Jump to content

Τροπολογίες


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 206
  • Created
  • Last Reply

Δυστυχώς η απάντηση αναφορικά με το όλο μπάχαλο που έχει δημιουργηθεί στον χώρο της υγείας είναι ότι τις τύχες αυτού του τομέα

τις διαχειρίζονται χρόνια άσχετοι, βολεμένοι, αδιάφοροι πολιτικοί του βύσματος και της διαφθοράς και από τα 2 κόμματα.

Δυστυχώς πραγματικά, γιατί όπου βάζουν το χέρι τους οι πολιτικοί παλιάς και σημερινής κοπής πάντα κατά κανόνα δημιουργούν

αδικίες παρά φτιάχνουν τα πράγματα.

Περιμένει κανείς από Πρωτόπαππες να ξέρουν τα προβλήματα του κλάδου και να ασκούν σωστή αντιπολίτευση?

Περιμένει κανείς από Πανεπιστημιακούς πολιτικούς - διπλά διεφθαρμένους - να ασκούν δίκαιη πολιτική?

Μεγάλη κατάντια σε αυτόν τον τόπο.......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορεί κάποιος από ΣΦΙΑ,ΔΑΠ,ΠΑΣΠ κτλ κτλ να μας πεί ΥΠΕΥΘΥΝΑ αν η 6μηνη πλέον αναγνώριση ειδικότητος θα ισχύει ΚΑΙ για όλους εμάς που έχουμε ΗΔΗ κάνει αγροτικό?Ευχαριστώ..

..First message..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η τροπολογία αναφέρει τα εξής:

Άρθρο 3Α:

"Η κατά το άρθρο 1 του α.ν. 67/1968 (ΦΕΚ 303 Α') υποχρεωτική υπηρεσία υπαίθρου ορίζεται εννεάμηνη για τους υπόχρεους ιατρούς, που διορίζονται μετά τη δημοσίευση του παρόντος".

Άρα λογικά, ότι αναφέρεται για τα αγροτικά, ισχύει για όσους διοριστούν μετά τη δημοσίευση του σχετικού ΦΕΚ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από το site της ΠΑΣΠ:

..."Συνάντηση του Σ.Φ.Ι.Α. με υφυπυργό Υγείας κ. Γιαννόπουλο, Πέμπτη 12.04.2007

Αφού τέθηκαν οι προβληματισμοί από την πλευρά του ΣΦΙΑ ο υφυπουργός κ. Γιαννόπουλος μας είπε τα εξής:

1.ΑΓΡΟΤΙΚΑ:Ετοιμάζεται ν/σχ σύμφωνα με το οποίο η υπηρεσία υπαίθρου γίνεται 9-μηνη. Οι 3 μήνες όπως ίσχυε και πριν θα είναι στο κοντινότερο Κέντρο Υγείας ή Νοσοκομείο. Για τους υπόλοιπους 6 μήνες που θα γίνονται κανονικά θα αναγνωρίζονται ως ειδικότητα Γενικού Μέρους Παθολογίας ή Χειρουργικής. ο υφυπουργός άφησε να εννοηθεί ότι αυτό θα ισχύει αυτόματα για όσους υπηρετούν την υπηρεσία υπαίθρου.

Η ρύθμιση αυτή μας είπε ότι μάλλον θα έχει και αναδρομική ισχύ"...

Από τότε έχουν ακολουθήσει και άλλες συναντήσεις -ΣΦΙΑ + Γιαννόπουλος 31.5.2007-και οι τροπολογίες οδεύουν προς ψήφιση:

Από το site της βουλής :

" ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΙΑΤΑΞΗ ΟΛΟΜΕΛΕΙΑΣ

ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΡΜΓ’

Τρίτη 5 Ιουνίου 2007

‘Ωρα 6.00’μ.μ.

ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΡΜΔ’

Τετάρτη 6 Ιουνίου 2007

‘Ωρα 10.30’π.μ.

ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΡΜΕ’

Πέμπτη 7 Ιουνίου 2007

‘Ωρα 10.30’π.μ.

