Jump to content

ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΑΝ ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ ΚΑΙ ΡΟΥΜΑΝΙΑΣ


karamela

Recommended Posts

η σύζηγος

Για πες μου invitro.

Πως γράφεται ?

Έλα να γελάσουμε λίγο ...

Επιμένεις κιόλας! Αν ήξερες απλή ετυμολογία δεν θα κουραζόσουν καθόλου να σκεφτείς πως γράφεται!

Μα είναι τόσο προφανές, που βαριέμαι και να σου πω. Υπάρχουν τόσα λεξικά στο ίντερνετ, δεν είναι κακό να ανοίξεις ένα.

emconfused:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 129
  • Created
  • Last Reply

emarup Μπαααα μ'αυτή την ορθογραφία!!! emhelp

Τίθεται θέμα τώρα για το πώς γράφεται η σύζυγος;;; emdots

Άντε θα κάνω δώρο στο γμ τον Μπαμπινιώτη , να τα βλέπουμε απο κει όλαααα και να λύνουμε τις απορίες μας!

emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επιμένεις κιόλας! Αν ήξερες απλή ετυμολογία δεν θα κουραζόσουν καθόλου να σκεφτείς πως γράφεται!

Μα είναι τόσο προφανές, που βαριέμαι και να σου πω. Υπάρχουν τόσα λεξικά στο ίντερνετ, δεν είναι κακό να ανοίξεις ένα.

emconfused:antegeia:

Βαριέσαι να μου πεις ενώ προφανώς δεν βαριέσαι να ψάχνεις τα ποστ για να βρεις ορθογραφικά λάθη ...

Πολύ θα ήθελα να απολαύσω κάποιο ποστ σου που να ξεπερνάει τις μια-δυό προτάσεις (προφανώς βαριέσαι να γράφεις και να διορθώνεις με τα on-line λεξικά που όπως φαίνεται γνωρίζεις).

Όπως φαίνεται έχει και το Ίντερνετ θεραπευτικές ιδιότητες στα συμπλέγματα κάποιων.

Get a life ... :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ασφαλως και θα ηταν καλυτερα πρωτα να αποροφηθει το εργατικο δυναμικο των εγχωριων αποφοιτων

σε οποιαδηποτε χωρα της ευρωπαικης ενωσης. Αλλα μιας και μιλαμε για την Γερμανια, εδω δεν υπαρχουν κλινικες που προτιμουν γερμανους και αποκλειουν ινδους η ιαπωνες η και ελληνες. Αν παρω για παραδειγμα την πανεπιστημιακη κλινικη της Τηβινγκης σε πληροφορω οτι σε καθε κλαδο εχει καθε καρυδιας καρυδι. Εχω βεβαια ακουστα για τα βυσματα που χρειαζεσαι στην Ελλαδα για μια θεση, αλλα τουλαχιστον εδω κυριαρχει μια αξιοκρατια.

δε συμφωνώ.και τότε γιατί υπάρχουν συνάδελφοι που είναι σε Μόναχο,Φράιμπουρ και αλλού και λένε ακριβώς το αντίθετο?ότι οι γερμανοί πρωτιμώνται?κι ότι τα πρώτα 2 χρόνια όλοι σε κοιτούν περίεργα και καχύποπτα?και γιατί παρακαλάνε για μια θέση και πληρώνουν τα κέρατά τους για διδακτορικά?εγώ πάντως έχω μια γνωστή που έχει μισή θέση ειδικότητας εκεί κι είναι αρκετά χρόνια εκεί,αυτό δεν το είχα ξανακούσει!

επίσης μίλησα με Έλληνα που σπούδασε γερμανία κι ήρθε πέρσι σε κάποιες κλινικές και μου είπε ακριβώς τα ίδια,ότι προτιμώνται οι εγχώριοι απόφοιτοι.

Ναι, και εγώ άκουσα ότι οι Γερμανοί καθηγητές χαιρετούν τον Χίτλερ 3 φορές την ημέρα και κρατάν και ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του. Μετά, αφού απορρίψουν όποιον δεν είναι γερμανός, προωθούν σε θέσεις κλειδιά ,από τους γερμανούς, τους πιο κοντοκουρεμένους. Είναι γνωστό ότι έτσι λειτουργούν σήμερα τα πάντα στη Γερμανία. Ούτε μια στο εκατομμύριο οι φίλοι σου να μην υπερείχαν σημαντικά από τους γερμανούς ανταγωνιστές τους μιλάμε σοβαρά τώρα. Ήταν οι τέλειοι γιατροί και απορριφθησαν απλά και μόνο γιατί ήταν έλληνες.

Μη το τρως όλο το κουτόχορτο σήμερα, άσε λίγο και για αύριο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για ορθογραφια παρακαλω στο παρακατω τοπικ στην ενοτητα Περι ανεμων και υδατων

Ορθογραφείτε...τονίζετε, γραμματική πάσης φύσεως

Ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.