τριμηνο του αγροτικου ειδα καμποσα, δεδομενης και της περιοχης μας που κατεχει μια απο τις πρωτες θεσεις στην Ελλαδα στον τομεα, αλλα και πριν ακομα, γιατι απλα ετυχα στη φαση).

Τωρα κατα ποσο βοηθαει; Δεν ξερω ρε παιδια, αν ηταν ετσι μαλλον οι τοξικομανεις θα εκοβαν την πρεζα με το που πεθαινε ο πρωτος απ' αυτους. Οι τζογαδοροι δεν θα ξεκολλαγαν βλεποντας τους διπλα να χανουν την περιουσια τους; Απο κοσμο που ηξερα και σκοτωθηκε με την ταχυτητα, ακολουθησαν με μαθηματικη ακριβεια φιλοι τους, ακομα και αδερφια. Τι σκατα, δεν ειχαν δει ποιος (και πως) ηταν μεσα στο φερετρο που θαβανε;

Δυστυχως ολα αυτα περνανε απο το ιδιο κεντρο στον εγκεφαλο (nucleus accumbens - σας ζητω συγγνωμη, δεν ξερω πως λεγεται στα ελληνικα emstupid ) και λειτουργουν ολα με τον ιδιο τροπο, τον μηχανισμο της εξαρτησης. Οταν μπεις, ειλικρινα δεν ξερω πως μπορεις να βγεις...

Το μονο που εχω να πω ειναι για να λειτουργει ενα κρατος, καλο ειναι να στηριζεται στην ατομικη ευαισθησια και υπευθυνοτητα του πολιτη, αλλα και οι νομοι υπαρχουν για την περιπτωση που δεν συμβαινει αυτο. Πρεπει να γινουν πιο αυστηροι (ολες οι επικινδυνες παραβασεις να τιμωρουνται με κατασχεση και καταστροφη (στην πρεσσα, καιγοντας το και χορευοντας σαν ινδιανοι γυρω-γυρω, διαλεχτε εσεις) του οχηματος μπροστα στα ματια του οδηγου, γιατι το διπλωμα κοστιζει λιγο. Το κωλοφτιαγμενο οχημα, γυαλισμενο, με τις ηχειαρες των 2500 βαττ και τα φιμε τζαμακια, οταν καιγεται κατα την γνωμη μου κανει περισσοτερο αισθηση στα καθικια που δεν σεβονται τιποτα. Συν τα λεφτα που τπεταξαν στο βροντο για να κανουν τους γ*μιαδες!!!

Αλλα σε μια κωλοχωρα οπου η εκλογη της εκαστοτε κυβερνησης ειναι ζητημα 1000-1500 ψηφων, το λαμογιο ειναι role model και το 'ο,τι φαμε ο,τι πιουμε' ειναι ιδεολογια, ποιος πολιτικαντης εθνοπατερας θα βαλει χερι σ' αυτους τους καφρους; Ειναι η εκλογικη του βαση, κουνανε τις σημαιουλες στις συγκεντρωσεις του. Πως να τους κακοκαρδισει, τι ασπλαχνος πατερας θα ηταν αυτος; Ετσι ο καθε πατερας μπορει να χανει το παιδι του γιατι ο καθε εθνοπατερας θελει να ξαναβγει να φαει κι αλλο απ' την κουταλα.

Ας ελπισουμε μονο να μην βρεθουμε στο δρομο των ηλιθιων, και αν γινει να εχουμε παρει οσα περισσοτερα μετρα μπορουμε (επιλογη αυτοκινητου με υψηλη παθητικη ασφαλεια, ζωνες κλπ). Και ας προσπαθησουμε τα παιδια μας να μην ανηκουν στην κατηγορια τους, αλλα να τους δωσουμε εμεις να καταλαβουν την αξια της ανθρωπινης ζωης και αξιοπρεπειας.

"το μονο πραγμα που φοβιζει πραγματικα την εξουσια, ειναι η πιθανοτητα τα παιδια μας να γινουν καλυτεροι ανθρωποι απ' οτι ειμαστε εμεις οι ιδιοι"

Σας φιλω, να προσεχετε παντα

emhugemhugemhugemhugemhug

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλα ρε παιδια εχουμε χασει καθε μετρο, εχουμε ξεφυγει, τι στο διαολο γινεται?