Σ Χ Ε Δ Ι Α Ν Ο Μ Ω Ν

ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ

Ψήφιση στο σύνολο του σχεδίου νόμου: «Προμήθειες Φορέων εποπτευομένων από το Υπουργείο Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης και άλλες διατάξεις».

ΕΙΣΗΓΗΤΕΣ: Κωνσταντίνος Τσιάρας και Εμμανουήλ Σκουλάκης

Αθήνα, 1 Ιουνίου 2007

Ο Α’ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ "

Η ΛΟΓΙΚΗ Βabangika όπως θα έχεις καταλάβει ΔΕΝ "παίζει" με αυτά που γίνονται και ακούγονται γενικά και ειδικά το τελευταίο 2μηνο σε όλα τα θέματα που αφορούν το μέλλον των νέων γιατρών.

Το λιγότερο που ζητώ εγώ και ο καθένας νομίζω είναι ΥΠΕΥΘΥΝΗ,ΕΓΚΥΡΗ και ΣΩΣΤΗ ενημέρωση or is even this TOO much to ask?..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η μόνη σίγουρη και έγκυρη ενημέρωση μπορεί να γίνει μόνο από το ίδιο το Υπουργείο.

Από εκεί και πέρα, η επόμενη πιο έγκυρη ενημέρωση είναι αυτή που θα μας κάνει ο Δημήτρης από την ΠΑΣΠ προσεχώς για το τι ειπώθηκε στη συνάντηση με τον Γιαννόπουλο.

Κατά τα λοιπά, νομίζω πως το πιο πιθανό σενάριο είναι να αναγνωριστούν αναδρομικά αυτοί οι 6 μήνες, καθώς ξεχωριστή παράγραφος της τροπολογίας αναφέρεται σε αυτούς που έχουν τελειώσει αγροτικό, στους οποίους αναγνωρίζει τρεις μήνες Παθολογίας ή Χειρουργικής. Με το δεδομένο ότι ούτως ή άλλως αναγνωριζόταν το τρίμηνο ως τώρα ως οποιαδήποτε ειδικότητα, η ξεχωριστή αυτή παράγραφος υπονοεί ότι πρόκειται για ΕΠΙΠΛΕΟΝ τρεις μήνες.

Σύντομα πάντως θα δημοσιευτούν όλα αυτά και θα σου λυθεί επίσημα η απορία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ Sovereign για την as close as it can be έγκυρη απάντηση επί του θέματος..

Δυστυχώς η αποκρυπτογράφηση του τι εννοεί ο ποιήτης είναι κάτι παραπάνω από απορία για όλους εμάς που θέλουμε ένα @#3μηνο για να δηλώσουμε να επόμενα κομμάτια..

Παντώς αν δεν αναγνωριστεί αναδρομικά το 3μηνο i am this close to get "le couperet" για όλα τα "γαλάζια παιδιά" με τη λογική "ότι αρπάξει ο κ.. μας"-They are such a discrace to this beautiful colour..Ίσως το "κόκκινο" να τους πηγαίνει καλύτερα..LOL

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συναδελφε bluedoc δεν μπορω να καταλαβω..

πως γινεται να σου λειπει ενα τριμηνο για να δηλωσεις τα επομενα κομματια,οποτε και σε καιει να ισχυσει ο νομος αναδρομικα ?

αν εχεις κανει ηδη αγροτικο εχεις τους τρεις μηνες που εως τωρα αναγνωριζοταν σε ολους. Εαν δεν σου εχει ερθει ακομα ο διορισμος του γενικου κομματιου (οποτε και δεν μπορεις ακομα να δηλωσεις τιποτ'αλλο) σου λειπουν αλλοι 9 μηνες, οκ ?

Ακομα και αν ο νομος εχει αναδρομικη ισχυ,θα σου δοθουν αλλοι τρεις μηνες,οποτε και πηγαινεις στους 6 (που συνολικα θα σου αναγνωριζονται) οποτε και θα σου λειπουν αλλοι 6,για να μπορει να θεωρηθει οτι καλυψες το γενικο τμημα.. (που εχει 12 μηνες διαρκεια)

Πως λοιπον περιμενεις να σε σωσει η οποια αναδρομικη ισχυ του νομου,αφου και παλι θα χρειαζεσαι το διορισμο του γενικου τμηματος ?

