Jump to content

Η ΡΟΥΜΑΝΟ-ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΗ ΛΑΜΟΓΙΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ...


Kwstas G

Recommended Posts

Δεν είπα ότι δεν γινόταν πιθανώς παλιότερα. Για να πούμε ότι γίνεται αυτή τη στιγμή που μιλάμε όμως χρειαζόμαστε κάτι παραπάνω από μια παλιά ιστορία, κάτι που έγινε κάπου ή κάποτε και κάτι που περιμένουμε να συμβαίνει με βάση την εντύπωση που έχουμε. Μιλάω για χρηματισμούς, επαναλαμβάνω. Όχι για κομματικά, ούτε για καθηγητιλίκια, ούτε για δημόσιες σχέσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Last Reply

Μέχρι να καταρεύση το σύστημα να γίνει ιδιωτικό και μετά να τρέχουν να δικαιολογήσουν τις επιπλέον εξετάσεις και να βάζουν τα λεφτά απο την τσέπη τους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδάκια βγαίνετε εκτός θέματος και με στενοχωρείτε.... Να σας πω από πρώτο χέρι γιατί έχω γνωστούς ρουμανία.Όντως το σύστημα για τους Ρουμάνους είναι πολύ αυστηρό και μπαίνουν με εξετάσεις όμως οι πόρτες είναι ανοιχτές για όποιον ξένο έχει "τούβλα" δολλαρίων.Αρκετοί έλληνες που σπούδαζαν εκεί και δεν μπορούν να περάσουν το δικατσά ούτε με τα έτοιμα θέματα επιστρέφουν για...διακοπές-ειδικότητα εκεί και η λαμογιά έγκειται στο ότι παίρνουν την βεβαίωση 3ετίας που απαιτεί η Ε.Ε για άσκηση ιατρικής σε άλλη χώρα από αυτή της απόκτησης του πτυχίου κι έρχονται ως υπεράριθμοι σε λίγους μήνες στην Ελλάδα... Κάτι ανάλογο έκαναν με το αζημίωτο οι απόφοιτοι Τσεχίας-Ουγγαρίας στην προηγούμενη φουρνιά εισόδου των εν λόγω χωρών στην Ε.Ε. όπου τάχα μου τάχα μου το υπουργείο μας παραμύθιαζε πως θα ανακαλέσει τους διορισμούς τους κι όμως εκείνοι βρήκαν τρόπο και προσκόμισαν την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος με ένα ταξιδάκι αστραπή κι όλοι αναρωτιούνται γιατί οι αναμονές αυξάνουν με γεωμετρική πρόοδο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η ΑΓΓΕΛΙΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΨΕΥΤΙΚΗ. ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΠΕΤΑΜΕ ΤΗΝ ΣΚΟΥΦΙΑ ΜΑΣ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ "ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΗ" ΕΛΛΑΔΑ. ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΟΥΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΕΔΩ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ ΣΤΟ ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ!!!! ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΧΩΡΕΣ ΔΙΝΕΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΡΙΝ ΜΠΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ.

ΦΙΛΑΚΙΑ

ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΟΤΙ ΕΓΩ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΠΤΥΧΙΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΕΠΙ ΠΛΗΡΩΜΗ??ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΕΧΩ ΠΕΙ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΥΜΦΟΙΤΗΤΩΝ ΠΟΥ ΠΑΡΑΠΟΙΗΣΑΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΕ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΝ ΣΕ ΕΞΕΤΑΣΤΗΚΕΣ ΚΑΙ ΧΤΥΠΟΥΣΑΝ 7-8.

ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ΝΑ ΖΕΙΣ ΣΤΟΝ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΣΟΥ, ΟΠΟΥ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΛΑ ΟΝΕΙΡΑ. ΕΞΑΛΛΟΥ ΠΗΡΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΛΗΛΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ. ΜΟΝΟ ΕΜΠΑΘΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕΣ. ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΣΥΚΟΦΑΝΤΕΙΣ.

ΦΙΛΑΚΙΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αναφέρω τι έλεγες πριν λίγους μήνες:

"ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ,ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ(ΟΙ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΜΙΛΩ). ΠΟΛΛΟΙ ΠΛΗΡΩΣΑΝ ΚΑΙ ΠΗΡΑΝ ΠΤΥΧΙΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΟΥΝ ΚΑΝ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ. ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΞΕΡΩ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ ΣΥΜΦΟΙΤΗΤΕΣ ΜΟΥ ΤΟΤΕ."

Αναφέρω τι λες τώρα:

"ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΟΤΙ ΕΓΩ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΠΤΥΧΙΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΕΠΙ ΠΛΗΡΩΜΗ??"

Να σαι καλά, γελάσαμε και σήμερα. Get a life, troll.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αναφέρω τι έλεγες πριν λίγους μήνες:

"ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ,ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ(ΟΙ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΜΙΛΩ). ΠΟΛΛΟΙ ΠΛΗΡΩΣΑΝ ΚΑΙ ΠΗΡΑΝ ΠΤΥΧΙΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΟΥΝ ΚΑΝ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ. ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΞΕΡΩ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ ΣΥΜΦΟΙΤΗΤΕΣ ΜΟΥ ΤΟΤΕ."

