Jump to content

νευρολογία-ηράκλειο


el pero

Recommended Posts

Το ξαναθέτω πιο ειδικά..Αν ξέρει κάποιος, η Νευρολογία στο Ηράκλειο (Πλαιτάκης) πώς είναι από επίπεδο εκπαίδευσης αλλά και γενικά σαν κλινική για ειδικότητα?

Ευχαριστω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο Πλαϊτάκης επιστημονικά είναι κορυφή στον τομέα του, αλλά η συμπεριφορά του δεν ήταν και η καλύτερη....Βέβαια εγώ τον γνώρισα όταν μόλις είχε έρθει από Αμερική και είχε πάθει και αυτός ένα πολιτισμικό σοκ με την κατάσταση στην Ελλάδα. Τώρα έχουν περάσει 10-15 χρόνια και υποθέτω θα έχει προσαρμοστεί ο άνθρωπος...

Βασική παρατήρηση: αν δεν είσαι Κρητικός ή έστω να έχεις καταγωγή ή άλλο συγκεκριμένο σύνδεσμο με Κρήτη (άντρα, γυναίκα κλπ) δεν είναι καλή ιδέα γενικά να κάνεις ειδικότητα στην Κρήτη. Πάντα θα αντιμετωπίζεσαι ως "ο ξένος που μας παίρνει τη θέση".

Σημείωση: η Μάρθα Σπηλιώτη, ο Μηνάς Τσαγκουρνισάκης και η λίγο μεγαλύτερή μου Κλειώ Σπανάκη γενικά είναι μια χαρά και συνεργάσιμοι...(ή έτσι τους θυμάμαι).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από Αρκαδία είναι ο el pero. Παίζει κανά ρόλο που έχουμε στενές σχέσεις Κρήτες και Αρκάδες; :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο Πλαϊτάκης επιστημονικά είναι κορυφή στον τομέα του, αλλά η συμπεριφορά του δεν ήταν και η καλύτερη....Βέβαια εγώ τον γνώρισα όταν μόλις είχε έρθει από Αμερική και είχε πάθει και αυτός ένα πολιτισμικό σοκ με την κατάσταση στην Ελλάδα. Τώρα έχουν περάσει 10-15 χρόνια και υποθέτω θα έχει προσαρμοστεί ο άνθρωπος...

Βασική παρατήρηση: αν δεν είσαι Κρητικός ή έστω να έχεις καταγωγή ή άλλο συγκεκριμένο σύνδεσμο με Κρήτη (άντρα, γυναίκα κλπ) δεν είναι καλή ιδέα γενικά να κάνεις ειδικότητα στην Κρήτη. Πάντα θα αντιμετωπίζεσαι ως "ο ξένος που μας παίρνει τη θέση".

Σημείωση: η Μάρθα Σπηλιώτη, ο Μηνάς Τσαγκουρνισάκης και η λίγο μεγαλύτερή μου Κλειώ Σπανάκη γενικά είναι μια χαρά και συνεργάσιμοι...(ή έτσι τους θυμάμαι).

..να φροντίσω να βρω γυναίκα απ'την κρήτη δηλαδή μέχρι τότε! :rolleyes:

Α, και κάτι σχετικό. Ξέρεις τίποτα για το μεταπτυχιακό των Νευροεπιστημών στο Ηράκλειο που επίσης διευθύνει ο Πλαιτάκης?

Ούτε αυτό είναι καλή ιδέα να κάνω αν δεν έχω γυναίκα,μητέρα,γιαγιά απ'την Κρήτη ή αν δεν κυκλοφορώ με την κρητική βράκα στα εργαστήρια?

Ευχαριστώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις από το nick σου...

από δω και στο εξής : El Perakis!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.