Τι φωτο ειναι αυτες ρε ποσταρισμενες στο ιντερνετ?

Φιλε βετ εχεις την εντυπωση οτι κατι εκανες τωρα δειχνοντας σε ολο τον κοσμο αυτες τις φρικτες φωτο? Εχεις την εντυπωση οτι συνετισες κανενα νεο οδηγο?

Εγω καιρο τωρα στα ΤΕΠ χειρουργικης τοση φρικη δεν ειδα. Αλλα ξερεις τι δεν ειδα επισης? Κατι βλαμμενα που γλιτωσαν την τελευταια στιγμη απο αυτη την κατασταση που δειχνεις και την βγαλαν με μερικα καταγματα και κανα μηνα στη ΜΕΘ, να βαζουν μυαλο. Και συνεχισαν να ερχονται και θα ερχονται, μεχρι μια μερα να καταληξουν στο νεκροτομειο και οχι στα ΤΕΠ...

Αρα το μαθημα οδικης συμπεριφορας, ακυρο

Οσο για το ποσο σωστο ειναι να ποσταρεις αυτη τη φρικη στο ιντερνετ, ε τι να πω... Υποτιθεται οτι ειμαστε μορφωμενοι και επιστημονες... Δηλαδη το χουμε χασει τελειως???

Αυριο οποιο παιδακι googleαρει "φρικη και τραγωδια" θα πεσει πανω στο ποστ και στο λινκ σου!

Για να μην πιασω το ποσο ωραιο θα σου φαινοταν εσενα, αμα χτυπα ξυλο ησουν στη θεση τους, να ποσταρουν τη φατσα σου και το σωμα σου κιμα στο ιντερνετ!

Και καποιοι ανεγκεφαλοι γουσταρουν κιολας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυριο οποιο παιδακι googleαρει "φρικη και τραγωδια" θα πεσει πανω στο ποστ και στο λινκ σου!

Για να μην πιασω το ποσο ωραιο θα σου φαινοταν εσενα, αμα χτυπα ξυλο ησουν στη θεση τους, να ποσταρουν τη φατσα σου και το σωμα σου κιμα στο ιντερνετ!

ρε συ πριαπους... οποιος θελει να βρει λινκ για φρίκη και τραγωδια και googlαρει μάλλον θα κωλογουστάρει με τη φάση, γιατί προφανώς κάτι τέτοιο θα ψάχνει.

δεν καταλαβαινω τι σκάλωμα έχετε φάει ορισμένοι...

μεγάλα παιδάκια είστε, υπήρχε προειδοποίηση, μπορούσατε να μην τις δείτε.

γιαυτο και στην τηλεόραση μεταμεσονύκτια ενίοτε υπάρχει αυτό το κόκκινο σηματακι που δηλώνει το ακατάλληλο.

όταν οχι μονο πεφτετε καταλάθος αλλά ψάχνετε κιόλας για τσοντοσαιτ στο ιντερνετ (οχι εσυ πριαπους, γενικά και ΑΟΡΙΣΤΑ μιλάω, μην παρεξηγηθώ) δεν ειδα να θίγεται η αισθητική σας. και ξέρετε γιατί; γιατί τότε είστε οι 2 σας με τον υπολογιστή (ή μάλλον οι 3 σας)...

και δεν καταλαβαινω ποσο ευκολα μιλάτε έτσι επικριτικά.

νομίζετε ότι είστε σε θέση να κρίνετε τους άλλους και μάλιστα άτομα σαν τον κτηνίατρο υστερα απο οσα εχει προσφερει στο σαιτ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι μας λες τωρα ρε Sleep???

Οτι ειμαι πολυ "μικρος" για να κρινω οτι ποσταρει ο κτηνιατρος???

Την παλευεις???

Να βαλεις τα δικα σου τα παιδια να τα βλεπουν αυτα ρε, για να γινουν καλυτεροι οδηγοι...