Μηπως θα μπορουσες να μας διαφωτισεις λιγακι ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αδερφέ, πού ξέρεις τι ειδικότητα έχει διαλέξει ο στρουμφογιατρός και πόσο γενικό κομμάτι έχει να κάνει; Κι αν θέλει Ψυχιατρική; Ένα τρελό λέω κι εγώ να περάσει η ώρα :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ, όπως και πολλοί άλλοι δήλωσα Παθολογία τον Αύγουστο του 2004. Χρειαζόμούν 24 μήνες για την ειδικότητα της Καρδιολογίας. Αν ισχύσουν τα οσα λέτε, θα πρέπει

-3 μήνες από το τρίμηνο του αγροτικού

-3 μήνες από τα αναδρομικά του καινούριου Νομου για τα αγροτικα

-12 μήνες επειδή μάλλον θα μειωθεί ο 1 χρόνος Παθολογία σχετικά με την καρδιολογία

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΕΛΙΚΑ 6 ΜΗΝΕΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ;;;;;;;;;;

να ρωτήσω κάποιον κυριο της ΔΑΠ να μου πει με ποιον τρόπο θα ρίξουν τελικά όλες αυτές οι προεκλογικές τροπολογίες τις αναμονές στα κύρια κομμάτια, πχ καλή ώρα της καρδιολογίας;;;Γιατί εγω βλέπω ότι ενώ υπολόγιζα να δουλέψω 21 μήνες παραπάνω, τελικά θα δουλέψω 6....Πώς θα μειωθεί έτσι η ανεργία των ανειδίκευτων ιατρών;;;;

Και αν όλα τα παραπάνω σενάρια ισχύσουν, με ποιο ΝΟΜΙΚΟ ΤΡΟΠΟ θα κατοχυρωθούμε ενάντια στην προχειρότητα και στην μπακαλίστικη Νοοτροπια του κ.Γιαννόπουλου;

Και κάτι άλλο, από προσωπικη εμπειρία διαπιστώνω ότι πρέπει να μπούμε όλοι το συντομοτερο δυνατον στα Νοσοκομεια για να ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΟΥΜΕ. Αν δήλωνε προβληματισμένος ο κ Αβραμόπουλος με την υπόθεση της κας Καλυβινου-ζητω συγγνώμη αν κάνω λάθος στο όνομα-δεν μπορεί να ζητά να μειωθει ο χρόνος εκπαίδευσης των ειδικευομένων, τουναντίον........

Ευχαριστώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

strychnine, θα μπορούσες ίσως να δηλώσεις για αυτούς τους 6 μήνες ένα νοσοκομείο που δίνει μόνο 6 μήνες και λογικά θα έχει μικρή αναμονή πλέον. Όμως πρόσεξε: αν έχεις κάνει άγονο, όταν τελειώσεις το άγονο δεν δικαιούσαι να αλλάξεις κανένα χαρτί πλέον!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν στρώσουν τα πράγματα εδώ, γιατί υπάρχει πολλή γκρίνια, I will let you know..

Προς το παρόν, για φέτος, stay away from UK...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχεις δίκιο για καρδιολογία. Σκέψου και τους ψυχιάτρους που περιμένουν 3 χρόνια λίστα για να κάνουν το 6μηνο της παθολογίας, που τώρα πλέον καταργείται. 'Ελεος!!