Αναφέρω τι λες τώρα:

"ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΟΤΙ ΕΓΩ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΠΤΥΧΙΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΕΠΙ ΠΛΗΡΩΜΗ??"

Να σαι καλά, γελάσαμε και σήμερα. Get a life, troll.

ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑΝ ΣΕ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ Η ΦΗΜΗ ΓΙΑ ΠΛΗΡΩΜΗ ΦΟΥΝΤΩΣΕ.

ΦΙΛΙΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το Sky Broadband πετάει έμαθα; Να αλλάξω την orange?

ΥΓ: Άσχετο (;)) , αλλά το greekmeds είναι ιδιαίτερα δημοφιλές στο Leeds...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ότι θα ρθει μία μέρα που κάποιοι απόφοιτοι ξένων πανεπιστημίων θα κατηγορούσαν ή θα υπεράσπιζαν όσους κατηγορούσαν το Πανεπιστήμιο Αθηνών για πληρωμένα πτυχία, ε δεν το περίμενα... και έχω και φαντασία που οργιάζει...

Είναι σα να λέει η πουτ@να στην καλόγρια "μη γ@μιέσαι"

Sov μην ασχολείσαι ρε φιλε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αναφέρω τι έλεγες πριν λίγους μήνες:

"ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ,ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ(ΟΙ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΜΙΛΩ). ΠΟΛΛΟΙ ΠΛΗΡΩΣΑΝ ΚΑΙ ΠΗΡΑΝ ΠΤΥΧΙΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΟΥΝ ΚΑΝ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ. ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΞΕΡΩ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ ΣΥΜΦΟΙΤΗΤΕΣ ΜΟΥ ΤΟΤΕ."

Αναφέρω τι λες τώρα:

"ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΟΤΙ ΕΓΩ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΠΤΥΧΙΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΕΠΙ ΠΛΗΡΩΜΗ??"

Να σαι καλά, γελάσαμε και σήμερα. Get a life, troll.

Δηλαδή ρε αδερφέ (για να καταλάβω) ποια είναι η διαφορά της γνωριμίας με την πληρωμή; Μήπως η ίδια του να κάψεις ένα δάσος χρησιμοποιώντας αναπτήρα ή σπίρτα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι σα να λέει η πουτ@να στην καλόγρια "μη γ@μιέσαι"

και το αντίστροφο άμα το καλοσκεφτείς πλάκα έχει ...

γεμίσαμε υποκριτές κάτι σαν μερικούς ελληνάρες που αρέσκονται να λένε πως όλες οι γυναίκες είναι πουτάνες, εκτός απ΄τη μάνα τη γυναίκα και τη κόρη τους ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αδερφέ δεν είπα ποτέ ότι το Πανεπιστήμιο της Αθήνας είναι άγιο. ΝΑ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ δεν θέλω μέλη που το παίζουν ότι είναι το ένα ή το άλλο και απλά σπάνε πλάκα. Την πλάκα αλλού και ο φίλος από το Leeds που χρησιμοποιεί Sky Broadband ξέρει ΠΟΛΥ καλά τι λέω.

Φωτεινή, δεν θα αρχίσω κι εγώ να λέω πόσο στενοχωρήθηκα που με προσέβαλες κτλ γιατί ας υποκρίνεται μόνο ο ένας απ' τους δυο μας, ε.

Άντε φιλιά, με κάνατε και γέλασα και σήμερα. Αύριο πάλι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αφού λοιπόν δεν λες ότι το πανεπιστήμιο της Αθήνας είναι άγιο και ούτε κι εγώ λέω το ίδιο για το πανεπιστήμιο της Φιλιππούπολης, τότε για ποιο λόγο να διαιωνίζεται αυτή η ηλίθια κόντρα;

Και το λέω σε σένα επειδή ακριβώς επειδή δεν είσαι κολλημένος σαν μερικούς άλλους εδώ μέσα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αδερφέ δεν είπα ποτέ ότι το Πανεπιστήμιο της Αθήνας είναι άγιο. ΝΑ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ δεν θέλω μέλη που το παίζουν ότι είναι το ένα ή το άλλο και απλά σπάνε πλάκα. Την πλάκα αλλού και ο φίλος από το Leeds που χρησιμοποιεί Sky Broadband ξέρει ΠΟΛΥ καλά τι λέω.

Φωτεινή, δεν θα αρχίσω κι εγώ να λέω πόσο στενοχωρήθηκα που με προσέβαλες κτλ γιατί ας υποκρίνεται μόνο ο ένας απ' τους δυο μας, ε.

Άντε φιλιά, με κάνατε και γέλασα και σήμερα. Αύριο πάλι!

θα έπαιρνα όρκο ότι ξέρεις πως ό,τι έχω να πω το λέω στα ίσα και όχι με ψευδώνυμα, μέσω φίλων ή μέσω δήθεν άσχετων μηνυμάτων.

