Jump to content

ΕΡΩΤΗΣΗ-ΑΠΟΡΙΑ...


anpapaki

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!Είμαι ένα ψαράκι που ορκίζεται την Τρίτη αυτή στις 7 του μηνός και απ'οσα έχω διαβάσει προσπαθώντας να βγάλω μια άκρη μου έχουν δημιουργηθεί οι εξής απορίες:

Πρώτον, σκοπεύω να δηλώσω ειδικότητα στο νοσοκομείο της Ρόδου και ταυτόχρονα μ'ενδιαφέρει ένα αγροτικό του νομού Δωδεκανήσου,ενώ έχω γεννηθεί και ζω στην Αθήνα.Πού πρέπει να βγάλω την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος,στη Νομαρχία Αθηνών ή Δωδεκανήσου; Γενικά,ισχύει ότι όπου δουλεύεις βγάζεις την άδεια άσκησης επαγγέλματος;Τι γίνεται αν πριν το αγροτικό και την ειδικότητα θέλω να εργαστώ ως γιατρός σε κάποιο άλλο μέρος της Ελλάδας;

Δεύτερον, στη δήλωση ειδικότητας,εφόσον εγώ έχω διαλέξει τη Νευρολογία,θα πρέπει να δηλώσω την παθολογία και την ψυχιατρική ταυτόχρονα;Μπορεί κάποιος να βρει στο διαδίκτυο το συγκεκριμένο ΦΕΚ που μιλάει για τις αλλαγές στις δηλώσεις των ειδικοτήτων και τους χρόνους ειδικότητας και,αν ναι,πού;

Ψάχνω τα θέματα του forum εδώ και 2 ώρες και ακόμα να βγάλω άκρη...Οποιαδήποτε βοήθεια είναι βέβαια ευπρόσδεκτη...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Άντε και καλές βουτιές!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

-Η αδεια ασκησεως επαγγελματος εκδιδεται απο την νομαρχια στην οποια υπαγεσαι.Η εγγραφη στον ιατρικο συλλογο γινεται αρχικα στην περιοχη που υπαγεσαι και μετα οταν διοριστεις καπου διαγραφεσαι απο τον εν λογω συλλογο και κανεις εγγραφη στον ιατρικο συλλογο της περιοχης που θα εργαζεσαι.

-Για την ειδικοτητα ισχυουν τα εξης:για τη νευρολογια που αναφερεις θα πρεπει πρωτα να δηλωσεις για την παθολογια και οταν σου ερθει ο διορισμος της παθολογιας τοτε και μονο τοτε μπορεις να δηλωσεις και τα δυο αλλα μερη.

Για περισσοτερες πληροφοριες μπες στο www.cso.auth.gr και θα βρεις τα παντα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.