Γιατι για τα παιδια μιλαω, εγω μπορει να ειχα προειδοποιηση να μην το δω, αλλα στα παιδια δεν παιζει αυτο. Τα παιδια ψαχνουν να βρουν οτι απαγορευεται και οτι εχει προειδοποιηση.

Κι εγω μπορω να βλεπω οσα τσοντο-σαιτ θελω γιατι ειμαι ενηλικος και φυσικα δεν ενοχλουμαι απο την υπαρξη τους, κι αμα γουσταρω βαζω κι ενα net nanny για να μην μπαινουν εκει τα παιδια μου. Αλλα και να μην βαλω, το πολυ να τον παιξουν 10 φορες παραπανω, δεν εγινε και τιποτα...

Αλλα να βγαινει στο ιντερνετ αυτο το μακαβριο θεαμα, που εκανε και το δικο μου αιμα να παγωσει, το θεωρω ακρως επιεικως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

Δηλαδη στο ονομα της ελευθεριας εκφρασης θα χασουμε καθε μετρο, θα τα πατησουμε ολα, δε θα μεινει τιποτα ορθιο?

Ειναι καταρχην παρανομο να δειχνεις φωτο νεκρων διαμελισμενων (για να μην πω ανηθικο, γιατι η λεξη ηθικη εχει χασει το νοημα της για μερικους). Δηλαδη επειδη τραβηχτηκαν σε τριτοκοσμικες χωρες που ιντερνετ δεν παιζει, και ουτε επισης μηνυσεις συγγενων, τις ποσταρουμε αβερτα κουβερτα και στ'αρχιδια μας ολα??

ΕΙΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ ΡΕ???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειναι καταρχην παρανομο να δειχνεις φωτο νεκρων διαμελισμενων

συμφωνώ. χωρις consensus ειναι οντως παράνομο.

η αναπαραγωγή όμως (και μαλιστα οχι αναπαραγωγή αλλά ΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ ΤΟΥ οριτζιναλ σαιτ) δεν απαγορεύεται από το νόμο. αρα αν έχεις πρόβλημα πρέπει να απευθυνθείς και να κατηγορήσεις τον δημιουργό του site και όχι τον κτηνίατρο.

το θεμα λήγει εδώ. ειπατε τη γνωμη σας, σας ευχαριστούμε πολύ. φτάνει όμως. το νοημα εναρξης του τοπικ αυτού είναι άλλο. όποιος θέλει ας εστιάσει εκεί.

όποιοι διαφωνείτε με την ύπαρξη του στο συνολο της μπορείτε να αδιαφορήσετε. έχουμε τόσα τοπικ στα οποία μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας.

να ειστε όλοι καλά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ θα συμφωνήσω με όσους λένε ότι δεν είναι ηθικό να εμφανίζονται τέτοιες εικόνες, λόγω του ότι είναι ασέβεια προς τους ανθρώπους που έχασαν την ζωή τους στο δρόμο με τέτοιο φρικτό τρόπο...

Θα συμφωνήσω όμως και με το γεγονός ότι έχουμε την επιλογή να μην δούμε τις εικόνες αυτές...και ότι αυτός που θα αναζητήσει στο google τέτοιες εικόνες θέλει και τις ψάχνει....είναι τυχαίο που το rotten έχει τόσους επισκέπτες κάθε μέρα;;;

Τώρα για τα μικρά παιδάκια....ας έχουν και οι ενήλικες λίγο την ευθύνη...το διαδίκτυο δεν πρέπει να χρησιμοποιείται από τα ανήλικα, χωρίς καμία επίβλεψη...

Δεν είμαι σίγουρη, αν όλες αυτές οι εικόνες, ακόμα και οι τραγικές ιστορίες που συναντάμε στα ΤΕΠ μπορούν να αλλάξουν κάποιους από μας, ή τους δικούς μας που τα ακούν από μας κλπ...

Δεν θα κρίνω τον συνάδελφο Vet , για τον τρόπο που επιλέγει να εκφέρει τις απόψεις του κάθε φορά... θα μείνω στο θέμα μας, που είναι οι τραγωδίες που διαδραματίζονται καθημερινά στους δρόμους από την ανευθυνότητα και την άγνοια κινδύνου που έχουν κάποιοι από εμάς...