δεν αναφερόμουν σε κάποιον και δεν καταλαβαίνω πως έβγαλες το συμπέρασμα πως θα έλεγα κάτι τέτοιο για σένα of all people!

να δούμε τί άλλο θα ακούσω ακόμα :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Sven σε ευχαριστώ για το σχόλιο και διευκρινίζω για άλλη μια φορά ότι δεν τα έβαλα με τους αποφοίτους βαλκανικών χωρών σε αυτό το thread αλλά με μέλη που μας δουλεύουν. Ασχέτως προέλευσης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αφού λοιπόν δεν λες ότι το πανεπιστήμιο της Αθήνας είναι άγιο και ούτε κι εγώ λέω το ίδιο για το πανεπιστήμιο της Φιλιππούπολης, τότε για ποιο λόγο να διαιωνίζεται αυτή η ηλίθια κόντρα;

Και το λέω σε σένα επειδή ακριβώς επειδή δεν είσαι κολλημένος σαν μερικούς άλλους εδώ μέσα.

ελα και συ σοβαρέψου...

όποιος δηλαδή θεωρεί το πανεπιστήμιο σου του κώλου είναι κολλημένος;

Στην Ελλάδα το λέμε "ρεαλιστής" :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εσύ μίλησες; Προς στιγμήν νόμισα ότι έκλασε ο σκύλος μου

Ε φυσικά, τι ειμαι εγώ; καθηγητής σου να με ρωτάς how much how much; :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.

Καλά να κάνουμε!

Κι όσοι Έλληνες δεν το άντεξαν αυτό και πήγαν Ρουμανία-Βουλγαρία-Αλβανία-Τσεχία-Ουγγαρία ή όπου αλλού, καλά έκαναν, αλλά καλά θα έκαναν να έμεναν κι εκεί. Δηλαδή να τους έχουμε και την υποχρέωση ότι γύρισαν για μια καλύτερη Ελλάδα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από φύλλο της Χρυσής ευκαιρίας σας μεταφέρω την αντίστοιχη αγγελία. Τα συμπεράσματα-σχόλια δικά σας και παρακαλώ ας προωθεί στους αρμοδίους...

ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ - Ρουμανίας πτυχιούχοι ιατρικής ζητούνται για άμεση έναρξη επιθυμητής ειδικότητας (δυνάμενης να συνεχιστεί στην Ελλάδα) σε νοσοκομεία των αντίστοιχων χωρών. Επίσης εξασφαλίζουμε από το αρμόδιο αλλοδαπό υπουργείο υγείας το πιστοποιητικό Ε.Ε. που είναι απαραίτητο και για έκδοση ελληνικής άδειας ανειδίκευτου ιατρού

η μόνη μου απορία...

όταν ψάχνει ένας ιατρός για δουλειά, κοιτά στο Βουλγαρίας-Ρουμανίας;

λογικά στο Ιατρ- και τ’αντίστοιχα... πιο πολύ μου κάνει για μασατζίδικο...

κανονικά θα έπρεπε να είναι

Αβασάνιστα στο χώρος σας ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ - Ρουμανίας πτυχιούχοι ιατρικής ζητούνται για άμεση έναρξη επιθυμητής ειδικότητας (δυνάμενης να συνεχιστεί στην Ελλάδα) σε νοσοκομεία των αντίστοιχων χωρών. Επίσης ...

όσο για τα άλλα που λέτε...

ούτως ή άλλως ελεύθεροι επαγγελματίες θα γίνουμε

οπότε αν πιάνει η ατάκα ‘αυτός τελείωσε ρε στο Νοβοσιβίρσκ‘ κάλλιστα θα την χρησιμοποιήσει ο άλλος να σε κάψει!!!

εκτός κι αν πιστεύετε πως στην κοινή γνώμη (οι ‘πελάτες‘ βρε) έχει καθιερωθεί η άποψη

πως στις τέως ανατολικές χώρες μαθαίνεις καλύτερη Ιατρική

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αγκομαχώντας ενώ "οι πελάτες" μόλις ακούνε τελείωσε ο άλλος ελλαδα κάθονται στην χειρουργική τράπεζα και δέχονται να τους χειρουργήσει ο απόφοιτος ιατρός των ελληνικών σχολών ακόμα και χωρίς αναισθητικό

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εκτός κι αν πιστεύετε πως στην κοινή γνώμη (οι ‘πελάτες‘ βρε) έχει καθιερωθεί η άποψη

πως στις τέως ανατολικές χώρες μαθαίνεις καλύτερη Ιατρική

καλύτερα να μη μάθουν τι πιστεύουν οι πελάτες.... :-)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλα ρε μεγαλε φοτιθ, πιστευεις οτι ο αλλος ειναι μαλακας και δεν ξερει τι παιζεται με τις ρουμανοβουλγαριες?

ας οψεται η αναγκη και σου ριχνε ενα γαμοσταυριδι φοτιθ μου............

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.