Σχετικά με την Αμαλία Καλυβινού (την κοπέλα που ταλαιπωρήθηκε 25 χρόνια στα ελληνικά νοσοκομεία για ένα νευρίνωμα και, τελικά, πέθανε πριν 1 βδομάδα), το θέμα της έχει φτάσει μέχρι το reuters (ελπίζω και μέχρι τον Αβραμόπουλο). Το site της αμαλίας ήταν το http://fakellaki.blogspot.com και το site που έγινε στη μνήμη της είναι http://giatinamalia-blog.blogspot.com. Αξίζει να το δείτε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τοσες μερες προσπαθω να ανακαλυψω πως το τριμηνο γινεται εξαμηνη ειδικοτητα για ολους εμας που δε θα εχουμε βυσμα για αποσπαση...και αυτο γιατι θεωρουσα τους "εκπληρωσαντες" ως αυτους που ηδη εχουν κανει η κανουν αγροτικο.Ρε μπας και εννοει αυτους που ΘΑ ξεκινησουν αγροτικο απ τα επομενα αποτελεσματα στους οποιους μετα την εκπληρωση του αγροτικου θα μας δινει μπονους 3 μηνες ειδικοτητα?α στα διαλα παλι που με εκαναν και ασχολουμαι με σπαζοκεφαλιες.. emnuke

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν καταλαβα καλα ,σε αυτο το νομοσχεδιο ψηφιζονται μονο οι αλλαγες στο αγροτικο και οι μειωσεις του χρονου ειδικοτητας,οποιες και αν ειναι αυτες. Υπαρχει κατι για την ταυτοχρονη δηλωση γενικου και ειδικου μερους?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ Dog Of War : Δεν έχουν όλες οι ειδικότητες 2 κομμάτια π.χ. Η Ψυχιατρική έχει 3 (6 Μήνες Παθολογία,1 Χρόνος Νευρολογία, 3,5 Χρόνια Ψυχιατρική) ,η ΦΙΑ έχει 4(!) (Παθολογία,Νευρολογία,Ορθοπαιδική και ΦΙΑ) κτλ.

Ας μιλήσω για ψυχιατρική που με αφορά-"καίει".Θέλω 6 μήνες για να μπορέσω να δηλώσω για τα επόμενα 2 κομμάτια.Έχοντας κάνει Αγροτικό-3μηνη Εκπαίδευση έχω 3 μήνες αναγνωρισμένους άρα θέλω άλλους 3 μήνες Παθολογίας..Οπότε όπως καταλαβαίνεις αν θα ισχύει ο νόμος αναδρομικά θα μου "χαρίσουν" αυτούς τους 3 Μήνες

που χρειάζομαι και θα μπορέσω να δηλώσω τα υπόλοιπα κομμάτια πολύ νωρίτερα από το να περιμένω το διορισμό αυτών των 3 μηνών παθολογίας για να το κάνω αυτό..

@ Sovereing : Credits για τη μαντεψιά ;). Ένα από τα πολλά λάθη που έχω κάνει στο θέμα ειδικότητα είναι να δηλώσω σ' ένα "Νοσοκομείο" που δίνει 6 μήνες Παθολογίας "και καλά" για πιό γρήγορα, παρότι κάποια ψυχή με προειδοποίησε για την μ..... που θα έκανα και τελικά έκανα ,γιατί σχεδόν 2 χρόνια μετά έχω χάσει κάθε ελπίδα διορισμού-ακόμα και τα σαλιγκάρια κινούνται πιό γρήγορα από τη θέση μου!

Βεβαίως, a myth is busted..Νοσοκομεία που δίνουν μικρότερο χρόνο ειδικότητος ΔΕΝ σημαίνει ότι έχουν μικρότερη αναμονη,το κλειδί είναι στο ΠΟΣΕΣ θέσεις δίνει ένα νοσοκομείο.

Το να κάνεις ειδικότητα στην Ελλάδα είναι σαν να παίζεις μιά πατρίδα χαρτία με χαρτοκλέφτες..Αν δεν έχεις άσσους στο μανίκι σου και αν δεν "κατακλέψεις" τους συμπάικτες σου δεν υπάρχει περίπτωση να σου καθίσει πατρίδα όσο καλά και καθαρά και αν νομίζεις πως παίζεις το παιχνίδι..

Ε ναι, νομίζω πως θα το πώ κ γώ..Α στα δίάλα Ρε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τελικά δεν θα μας σώσει κανείς ?

αν και έρχονται εκλογές δεν θα μας ρίξουν ούτε ένα ψίχουλο?