Είναι κρίμα κι άδικο να χάνονται έτσι ανθρώπινες ζωές!

Να προσέχουμε όλοι εκεί έξω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το θεμα λήγει εδώ. ειπατε τη γνωμη σας, σας ευχαριστούμε πολύ. φτάνει όμως. το νοημα εναρξης του τοπικ αυτού είναι άλλο. όποιος θέλει ας εστιάσει εκεί.

όποιοι διαφωνείτε με την ύπαρξη του στο συνολο της μπορείτε να αδιαφορήσετε. έχουμε τόσα τοπικ στα οποία μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας.

να ειστε όλοι καλά!

Εκει που τελειωνουν τα επιχειρηματα, αρχιζει ο τονος του μαγαζατορα

"Σας ευχαριστουμε πολυ που μας επισκευτηκατε, ελπιζουμε να σας ξαναδουμε"

Ευτυχως καλιο αργα παρα ποτε, καταλαβα τι παιζει εδω μεσα...

Αμα θελετε ενα σαιτ να γραφετε και να μιλατε οι παρεουλες μεταξυ σας, να του αλλαξετε ονομα και να το κανετε "Greekmed-klika.gr"

Αλλα απαντησεις οπως

"Ποιος εισαι εσυ ο ποταπος να μιλησεις για τον ταδε" και

"Το θεμα κλεινει εδω, γιατι ετσι γουσταρει ο μεγαλος αφεντης-Θεος Mod"

ΑΛΛΟΥ

Εγω δε θα παρω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το θεμα λήγει εδώ. ειπατε τη γνωμη σας, σας ευχαριστούμε πολύ. φτάνει όμως. το νοημα εναρξης του τοπικ αυτού είναι άλλο. όποιος θέλει ας εστιάσει εκεί

Ο κάθε moderator ας αποφασίζει πότε λήγει ένα θέμα στα fora της δικαιοδοσίας του.

Για την αυτοκίνηση ισχύουν τα εξής:

"Αυτοκίνηση

όχι, δεν είναι το φόρουμ του παλιού καλού κλαμπ.

Χώρος για κάθε είδους συζητήσεις γύρω από τα αυτοκίνητα και τις μηχανές. Σχολιάστε αγώνες F1 και WRC, μιλήστε για νέα μοντέλα και μοιραστείτε τις εμπειρίες σας.....

Forum Led by: Athena, Roadrunner"

Επίσης θυμίζω τους κανόνες χρήσης:

"Το greekmeds.gr είναι ένα δημοκρατικό και φιλελεύθερο site που σκοπό έχει να τονώσει την αλληλεγγύη μεταξύ των φοιτητών και να παραγάγει αξιόλογο επιστημονικό και πολιτιστικό έργο. Πάνω στις βασικές αρχές του σεβασμού του συνανθρώπου μας, της ελευθερίας του λόγου και τις λειτουργικής οργάνωσης του forum διαμορφώθηκαν εθιμικά (στο πλαίσιο μιας αυτορρύθμισης) από την ίδια την κοινότητα κάποιοι κανόνες.

Τους κανόνες αυτούς κωδικοποιούμε με όσο πιο απλό και σαφή τρόπο γίνεται αμέσως παρακάτω. Η συμμετοχή σας στην κοινότητα γίνεται υπό την αυτονόητη προϋπόθεση του σεβασμού τους.

α. Μπορείτε να γράψετε ό,τι θέλετε με μόνο όρια τα οριζόμενα από το Σύνταγμα και τους νόμους και τους περιορισμούς που αναφέρονται παρακάτω.

β. Καμία αναφορά σε πρόσωπο συμφοιτητή μας, ακόμα και αν στηρίζεται ή αναφέρεται σε αληθινά γεγονότα, ή γίνεται καλόπιστα, άμεση ή έμμεση, δε θα γίνεται ανεκτή. Σκοπός του site και της όλης προσπάθειας είναι να τονώσει την αλληλεγγύη και την ενότητα των φοιτητών, όχι να την διασπάσει.