οι καθηγηταδες σας στις σχολές σας δεν μπορεί θα σας λένε τι πρόκειται να γίνει πείτε κανένα νέο εσείς που σπουδάζετε ακόμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ sovereign & bluedoc : ευχαριστω ρε παιδια που ξεκαθαρισατε το ζητημα,γιατι προς στιγμη αγχωθηκα μην τυχον και υπηρχε κατι,το οποιο και δεν ειχα καταλαβει, σ'ο,τι αφορα το πως λειτουργει η ολη διαδικασια..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ Dog Of War : Δεν έχουν όλες οι ειδικότητες 2 κομμάτια π.χ. Η Ψυχιατρική έχει 3 (6 Μήνες Παθολογία,1 Χρόνος Νευρολογία, 3,5 Χρόνια Ψυχιατρική) ,η ΦΙΑ έχει 4(!) (Παθολογία,Νευρολογία,Ορθοπαιδική και ΦΙΑ) κτλ.

Ας μιλήσω για ψυχιατρική που με αφορά-"καίει".Θέλω 6 μήνες για να μπορέσω να δηλώσω για τα επόμενα 2 κομμάτια.Έχοντας κάνει Αγροτικό-3μηνη Εκπαίδευση έχω 3 μήνες αναγνωρισμένους άρα θέλω άλλους 3 μήνες Παθολογίας..Οπότε όπως καταλαβαίνεις αν θα ισχύει ο νόμος αναδρομικά θα μου "χαρίσουν" αυτούς τους 3 Μήνες

που χρειάζομαι και θα μπορέσω να δηλώσω τα υπόλοιπα κομμάτια πολύ νωρίτερα από το να περιμένω το διορισμό αυτών των 3 μηνών παθολογίας για να το κάνω αυτό..

@ Sovereing : Credits για τη μαντεψιά ;) . Ένα από τα πολλά λάθη που έχω κάνει στο θέμα ειδικότητα είναι να δηλώσω σ' ένα "Νοσοκομείο" που δίνει 6 μήνες Παθολογίας "και καλά" για πιό γρήγορα, παρότι κάποια ψυχή με προειδοποίησε για την μ..... που θα έκανα και τελικά έκανα ,γιατί σχεδόν 2 χρόνια μετά έχω χάσει κάθε ελπίδα διορισμού-ακόμα και τα σαλιγκάρια κινούνται πιό γρήγορα από τη θέση μου!

Βεβαίως, a myth is busted..Νοσοκομεία που δίνουν μικρότερο χρόνο ειδικότητος ΔΕΝ σημαίνει ότι έχουν μικρότερη αναμονη,το κλειδί είναι στο ΠΟΣΕΣ θέσεις δίνει ένα νοσοκομείο.

Το να κάνεις ειδικότητα στην Ελλάδα είναι σαν να παίζεις μιά πατρίδα χαρτία με χαρτοκλέφτες..Αν δεν έχεις άσσους στο μανίκι σου και αν δεν "κατακλέψεις" τους συμπάικτες σου δεν υπάρχει περίπτωση να σου καθίσει πατρίδα όσο καλά και καθαρά και αν νομίζεις πως παίζεις το παιχνίδι..

Ε ναι, νομίζω πως θα το πώ κ γώ..Α στα δίάλα Ρε!

Σκεψου την ψυχολογια μου που πριν 15 μερες ανοιξε η θεση μου για παθολογια κ περιμενω για αριθμο πρωτοκολλου. Για το 6μηνο (δηλαδη 3μηνο) της παθολογιας για ψυχιατρικη. Εχασα κ την ευκαιρια μου τη μεγαλη εβδομαδα γιατι δεν μπορουσα να δηλωσω... Οποτε αν ισχυσει αναδρομικα η αναγνωριση του επιπλεον 3μηνου περιμενα 3μιση χρονια για μια παθολογια που πρακτικα δεν εκανα ποτε!!! Απο προγραμματισμο καλα παμε

ΥΓ @bluedoc Μηπως δηλωσες Καλυμνο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ Steppenwolf Φυσικά και σε καταλαβαίνω..Όταν και αν καταφέρουμε τελικά να γίνουμε ψυχίατροι (και ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - παιδοψυχίατροι..If you know what i mean..) νομίζω πως εμείς θα χρειαζόμαστε ψυχίατρο περισσότερο από τους ασθενείς μας!