γ. Δεν επιτρέπεται η παράθεση οποιασδήποτε πληροφορίας αναφέρεται στην προσωπική ζωή συμφοιτητών ή άλλων μελών της Πανεπιστημιακής κοινότητας (όπως πχ καθηγητών). Το αυτό ισχύει και για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία κουτσομπολίστικης υφής.

δ. Ο τρόπος έκφρασης είναι κατ' αρχήν απόλυτα ελεύθερος. Όμως στο κάθε forum, ανάλογα με τους σκοπούς που εξυπηρετεί, μπορεί να υπάρχουν σχετικοί περιορισμοί. Το greekmeds μεριμνά ώστε να υπάρχει πάντα κάποιο forum με απόλυτη ελευθερία στον τρόπο έκφρασης. Επιπλέον, η σύνταξη διατηρεί το δικαίωμα διόρθωσης ορθογραφικών λαθών εφόσον αυτά δεν είναι αποτέλεσμα συνειδητής επιλογής. Με άλλα λόγια αν για δικούς σας λόγια επιμένετε σε μια δική σας ορθογραφία, αυτή θα γίνει απόλυτα σεβαστή.

ε. Πριν από οποιαδήποτε επέμβαση σε κάποιο κείμενο που θεωρείται πως παραβιάζει τους παραπάνω κανόνες δημιουργείται ακριβές αντίγραφο ώστε να είναι εφικτή - εφόσον οι αντιρρήσεις του συντάκτη τους κριθούν βάσιμες - η πλήρης αποκατάστασή του.

Όπως έχουμε προαναφέρει, ολοι οι παραπάνω κανόνες απορρέουν είτε από θεμελιώδεις γενικές αρχές (πχ ελευθερία λόγου, προστασία τρίτων) είτε από τις ειδικές αρχές στις οποίες βασίζει τη λειτουργία του το greekmeds.gr. Ουσιαστικά αποτυπώνουν ένα «εθιμικό» δίκαιο το οποίο έχει γίνει απόλυτα σεβαστό από όλη την κοινότητα. Για αυτόν το λόγο, τυχόν εθιμικοί κανόνες που προστατεύουν κι άλλο τρίτα πρόσωπα μπορεί να συμπληρώνουν τους παραπάνω κανόνες.

Τέλος οι παραπάνω κανόνες συνιστούν ένα minimum. Ενδέχεται - στο μέλλον - να προσθέσουμε κι άλλους κανόνες εφόσον αυτό κριθεί αναγκαίο για τη εύρυθμη λειτουργία του forum.

Σας ευχαριστούμε που τους σεβόσαστε.

ΥΓ. Ευχαριστούμε τον Βαγγέλη για την παραπάνω όμορφη σύνταξη. :) :) :) "

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε πρίαπους.

το θεμα μας αν κατάλαβες ειναι τα τροχαία και η αναγκη για αυξημένη προσοχή.

δε θα αφιερωσουμε 100 ποστ για να δουμε πόσοι γουστάρουν και πόσοι χαλιούνται με τις εικόνες.

εισαι εκτός τόπου και χρόνου με αυτά που λες. στο έπαιξα εγώ Θεός; σε ξερω και απο χτες; τι κλίκες και πράσσειν άλογα;σοβαρέψου σε παρακαλώ.

μην περιμένεις να στέκουμε και κλαρίνα ή να σου ζητήσουμε και συγνώμη επειδή εσύ έτυχε να διαφωνείς. ειναι δικαίωμα σου να διαφωνείς και να το εκφράζεις.

δικαίωμα σου ειναι επίσης να συμμετάσχεις ή όχι στην κουβέντα (δε νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει πιο δημοκρατική παραίνεση από αυτή).

αλλο αυτο όμως και άλλο να προσπαθεις με ενα πρόσχημα να εμποδίσεις μια κουβέντα απλα επειδη εσενα δε σ'αρέσει.

μπορούμε να πάμε παρακάτω.

Ο κάθε moderator ας αποφασίζει πότε λήγει ένα θέμα στα fora της δικαιοδοσίας του.

ηθελα να ξερα τι καίτε μερικοί...

προφανως δεν τίθεται θεμα κλειδώματος του τοπικ (!).

η προτροπή μου έγινε για να σταματησουμε να μιλαμε για ανουσια πραγματα και να κουβεντιάσουμε για το δυσάρεστο θέμα που αφορά θανάτους λογω τροχαίων.

τα υπόλοιπα είναι τκ9

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε πρίαπους.

το θεμα μας αν κατάλαβες ειναι τα τροχαία και η αναγκη για αυξημένη προσοχή.

δε θα αφιερωσουμε 100 ποστ για να δουμε πόσοι γουστάρουν και πόσοι χαλιούνται με τις εικόνες.

εισαι εκτός τόπου και χρόνου με αυτά που λες. στο έπαιξα εγώ Θεός; σε ξερω και απο χτες; τι κλίκες και πράσσειν άλογα;σοβαρέψου σε παρακαλώ.

μην περιμένεις να στέκουμε και κλαρίνα ή να σου ζητήσουμε και συγνώμη επειδή εσύ έτυχε να διαφωνείς. ειναι δικαίωμα σου να διαφωνείς και να το εκφράζεις.

δικαίωμα σου ειναι επίσης να συμμετάσχεις ή όχι στην κουβέντα (δε νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει πιο δημοκρατική παραίνεση από αυτή).

αλλο αυτο όμως και άλλο να προσπαθεις με ενα πρόσχημα να εμποδίσεις μια κουβέντα απλα επειδη εσενα δε σ'αρέσει.

μπορούμε να πάμε παρακάτω.

Ο κάθε moderator ας αποφασίζει πότε λήγει ένα θέμα στα fora της δικαιοδοσίας του.

ηθελα να ξερα τι καίτε μερικοί...

προφανως δεν τίθεται θεμα κλειδώματος του τοπικ (!).

η προτροπή μου έγινε για να σταματησουμε να μιλαμε για ανουσια πραγματα και να κουβεντιάσουμε για το δυσάρεστο θέμα που αφορά θανάτους λογω τροχαίων.

τα υπόλοιπα είναι τκ9

Μα ποιος μίλησε για κλείδωμα! Από τη στιγμή που δεν εισαι moderator να μην κάνεις προτροπές και μάλιστα με αυτόν τον τρόπο!

Αλλά έτσι που "μιλάς", πρέπει να είσαι χαζούλης και ανάγωγος οπότε δεν θα ασχοληθώ άλλο.

Keep on sleepwalking! :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι ειναι ανουσια για οσα μιλαμε εμεις οι ποταποι common users...

Μυαλο δειχνεις να εχεις και ξερεις πολυ καλα οτι το θεμα δημοσιευσης ή εστω αναδειξης αλλων δημοσιευμενων φωτογραφιων στο ιντερνετ που ειναι παρανομες και ανηθικες, ειναι και παραειναι σοβαρο.

Η προσπαθεια υποβαθμισης του ειναι ψιλοαποτυχημενη και γι'αυτο μπαινουν μπροστα επιχειρηματα του τυπου

"ναι ξεφευγουμε απ το τοπικ, οποτε βγαλτε το σκασμο οσοι δεν συμφωνειτε με την ενεργεια φιλου μας του κτηνιατρου και παμε παρακατω..."

Δε σου ειπαμε να κατσεις κλαρινο και λοιπες αηδιες, γραψαμε την αποψη μας για κατι που και σχετικο ειναι με το θεμα και σοβαρο επισης. Αν δεν εχεις κατι να απαντησεις, μην το κανεις. Το να προσπαθεις ομως να προστατεψεις το φιλαρακι σου, βαζοντας μπροστα το modιλικι σου, εγω δε το ανεχομαι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά είναι απίστευτο τι είστε ικανοί να γράψετε προκειμένου να μην μιλήσετε με επιχειρήματα (τα οποία βέβαια τα αποφεύγετε γιατί για αυτά χρειάζεται μυαλό...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.