Προγραμματισμός?Τι είναι αυτό??Στο επόμενο εορταστικό 3-4ήμερο μπορεί να βρεί κάποιο ΦΕΚ που θα καταργεί τελείως την Παθολογία ως προαπαιτούμενο κομμάτι για ψυχιατρική.Πως θα είναι η ψυχολογία σου τότε γνωρίζοντας πως περίμενες 3,5 χρόνια για κάτι που ο καθένας μόνο με το πτυχίο θα μπορεί πλέον να κάνει?..

Τεσπά..Νομίζω πως αν μας αναγνωριστεί το 3μήνο του αγροτικού αναδρομικά μέχρι να βγεί το ΦΕΚ θα έχεις προλάβει να δηλώσεις και άρα να γλιτώσεις την ψυχοφθόρα διαδικασία με όλους εμάς να σπρωχνόμαστε και να μαλλιοτραβιόμαστε έξω από τις νομαρχίες Αθηνών και Θεσ/νίκης..Αισθάνομαι τόσο τυχερή και κοινωνικά καταξιωμένη που είμαι Ιατρός...

Δεν μπορούμε άραγε όλοι εμείς οι wanna be ψυχίατροι να συνασπιστούμε και να καταφύγουμε σε νομικές λύσεις για όλα αυτά που γίνονται και θα γίνουν?Ποιός τελικά θα "πληρώσει" για όλα αυτά τα χαμένα χρόνια??..

Νομίζω πως 6μηνο Παθολογίας δίνει μόνο η Κάλυμνος και Το ΨΝΘ και ΝΑΙ έχω κάνει την απίστευτη χοντομ.... να βάλω Κάλυμνο!

@ Dog Of War Η διαδικασία είναι μία και κοινή υποτίθεται για όλους αλλά όπως θα κατάλαβες υπάρχουν πολλά μικρά "μυστικά" που δεν υπάρχει τρόπος να γνωρίζεις αν δεν σου πεί κάποιος..Καλό ειναι να τεστάρεις τις επιλογές σου με άτομα που εμπιστεύεσαι και δεν θα σου πουν Ραδιοαρβυλιές.Θα γλιτώσεις χρόνο και την..ψυχική σου υγεία!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτη την εβδομαδα λογικα θα ψηφιστει το νομασχεδιο στην Βουλη.Αυτο σημαινει οτι θα το δουμε ολοκληρωμενο κ περιμενω να δω αν θα υπαρχουν αλλαγες μικρες ή μεγαλες.Το σιγουρο ειναι οτι θα δωσουν διευκρινισεις γιατι τα ερωτηματα απο τις Νομαρχιες οταν φτασει ο νομος θα ειναι χιλιαδες.Συμφωνω με τον φιλο πριν που εγραψε να μιλαει ο καθενας μας με ατομα που ξερουν πεντε πραγματα γιατι η παραπληροφορηση παει ΦΟΥΛ!!!!!!Κ μεσα στο μπαχαλο που επικρατει ειμαστε υποχρεωμενοι να αξιολογουμε κ την μπαρουφα!ΚΑΤΑΝΤΙΑ emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ειμαστε υποχρεωμενοι να αξιολογουμε κ την μπαρουφα!ΚΑΤΑΝΤΙΑ emeleos

Το κακο ειναι πως ειμαστε υποχρεωμενοι να την τρωμε και στη μαπα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν πειραζει.. δεν φταιει κανεις αλλος,παρα εμεις που καναμε το λαθος (το μεγα και τραγικο λαθος) να περασουμε και να τελειωσουμε ιατρικη.. Ελα ομως που οταν περναγαμε δεν επαιζαν αυτες οι λαλακιες που παιζουν σημερα.. Σαν να παιζεις ενα παιχνιδι του οποιου οι οροι αλλαζουν ανα λεπτο.. Αισχος !

α ρε και να μπορουσα να φυγω εξω..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.